Jak jsem přišla k Honzíkovi

Porod

I já bych se s vámi chtěla podělit o zkušenost s krásným chlapíkem a taky o to, že krása není vše. Začnu pěkně od začátku, jak jsme se s Lukášem poznali.

pár hodin po porodu

tady jsou nám 2 týdny
1 komentář

už je mi měsíc :)
2 komentáře

3 měsíce
1 komentář

3 měsíce
3 komentářů

Seznámila jsem se s Veronikou, byla sama se svými dvěma dětmi, jejich táta od nich odešel pro mě z dodnes neznámých důvodů. Děti byly hrozně fajn, jen Veronika byla trochu do větru :) Chodila jsem k nim hrozně ráda, děti jsem milovala a svoje mimi jsem taky chtěla co nejdříve. Jednoho večera koncem listopadu 2010 mi začaly chodit sms z neznámého čísla. Dotyčný se představil jako Lukáš a že se mu líbím. Psal moc pěkně a já jsem si řekla, že když si s ním vyměním pár sms, tak se svět nezboří :) Po několika dnech psaní jsem si dala 1 a 1 dohromady a zjistila, že je to Veroniky EX a Dominikův a Eliščin táta. Přestat si s ním psát se mi nechtělo, zdál se mi jako fajn chlápek a do toho, proč není s rodinou, jsem nešťourala. Dny utíkaly jako voda a Lukáš se chtěl sejít, mně se do toho zrovna moc nechtělo, ale pak jsem povolila. 26. 12. 2010 jsem se s ním sešla. Byla to láska na 1. pohled! Byl krásný, úžasný a dokonalý. Choval se ke mně tak moc hezky, jako ještě nikdo, a tak mi ani nevadilo, že je to Veroniky EX. Říkala jsem si, proč bych nemohla být šťastná. Dohodli jsme se s Lukášem, že to zůstane jen mezi námi, uvidí se, co bude dál, a pak že bychom to Veronice řekli. Jenže někdo byl rychlejší. V tu chvíli mi začaly chodit sms od Veroniky s takovým slovníkem, že i dlaždič by se mohl stydět. Já jsem ale byla s Lukášem spokojená. Bydlel po kamarádech, a protože jsme chtěli být pořád spolu, tak se zhruba v půlce ledna 2011 nastěhoval ke mně a mým rodičům. To jsme si ale už sháněli byt vlastní. Netrvalo dlouho a sehnali jsme ho.

Bylo to jako ve snu. Jen už začínaly napovrch vylézat nedostatky. Lukáš byl na nemocenské, takže nevydělával a to, co mu přišlo na účet, obratem sebraly splátky na půjčky. Slíbil mi, že do práce nastoupí hned, až budeme ve svém. Já už práci sehnanou měla, jen mi chybělo vyřídit potřebné papíry a mohla jsem nastoupit. Potřebovali jsme zaplatit kauci na byt, ale nebylo z čeho, a protože Lukáš už půjčky měl, tak chtěl, abych si půjčku vzala na sebe. Zrovna dvakrát se mi to nelíbilo, ale začal s tím, že pokud to neudělám, tak se se mnou rozejde. A to na mě platilo! Tak jsem šla a půjčku si vzala. Když jsme ale peníze dostali do ruky, tak Lukáš začal zvát kamarády na večeře a jen tak na pivo. Peníze se rozkutálely, ani jsem nevěděla jak. Najednou nebylo na splátky ani na nájem. Můj dr. mi práci uklízečky v nemocnici zakázal kvůli alergiím, takže moje šance mít z čeho splácet se rozplynula. Dlužili jsme, kam jsem se jen podívala. Pak přišla moje mamina s tím, že by nám přítel sestřenice sehnal práci v lese. Byla jsem ráda za každou korunu, kterou jsme si mohli vydělat, a tak jsem kývla. Sázeli jsme stromky v lese, byla to paráda, šlo to jak po másle, ale jen do té doby, dokud bylo kde sázet. Pak zase práce nebyla. Peníze, které jsme si vydělali, jsem schovala doma do obálky, abychom měli na nájem. Když si přišel domácí pro peníze, zjistila jsem, že nám tam řádí šotek a peníze se ztratily. Ten šotek nesl jméno Lukáš. A kam se korunky rozutekly? Do baru a do automatů.

Když se to, že jsem šla nakoupit a neměla jsem v peněžence ani hloupou desetikorunu na rohlíky, opakovalo už po několikáté, tak mi došla trpělivost. Bylo zase před zaplacením nájmu (na předchozí nám půjčili naši), přišla výplata za stromky, na nájem to nestačilo, ale alespoň něco jsme měli. Přišel večer a Lukáš začal hledat místo, kam jsem peníze schovala. Když už začal šacovat i mě, tak jsem se sebrala a chtěla jsem odejít z bytu. Jenže to se mu nelíbilo a padla i facka, že s jeho penězi nikam neodejdu. Sebrala jsem v sobě všechnu odvahu a řekla, že jsme v lese pracovali oba, tak je máme napůl. Utekla jsem a přemýšlela, co dělat dál. Byla jsem zoufalá, k rodičům jsem nemohla, protože mi názor na Lukáše dopředu řekli, ale protože jsem byla zamilovaná až po uši, tak jsme si vyměnili názory a už spolu nepromluvili. Došla jsem tedy rozměnit, vrátila se domů, dala mu půlku peněz, on se sebral a odešel. Mám část rodiny v Teplicích, a tak hned potom, co odešel, jsem volala tetě, že druhý den přijedu. Všechno jsem jí vysvětlila, sbalila jsem si věci a šla spát. Lukáš přišel až někdy k ránu. Ráno jsem vstala, v klidu se nasnídala a celá nervózní mu napsala vzkaz, že odjíždím a že už nemám sílu na to dál s ním být a ať si nájem zaplatí, z čeho chce. Vzala jsem si věci a šla na autobus do ČB na vlak a hurá do Teplic. Jenže Lukáš si vzkaz přečetl dřív, než jsem čekala, a zastihl mě ještě dřív, než jsem nastoupila do autobusu. Začal se omlouvat a ať ho vezmu s sebou, že beze mě být nemůže a já, jak jinak, jsem mu na to skočila! Protože svou polovinu peněz OPĚT, prohrál tak jsem mu cestu platila já.

Po cestě do Teplic jsem povolila úplně a přestala se na něj zlobit. U tety z něj moc nadšení nebyli, ale teta zastává názor, že pokud jsem šťastná, tak mi nebude v ničem bránit. Během týdne jsem si našla i práci, byla jsem spokojená. Ale opozdila se mi menstruace, myslela jsem si, že je to ze stresu (nebylo by to prvně), tak jsem to nějak neřešila. Pak mi to ale nedalo a koupila jsem si těhotenský test. Byl pátek 13. května, poprvé jsem šla do práce, ale než jsem odešla, test jsem si udělala a byly na něm dvě čárky :) Byla jsem šťastnější čím dál tím víc a i Lukáš začal od té doby, co jsme byli v Teplicích, sekat latinu. Jenže nic netrvá věčně. Myslím, že to byla středa, Lukáš na mě čekal u autobusu s bonboniérou, bylo mi divné, kde na ni vzal, když i na autobus mi půjčovala teta. Bavit se o penězích nechtěl a řekl, ať jdu domů a odpočinu si, že si jde ještě něco zařídit. Přišel asi za dvě hodiny, vzal si počítač, který patřil sestřenici a řekl, že jde do baru, že tam se připojí na internet a bude si hledat práci, abychom si mohli najít vlastní byt a žít s prckem sami. Byla jsem unavená, tak jsem to neřešila, a šla si lehnout. Večer se vrátila sestřenice z práce a Lukáš ani počítač doma nebyli. Začala jsem být trochu nervózní, tak jsem Lukášovi zkoušela volat, nejdřív mi telefon nezvedal, pak mě odmítal a nakonec si ho vypnul. Když jsem se ho vydala hledat s tím, že už jsem o něj vážně měla strach, tak se proti mně objevil celý potrhaný a bez počítače. Ptala jsem se ho, co se mu stalo a on, že ho přepadli feťáci u baru a počítač mu ukradli. Chtěla jsem, aby zavolal policii a vše nahlásil, ale on že ne, že odešel z místa činu a že už je pozdě na to někoho volat. Jediný, komu zavolal, byla jeho maminka a ségra, aby si jim postěžoval, co se mu stalo a že budeme mít miminko.

Přišli jsme k sestřence domů a on tu svou pohádku o okradení vyložil i jí. Já jsem se umyla a šla spát, protože jsem druhý den šla na ranní. V noci jsem se vzbudila a v kuchyni byla policie a vyslýchala Lukáše, jak to vše bylo. Nikdo mu nevěřil, kromě mě. Druhý den, když jsem se vrátila domů z práce, byl Lukáš zamčený v obýváku, aby náhodou zase něco nevyvedl. Večer přijel bratranec i s kamarádem s tím, že Lukáš lže a že počítač prodal, snad hodinu zatloukal a pak se přiznal, že počítač opravdu prodal a peníze prohrál v ruletě. Takže nezbyla ani koruna! Sestřenka řekla, že už ho v bytě nechce, ať se sbalí a odejde pryč. Já byla s nervy na pochodu, tak jsem všem řekla, že čekáme miminko a že půjdu s ním (dodneška toho rozhodnutí lituji!). Tak jsme se hned ráno sbalili a odjeli k jeho sestře do Kolína. Tam už se to ve mně všechno zlomilo! Konečně se mi ale ozvala mamka, byla jsem tak ráda, že ji slyším. Poprosila jsem ji, jestli by mi mohla poslat alespoň 600 Kč na vlak, že bych za nimi na pár dní přijela. Lukášovi jsem řekla, že je na tom můj taťka zdravotně špatně (bohužel jsem nelhala) a že chci za ním. Pustit mě nechtěl, ale jeho sestra s přítelem mu domlouvali, takže nakonec mi dal povolení k tomu, abych jela. Došla jsem vybrat peníze. Půlku jsem musela odevzdat Lukášovi, aby měl prý něco u sebe a nemusela ho živit sestra. Bylo 26. května a já jsem konečně sedla do vlaku směr ČB!

Nemohla jsem se dočkat, až budu zase u našich. Cesta byla nekonečná, ale dočkala jsem se :) Mamka s taťkou mě vyzvedli na nádraží a jeli jsme domů. Hned druhý den, co jsem byla u nich, jsem mamce řekla, že čekám mimi a jestli by mě nevzala k doktorovi. Její reakce oproti mým obavám parádní  Hned druhý den ráno jsme jeli k doktorovi, ten mi potvrdil těhotenství a řekl, že jsem 6. tt, dostala jsem fotečku Terezky a byla jsem spokojená :) Týdny plynuly strašně rychle, s Lukášem jsem si volala denně. Hlídal mě, abych náhodou nešla za kamarádkou, a tak jsem mu vždycky řekla, že si jdu lehnout a šla k sousedům na čaj a " kus drbu" :) Neměla jsem tu odvahu mu říct, že už se k němu nechci vrátit. Nakonec to mezi námi uraženě ukončil on (protože jsem měla vybitý telefon a on nedokázal pochopit, že se vybije, i když nevolám nonstop. Podezíral mě, že volám každému chlapovi z okolí. Byla jsem ráda a přestala s ním komunikovat úplně. Jen jsem nevěděla, jak mám našim říci, že bych u nich už chtěla zůstat, ale nějak kolem a kolem jsme se k tomu dopracovali :)

Byl srpen a podle ultrazvuku mi pan doktor oznámil, že nebude Terezka, ale Honzík :) Uteklo to jako voda, byl listopad a oslavila jsem 20. narozeniny. Termín porodu jsem měla 1. 1. 2012. V prosinci jsme dodělali z jedné místnosti malý krásný a hlavně útulný pokojíček pro mě a Honzíka :) Dny se začaly hrozně táhnout, než nastal den D. Byl silvestr a já už byla hrozně nervózní :) Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, i ranní nevolnosti se mi vyhnuly :) V termínu porodu se Honzíkovi ven nechtělo. Chodila jsem denně na dlouhé procházky, doma vytírala podlahu po čtyřech a večer před spaním jsem si dávala horkou vanu, abych mu pomohla ven, nic nezabíralo ;) Tak jsem si řekla, že až bude chtít, tak půjde ven sám :) A taky že jo. Bylo 7. 1. 2012 0:18 a začalo mě divně píchat v podbřišku, když se to začalo opakovat, vzala jsem telefon a hlídala si čas. Bolesti byly po 5 minutách. Nechtělo se mi jít budit taťku, chtěla jsem počkat do rána. Naštěstí šel taťka do koupelny, tak jsem se ho zeptala, jestli už mamka spí, a že asi už budu rodit :) Taťka začal kouzelně zmatkovat :D Ještě jsem neměla oblečené kalhoty, ale taťka už měl moji tašku v kufru a seděl v nastartovaném autě :D Mamka mi pomohla obléci se a jeli jsme. Rodit jsem chtěla V Českém Krumlově, i když to od nás je dál než do ČB.

Do porodnice jsme dorazili okolo 2 hodiny. PA našla moji kartu s předvyplněnými formalitami a kroutila hlavou nad tím, že když mám bolesti teprve hodinu, že už jsem v porodnici. Trochu mě to vyděsilo. Natočila mi monitor, bylo to nekonečné. Bolesti mi začaly i v kříži, což je vsedě šílené. PA mi řekla, že Honzík spí a že ho potřebuje probudit. Dlouho mi dloubala do břicha, ale na konec se povedlo a já jsem konečně měla nekonečný monitor za sebou. PA řekla, že u mě domu nepustí. Naši odjeli, PA mě prohlédla a řekla, že jsem otevřená na 4 cm. Proběhl klystýr a sprcha (v té mi bylo nejlépe). Když jsem vyšla ze sprchy, PA mě prohlédla a natočila znovu monitor. Ptala se mě, jestli budu chtít prasknout vodu, že tím se porod dost urychlí. Kývla jsem, už jsem ty nesnesitelné křížové bolesti chtěla mít za sebou. Píchla mi vodu a byla to drobet úleva. Pomohla mi přemístit se na porodní sál a křeslo a napíchla mě na monitor, to už hodiny ukazovaly 4 hodiny. Během chvilky začal tlak na konečník a nucení tlačit. PA volala doktora a dětskou sestru. Na pátou kontrakci byla hlavička venku a tělíčko šlo pak samo :) Byla to hrozná úleva. Když jsem Honzíka uviděla, opadla ze mě všechna bolest a byla jsem nejšťastnější na světě! :) Honzík měl 3030 g a 49 cm :) Už jsou mu 3 měsíce, cvičíme Vojtovu metodu na posílení břišních svalů na zaléčení celkové asymetrie tělíčka. Ale i přes to všechno jsme spokojení :) Lukáš o Honzíka zájem nejeví, není uvedený ani v rodném listě. Potom, co jsem se už nevrátila, tak začal hodně pít, hrát zase automaty a aby to nebylo vše, tak i fetovat. Honzíka viděl jen na fotce, kterou jsem mu posílala. Teď už bych si jen přála zdraví pro Honzíka, a abych mu našla pořádného a hodného tatínka, který nás oba bude milovat a Honzíka brát jako vlastního!

Všem moc děkuji za přečtení :)

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 16.04.12 10:21

gratuluji a přeji nejhodnějšího tatínka a ať rychle zapomeneš na toho stávajícího:)

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 16.04.12 10:28

Hlavně aby Honzíkova maminka měla ze svého příběhu poučení a nenaletěla zase nějakému vyžírkovi…ono to skoro zní, jako by ti bylo líto, že tě nechal…dle mého to byla asi ta nešťastnější věc v celém příběhu :mrgreen:

 
kamak
Závislačka 4151 příspěvků 16.04.12 11:14

Krásný deníček.

Je mi líto, že sis musela protrpět vše, ale určitě vše zlé je k něčemu dobré ;)

Gratuluji Ti ke krásnému synovi, je nádherný :*

Snad se brzy objeví pro malého takový tatínek, který bude nosit Tebe i malého na rukou :hug:

 
Miška 1991
Kecalka 183 příspěvků 16.04.12 11:39

Není mi líto že mě nechal :) spíš mě mrzí že nemá o Honzíka žádný zájem :( Ale už jsem se z toho sebrala :) Teď žiju jen pro prcka :) je pro mě vším. Už vážně jen chybí ten tatínek s velký T. Ale snad není všem dnům konec a brzo se nějaký ukáže a snad to nebude takový vypočítavý zmetek jako byl Lukáš :nevim:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 16.04.12 11:55

gratuluji k narození Honzíka, a přeji ti aby jsi si brzy našla nového a hlavně hodného partnera, ne takového hajzlíka jako je biologický otec :cert: hlavně jestli jsi se poučila, já mám za sebou také podobnou zkušenost, ale my jsme spolu neměli mimčo, díky bohu :pankac:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 16.04.12 12:07

Nezlob se, ale myslím, že ani tvé mládí neomlouvá tvoji hloupost. :nevim:

 
Miška 1991
Kecalka 183 příspěvků 16.04.12 12:28

@balestra já taky neříkám že by mě měl můj věk omlouvat!

 
rencina
Stálice 85 příspěvků 16.04.12 12:44

No, každopándě od biolog.otce ruce pryč. TeĎ hlavně aby byl malý zdravý a nebyl z něj lotr po tátoj…

 
Miška 1991
Kecalka 183 příspěvků 16.04.12 12:54

@rencina Doufám v to samé :roll:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 16.04.12 14:30

Gratulace velika k synovi,je moc dobre ze uz jste od nej pryc a daleko jeste by vam mohl obema ublizit kvuli penezum.....ted uz jenom najit hodneho tatinka pro vas oba …preji hodne stesticka a zdravicka :srdce: :srdce: :srdce:

 
jun
Kecalka 493 příspěvků 16.04.12 15:25

Jujda, tak za 1. Velká gratulace k Honíčkovi, je to krásné miminko :kytka: a za 2. mě napadá, jak to budeš řešit s tou pujčkou? Přece jenom pujčka na byt (jestli jsem to teda dobře pochopila) asi nebude jenom pár korun.
Každopádně držím moc moc palečky a v dalším životě přeju už jenom štěstí na partnery :hug:

 
Miška 1991
Kecalka 183 příspěvků 16.04.12 16:58

@jun byla to půjčka od providentu ( naštěstí jsem měla splatit jen 29 000 je to dost ale mohlo to být horší) zaplatila to mamina a já jí to vracela z porodnýho… takže už jsme bez dluhů :palec:
za gratulace mockrát děkuji všem :* :*

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 16.04.12 17:35

Gratuluji k Honzíkovi a taky musím říct, že jsi statečná, že jsi dokázala od Lukáše odejít. Je spousta dívek a žen, který nechají sebe a své dětí mlátit a omlouvají partnera do nekonečna. Chválím, vím sice, že to asi nemáš nejjednodušší, ale zvládnout se to dá a tatínka Honzíkovi určitě najdeš. Hodně štěstí :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 16.04.12 21:35

@Miška 1991 AHoj, tak to je něco podobného jako bylo u nás. My už si s dcerkou toho hodného tatínka našly, a díky tomu, že ten biologický není zapsán v RL, po svatbě si nový taťka malou napsal na sebe :srdce: Udělala jsi dobře, že jsi ho do RL netlačila, jen ať je tam místečko pěně pro nějakého CHLAPA, kterej bude skutečnej chlap. A na kecy tipu „tvoje mládí neomlouvá tvou hloupost“ se vyprdni, madam zřejmě nikdy nebyla mladá a zamilovaná a je to paní dokonalá, která nikdy neudělala ze zamilovanosti žádnej přešlap :roll: Tyhle kecy fakt miluju :zed: Udělala jsi to nejlepší co jsi mohla v dané situaci, jsi teď v bezpečí u rodičů a dokázala jsi synovi dát stabilitu-kterou u rodičů máš. Kdybys s tím volem setrvávala, byla bys nešťastná a malej taky. A je dobře že sis to prožila přesně tak jak sis to prožila protože ty životní přešlapy nás chrání do budoucna-věř mi, že už budeš opatrnější a věř i sama sobě! jsi super mamka (a je úplně jedno jestli je ti 16 nebo 40 ;) ) :hug: :hug: :hug:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 16.04.12 23:56

velká gratulace k mimísku :kytka: To že jsi udělala chybu-to udělala v životě každá z nás..jde o to že jsi dokázala se z toho dostat a že ti měl kdo pomoct takže buď šťastná za milující rodiče a ten PRAVÝ TATÍNEK se taky určitě časem někde najde :palec:

 
Miška 1991
Kecalka 183 příspěvků 17.04.12 00:19

mockrát Vám všem děkuju dodáváte mi hrozně moc odvahy a sebevědomí :) :hug: :hug: :hug:

 
Elenočka
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 9 inzerátů 18.04.12 12:00

@Miška 1991
No to je snad i lepší, že o něj nemá zájem :cert: Já bych mu teda neposlala ani tu fotku :roll:

 
animula  19.04.12 03:19

Budu trochu zla… mama s tatou ti meli nasekat na prdel, kdyz jsi privedla domu takoveho idiota, a polit te ledovou vodou, aby jsi se probrala. Chapu, ze hodne zamilovanych holek zhloupne a pak toho lituji, ale ty jsi si s nim stihla udelat i dite. Pamatuj si jednu vec, at najdes jakehokoli nahradniho otce a partnera, a hlavne kvuli malemu ti preju, aby za neco stal, tohle pouto - to dite - nikdy nezmizi. Ne v tobe.
To ti nebylo divne, ze ma dve deti, o ktere se nestara? Hlavne, ze je krasnej?! Nevadilo ti, ze te vydira - rozejdu se s tebou, pokud si nevezmes pujcu, ze nedela, neudrzi korunu? Co jsi cekala? Byla jsi absolutne hloupa a pitoma, a uprimne receno, proc jste se v tak nestabilnim vztahu aspon nechranili proti poceti.

Pevne doufam, ze jsi se poucila, i kdyz o tom uprimne pochybuji, ale doufam v to. Laska neni v krase, neni v zalibeni, neni v sexu, ale v akceptaci toho druheho, toleranci a starosti o nej. NIC Z TOHO ti otec tveho ditete neposkytl, a presto jsi za nim lezla jako uplna nana.

Znis jako pracovita holka, to se mi moc libi a to na tvem denicku cenim nejvic, ze ti nesmrdi prace, proto by jsi se s v zivote mohla mit slusne. Akorat je mi jasne, ze jakmile se ti zacne dobre darit, prileze ten tvuj kreten, jak se mu rozsvitilo v hlave, jak se chce starat o rodinu, ty ho vezmes zpatky, obere te o vsechny penize nasledne, opet se na tebe vykasle a budes sem psat dalsi ublizeny denicek. A jestli jsi natolik zmoudrela, ze se ti to nestane, cemuz neverim, tak budu prvni, kdo ti pogratuluje.

Mas neskutecne hodne rodice, kterych si vaz, protoze to kazda holka v tve situaci, do ktere se dostala navic svou bezbrehou stupiditou, nema, a jsou to de facto hrdinove tveho pribehu.

Klidne ti tu dalsi svobodne mamy s mizernymi otci svych deti muzou napsat, jaka jsi hrdinka a jak „v mladi se delaji hlouposti“ - hloupost se je opit a vyfotit naha na verejnosti, ne privest na svet zivot, za ktery mas navzdy odpovednost.

Nicmene znis jako hodna holka, tak verim, ze budes dobra mama a o maleho se dobre postaras. A nez se priste zase strasne dulezite „zamilujes“, zkus premyslet o sirsim kontextu zivota sveho partnera ne jen o tom, jestli se ti libi a jaky je v posteli, vc. jeho rodiny, zazemi, zachazeni s penezi, poslouchej nazory sveho okoli, a snad budes mit vice stesti. Moc to preji vam obema, ale je to jen v tvych rukou, jak veci budou.

Kazdopadne gratuluji k synkovi, hezky cvicte, a preji vam jen a jen stesti.

 
amille
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 23.04.12 23:12

Máš můj obdiv! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Bude chodit?


Reklama