Moje životní snažení III

Snažení

Slíbila jsem že se ozvu, až budu znát výsledky, ale ono je to pořád takové všelijaké no nakonec jsem se teda rozhodla napsat.

Ti co četli moje přdešlé dva deníčky ví, že jsem po 4 letém snažení podstoupila IVF-ICSI. Se spostou holek odsud se často setkávám na chatu a ty můj příběh znají.Pro ty ostatní, další pokračování.

Po stimulaci se mi podařilo dosáhnout 16 folikulek, z toho bylo 11 vajíček,, ale jen 10 bylo řádně dozrálých. 9 z nich se podařilo metodou ICSI oplodnit, 8 jich ale přežilo 48 hod do transferu. Na doporučení embrioložky mi zavedli dva „mrňousky“ a 6 dali zmrazit.

Celých 14 dnů jsem byla jak na trní. Asi 9 den po transferu mě začalo bolet břicho jako před MS a 11 den po ET jsem začala maličko špinit. Kdybych nezkoumala toaletní papír ze všech světových stran ani bych na to nepřišla, ale bylo to tam a já to ten den definitivně odpískala a obrečela. Manžel mi byl hodně oporou, ale slzavému údolí nedokázal zabránit. Hned druhý den jsem byla objednaná k lékaři na první krevní testy. Šla jsem tam spíš z povinosti, myslela jsem že už je všechno ztraceno. Dokrot mi ale udělal ultrazvuk a řekl, že se mu tam nezdá nic špatně. Řekal jsem mu o špinění a bolestech. Řekl, že to nemusí být vůbec špatně, ba právě naopak to může signalizovat těhotenství. To mě trošičku povzbudilo. Napsal mi léky na podporu sliznice a zastavení krvácení (u mě to ale opravdu bylo elmi nepatrné) - léky ale zvýšují hladinu estrogenů, proto se ani v případě „potratu“ nedostaví menstruace. Léky jsem ale měla užívat až podle toho jak dopadne krev. Odpoledne jsem volala do centra a ruka se mi třásla jako by mi šlo o život.No ono vlastně tak trochu šlo, ne o můj ale o život toho mrňouska kterého jsem si už tak moc 4 roky přála.

Sestra jen řekla, no máte to lehce pozitivní tak začnete brát ty léky co vám pan doktro napsal a za týden zase na krev.
Jéjej to bylo radosti a slziček štěstí.No ale trvaly docela krátce, asi do té doby než jsem si uvědomila, že mi bylo řečeno že je to pozitivní „lehce“. Probůh co to znamená lehce? Snad nic špatného ale dost mě zklamalo když mi ani 31 DC neukázal těhu test //.Nebo vlastně ukázal ale asi tak po 15 min a to se podle návodu nebere. To je jedno já to BERU. Nechci se předtavit, že jsem se těšila a ono je to teď možná úplně jinak. Právě díky těm novým lékům, nepoznám příadný neúspěch sygnalizovaný měsíčky.

NO v úterý 15.2.jdu zase na krev a doufám že teď už uslyším maličko pozitivnější výsledek,i když ty domáci těhu testy mě děsí.

Byl by to ten nehezčí Valentýnský dárek.Sice maličko opožděně ale myslím že by se manžel vůbec nezlobil.

To jsem se zase rozepsala. No ale muselo to ze ě ven, i když jsem si celou dobu říkala, že počkám s deníčkem až do druhého testu.No nevydržela jsem to, za to věřím a doufám že to vydrží ten můj „mrńousek“.

Všem snažilkám přeju brzo ty vytoužené // (i když až tak moc jim nevěřte, mi bylo HCG z krve potvrzeno a testík NIC)

Dandy

Váš příspěvek
sasenka
Stálice 63 příspěvků 12.02.05 20:59

Ahoj Dandy,
držím Ti pěsti, všecky čtyři. Já si myslím, že to dopadne dobře. Přece lehce pozitivní, prostě znamená pozitivní a basta. Drž se holka a určitě dej vědět! Pá lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.05 21:22

to víš že jo!držím pěstičky,ať to klapne.
Já taky zírala na každičký test a tu druhou čárečku tam viděla!Když tam fakt byla,šla jsem do kolen…
uvidíš že to bude dobrý!hlavně dej vědět.pa
MM+kačenka 20m

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 13.02.05 08:42

Tak já tedy držím všech 8 palců a palečků, co mám teď zrovna k dispozici. A abych tě maličko povzbudila, tak ti napíšu zkrácenou verzi svého „příběhu“.
V termínu MS jsem si taky lehce a krátce zašpinila, ale testy beznadějně negativní. Objednala jsem se k Dr. na vyvolávačku. Několik dní před termínem u Dr. se test ukázal slaboulililince pozitivní, za dva dny druhý pokus, jiný test - totéž. V den objednání k Dr. konečně normálně pozitivní test. Dr. mě vzal na UTZ a co vidí - v děloze NIC, zato v dutině břišní cosi. Okamžitý odvoz do nemocnice (podezření na mimoděložní), odběr krve, dle sestry HCG tak nízké, že se V ŽÁDNÉM případě nemůže jednat o normální těhu. Ještě týž den laparoskopie, kde nic tu nic, ani to mimoděložní. Takže hospitalizace a ob den krev a UTZ, dokud se někde něco neukáže, ať počítám s reoperací. Po týdnu se konečně uráčil mimísek objevit tam, kde měl, jako čtyřmilimetrová tečka :-).
Shrnuto a podrtženo - poslední MS byla 12.9., podle stáří miminka však 8.10., tak si spočítej tu délku cyklu!!!! Tím chci říct, že ta slabounká pozitivita 31DC nemusí vůbec znamenat, že by tam mimča nebyly, naopak, nejspíš tam prostě jsou, jen se snaží ošálit tvůj imunitní systém. Držím palečky a těším se na pozitivní zprávičku hned v úterý!!!!!!!!!

Hajinka + VVčko od Matýsků (18+2)

Dandy
Stálice 60 příspěvků 13.02.05 09:39

Hajinko - nevím jestli tohle ještě budeš číst, ale po kolika dnech si měla první krevní test? Jsi taková moje záchrana se svým příběhem (i když strašidelným tak s dobrým koncem). Mě ale dost zaráží že mi jednou test vyjde po 15 min dvě // (ta druhá slabá) a druhý den nic, a pak zase třetí den druhá slabá. Nevím mám strach, dneska je 33DC a test naprosto negativní! Bojím se že je to asi v háji. Ale jinak moc díky za komentář tobě i holkám nad tebou. Dandy

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 13.02.05 10:14

Dandy, nejlepší, co asi teď pro sebe můžeš udělat, je (já vím, jak se to snadno radí a jaká je praxe) do úterka už netestovat, zbytečně se stresuješ. Některé testy nejsou dostatečně citlivé, i když to jejich výrobci tvrdí. (Jde jim přece jen o kšeft). Mě vycházel dokonale negativní i ten nejdražší - Clearblue.
Mezi námi je rozdíl v tom, že mě se podařilo VVčko přirozenou cestou, i když nad délkou toho cyklu stále kroutím hlavou, kdežto ty znáš přesný den „početí“. Mě dělali první krevní test 1.11. a byl hodně slabý. HCG sice potom rostlo jak má, ale první komentář sestry jsem ti popsala.
Takže hlavu vzhůru, vydrž ještě ty dva dny a uvidíš, že bude dobře.

Hajinka

Adula
Povídálka 48 příspěvků 13.02.05 10:57

Ahojky Dandy!!!

Jsem moc ráda, že ses ozvala. Každý den jsem vyhlížela Tvou zprávu :-) Tak konečně!!! Určitě to bude dobré!!! Uvidíš!!!

15.2. budu mít i já odběrový den - jdu na tripple-test a výsledky budu vědět asi až za týden - zblázním se z představy, že by náš bobešek měl nějakou vývojovou poruchu :-(

Budu na Tebe moc myslet!!!
Drž se, těším se na další zprávu :-)

Pa Sáša (15+4 ze srpňátek)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.05 11:33

Ahoj Dandy,

tak konecne nejaka zpravicka od tebe. Drzim ti moc moc palecky a tesim se na utery, abychom se dozvedely, jak jsi (jste) na tom. A radim to, co ostatni. Do toho uterka netestuj, zbytecne se stresujes.
Tfuj, tfuj, tfuj
Dede od holek z diskuze Tehule

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.02.05 12:17

Taky tfuj, tfuj, tfuj držím palečky. Moje kamarádka taky měla hcg až za dost dlouho, první test krve dokonce negativní. Je v 11tt. Stefinka

Katia
Stálice 88 příspěvků 13.02.05 17:45

Dandy držím ti pěsti všude, i na nohách, ať vám ti výlsedek u lékaře ukáže // .
Pokus se na to prosím tě nemyslet, odpočívej a zbytečně se tím nestresuj.
Uvidíš, určitě to dobře dopadne. Hodně štěstí a nezapomeň na prskance pro zebřičky… :o)

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 14.02.05 09:35

Ahojky Dandy držím ti všechny palečky aby to dopadlo a ono to určitě dopadne protože si to zasloužíte po takovém snažení.Všichni na Vás budeme myslet a držet pěsti.Hodně štěstí přeje začínající snažilka s manželem.

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 14.02.05 15:37

Ahojda Dandy,

když byl krevní test slabě pozitivní, tak věřím, že 15. bude pozitivní.

Přeju hodně štěstí a hlavně pevné nervy do toho příštího týdne. Držím palce!

Lostris

Vložit nový komentář