Moje těhotenství a porod

Porod

Tak jsem se i já rozhodla se podělit se svými zážitky z těhotenství a porodu. :)

O naše miminko jsme se s přítelem snažili 13 měsíců a já si už asi 3 - 4 říkala, že to není normální, že je něco špatně, jsem přece mladá holka, tak proč nemůžu otěhotnět? Strašně jsem si dítko přála. A protože přítel už dvě děti má z předchozího manželství, říkala jsem si, že bude chyba zaručeně ve mě. Jsem zkrátka odjakživa pesimista.

No nic… Nadhodila jsem doma, že by to chtělo řešit, a navrhla jsem přítelovi návštěvu IVF centra v Kostelci nad Ohří, kam jsem nás objednala. Přítel souhlasil, nadšený nebyl, byl přesvědčený, že je problém v mojí psychice a v tom, že jsem se na vidinu miminka zkrátka moc fixovala.

Každopádně, navštívili jsme doktora, který mě vyšetřil… a nic neshledal špatně. Přítel šel na spermiogram, vyšel různobarevný, ale zvládl to, za což ho obdivuju. :-) A to ještě nevěděl, že to nebude poslední. Měl si počkat cca 30 min. na výsledek a byl pěkně nervozní!

Nicméně, dopadlo to taky dobře, vše v normě a problém by tedy neměl být! :-) Doktor s námi probral, co si o tom myslí, řekl, kdy budu mít ovulaci a že máme prostě sexovat. :-) Bylo září 2014. Dobrá tedy, budeme sexovat, což se přítelovi dvakrát nezamlouvalo na povel, ale nakonec jsme to zvládli.

Na další kontrole ale samozřejmě nic. :-( Nezadařilo se. Doktor mi navrhl braní hormonu a následnou inseminaci, že by neměl být problém, a pokud by to nevyšĺo, tak pak vyšetření průchodnosti vejcovodů. Souhlasila jsem a odcházela z ordinace z receptem, doporučením sexovat a příchodem 30. 10. 2014.

Poctivě jsme se tulíškovali, ale termín byl tu. Odjeli jsme ráno k doktorovi. Přítel odevzdal sperma a já asi za hodinu šla, aby mi ho zavedli. :-) Nebolelo to, ale při odcházení a uvědomění si, co se vlastně teď asi stalo, to byl zvláštní pocit. :-)

16.11. jsem si měla udělat test, pokud to nedostanu. Dobrá tedy, už 10.11. jsem měla nervy na pochodu, takže jsem si naivně udělala test, kterej byl pochopitelně negativní a já si říkala, že to zase nevyšlo a čeká mě to hnusný vyšetření průchodnosti. No ale menstruace se nedostavila ani 12., ani 16., takže ráno jsem vstala, dala si sprchu a udělala test. :-)

V poklidu jsem si šla vypít svoji ranní kávu, než půjdu do práce. :-) Přítel byl jako na trní, tak mu říkám:„Stejně tam nic nebude, cejtím, že to dostanu, ale běž se podívat, jestli chceš.“

Tak šel a přišel se slovama: „Nebude? Tak jak to, že tam jsou dvě čárky?“ :-)

Nemohla jsem tomu věřit. Obrečela jsem to a než jsem volala doktorovi, udělala jsem ještě asi 4 testy. :-) A pokaždé se divila. :-) Vždyť mi nic není, říkala jsem si. :-)

Těhotenství probíhalo naprosto předpisově, krom mého nervování ze všeho bylo všechno v pořádku. Termín porodu 22 - 23. 7. 2015.

21.7. odpoledne sedím venku sluním se, čtu si knížku a povídám si, že to vypadá, že budu přenášet. :-( Na termín to nevypadá, ještě se na to necítím, a to jsem den předtím uklidila celý byt, vyžehlila, navařila… no zkrátka se poměrně odrovnala, aby se malýmu chtělo ven, i když mně se rodit dvakrát nechtělo, bála jsem se jako každá prvorodička. :-)

22. 7. 3:30 - jdu na wc jako každou hodinu posledních pár týdnů a ouha - krev na toaleťáku a já si říkám, že by to byl rozjezd porodu? No nic… trochu vyděšená jsem si šla lehnout, ale bolela mě záda a břicho jako při menstruaci.

Říkala jsem si: „No tak asi se to rozjíždí…“

Přítele jsem děsit nechtěla, ale všiml si na mně, že jsem nějaká divná a ptal se, tak jsem mu to řekla. Když odjížděl ráno v 6 do práce, ještě jsem si s ním dala kafe a nasnídala se. Samozřejmě jsem mu řekla, ať dnes jede naším autem, že mám pocit, že mu budu volat. :-)

Když odjížděl, měla jsem kontrakce po 10 - 15 minutách. Zkusila jsem spát, ale nešlo to. V 8 jsem je měla 5 - 7 min a neměnilo se to, tak jsem si říkala, nebudu plašit a tiše doma trpěla dál - 5, 7, 3, 5, 7, 3 minuty…

O půl 11 jsem to nevydržela a volala přítelovi, ať dorazí. Přijel v 11 a já šla, teda spíš se došourala, do vany - jaká úleva! :-) Jenže ouha, sprchou jsem si kontrakce rozjela snad po minutě a odjezd do porodnice už dál odkládat nešel. :-) Tak se jelo a tam nás uvítala usměvavá sestřička. Jupí! :-)

Napojila mě na monitor a mně se dobře sedělo na křesle, takže jsem si kontrakce v klidu prodýchávala. :-) Doktorka mě vyšetřila a říká: „Rodíme! Otevřená na 7! Jdeme rovnou na sál!“ :-)

ŠOK! Cože, už takhle? Nejsem připravená! :-) No co se dá dělat, odevzdala jsem moč a najednou ležela na porodním křesle… Měla jsem ležet na boku, pak mě vyšetřili, nález pořád stejnej, napíchli mi žílu, dali antibiotika a píchli oxytocin, napíchli vodu, přišlo mi to jako hroznej fofr.

Vedle mě křičela nějaká paní, která mě vyděsila ještě víc, než jsem byla sama o sobě. :-(

„Chjo, to budu takhle řvát?“ říkala jsem si.

Přišel přítel a zaúkolovali ho zvedat mi nohy při kontrakci. Zaplaťpánbůh za to. Sama bych si ji nedokázala zvedat. :-( Kontrakce mi začínaly připadat čím dál víc bolestivější a já čím dál víc vyčerpanější… Přestávala jsem se kontrolovat, co jsem říkala si už ani nepamatuju, vím jen, že jsem se snažila nekřičet jako paní vedle mě.

O půl třetí jsem se mezi kotrakcema koukla na hodiny a řekla si, že už to nevydržím ani chvíli. :-( A pak najednou se tlačilo na boku, stále, pak na druhým, a pak už na zádech, zaregistrovala jsem nástřih, malé štípnutí, ale oproti kontrakci nic.

Poslední zatlačení: „Zaberte, už vidím hlavičku!“ volá na mě sestra.

Přítel říká: „Má černé vlásky, zaber a je venku!“

Zabrala jsem a byl venku. :-)

15:42 s mírami 3420 g a 49 cm se narodil náš poklad Filípek. :-)

Dnes jako prvorodička si říkám, že bez chlapa už rodit nikdy nechci. :-) Je to obrovská pomoc a podpora, já tvrdím, že bych bez Petra neporodila.

Ale rozhodně ten porod nebyl tak hroznej, jak jsem si myslela, že bude, naopak! :-)

Přeju všem, aby měli všechno v pořádku a rychlý porod jako já.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ndkv
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 17.08.15 05:52

Krasny porod. Gratuluju k Filipkovi. :kytka:

 
bosorka84
Povídálka 27 příspěvků 17.08.15 06:31

Také se přidávám a gratuluji. :potlesk: Krásný porod…

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 17.08.15 06:43

A on tam byl nějaký problém, že jsi dostala antibiotika a oxytocin? 8o A vodu taky píchli nejspíš proto, že tak se to tam prostě dělá… Jako porod pěkný, ale právě proto nechápu ty zásahy :nevim: Ale je fajn, že jsi měla možnost změnit polohu přu tlačení, aspoň trošku.
Gratuluju k Filípkovi.

 
Luca10  17.08.15 07:15

Od slova „tulíškovali“ jsem se musela hodně snažit, abych to dočetla… :roll: K prckovi samozřejmě gratuluju.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 17.08.15 07:44

@Luca10 já taky, ale potom je tam ještě „rozjezt“ porodu :lol:
taky by mě zajímalo, co bylo špatně, že v porodnici hned : "napíchli mi žílu, dali antibiotika a píchli oxytocin, napíchli vodu " nevyhovoval jim hezky rozjetej porod?

 
Lenka 80  17.08.15 08:07

Jj tuliskovali je katastrofa ;-) a nechapu proc popohanet hezky rozjetej porod.kde jsi rodila?

 
Lenka 80  17.08.15 08:11

Ja fakt dekuji za porodnici milosrdnych bratri. prijela jsem tam hodinu po odtoku plodove vody. nalez: otevrena na dva. poslali me na porodni box s tim ze budu rodit az rano at se prospim. zadne sra.cky na vyvolani do me necpali.ani epidural nepichaji a to jsem mela krizove bolesti. priste rodim zase tam.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 17.08.15 08:17

„napíchli mi žílu, dali antibiotika a píchli oxytocin, napíchli vodu“ - achjo, česká klasika. A tak hezky rozjetej porod to byl :) No co se dá dělat, Filípek se narodil v pořádku, tak gratuluji a přeji hodně krásných chvil s vaším chlapečkem :) (A já si jdu překontrolovat svůj porodní plán, jestli tam mám tyhle „nezbytné“ zásahy dost jasně a srozumitelně zakázány.)

 
verulicek  17.08.15 08:30

Noooo za „tulíškování“ ti bohužel srážím body…je nádhera že jsi jako prvorodička dorazila a byla na 7cm tak nevm, proč ti to celé tak dokonili. oni to v té vaší porodnici asi vážně neumí :nevim: jinak gratulace! ;)

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 17.08.15 08:42

Moc gratuluji k Filípkovi a přeji celé rodince spoustu zdraví, lásky a radosti! :srdce:
Pokud bych přijela otevřena na 7 a s pravidelnými kontrakcemi, tak teda taky nechápu píchnutí vody a oxitocin. :nevim: Antibiotika chápu, pokud jsi měla pozitivního streptokoka. Je to trošku škoda, ale je fajn, že to bereš ok ;-)

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 17.08.15 09:03

@Bjedrunka S pozitivním streptokokem má smysl podat ta antibiotika minimálně 4 hodiny (tuším) před porodem, později už je to zbytečné, protože nestihnou zabrat. Tak nevím, jestli to stihli :nevim:

 
Davima
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 17.08.15 09:50

Je krasne se to cetlo gratuluji :-) a vas filipek je stejne jak nas pidizvik akorat ten je 22.7.2012 :srdce: preji at vam dela jen radost :-)

 
Baru87
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 17.08.15 10:46

Deníček krásnej, moc gratuluju k Filípkovi, taky jenom nechápu ty zásahy - žíla, antibiotika, voda, nástřih, jak na běžícím pásu…tohle přesně bych nechtěla.

 
PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 1 inzerát 17.08.15 13:08

Holky, co se týče oxytocinu to nevím, nejspíš proto, že jsem hodně krvácela a měla tachykardii, což jsem se dozvěděla až asi druhej den… a antibiotika byli vůl streptokoku.

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 17.08.15 13:39

@fenny No vlastně! Tak podle časů, které autorka uvádí by to mohlo vyjít tak-tak, ale spíš to 4 hodiny nebyly. :think:

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 17.08.15 18:37

Taky asi budu chtít chlapa u porodu. Ale spíš jsem myslela že mi bude stát u hlavy a maximálně mi bude oporou tam. Nevím jestli bych chtěla aby to přímo takhle viděl. Aby viděl jak vylézá mimčo. Prý to chlapy někdy poznamená. Toho bych se bála. No možná mi to pak bude úplně jedno, až k tomu dojde a ještě budu ráda když mi bude držet nohy. Ale teď to cítím takhle. Jinak gratuluju, až na to urychlování si měla zřejmě docela dobrý porod :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama