Jak probíhá moje první těhotenství

Těhotenství

Pročetla jsem si tady několik deníčků a zjistila, že bych potřebovala své pocity také vypsat. Sice si doma potají sem tam něco napíši, ale není to ono. Ráda bych se s vámi podělila o pocity a průběh mého prvního těhotenství. Je mi 2 let a nyní jsem v 35. týdnu, takže už jen čekám na ten den D.


1 komentář


1 komentář


1 komentář


1 komentář


1 komentář

S přítelem jsme spolu 7 let. Za tu dobu jsme prošli roční krizí, kdy jsme byli od sebe, ale pak jsme zjistili, že k sobě stejně patříme. Jsou to 3 roky, co jsme zase spolu. 10 let jsem brala HA a v únoru 2012 jsem se rozhodla pro její vysazení, trápily mě velké migrény a zjistilo se, že příčinou je právě HA.

Začali jsme také uvažovat, zda není na čase udělat další krok ve vztahu a pořídit si miminko. Nijak jsme to neřešili, když to přijde, tak to přijde. A ono to přišlo :-) v červenci 2012 jsem otěhotněla. Vím i přesně den, kdy k tomu došlo, bylo to poprvé, co jsme si opravdu nedávali pozor. A to jsem si myslela, že když jsem brala HA 10 let, že to nebude s otěhotněním vůbec jednoduché!

Můj gynekolog je zároveň můj soused a jeho žena porodní asistentka. Hned jsem u nich zvonila a ukazovala těhotenské testy. Prý ať se moc neraduji, že mohou být i falešně pozitivní. Nakonec mě ale objednali na kontrolu a začátkem srpna 2012 mi na UTZ potvrdili, že jsem skutečně těhotná, v 6. Týdnu :-) První, co jsme řešili, byla dovolená. Začátkem září jsme měli odlétat do Řecka a doktor mi let výslovně nedoporučoval, že do 12. tt je to moc velké riziko. Těsně před odletem jsem ale byla na kontrole a vše bylo v pořádku, takže mi nakonec doktor požehnal a my odletěli.

Dovolená byla úžasná, moc jsme si to užili. Další problém nastal v práci. Měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou, a to jen do září 2012. Bála jsem se, že by mi ji neprodloužili, proto jsem chtěla těhotenství zatajit, abych mohla pracovat až do nástupu na MD. Bohužel hned v srpnu jsem začala trpět nevolnostmi a několikrát za měsíc jsem musela zůstat doma s hlavou v míse. Kolegyně i vedoucí měly samozřejmě hned podezření a výmluvy na úžeh a únavu mi „nesežraly“. Moje vedoucí je ale báječná, po návratu z Řecka mě vytáhla na oběd, kde jsem jí řekla pravdu a ona zařídila, že jsem dostala novou pracovní smlouvu až do ledna 2013, takže mi vše krásně před nástupem na MD navazovalo. Za to jsem jí moc vděčná!

První trimestr byl pro mě hodně vysilující. Nevolnosti se mě držely asi do 16. týdne. Takhle zle mi nikdy nebylo, ráno jsem nemohla nic sníst, ani vypít čaj, vše šlo okamžitě ven. Dostavovala se únava, začaly se mi obrovským tempem zvětšovat prsa. Vše jsem ale nakonec ustála. Po návratu z dovolené jsme o tom, že čekáme miminko, informovali rodiče a známé. Nikdo nebyl ani moc překvapený, prý to všichni už čekali :-) Samozřejmě začaly padat otázky na svatbu, ale přítel se do ženění moc nemá, není to pro něj tak důležité, prý si mě chce vzít, ale necháme to až po porodu. V 16. týdnu nám doktor sdělil, že čekáme holčičku, což potom ještě 2× potvrdil, byl si tím jistý. Veškeré krevní testy, výtěry i glukozový test dopadly na jedničku.

Od 2. trimestru jsem si začala těhotenství opravdu užívat. Začala jsem chodit na předporodní kurz, pročítat těhotenskou literaturu a pro porod si zvolila porodnici Mělník, která patří v našem dosahu k velmi oblíbeným. S přítelem jsme byli i na prohlídce porodnice a přítel je z ní nadšený a chce být u porodu a přestříhávat pupeční šňůru :-) V 18. týdnu jsem s mamkou ještě absolvovala víkendový pobyt na Slovensku a pak už mě zcela pohltila má práce, díky které jsem skoro zapomněla, že čekám miminko, neboť nevolnosti ustaly.

Začali jsme vybírat jméno, u holčičky jsme se shodli, že to bude Gabriela, na chlapečkově jméně jsme se dodnes nedomluvili, takže nevím, co budu v porodnici do kolonky chlapeček vyplňovat a jen doufám, že se tedy pan doktor v pohlaví miminka nespletl. Začali jsme nakupovat výbavičku, v listopadu jsme pořídili kočárek a od známých jsme dostali spoustu oblečků, kolébku i postýlku, takže jsme pak dokupovali už jen „drobnosti“. Kolem 25. týdne jsem začala cítit první pohyby miminka, Vánoce jsme naposledy strávili ve dvou.

Leden byl pracovně hodně náročný, ale utekl rychle a já se ani nenadála a nastupovala jsem na mateřskou. Nemohla jsem tomu uvěřit, že opravdu v práci končím a čekají mě mateřské povinnosti! S přítelem jsme zašli na matriku, kde jsme sepsali přiznání otcovství. Od února jsem tedy doma a plně si začínám uvědomovat, jaká zodpovědnost na mě čeká, a mám z toho trochu strach, nikdy jsem žádné děti nehlídala, nemám ani mladší sourozence. Zvládnu to? To čekání na den „D“ je úmorné, je strašný nezvyk být najednou z pracovního shonu doma. Na každý den si vymýšlím nějaký program, oblečky už mám vyprané i vyžehlené, tašku do porodnice sbalenou. Už na sobě ale pociťuji únavu, takže i během dne si musím lehnout.

Nyní jsem v 35. týdnu, přibrala jsem 10 kg a malá kope o sto šest. Zatím nám leží zadečkem napřed, tak doufám, že se ještě otočí, doktor mě už strašil císařem. Každý týden teď chodím na kontroly a jsem nervózní, že nevím, kdy ten den „D“ přijde. Bříško mi tvrdne tak 10× denně, někdy cítím i jakési žbluňknutí, že už si říkám, zda mi nepraskla voda. Termín máme na Velikonoce, víkend 29. 3.–1. 4. 2013, tak doufám, že si malá na termín počká.

Dnes mě pobavila ranní hláška mého milého, když se koukl do kalendáře: „Miláčku, příští týden už začíná březen, vždyť to už budeš rodit“. Jsem ráda, že i můj přítel si to uvědomil a postavil ke své nové roli zodpovědně. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne, jako každá prvorodička mám z porodu přirozeně strach, ale vím, že po něm mě čeká ten nejkrásnější dárek v podobě vlastního miminka!

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 25.02.13 10:28

Moc krásně napsaný deníček. Gratuluji k holčičce, :kytka: Naše malá bya do 36.tt hlavičkou dolů a ve 37.tt se přetočila hlavičkou nahoru. Dr. mi poradila dělat kočičí hřbet a pomohlo to, ve 39.tt už byla zase hlavičkou dolů. :dance: Tak se malá klidně může ještě přetočit. Určitě všechno zvládnet v pohodě. Přeji hodně štěstí a zdraví. :hug: PS: uvěku chybí jedno čísílko. ;)

Příspěvek upraven 25.02.13 v 11:08

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 25.02.13 11:47

Krásně napsané :-)
Držím palečky, ať se vše podaří a máš na „den D“ ty nejlepší vzpomínky. :kytka:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 25.02.13 15:14

Moc krásné, taky čekáme Gábinku ;) Těhotenství máš ukázkové, mě bylo zle až do šestého měsíce. Naše malá je zase hlavou dolů už nyní a to mám ještě dva měsíce čas, tak snad jí nenapadne se začít přetáčet. Ale neboj, Vaše Gábi se určitě ještě přetočí ;)Tak si to doma užívej, já se těším až nastoupím na mateřskou a všechno si budu v klidu připravovat.

 
chcimimi1
Kecalka 359 příspěvků 25.02.13 16:18

Hezky napsané. Malá se určitě přetočí. Také chci rodit na Mělníku, ale čeká mě předčasný císař, tak se tam třeba potkáme. Přeji, ať vše v pořádku zvládnete.

 
chcimimi1
Kecalka 359 příspěvků 25.02.13 16:20

Hezky napsané. Malá se určitě přetočí. Také chci rodit na Mělníku, ale čeká mě předčasný císař, tak se tam třeba potkáme. Přeji, ať vše v pořádku zvládnete.

 
Marmosetka
Povídálka 27 příspěvků 25.02.13 21:20

Ať vše dobře dopadne a všichni 3 jste zdraví a spokojení!

 
tyna.andilek
Kecalka 426 příspěvků 26.02.13 11:28

Holky moc děkuji za podporu! Snad se malá ještě otočí. Doktor se smál, že se prý drží pupeční šňůry a nechce se pustit, takže cvičení zatím moc nezabírá :nevim: včera jsem byla na Mělníce na registraci k porodu, byl to obrovský frmol, ale doktorky i sestřičky velice milé. Dokonce mi bylo nabídnuto, že když se malá neotočí, jsou zvyklí i prvorodičky rodit přirozeně při poloze KP, ale porod je plánovaný a vyvolávaný a musí být u toho primářka a připravený sál pro případný akutní císařský řez. Malá ví, jak se jí leží nejlíp, tak to nechám na ní. Když zůstane KP, raději přistoupím na císaře, když se otočí hlavičkou, tak to zvládneme přirozeně :) jinak mi je 25.let, nevím kam to čísílko uteklo :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama