Moje trnitá cesta za početím

Snažení

Vzala jsem si báječného muže a po 4 měsících snažení se nám podařilo otěhotnět. V listopadu jsem porodila krásnou a zdravou holčičku, který teď budou 2 roky. A když naší princezně bylo 10 měsíců, rozhodli jsme se pokusit o sourozence.

Počítala jsem, že to jen tak rychle. Nepůjde, tak jsme si dali asi 7 měsíců rezervu, aby nám krásně navazoval rodičák (antikoncepci jsem nebrala už před první dcerou, tak jsem čekala, že by to mohlo jít rychleji).

Měsíc se s měsícem sešel a miminko stále nikde. :-( Mezitím jsem jezdila za maminkou, která už 4 roky bojovala s rakovinou a stále se to horšilo. Došlo to tak daleko, že maminka zůstala na lůžku a došla si maximálně na WC asi 3 metry od postele a trvalo jí to asi 30 minut, než tam došla. Podotýkám, že mamince bylo teprve 50 let a byla mojí vrbou, která se mnou snažení o miminko prožívala.

Další měsíce neúspěchu a slz nad přišlou menstruací mě dohánělo k šílenství. Už jsem nevěděla co dál a chtěla jsem to vzdát. Ale řekla jsem že ne, musím to zvládnout - moje maminka umírá, a tak bych jí ráda sdělila, že to vyšlo a bude čtyřnásobnou babičkou. Ale osud to chtěl jinak.

Dne 17. srpna, na můj svátek, jsme jeli kolem našich a něco mi říkalo, abych se tam jela podívat. Vše bylo v pořádku, tak jsme s mamkou pokecaly, teda spíše já kecala, maminka už nemohla moc mluvit. Rakovina se jí dostala všude, i do hlasivek, a mohla jen šeptat. Moc jí to bolelo.

Tak jsem si maminku poňuchnala, hladila jsem jí a hladila po tom chmíříčku, co měla na hlavě. Bylo vidět, že jí to dělá dobře, a i mně. Přece mám svátek, tak chtěla být se mnou.

Odjeli jsem a po pár hodinách volá moje sestra mému muži, že mamku odvezla sanitka, že dostala záchvat a nemohla dýchat. Prý do nemocnice nemáme jezdit, že tam byla a mamka jí vyhodila, abychom neviděli, jak byla napojená na hadičky a v křečích se svíjela bolestí. To je z vyprávění sestry a má dodnes z toho trauma, tak jsem ráda, že si mamku pamatuji jako plešatého mazlícího hrošíka…

Tak jako na trní jsem doma čekali, co bude dál. Uklidňovali mě, že to na umření není, že mám být v klidu, že buď se mamka srovná, nebo bude potřebovat k životu hadičky. To mě uklidnilo, přece jen si člověk přeje, aby to bylo už za námi a netrápila se, ale v hloubi duši pořád doufáte, že se stane zázrak a váš milovaný člověk se uzdraví.

Ráno jsem se probudila, ani jsem se nestihla převléct z pyžama a u branky stála návštěva - můj taťka se sestrou. Hned mi bylo jasný, že je zle a že to s mamkou nevypadá dobře. Čekala jsem všechno, ale to, co mi řekli, to ne. „Maminka umřela.“

V tu chvíli jsem mému taťkovi padla kolem krku a nemohla přestat brečet. Po hodince, co jsem se uklidnila, nás čekalo vyzvednutí věcí, co zbylo po mamce v nemocnici, ohledně pohřbu, vybírání nejlepších hadříků do rakve a tak dále.

„No ještě že nejsem těhotná“, protože jsem přesvědčená, že jako těhotná se hroutit na pohřbu není moc rozumný, kor když já to všechno moc prožívám. Proběhl pohřeb, který byl moc emotivní, ale věděla jsem, že těhotná nejsem, tak jsem si pořádně pobrečela a kapku se sesypala.

Týden po pohřbu jsem to nedostala a bylo jasné, že to byly nervy ze smrti maminky, Ale zkusila jsem pro jistotu test. A ono //. „Takže já jsem těhotná“. Po více jak roce snažení se zadařilo!

Maminka umřela v 50 letech na můj svátek. Dva dny po její smrti jsem otěhotněla a na pohřbu jsem tedy byla těhotná. Někdo to třeba neuznáváte, ale myslím si, že to vytoužený miminko mi poslala moje maminka. Tak teď jen doufám, že se nic nezkazí. Přece jen jsem v 6. tt a může se stát cokoli, kor když jsem si prožila takové muka. I teď občas brečím, ale věřím, že život ví, co dělá.

Ať tak či tak, jsem moc ráda, maminko, že jsem byla Tvojí dcerou. Mám Tě moc ráda. Kdo v srdci žije, neumírá.

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bibuliinka
Stálice 61 příspěvků 18.09.14 06:25

Přeji upřímnou soustrast :(
a gratuluji k těhotenství ať se vám a vaší rodince daří. Říká se že dítě v rodině nahradí chybějící článek.. Držte se…

 
Ann
Echt Kelišová 9977 příspěvků 18.09.14 07:53

I já jsem přesvědčená, že miminko co nosím, je za taťku. Otěhotněla jsem měsíc po jeho odchodu. Ještě teď to hodně bolí a asi nepřestane, jen to snad nebude tak intenzivní.
Přeji hodně sil, budou ještě potřeba :srdce:

 
Samy
Závislačka 3363 příspěvků 18.09.14 09:36

To je mi moc líto, že jsi přišla o maminku, navíc tak mladou. A moc gratuluji k druhému těhotenství, o kterém jsi tolik snila. Ať už je to „jen tak“ nebo to bereš jako poslání od mamky nebo to je prostě jen proto, že jsi tou dobou nemyslela na otěhotnění, ale prožívala těžké životní období, moc přeju, ať vám to vyjde. :hug:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 18.09.14 09:53

Ja na tebe casto myslela a chtela ti napsat, ze ted vytouzene miminko urcite prijde. protoze ja na to verim, ze nam tu dusicku posilaji nasi blizci, kteri odesli. moc gratuluji a drzim palecky

 
Monika777
Neúnavná pisatelka 17949 příspěvků 18.09.14 09:56

Moc me to mrzi :hug: Jsem rada ze cekas miminko a hlavne at jste oba v poradku, drz se.

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 18.09.14 10:22

Ja jsem rada, ze se zadarilo a i pres smutnou ztratu me tedy denik misty pobavil- pry „hadriky do rakve“…Nemyslim, ze by plac miminu uskodil, je dobre emoce uvolnit, nez to dusit v sobe. At vse dopadne na 1 :kytka:

 
Lenka 80  18.09.14 10:36
:,( :,( :,( :hug:
 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 18.09.14 10:48

@Bibuliinka Nemůžu si to odpustit. Upřímná soustrast se nepřeje, ale projevuje. :mrgreen:
Autorko, moc ti přeji už jen všechno dobré. Smutek je třeba si odžít, aby člověk mohl jít dál a mohlo být zase líp, držím palce.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 18.09.14 13:20

No v prvé řadě gratuluji k miminku a dále vyjadřuji upřímmnou soustrast nad smrtí maminky, je to opravdu v životě velice smutná tragedie, ale bude tady s vámi dokonce života ve vašich srdcích. Navíc si myslím, že to pro ní bylo vysvobození, lepší tak než život na hadičkách a vím o čem mluvím. Tohle přesně jsme prožívali s manželovo maminkou kdy byla nemocná tři roky a my se snažili o první dítě a nic, až po dvou letech přišlo a tchýně umřela co se pak malá narodila, takže život za život. Nicméně opravdu si myslíš, že to byla trnitá cesta k miminku? Pro mě je teda trnitá cesta když se musí pár například potýkat se zdr. problémem, absolvovat umělé oplodnění bez úspěchu, absolvovat operace apod. Tobě se stal normální životní koloběh, jeden člověk odešel a druhý přišel ;) První dítě bylo víceméně hned a tudíž samozřejmost, představ si to s prvním. Určitě jakmile se člověk se snaží tak každej měsíc je pro něj nepředstavitelně dlouhá doba, znám to velice dobře. Ale ty jsi trnitou cestu rozhodně neměla ;)

 
efis
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 1 inzerát 18.09.14 14:53

Přidám se a gratuluji k těhotenství. Taky teď máme v rodině blízkou osobu s rakovinou, takže vím, čím jste si procházeli. Je to nápor na nervy, člověk si na jednu stranu přeje, aby se nemocný už nemusel trápit, ale na druhou stranu strašně chce, aby tady byl s námi co nejdéle.
Jen nevím, jestli bych dva dny po smrti maminky měla myšlenky na sex…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.09.14 17:34

Ahoj, upřímnou soustrast se smrti maminky. Plac je přirozená zdrava reakce, naopak potlačování ubližuje.
Trochu závidím aktivni sexuální život i v takové chvili, u nás by krize znamenala absenci…

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 18.09.14 18:25

Já budu nadšenější, protože hurááá! Já ti to tak přeju, protože vím, jak jsi druhé chtěla. Drž se kočko, všechno určitě bude v pořádku a budete mít páreček ;) maminku máte tam nahoře, už se netrápí a je jí dobře. A máte anděla strážného. :hug: jako má můj Alex anděla v mým bráškovi. :andel: Hlavně ať je vše v pořádku a je mimčo zdravé :kytka:

 
Žaneta66
Závislačka 4461 příspěvků 18.09.14 19:07

Veliká gratulace, ale my si píšeme běžně, že :mrgreen:, pěkný deníček

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 18.09.14 19:31

@Žaneta66 :lol:
@mejdylko :hug:
@Saroya @efis ono to bylo tak že jsme se milovali ještě ten den co se nic nedělo a ovulace byla asi 2 dny potom

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 18.09.14 19:34

Moc děkuji za hezký komentáře :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 18.09.14 19:35

@Samy @monifix @Monika777 @mejdylko @Žaneta66 díky moc holky jste moje zlatíčka :hug:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 18.09.14 19:38

Krásný deníček, velikááánská gratulace k miminku. :dance: :dance: :dance: :srdce:
Upřímnou soustrst. Věřím, že mimi je dárek od tvojí maminky. :srdce:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 18.09.14 19:43

@marca46 :hug:

 
Petulikk
Extra třída :D 10106 příspěvků 18.09.14 19:46

Peťulko, krásný deníček a věřím s Tebou, že maminka Ti drobečka poslala :hug: :hug: :hug:

 
navia
Nováček 2 příspěvky 18.09.14 19:47
Gratulace

Moc gratuluji, zvlášť když jste si miminko moc přála. Taky jsem počala v týdnu po otcově pohřbu (zemřel náhle, v 53 letech) a letos už to bylo 23 let. :)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.09.14 22:30

Týden po pohřbu jsem to nedostala a bylo jasné, že to byly nervy ze smrti maminky, Ale zkusila jsem pro jistotu test. A ono //. „Takže já jsem těhotná“. Po více jak roce snažení se zadařilo!

tak pokud byli dvě týden po pořbu, tak si nemohla otěhotnět dva dny po pořbu, ale musela si být alespoň nějakou dobu těhotná za života maminky né?(přece dvě se neukážou týden po početí)
Taky mě šokoval styk po smrti maminky :oops:

Pro mě je maminka nejduležitější člověk na světě. Nedokážu si představit tu bolest co s jejím odchodem přijde a doufám že se to nikdy nestane :oops:

Upřímnou soustrast a držim palce at je vše v pořádku a dočkáte se vytouženého miminka

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.09.14 07:12

@Kamča.dalmatinka tak jak jsem psala víše nespala jsem po smrti maminky ale ovulace byla po smrti, a co se týče toho početí tak to tak vychází maminka umřela 17.8 a pohřeb jsme měli za 14 dní což je 29.8 a // jsem našla pár dní po pohřbu bylo to ještě méně než týden ale zaokrouhlila jsem to na týden takže možné to je

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 19.09.14 10:56

Upřímnou soustrast a gratulace k miminku :kytka: A mimochodem, nechápu puritánky, které šokuje představa „styku“ v době smutku po zemřelém. Není lepší útěchy než vyplakat se v náruči svého partnera a na milování se (i v takovéto situaci) nevidím naprosto nic špatného…

 
Lilalu
Závislačka 4550 příspěvků 19.09.14 15:39

@Petík K nadherne napsane a drzim pesti at mas klidne tehotenstvi. :hug:

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 19.09.14 16:45

To mě mrzí, že Ti maminka umřela. Ale určitě teď na Tebe i Tvé miminko v bříšku odněkud shůry dohlíží. Ať je brzy lépe.

 
Halli
Nováček 9 příspěvků 20.09.14 07:12

Ukápla mi i slzička. Gratuluji k miminku a upřímnou soustrast nad vaší maminkou a babičkou vašich dětí

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.09.14 12:13

S maminkou je mi to moc líto a určitě zařídila to druhé miminko :dance:. Teď se jen opatruj a užívej si druhého těhotenství. Sice máš velký smutek na duši, ale v sobě teď nosíš velký poklad a to je teď nejdůležitější.

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 23.09.14 15:02

@APetra :hug:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 24.09.14 08:24

Gratuluji k miminku a je mi lito maminky :(
@Kamča.dalmatinka ja mela poz test deset dni po poceti ;)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 12.10.14 21:09

@Bibuliinka @Ann @svycarka @Lenka 80 @Martina D. @Luminex @efis @Saroya @navia @vantili @Jenisa @Halli @careynka
holky ještě jednou děkuji že jste mi přáli štěstí ale bohužel to nebyl konec naší smůli a o miminko jsem přišla :,( tak snad se brzo na nás už usměje štěstí :,(

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.10.14 22:48

Držte se :hug:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 12.10.14 23:33

@Petík K
Je mi to hrozně moc líto… Ber to tak, že miminko nebylo v pořádku, a tohle pro něj bylo lepší. Moc ti přeju, aby se tentokrát zadařilo dřív a všechno bylo v pořádku.

 
Lenka 80  13.10.14 14:55

Je mi to strašně moc líto :hug:.

 
monika m
Závislačka 4235 příspěvků 14.10.14 12:28

Urcite to bylo jak pises a miminko ti poslala máma. Preji hodně štěstí

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 14.10.14 14:42

@Petík K
to mě mrzí, že to tak dopadlo.  :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 15.10.14 09:21

Moc mě to mrzí, že vše u Vás takto dopadlo. :hug: :hug: :hug: Hlavně s maminkou. Aspoň, že máš ještě tatínka. A s miminkem, nevěš hlavu, ono to určitě přijde, až se dáte všichni trošku psychicky dohromady.

Příspěvek upraven 15.10.14 v 09:23

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama