Moje sestra je úžasná

O životě

O mikrocefalii. Když moje sestra zjistila, že konečně podruhé otěhotněla, hned se radovala a z jejích očí zářilo velké štěstí. Měla v podstatě krásné těhotenství, nebyla agresivní, nezvracela, vše si užívala a mimčo v maminčině bříšku pod srdcem stále rostlo.

je krasna i tak hlavicku ma 27cm je velyka 48 a vazi 2.40

jsem po druhe teta a sem hrda ze ji mame

Když se blížil šestý měsíc těhotenství, tak mi sestra s pláčem volala, nemohla ani mluvit a ani dýchat. V tu chvíli jsem ji nemohla, jen jsem po telefonu slyšela, že byla na kontrole a malé není v pořádku, potom se nadechla a začala říkat: ségra, malá není v pořádku, prý mám jít na potrat, ale já nechci! Nechci, pomoz mi!

V tu chvíli jsem musela myslet pozitivně, abych ji pomohla s tím, jak dál. Nemohla jsem se udržet neplakat, říkám: „Táni, co se stalo? Pomalu mluv!“ Ségra říká: „Má moc malinkou hlavičku a vodu v mozku, prý by nemohla žít!“ Říkám: „Ségra, uklidni se, vyměň nemocnici.“

Tak to udělala. Vyměnila si nemocnici, kam chodila na kontroly. Pak za ní přišel psycholog a řekl jí, že bude lepší jít na potrat, než aby se malé miminko v životě trápilo, ale sestra mu řekla, že je to její věc, a v ten den ji zjistili, že je to holčička. Když se sestra dozvěděla, že je to holčička, kterou si tak přála… buch! „Jdu dál, nenechám si ji jen tak vzít.“

V 8. měsíci zjistili, že má malá mikrocefalii, tak se sestra zhroutila, ale sebrala se a říká: „Já ji mám ráda a budu ji mít ráda, protože je moje, a nikdo mi ji nevezme. Budu ji milovat takovou, jaká bude!

Sestra porodila a má krásnou holčičku, domů si ji mohla vzít až o týdnu. Svoji sestru obdivuji, protože já bych asi nemohla :( Tenhle deníček jsem napsala proto, protože hodně žen jde na potrat, když zjistí, že čekají postižené miminko, ale moje sestra taková není a proto ji mám ráda.

PS: Máte někdo zkušenosti s tím, jak se bude dítě vyvíjet? Na Googlu jsem zatím nic nenašla.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 08.06.12 09:01

tvrdá zkušenost :|

 
holandanka
Stálice 89 příspěvků 08.06.12 09:15

ahoj,
preju tve sestre hodne sily, prognozy, co se tyka delky zivota deti s mikrocefalem bohuzel nejsou moc optimisticky.­.urcite uz segra kontaktovala nekoho z ranne pece na specialni cviceni..?tady sem rychle nasla nejaky forum, mozna maminky odtamtud by mohly poradit?
http://genetika-chromozom.blog.cz/…/komentare/3 :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 09:22

To tedy přeju sestře i miminku hodně štěstí do života… Osobně si teda myslím, že na tom není nic úžasného, nechat si těžce postižené dítě, když o tom dopředu vím. Jsem si jistá, že tohle bych neudělala a to zejména proto, že nejvíc bych tím ublížila svým dalším zdravým dětem. Ty by tím trpěly nejvíc, ve svém okolí znám několik rodin, kde jsou zdravé a postižené a opravdu nejvíc to odnesou ti zdraví.

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 08.06.12 09:23

Ahoj, tvoje sestra je moc silna, preji ji hodne sily a ma i muj obdiv za to, ze si miminko i pres diagnozu nechala. S timto postizenim se poji mentalni retardace a delka zivota je u kazdeho jedince jina. Zalezi i na dalsich pripadnych pridruzenych vadach. Tady na fotce je treba 17ti lety klucina http://en.wikipedia.org/…Microcephaly.
Je dobre, ze ma tva sestra tebe. Bud ji oporou. I tobe preji hodne sil! Opatrujte se!

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 08.06.12 09:28

Makino, ale vis, existuji zeny, ktere proste sve dite nedokazi zabit i pres to, ze to po jejich narozeni bude narocne pro celou rodinu. Mne to tedy obdivuhodne prijde.

 
jesenka33
Závislačka 3927 příspěvků 08.06.12 09:35

Ahojky, tvojí sestru moc obdivuju… našla jsem toto:mikrocefalus mikrocephalus, mikrocefalie – abnormálně symetricky malá hlava daná primárně buď zpomaleným a nedostatečným vývinem mozku, nebo předčasnou synostózou v tomto případě je vždy zmenšen i mozek. Obě příčiny působí zpravidla již ve fetálním období, ale vyvíjejí se dále postnatálně v prvních dvou letech života. Škody na mozku snížení intelektu, psychomotorická retardace, slepota aj. jsou závislé na růstové aktivitě kostí ve švech a zvětšující se velikosti mozku. Cefalický index je nad 85. M. se vyskytuje např. jako jeden ze symptomů řady genetických syndromů nebo samostatně v rámci vrozené vývojové vady alterace mozku v prenatálním a časně postnatálním období infekčním agens, intoxikací, závažnou hypoxií, zářením aj.. Opak makrocefalus makro-, -cefalie pak jsme ještě objevila tuhle stránku http://www.ozinfodom.info/…iewtopic.php?…anské= združení INFODOM.

Sestřu moc obdivuju a přeju hodně síly!!!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 09:39

To vím, že takové ženy existují a taky vím, že některé zdravotní vady se zjistí až po porodu nebo se vyvinou časem. S tím se pak člověk musí vyrovnat. Ale když vím dopředu, že to všechno bude stát za vyliž… tak do toho dobrovolně nepůjdu a nevystavím tomu celou rodinu. Bylo by to podle mě pořádně sobecké rozhodnutí, kvůli jednomu 100% neplnohodnotnému životu potenciálně zničit x plnohodnotných životů.

 
lucillee
Echt Kelišová 8044 příspěvků 6 inzerátů 08.06.12 09:41

Obvykle na deníčky nereaguji, teď bych ráda vyjádřila úctu ke tvojí sestře, ale zároveň doufám, že si uvědomuje plně jak obrovská je to odpovědnost a jaká to bude třeba bolest pro ni i holčičku. Já za sebe musím zcela na rovinu přiznat, že bych na to neměla, vím to, ale držím palce a přeju obrovskou sílu a trpělivost. :kytka:

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 08.06.12 09:50

Tvojí sestře, vaší maličké i Tobě držím palečky a přeji hodně štěstí. Plně chápu její rozhodnutí a věřím že bude úžasnou mámou. Synostóza švů je dnes operabilní i když prognóza bývá všelijaká a hodně individuální. Přesto věřím, že spolu zažijete spoustu krásných chvil a malá bude šikulka. :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.06.12 09:55

sestra je statečná, má můj neskonalý obdiv. jsem moc ráda, že jsou ženy, které nezabijí protože je dítě jiné :srdce: :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.06.12 10:00

makino, myslím, že je to otázka zralosti.

 
vysadnice
Stálice 67 příspěvků 08.06.12 10:02

@Makinaa007 každý má právo na život! I postižené dítě!Když už,tak jdu na potrat,protože by to dětátko mohlo trpět a ne kvůli tomu,že bude trpět rodina.To je blbost.Každý člen je na to připraven a ty rodiče se snaží věnovat všem

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 10:09

To máš pravdu, ale z které strany? Je důkazem zralosti nechat si jakékoliv dítě? Nebo je důkazem zralosti rozhodnout se tak, že postižené dítě neporodíš? V tomhle mám jasno. Potrat je pro mně přijatelný jen ze zdravotních důvodů. A tohle je dost vážný zdravotní důvod. Když zahodíš za hlavu předstíranou humanitu a zamyslíš se trochu podle přírody, tak nedává nejmenší smysl starat se o životaneschopné potomky.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 10:09

@vysadnice Máš prosím nějakou osobní zkušenost s rodinou, kde jsou těžce postižené děti?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32313 příspěvků 08.06.12 10:12

ahoj
gratuluji sestře k úžasné odvaze a síle
přeji jí a celé rodině, aby vám malá dělala co nejméně starostí
a o malou se nebojím, trpět určitě nebude a nejspíš prožije šťastný život, možná šťastnější, než kdokoli z nás

 
vysadnice
Stálice 67 příspěvků 08.06.12 10:22

no přímo ne,ale znám rodinu kde mají postiženou holčičku a jsou štastní.ale dovnitř nevidím.já vím.musí to být hodně těžký.já bych asi na svět postižené dítě nepřivedla.ne kvůli rodině,ale měla bych strach,že až bych umřela,tak jak by to tady beze mě zvládlo a kdo by se o něj postaral

 
Verun83
Kelišová 5708 příspěvků 67 inzerátů 08.06.12 10:28

tvá sestra je úžasná. musí to být velice těžké se rozhodnout. ale já věřím na osud. někdy si člověk má projít složitou situací, prostě karmické poslání, pokud by to např. neudělala, její další dítě by mohlo být opět postižené. nebo by toto poslání měla splnit v dalším životě…
přeji hodně sil celé rodině :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 10:29

@vysadnice Asi je těžké posoudit jak šťastný nebo nešťastný je ten postižený. Svůj názor jsem si vytvořila podle 3 rodin které docela důvěrně znám - dítě s Downovým syndromem, další zase naprostý ležák vyžadující 24h péči. Ti zdraví jsou hodně nešťastní a mají zkažené dětství i další život i vztahy v rodině. Možná to někde funguje dobře, to nevím, byla bych ráda za takové příběhy.

 
vysadnice
Stálice 67 příspěvků 08.06.12 10:32

@Makinaa007 je pravda,že to postižené dítě potřebuje hodně péče

 
twix-ka
Stálice 91 příspěvků 08.06.12 10:50

Hudák holčička :( I přes veškerou lásku ze strany milující matky, nebude mít plnohodnotný život. Bude se trápit jak ona, tak i celá rodina. Znám jednu matku, která má 20-letou postiženou dceru a ta říká, že je to kříž na celý život. Sice svou dceru miluje nade vše, ale říká, že kdyby věděla o postižení již v těhotenství, že by si to nechala vzít. Že raději by proplakala měsíc, rok, než celý život.

Přeju sestře i miminku hoooodně štěstí a lásky. :hug:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 08.06.12 11:16

moc se omlouvám za upřímnost. sice tvou sestru obdivuju, musí být hodně silná osobnost,a le podle mě není žádné hrdinství přivést na svět úmyslně postižené miminko. bude se trápit jak maminka, tak dítě po celý život.

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 08.06.12 11:22

moc drřím palečky,hlavně at je maličká zdravá a at nemá následky :srdce: ,ano je to rozhodnutí Tvé sestry.Ani já bych neváhala,pokud je zde aspon nějaká šance na život,tak proč se zříkat dětátka? :( ,někdo na to holt nemá.Já bych to zvládla,ale jen za předpokladu,že by se mnou v tom byl i můj přítel,abych alespon v někom měla oporu..držím pěsti a přeji hooodně sil..maličká je nádherná :kytka: :hug:

 
Caty  08.06.12 11:26

Ač tvou sestru obdivuji, že se takto rozhodla, tak já sama za sebe nemůžu říct, jak bych se rozhodůla. Prostě to nevím. Sice si ted stokrát můžu říkat, šla bych na potrat nebo nechám si to miminko, ALE dokud nejsem v té situaci netroufám si to stoprocentně tvrdit. Asi bych hodně čerpala ze zkušenosti rodin, kde to nemocné dítko je, takové zkušenosti mám dvě a pro to teď řékám, že ač by mi to bylo strašně, ale opravdu strašně líto, miminko bych si ASI nenechala. V jednom případě má kamarádka děti 3 a jedno smrtelně nemocné. Už teď s tim ty další 2 děti trpí, přizpůsobují se nemocnému atd. a v druhé rodině mají fyzicky postiženou 18tiletou holčinu. Holčinu je jinak velice chytrá, ale péči potřebuje 24 hodin denně, sama se ani nepoškrábe a její rodiče mají zbytek života na nic, vše se točí kolem holčiny a navíc si dělají velkou hlavu s tím, co bude až se oni nebudou moci starat a až umřou. Toho bych se bála nejvíc.Držím palce celé rodině, bude to hodně náročné, ale hodně záleží co nemoc obnáší.

 
lenia04
Nováček 9 příspěvků 08.06.12 11:29

Na zacatek preju vasi sestre hodne sil je urcite statecna :) my mame triletou holku a mame jednu z diagnoz mikrocefalii nam jii zistili v lednu :,( muzu vam rict ze nase mala je moc sikovna sice moc nemluvi ma opozdeny psychomotoricky vyvoj spatne chodi ale je to nase slunicko :D na nete se neda moc toho najit o tyhle diagnoze ani nase doktorka nam nevedela rict co nas vlastne ceka bylo nam doporuceno cvicit cvicit a cekat jak se to bude vyvijet :( jeste jednou hodne sil trpielivosti :)

 
kerrankin  08.06.12 11:29

Tvoji sestru obdivuju a přeju malé hodně štěstí.

Bohužel ale musím říct, že souhlasím s tím, co píše Makinaaa007, trpět bude celá rodina…

 
mmrk
Kecalka 109 příspěvků 08.06.12 11:36

s tim partnerem je casto prave dalsi problem- maloktery to ustoji a matka zustava na 90procent s tezce postizenym ditetem sama- pravdepodobne proto, ze matka se extremne upne na toto dite, ostatnimu okoli se dostava minimum pozornosti, pece, lasky…a jediny kdo muze odejit- partner- prcha, zdrave deti zustavaji a trpi…

Příspěvek upraven 08.06.12 v 11:37

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 08.06.12 11:37

Jak víš, že ty děti jsou nešťastné, jak víš, že se trápí (zvlášť když kolem sebe mají lidi, kteří je milují takové jací jsou), jak víš, že žijí neplnohodnotný život??? Mě by to zajímalo, protože do hlavy postižených dětí nevidíme a přijde mi dost vedle, říct, že se trápí a nežijí plnohodnotným životem (to je totiž na další debatu, co to vlastně ten plnohodnotný život je).
A jak takové dítě ovlivní rodinu a případné další sourozence záleží jenom a jenom na přístupu jaký rodina zvolí… ano, znám rodinu s postiženým dítětem a nepřipadá mi, že by je to nějak omezovalo a zavazelo. A věděli o problému dlouho dopředu, taky měli možnost těhotenství včas ukončit. A tohle dítko překvapivě není poslední, je prostřední mezi dvěma zdravýma. Takže ono to není tak černobílé.
Někdo na to má někdo ne. Ani jedno není špatně.

 
Caty  08.06.12 11:46

Našla jsem toto a po shlédnutí fotek říkám, že do tohoto bych nešla. Nemohla bych vidět to dítko takhle trpět http://www.anika-rypackova.estranky.cz/…aci-polstar/

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 08.06.12 11:52

Já tedytvé nadšení nesdílím :roll:
mylsím si, že když se na tak vážnou vadu příjde, mělo by se těhotenství ukončit. Sice to bude bolet, ale míň bolesti najednou než po málu i s radostí po zbytek života. Kdybych byla postevena před situaci jako tvá sestra, na potrat bych šla. Je mladá a šancí by měla dost. Vím že malou miluje ale krutě napíšu že „pokazila“ dva životy.

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 08.06.12 11:53

tak už třeba to, že vypadá jinak jí bude přidělávat starosti a může trpět depresemi. Pokud je mentálně zdravá určitě bude psychicky trpět

 
Statistika věda je  08.06.12 11:55

Makino: Chybí vám pokora, respekt a úcta k životu. Svým postojem, který předáváte svým dětem, je učíte, že ukončit život je jednoduché a správné rozhodnutí, a že mají právo rozhodovat o tom, kdo je nebo není plnohodnotný nebo šťastný jedinec. Tím své děti poškozujete do budoucna mnohem víc než někdo, kdo daruje život nemocnému dítěti. Stanou se z nich stejně cyničtí, citově ploší jedinci se sklonem k „patentu na rozum“, jako jste vy sama. Lituji je mnohem víc, než rodiny s těžce nemocnými dětmi.

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 08.06.12 11:56

Ja myslím Makino že jestli si dítě nechala anebo ne tak to je jenom a jenom její věc a Tebe je do toho PRD,já musím souhlasit s většinou že smekám před takovýma matkama které jsou schopné se o postižené dítě postarat-musí to být záhul neskutečný..a pokud je ona šťastná a má u sebe lidi kteří ji podporují tak nevidím důvod proč to dítě nemít i takhle postižené..je to každého věc a ty kdybys nebyla schopná se postarat o takové dítě to ti nikdo nebere tak bys šla na potrat no a co tak bys šla..bude to tvoje věc a milión lidí tě za to odsoudí ale hlavně že budeš ty šťastná že se nemusíš trápit…tak nech si rýpavé poznámky někam jinam… :cert: :zed: :zed:

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 08.06.12 12:07

Přeji sestře i malé holčičce hodně síly a štěstí. Podle mě není žádné hrdinství jít na potrat, když není dítě „tabulkové“. Naopak síla a krása lidskosti spočívá v tom, že dokážeme přijmout fakt, že je život je složitější a těžší, než bychom si přáli.

 
Malá Mia  08.06.12 12:10

Tvoje slova: „Když zahodíš za hlavu předstíranou humanitu a zamyslíš se trochu podle přírody…“
Když se zamyslíš trochu podle přírody, tak musíš uznat, že příroda chtěla, aby se toto dítě narodilo. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš by došlo ke spontánnímu potratu nebo k úmrtí dítěte ihned po porodu. Takže měřeno touto tvou logikou je všechno tak, jak má být. A toto je ta vyzrálost, kterou měla Saroya nebo kdo na mysli: nechat to na přírodě a nekufrovat se do toho přírodě umělým potratem.

Víš, ono postižené dítě není jen pohroma a omezení ostatních (zdravých) členů rodiny. Je to naopak velké obohacení. Protože chytří lidi v okolí nakonec vidí, že i život takového dítěte má cenu. Kéž bys mohla vidět i to hezké, co život s postiženým přináší. Péče o postižené dítě je 90% těžkostí a starostí a „soucitných“ pohledů, nechtěných otázek a srážek s tebou podobnými, ale i 10% obrovské radosti a nejkratší cesta k pochopení pravého smyslu života, a za to to přece stojí.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 08.06.12 12:13
To neni reakce, vlozilo se to tam nejak samo

:think: Kdyz jsme si sami dite nedali, mame pravo si ho nechat vzit? Chapu, ze to muze byt kriz na cely zivot, ale co kdyz tim krizem mame projit? :think:

Příspěvek upraven 08.06.12 v 12:14

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 08.06.12 12:15

chci reagovat na názor té slečny nebo paní Statistika věda je..Makinaa má svůj názor a takový názor m asi devadesát procent lidí na světě.Jak někoho můžete urážet tím že jeho děti budou všeználkové s patentem na rozum.Kdo si tady hraje na paten na ruzom jste vy…Ano říkám že je odvaha nechat si postižené dítě sama bych na to neměla vím to.Ale přece nebudu nikomu urážet děti jaký jim dávám pohled na svět…Zamyslete nad sebou dotyčnáááá

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 08.06.12 12:15

Naprosty souhlas, krasne jsi to napsala :kytka: :kytka: :kytka:

 
k.achnickaS
Nováček 9 příspěvků 08.06.12 12:17

Držím sestře i holčičce palce. Určitě to nebudou mít jednoduché,ale i tak můžou mít hezký život. Doufám, že se nikdy nedostanu do situace, kdy se budu muset rozhodovat mezi potratem a vidinou postiženého dítěte :,( myslím, že je těžké a vlastně i nefér soudit někoho, kdo se do takové situace dostal.

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 08.06.12 12:29

pani statistika nuda je-hluboce pred vami smekam :kytka:

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 08.06.12 12:30

veda veda jiste :) ne nuda :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 12:35

@Gabika83 Však je mi do toho prd, napsala jsem akorát svůj názor na to.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 12:37

Nikde jsem nenapsala, že ukončit život je jednoduché rozhodnutí!! Svoje děti bych nikdy nevychovávala k tomu, že je super a správné jen to, co je dokonalé. Jsem ale pevně přesvědčena, že mnohem více mohu nabídnout svým zdravým dětem, když mám čas se jim věnovat než kdybych čas trávila péčí o těžce postiženého.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 12:40

Něco jiného je soucítit s někým, kdo neměl tolik štěstí jako my ostatní zdraví. Něco jiného je vystavovat na obdiv, jak je někdo super, že se do toho dobrovolně pustil. Je to samozřejmě její věc, ať se o své dítě stará jak nejlíp umí. Napíšu třeba, že mám děti. Ale fakt nebudu nikomu cpát, že jsem úžasná, protože mám děti a starám se o ně a čekat na nějaký obdiv.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 08.06.12 12:46

Tvoje sestra je naprosto úžasná a já ji opravdu obdivuju. Az se vrátím domu tak zkusím něčo prohledat o tom vývoji atd. Co říkají doktoři ted?

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 12:47

Připojuju s k tvému názoru v tom, že i na životě s postiženým je nutné vidět i to dobré. Asi bych se o to snažila, kdyby se mi postižené dítě narodilo a já o tom dopředu nevěděla. Ale kdybych to věděla dopředu, takové dítě bych na svět nepřivedla.

 
Billi
Nadpozemská drbna 25267 příspěvků 08.06.12 12:57

Rodiny, kde jsou schopni přijmout postižené dítě, obdivuji. Nemají to jednoduché a pokud to zvládají, tak si zaslouží potlesk. Přeji Tvé sestře hodně sil, protože je bude potřebovat.
Ale na druhou stranu mi to přijde jako nezodpovědnost (přivést na svět vědomě postižené dítě). Co bude s dítětem, když přežije své rodiče? Spadne na krk svým sourozencům? Půjde do ústavu?
Máme v rodině těžce postiženého „kluka“ (je mu už k padesáti) a jeho rodiče ho dávno přestali zvládat. Oba dodnes (dávno přes 70 let) musí pracovat, aby synovi zajistili léčbu a péči. Nikdy nic nechtěli od státu, vždycky si všechno hradili sami… Kromě syna mají i starší dceru a ta je tím dodnes hluboce poznamenaná…
Klidně se do mě obujte. Kdyby příroda nechtěla, aby se narodily, tak by se nenarodily? Možná, ale uvědomme si, že většina těchto dětí je na živu jen díky současné medicíně. Od dětství mají nespočet operací, léků apod. protože na druhou stranu příroda zařídila, aby tyto děti nebyly dlouhou dobu životaschopné :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 08.06.12 13:00

Nemám patent na rozum :mrgreen: zdá se mi spíš, že když sem někdo napíše svůj názor, tak právě takové s patentem na rozum se do něj pustí.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 08.06.12 13:05

trávím s postiženými dětmi docela hodně času. postižení jsou různá, od adhd a až po ty nejtěžší formy tělesného i duševního postižení. co se týče toho duševního, dotyční bývají šťatsní, neuvědomují si své postižení, žijí ve svém světě a hotovka. totéž se nedá už říct o jejich rodinách. ty musí být hodně statečné a zkuste je obejít s anonymním dotazníčkem, co by dělali kdyby…
pak jsou tu děti s postiženým tělesným, zdrávi na duchu. ty trpí úplně nejvíc. pominuli lehčí formy obrny, tak hlavou zdravý člověk, ketrý si neutře sám ani nos a když se mu předklaní hlava a nikdo u něj není, může se udusit.. tomu někdo říká plnohodnotný život,

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32313 příspěvků 08.06.12 13:12

jako vzdycky, otazka nazoru na opravnenost potratu je dana nazorem na embryo/plod - zda je, nebo neni bytosti s lidskymi pravy.

Tedy diskuse o potratech nema byt vedena cestou uvadeni ruznych srdceryvnych pribehu a prikladu a ani nema byt hodnocen smysl zivota postizeneho cloveka - diskuse by mela byt vedena jedine, jestli v tom v8TT-12TT-16TT-20TT uz embryo/plod je nebo neni bytosti, co ma lidska prava.
Bytost s lidskymi pravy nemuzeme zabit za zadnych okolnosti, v nasi zemi ani kdy ze je vinna vrazdou.
na druhou stranu pokud by nekdo mohl pred pocetim zabranit poceti postizeneho ditete, predpokladam, ze tohle by udelal kazdy. Nikdo nechce mit postizene dite schvalne.
Situace tech zen, co se rozhodnout nejit na potrat kvuli telesne vade se lisi od tech druhych jen jejich postojem - ony neuvazuji tak, ze budou mit postizene dite - ony citi, ze uz postizene dite maji a jeho likvidace je pro ne stejne nepripustna, jako likvidace novorozenete.

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 08.06.12 13:19

Pudli, hezky napsane, plne souhlasim.

Příspěvek upraven 08.06.12 v 13:29

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama