Moje první těhulkování

Těhotenství

Chci vám popsat pocity a průběh mého těhotenství. O dítko jsme se s přítelem vůbec nesnažili a ani nepočítali s tím, že by měl na svět přijít náš Kubík. Asi rok jsem nebrala antikoncepci a najednou nepřišla menstruace. Chytala mě panika, co se děje.

týden před porodem

Na každém koupališti jsem chodila každých 15 minut na záchody, jestli náhodou už nekrvácím, a stále nic. Testy byly pořád negativní, a tak jsme stále čekali. Jednoho rána jsem měla blbý pocit, tak jsem si šla udělat těhu test. A fíha dvě čárky! V tu chvíli jsem nevěděla, zdali mám být šťastná nebo smutná. Rozplakala jsem se, všem jsem volala, co mám dělat.

Přítel mi řekl, ať nepláču a jdu se projít. Tak jsem šla, ale cestou jsem jen bulela a hlavou mi lítaly jen myšlenky, jak se dá dítě uživit. Byla jsem si jistá, že budu muset na potrat. Přítel to vzal velmi v klidu a byl šťastný, ale taky měl strach kvůli financím a bydlení. Lidi kolem mi říkali, že je ve 20 brzo, ještě počkejte, ale já jsem se bála toho drobečka jen tak zabít kvůli penězům a na věk jsem vůbec nehleděla, už jsem se cítila na to, abych se dokázala postarat o dítě.

Přítel mi koncem třetího měsíce řekl, že si je necháme, finance se budou muset sehnat a že to zvládneme. První trimestr jsem celý prozvracela, takže s naším záchodem jsme se stali nepřáteli :-D, po třech měsících se to už začalo lepšit a začala jsem si užívat těhotenství. Začátkem 4. měsíce jsem poprvé cítila kopnutí malého, bylo to něco překrásného! Koncem 4. měsíce nám bylo oznámeno, že čekáme holčičku. A už jsme začali nakupovat samé růžové hadříky. Ale hups, koncem 6. měsíce máme chlapečka. Takže hadříčky jsme schovali pro druhé a kupujeme pro kluka.

A začínáme vymýšlet jména… to je kámen úrazu, s přítelem máme každý jiný vkus a každému se líbí něco jiného. Tak jsme si udělali mega seznam jmen a jediné, co jsme měli oba, byl Jakub. A začalo se nám to strašně líbit, a tak jsme to tak nechali. V 7. měsíci nám bylo oznámeno, že už mám mírné kontrakce a porod bude v nejbližší době. Já jsem pořád jedla magnézko a jen jsem ležela a doufala, že tam ještě chvíli vydrží. Prďolku jsem během dne hodně málo cítila, měla jsem placentu na přední stěně a ta kopy tlumila. Ale od konce 8. měsíce, kdy byl malý hlavičkou dolů, jsem každé kopnutí cítila a moc si to užívala, tedy kromě kopanců do žeber :-D

Devátý měsíc jsem už strávila jen u telky a na záchodě. A jen čekala, kdy se malému bude chtít ven. Na eMiminu jsme si s holkami psaly o každém našem kroku. A já tam jen četla: narodil se nám… a my stále nic. Nakonec jsme asi ze třiceti zbyly 3. Jednu to chytlo, pak další a já stále nic, ani kontrakce, prostě nic. A to jsem už přenášela. Večer jsem šla spát se špatnou náladou, že se malému stále nechce na svět a ráno se probouzím a je tu první kontrakce…

Pokračování v dalším deníčku :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 23.07.12 10:32

Rozhodli jste se správně, dítě je dar. Gratuluji a těším se na další deníček :kytka:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 23.07.12 10:59

Ten začátek byl trochu zvláštní, nejdřív „Asi rok jsem nebrala antikoncepci…“ a pak zděšení a zvažování potratu :think: Když přestanu používat antikoncepca tak předpokládám že můžu otěhotnět.
Jinak gratuluju ke chlapečkovi a věřím že porod proběhl v pořádku :)

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 25.07.12 13:04

@socina porod je můj druhý deníček :) jj ten začátek byl takový zvláštní no.. Ono po roku nebrání antiny, jsem měla pocit že je něco i špatně bud u mě nebo u přítele. A jaksi jsem se s tím i smiřovala. Ale jsem ráda že to tak dopadlo a máme malýho doma :) je pro mě úplně vším! :)

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 25.07.12 13:35

@111verunka111 Gratuluju ;)

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 26.07.12 17:23

Promiň, ale tomu teda vůbec nerozumím 8o Ty ses bála, že u vás není něco v pořádku, když si po roce nechráněného styku pořád nebyla těhotná a když si konečně otěhotněla, tak si uvažovala o potratu? To mi teda hlava nebere 8o A za další jsi rok čekala až otěhotníš a pak sis uvědomila, že na to nemáte peníze? Já mám asi dlouhý vedení nebo co :lol:

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 27.07.12 20:18

@Lucienkaaa nene my neplánovali ještě miminko a antikoncepci jsem už nebrala kvůli financím a přiznám se stejně jsem na pravidelný užívání zapomínala..a ikdyž mimi jsme ještě vůbec neplánovali, tak se mi jen někdy honilo hlavou, že celý rok nic, tak asi bude někde i chyba… snad už to chápeš :)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.07.12 11:13

Na všechny kolem se vyprdni, krásný deníček, a přeju hoooodně štěstí. :hug:

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 29.07.12 11:19

@jediný andílek Děkuji :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jsem ráda, že jsem máma

Porod Jakoubka


Reklama