Moje porodní zážitky

Porod

Každý porod člověk prožívá a vzpomíná na něj jinak a musí překonat strach a odpor k sobě, když nechce mít doma jedináčka. Můj první porod byl vyvolávaný. Do porodnice mě přijali ve 41+2 týdnu. Tři dny jsem dostávala nějaké injekce, bohužel nevím, co to bylo, ale mělo to vyvolat porod. Bohužel mi nikterak nepomohly. Čtvrtý den jsem tedy dostala tabletu, která prý stoprocentně zabere, a začnu mít nějaké kontrakce. Bohužel ani tableta porod nevyvolala. Tak jsem šla pátý den na vyvolávání oxytoxinem.

Hned ráno mi praskli vodu a dali klystýr. Začala jsem pociťovat bolesti, ale bohužel pouze ty, které vystřelovaly do zad a nestahovaly dělohu. Šla jsem tedy hned na porodní sál a dostala jsem kapačky oxytoxinu, které mi rozjely kontrakce ve velkém, ale pořád převažovaly ty do zad. Stále jsem se neotevírala. Bolesti sílily, protože mi přidávali oxytoxin až do takového množství, že jsem dostala tak velkou kontrakci, až jsem měla pocit, že mi praskne děloha. Jelikož jsem byla stále připojena na monitor, tak ten začal příšerně pískat, v tu ránu tam byli snad všichni doktoři, co právě sloužili, hned mě prohlíželi, ale hlavně ubrali zase oxytoxin na normu. Po devíti hodinách na sále, jsem se začala postupně otvírat, kontrakce mi přecházely do dělohy a já věděla, že vše bude snad v pořádku.

Po třinácti hodinách bolestí jsem mohla tlačit a v 19. hodin se mi narodil můj prvorozený syn, 3850 g a 50 cm. Byla jsem šťastná a zároveň vyčerpaná. Bohužel jsem asi nebyla úplně otevřená, takže jsem se celá potrhala, šití trvalo hodinu. Nikdo mi ale nebyl schopný říci, že jsem tak moc potrhaná, a tak jsem to prostě brala, jako že je to normální. Po pěti dnech jsme mohli jet domů. Byl to můj snad nejhorší zážitek, nemohla jsem skoro chodit, natož sedět. Cesta trvala půl hodiny. Bohužel jsem se neposadila ještě dlouhé 2 měsíce. Když se za dva roky narodila mojí sestře dcera a posadila se po pěti dnech bez problémů, můj pocit byl ten, že jsem si připadala jako největší fňukna pod sluncem. Víckrát už jsem nechtěla rodit, ale jak čas plynul, zjistila jsem, že nechci mít jedináčka, a proto jsem musela překonat svůj odpor k sobě a znovu jsem otěhotněla.

Těhotenství bylo opět bezproblémové a porod opět vyvolávaný, ale s tím rozdílem, že jsem se pravděpodobně otevřela na 10 prstů a narodil se mi druhorozený syn (4230 g 51 cm). A ač byl větší, šití trvalo pouze 10 minut a já sem si po pěti dnech klidně sedla a necítila jsem tu ukrutnou bolest. Tento fakt mě zvýšil sebevědomí a já se už pomaličku těším, až se rozhodneme s manželem pro třetího prcka a budu rodit po třetí. A třeba se na nás usměje štěstí a budeme mít holčičku.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5390 příspěvků 09.03.12 09:07

držím palečky ať je případný třetí porod ještě lepší :)

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 09.03.12 10:35

Ahoj, moc přeju,abyste byli zdraví a jednou se i té holčičky dočkali tak jako my :). A musím říct,že u mě to na potřetí byly jen 3 stehy, takže jsem seděla hned a byla jsem úplně překvapená, že to jde i takto :-). (poprvé roztržený i konečník, podruhé nástřih pro kleště cca 8cm).Stani

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 09.03.12 14:49

držím palce,ať vyjde holčička :D s tím prvním porodem jsme měla něco podobného,jen nevím,jak jsem se nakonec dopracovala k 10 prstům,když děloha nepracovala vůbec a bolesti jsem měla jen v zádech :think: :mrgreen:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 09.03.12 16:09

Gratulace velika k oboum detem…preji vam moooc stesti …

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 09.03.12 23:45

Tak to je krasne napsane! :potlesk: :potlesk:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.03.12 08:41

to mi přijde na žalobu, co popisuješ - takovýmhle způsobem tě rvát oxytocinem 8o 8o
nedivím se, žes musela překonávat strach z dalšího porodu
hodně štěstí :kytka:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 10.03.12 11:26

Jejku, tak to sis tedy užila :( , chudinko, ale věřím, že jak si viděla malého, že ta bolest byla pryč :hug: - alespoň trošinku :hug: . Přeju hodně štěstí a ať se zadaří ještě ta holčička :hug: :kytka: . My se teď snažíme o čtvrtýho prcka a budu doufat, že to taky bude holčička, abysme to měly vyrovnaný na 2 kluky a 2 holky :srdce: :)

 
Kates
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 12.03.12 19:36

janka tak to tě úplně chápu..já jsem 3 měsíce po porodu a pořád mám problémy a druhé dítě rozhodně nechci a to z důvodu trauma z porodu…bylo to něco otřesného, rodila jsem otevřená 4cm, šili mě hodinu a půl a sedla jsem si napůl po měsíci a půl :( jsi dobrá že jsi šla do toho opět :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama