Moje životní snažení VI.

Těhotenství

Nevím jestli si ještě někdo pamatujete na moje deníčky. Poslední byl tak před rokem a končil neúspěchem po KET. Byla to pro mě zase jako obvykle obrovská rána, ale chtěla jsem jít dál.

Rozhodla jsem se, že vyrazím do Prahy na imuno - to snad bylo jediné vyšetření co nám chybělo - žádanka nebyla problém, jen teda - objednací lhůta asi 4 měsíce. No co - člověk čeká na něco celý život - co jsou 4 měsíc oproti 5 letům snažení.
Jak jinak na imunologii u mě zjistili buněčnou imunitu, dostali jsem zákaz sexu (teda povoleno jen s prezervativem) a denně jsem zobala Prednison. Po třech měsících byla kontrola a naštěstí se ukázalo, že jsem se dostala alespoň k nějaké hranici, u které mi dovolili další IVF. Stejně mi to nedalo a zkusili jsem ještě jen tak pro jistotu IUI. No nevyšlo to - taky jsme to mohli čekat - manželovy mršky mají celoroční dovolenou :o))
Začal teda nový boj o mimíse. Dr. Mi změnil protokol, od 22.DC jsem začala stříkat Synarel, čekala jsem na MS a pak druhý den cyklu začala píchat Puregon a Meriona. Puregon jsem bravurně zvládala sama - no mám to už přece nacvičeno od minula, ale když mi píchali každý den Merional do zadku tak jsem měla pocit, že odejdu i s tím lehátkem u dr. :o))) Docela síla - ale co by jsme my ženské nevydržely.
Zhruba kolem 14.DC se šlo na odběr. Nějak jsem už ani neměla strach, po OPU mi špatně nebylo tak co - zase to bude dobré. No- nějak jsem se sekla. Na OPU jsem se těšila protože po tom slavném Merionalu jsem nemohla pomalu ani chodit jak mi dřevěněly nohy a tak jsem si říkala, teď mi jen vaja vemou a bude po všem. No ale po probuzení z narkozy semnou začala třást zima, bylo mi špatně a nějak jsem jim stávkovala abych vylezla z postele. Nakonec mě z ní dostali ale vzpamatovávala jsem se z toho 2 dny :o)) - pila asi 6litrů vody denně protože mě dost bolelo břicho a věděla jsem že by mě šoupli na kapačky a transfer by se nekonal.
Měli jsme asi 21 vajíček - z toho 19 prý jakž takž, 16 se podařilo metodou ICSI oplodnit, 10 nám zamrazili hned ve stádiu oplodněného vajíčka a 6 nechali kultivovat. Po asi 56 hodinách (protože byl pátek a v sobotu transfery nejsou) jsme jeli pro naše „dětičky". Zavedli mi dvě nejsilnější z 6. Byly sice jen 4-buněčná, ale bylo to bez prodloužené kultivace, takže vlastně akorát. Udělali na nich AH a zavedli mi je. Manžel se o mě vzorně staral a nedovolil mi skoro vstát ani na záchod. Pak už jsem tak nějak vše snášela dobře a desátý den po ET jsem ze zvědavosti udělala test. Rozhodla jsem se, že pokud bude negativní nebudu plašit a ani to manželovi neřeknu - ale … Byly tam - ta druhá slaboučká, ale ne vymyšlená - letěla jsem za manželem a šermovala mi testem před očima-no já bych mu ho ukázala normálně, ale tak se mi ruka třásla, že to nešlo. Manžel jako správná chlap řek, cos mi slíbila o těch testech??? „noo že na ně kašlu a počkám na krev" - tak proč si ho zase zkoušela? „nooo jen jsem to zkusila - a vyšel to je dobře ne?" … Stejně „počůranému papírku" nevěřil. Možná se spíš jen bál doufat. Den před tím než jsem měla jít na kontrolu a krev jsem začala špinit. Horor každé čekatelky na těhotenství. Začala jsem brečet, šílet, asi co 5 minut jsem lítala na záchod a kontrolovala toaleťák - myslím, že to tu známe snad každá. Naštěstí to ten den ustalo. Já ale byla neustále vynervovaná testem (jak jsem slíbila, že testovat nebudu, byla jsem schopná si přes den udělat i dva :o)) Jednou se mi zdálo že druhá čárka sílí, pak zase slábne … asi vlčí mlha nebo jsou ty testy vážně takové všelijaké. Výsledky krve byly 13.den po ET 180 jednotek. Byla jsem táááák šťastná. Za dva dny jsem šla jako samoplátce - ach s těmi mými nervy - a výsledek byl 445 jednotek … to jsem vážně začala věřit, že jsem snad těhotná. Za týden UTZ, vidět byla jen dutinka - zase zklamání, že z toho nic nebude … ale HCG rostlo, za další týden plodové vejce a žloutkový váček a za další týden už bylo na světě o jedno bijící srdíčko více :o))
Pak kontrola v 10.týdnu spojená s prvními testy na vývojové vady … snad bude vše v pořádku. Nooo máme ten testík bohužel pozitivní,ale zatím se tím netrapte, uvidíte, že testy v 16.týdnu budou OK. Tenhle testík může poukazovat na podezření chromozomální poruchy, ale vyčkejme. Tak jsem čekali. Každý UTZ po 14 dnech byl krásnější a krásnější - miminko rostlo tak jak mělo - vždy bylo vše v pořádku. Pak přišel 16.týden a s ním obávané tripl testy. Za týden jsem slyšela do telefonu to co mě po:,–(ilo na zadek. Bohužel výsledky zase pozitivní, přijďte si pro žádanku na genetiku. V ten den jsem nebyla schopná ničeho jiného než vytrvalého pláče. Od té chvíle byla myšlenka na to, že naše miminko bude postižené, nějak moc blízko.Chtěla jsem aby pro výsledky k dr. Šel manžel semnou. Byli jsme tam - dozvěděli se že riziko je asi 1:220 na Dawnův syndrom - ale v hlavě myšlenka, že už první testy vyšla špatně mě opravdu ubíjela. Manžel stál pevně při mně a věřil ve vše dobré. Ten den mi pan dr. Udělal UTZ - vlastně udělal ho hlavně pro mého manžela, viděl naše mimi poprvé a nebýt tak kvůli špatných testů tak to byl nejkrásnější zážitek z těhu do té doby. Vidět ty jeho rozzářené oči stálo za všechny poklady světa.
Příští týden jsme šli na genetiku, kde nám doporučili odběr plodové vody. Ty nervy bych do konce těhu nevydržela - podepsali jsme. Říkala jsem si že už vydržím vše. V té době jsem byla v 19. týdnu a bylo to tak týden co jsem přestala mít „ranní nevolnosti" - Píšu schválně ranní, protože jsem od 7.týdne do asi 18.týdne zvracela cca 20× denně a byla prostě nepoužitelná, bylo mi tak strašně špatně, že jsem myslela, že je to můj konec a ne začátek nového života. Žádné tablety ani čípky od dr. nepomohly, já se jen prolívala vodou a neustále jedla abych neskončila na kapačkách.
Odběr jsem zvládla myslím na jedničku. Patřičně vybavená články tady z emimina (mimochodem hororovým zážitkům jsem jak jinak věřila nejvíce :o))) jsem se vydala spolu s manželem na odběr. Vytáhli jehlu - no stát na nohách tak se asi položím, ale já ležela tak nebylo co napravovat :o) jen jsem si hlídala aby mi doktor nepíchl mimíse :o)) Nebolelo to vůbec - neříkám, že jsem to necítila to ano, ale abych o tom mluvila jako o zážitku z hororu to teda rozhodně ne. Po odběru jsem se cítila moc dobře - teda fyzicky, psychika trochu pokulhávala. Bylo mi řečeno že pro výsledky mám přijít za 14 dnů - 30.8. v 13.00 hod. Za těch 14 dnů jsem pročetla internet od začátku do konce- přečetla jsem snad všechno co obsahovalo slovo plodovka nebo AMC :o))) Ještě že manžel chodil do práce a u toho internetu mě neviděl. Strašně jsem vnitřně cítila, že to nedopadne dobře. Neměla jsem tu jistotu co měly ostatní těhule - že to bude dobré. Po odběru jsem začala cítit pohyby - nejdřív jsem byla šťastná, ale pak jsem si to zakázala - měla jsem STRACH, radovat se, že kope, když jsem nevěděla jestli bude zdravé :o((( Myslím si, že kdo tyhle nervy neprožil, mě asi správně nepochopí …
Den pře tím než měly být výsledky nevydržel manžel a volal. Bohužel - výsledky opravdu až zítra nejdřív kolem 11 hodiny. Fajn - v den kdy jsem měla jít na kontrolu v jednu jsem v jedenáct volala -slyšela jsem jen - „bohužel … a začala se pomalu kácet protože jsem myslela že bude následovat něco jako - vaše výsledky jsou špatné - ale následovalo jen nevinné - bohužel vaše výsledky budou až zítra - pomaleji nám tam rostou buňky a jdou hotovy jen dva odběry z 9 toho dne. Dosedla jsem na židli a byla zase a opět totálně na nervy. Měla jsem jen přijít na kontrolní UTZ jak odběr zvládl mimís. Byla tam velmi příjemná paní doktorka , která si pro mě vyhradila asi ¾ hodiny a vysvětlila mi vše co mě zajímalo. Udělal podrobný UTZ, změřila hlavičku a stehenní kost - vše odpovídalo stáří těhu. Jen ty chromozomy z UTZ nepozná. Z plodovky zatím byl vyloučen jen rozštěp, ten i zkontrolovala na UTZ. Když jsem se zeptala jestli jde poznat co je to řekla ne, ale po chvíli roztáhla pusu do úsměvu a řekla - ale ano … chcete to vědět? Tak jsem jen přikývla a ona řekla - houpá se mi tam pytlík :o))) Pak se mě zeptala jestli je i manžel vysoký jako já (já docela jsem :o) a když jsem kývla řekla, ten váš kluk má strašně dlouhé nohy - a to už jsem se smála se slzami v očích a tak nějak to ze mě trošku spadlo. Nevím proč, výsledky jsem nevěděla, ale po dlouhé době jsem v noci docela spala. Měla jsem volat ve dvě odpoledne. Zase to nebylo - ale bylo mi slíbeno, že když zavolám ve tři bude to 100%.

Ve tři se do telefonu ozvalo přesně to co jsem tak dlouho chtěla slyšet - VAŠE MIMINKO MÁ SPRÁVNÝ POČET CHROMOZOMŮ A MÁ PINĎOURA :o)))))
Dojetím jsem tak brečela, že nevím jestli mě sestřička neměla za blázna, ale snad věděla co prožívám, pak jsem ji asi 100× poděkovala než jsem ten telefon položila. No čekala jsem, že se budu kácet se špatným výsledkem, ale já se kácela i s tím dobrým. Když jsem chtěla vyťukat manželovo číslo tak jsem to málem nedokázala -když zvedl telefon takovým trošku opatrným hlasem - Tak co?? Jen jsem mu řekla - „můj bože budeš mít zdravého syna" - tím to končilo, nemohli jsme mluvit ani jeden. :o)
Ten večer co jsem pak měli spolu bych docela přirovnala k našemu prvnímu rande. Dívali jsem se na sebe, usmívali jak dva blázni, každou chvíli si dali pusu nebo se odejmuli. Už to nebylo jen - jsem těhotná, ale ČEKÁME SYNA.
Vím, že ještě není všechno zamnou a stát se může cokoliv, ale potřebovala jsem to po těch nervech ze sebe dostat a tak mě napadlo, že to tady napíšu. Je to strašně dlouhé, ale nějak mi nešlo něco vynechat a to i tak bych tenhle článek levou zadní rozepsala snad na celou knihu.
V pondělí mě ještě čeká speciální UTZ na srdíčko, tak prosím držte palce a pokud i tam dopadne UTZ OK tak vyrazím pro první věcičku pro naše miminko. A bude v modrém - jak jinak :o))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.09.06 18:24

Strašně moc gratuluji a přeji pohodový zbytek těhu! A už jen v klídku:)

Gabča a Bára

 
zanet
Kelišová 6847 příspěvků 01.09.06 18:26

Dandy, tak to je teda super pribeh. Je to dojemne cist, ale vubec si nedovedu predstavit ty nervy, cos musela prozivat. Hlavne ze je vsechno v poradku, ted uz si to hezky uzivej. Preju vam vsem uz je same dobre zpravy.  (Je super, zes to sem napsala, urcite to hodne snazilek  i tehulek povzbudi.)

Zanet (Unor 2007)

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 01.09.06 18:42

Ahoj Dandy:  

Tak nejdrive si musim utrit slzicky,abych neco mohla napsat.Znovu jsi me prsvedcila o tom,jak moc jsou zeny statecne a ze clovek vydrzi opravdu vse.Jsi moc statecna a nedokazi si predstavit projit necim takovym.Ted mi v postylce spinka moje princezna,dlouho jsme se o ni take snazili,mela ruzna vysetreni,byla vysnena,takze presne vim jak se citis.
Ja kdyz otehotnela a test vysel pozitivni,tak jsem take strasne brecela a cela jsem se trasla,bylo to pro me neco neuveritelne a hlavne nedosazitelne­.A presne jak pises,ze jste se s manzelem na sebe jen usmivali,tak u nas to bylo to same,byli jsme jako by znovu do sebe zamilovani a porad jsme se na sebe sturili,bylo to nadherne.
Strasne moc ze srdicka ti preji krasne ,zdrave tehotenstvi,a at Vas chlapecek Vam dela jen radost.Budeme ti vsechny z e-mimina drzet v pondeli palecky,aby vse bylo ok,ale ja myslim ze 100%.Hlavne si tehotenstvi uzivej jen jak to jde,nech se poradne rozmazlovat,ZAS­LOPUZIS SI TO!!!
JESTE JEDNOU MOC GRATULUJI VAM OBEMA 
Urcite svym clankem si podporila mnoho snazilek,ktere jsou jeste porad snazilky cekatelky.
UZIVEJ SI KAZDEHO DNE
Markyna a Kacenka z (Kvetnatek a Cervnatek 2006)

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 01.09.06 18:52

Ahoj Dandy,
mám slzy v očích a moc dobře vím, co prožíváš. Před třemi dny jsem měla transfer už 4.IVF, celkem už pátý pokus. Před rokem se nám zadařilo po KETu, ale buhužel nám štěstí dlouho nevydrželo.

Moc ti přeji, aby vás už čekalo jen štěstí, myslím, že toho špatného už jsis užila dost!

Pohlaď bříško! Kati

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 01.09.06 19:07

Milá Dandy,
já si pamatuju Tvoje deníčky všechny!!!! , však už jsem na Emimi pár let. Občas si prolítnu staré články a říkám si, copak je asi s holčinama které jako ty tak urputně a se vším odhodláním bojují o své miminko.
STRAŠNĚ MOC TI -VÁM OBĚMA- GRATULUJU A SAMOZŘEJMĚ DRŽÍM PALCE. PŘEJI VÁM AŤ VÁM VÁŠ CHLAPEČEK VYNAHRADÍ VŠECHNO ZKLAMÁNÍ MINULÝCH LET A TĚŠÍM SE NA DENÍČEK VII. - O PORODU A PRVNÍCH MINUTÁCH S MALÝM MIMINKEM.
napsala jsi to moc krásně, i mě slza ukápla nad Vaším štěstím i nad vaším trápením.
Opatruj se a užívej si to svoje štěstíčko!!!!  

Claudie a Matyášek, 7m

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 01.09.06 19:39

Mám slzy v očích. Moc Ti gratuluji ke zdravému chlapečkovi a přeji Ti, ať už Vás nic špatného nečeká a brzy držíš své miminko v náručí.  

Peťula

 
Andileek1
Povídálka 27 příspěvků 01.09.06 19:46

Ahoj Dandy!!
Strašně moc ti a tvému manželovi gratuluji, hezky si to napsala úplně bulim.. Palečky budeme držet, ale uvidíš že všechno dobře dopadne!!  

Andileek a Ivonek 7 měsiců

 
Evča
Kecalka 112 příspěvků 01.09.06 19:53

To je taková nádhera, moc Ti gratuluji. Jsem z toho celá rozhozená. Manžel leží va vaně a já mu Tvůj článek četla, ale ke konci jsem měla plné oči slz a nemohla jsem ani dočíst. Příští týden mě čeká první IVF+ICSI, ale i přesto, že jsem ještě nikdy nebyla těhotná, úplně jsem se vcítila do Tvé situace. Moc na Tebe budu myslet a držím pěstičky.
 Eva

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 01.09.06 20:20

Asi jako většina mám slzičky v očích…moc vám třem přeju ať vše dospěje ke zdárnému konci - vlastně začátku:-))) Taky jsme čeklai na mimi tři roky, sice to není tak dlouho, ale nakonec se zadařilo dokonce normální cestou…Nejhlavnější je zdravíčko, tak vám moc přeji ať je Váš synek zdravý, není nic nad to!!
S chutí si přečtu další deníčky!!!  

Barusa a Claudia

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 01.09.06 21:59

ahojky Dandy:-)
tak jsem osušila slzičky a přeji Vám třem už jen moc a moc zdravíčka a štěstíčka:-) Vím co si prožívala a vím co ještě budeš prožívat a doufám, že sepíšeš další deníček  o velikém štěstí v modrém,které dostalo jméno:-) já sama jsem o první dceru přišla proto vím jak je krásné vidět narození druhé - zdravé. Mějte se moc rádi.  

Monika a Baruška skoro 16měsíců ( snažilky zebřičky od Maru )  

 
Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 01.09.06 22:10

Ahoj Dandy, já si tvoje snažení taky dobře pamatuju a vím, jak se cítíš. Uvidíš, že všechno dobře dopadne, už jste v půlce a moc moc gratuluju k vytouženému těhotenství a dobrým výsledkům! Mně už taky v postýlce spinká malej princ, vytouženej, vymodlenej, stejně jako ty jsem prolila potoky slz a nakonec se dočkala. Teď pořád slzím dojetím, když se na ten uzlík dívám :-). Tak teď si to už jenom užívej a raduj se, moc ti to přeju !!!
Pajdule od matýsků

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.09.06 22:13

Dandy - to víš, že si na tebe pamatuji. A když si mě včera napsala a když mě nebylo zrovna nejlépe, udělalo mě to takovou radost, že se mě nálada změnila o sto procent. Samozřejmě budeme zase s Martínkem držet všechny prstíky, co máme a budeme na Vás hodně myslet. Přejeme jen to nejlepší a hlavně to zdravíčko!!!

Oluska a Martínek z červenčat 2005

 
Zuzicek
Kecalka 272 příspěvků 02.09.06 14:41

To je tak krásný příběh,až mi z toho vyhrkly slzy.Moc moc Vám oběma gratuluji k mimískovi a věřím že i srdíčko bude v pořádku.Pěkně si užívej těhotenství a přejeme krásného a zdravého chlapečka.
Zuzka + Anička

 
Anonymní  02.09.06 19:13

článek jsem zhltla se zatajeným dechem…
oceňuji co všechno jste pro // podstoupili a držím pěsti ať už je vše OK 
Pindruše

 
Nikka
Kecalka 418 příspěvků 02.09.06 20:07

Božínku Dandy, já na tebe zrovna tento týden myslela! Potkaly jsme se kdysi na chatu a tvoje články znám taky všechny. To je nádhera, moc ti to přeju a doufám, že už si budeš těhotenství a mateřství jen a jen užívat.
Nikka a Zuzanka ( 4 a půl měsíce) z dubňátek 2006

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.09.06 14:52

No, Dandy, přes slzy dojetí sotva vidím, ale mooooc, moc moc gratuluju a blahopřeju!! Ani není možné, co všechno někdo dovede pro miminko vyčkat - jsi dobrá, porod zasloužíš pohádkový a zbytěk těhu taky, tak držím pěsti :o)
 Bubu

 
Dandy
Stálice 60 příspěvků 03.09.06 20:12

Holky moje vy jste vážně zlaté, já mám takovou radost .. je to fakt úžasné když vidím kolik lidiček si to přečte a jak pak suprově umíte člověka naladit … občas mě zase chytne chmur, to asi každou … a tak jdu tady a pročítám to a zase se mi vrací úsměv. Takže ještě jednou všem vám moc moc díky, a těm co prožívají něco podobného přeju obrovský kus štěstí!!!! Dandy

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 04.09.06 10:05

Ahoj Dandy,

už tak dlho čakám na „Moje životní snažení VI“ a dnes som sa teda dočkala :-)  Krásne sa to čítalo a plakalo pritom… - od šťastia. Som sťastná, že sa vám to podarilo, že váš synček bude zdravý a dnes teda ešte držím prsty na to srdiečko a prajem pohodový zvyšok tehotenstva, aby si si minimálne vynahradila tie stresy, ktoré si prežívala počas očakávania výsledkov a aj „ranné“ nevolnosti, viem, že to tak bude, že už to bude len a len krásne. Moc vám to šťastie prajem.

pa a opatrujte sa :-)

ika

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 05.09.06 00:29

ahojky Dandy :-)
tvůj článek jsem přečetla jedním dechem a i slzičky ukáply. jsi statečná a silná, že jsi to všechno pro mimíska podstoupila :-)  

taky jsem byla na AMC a vím jaké to je, když ti do telefonu řeknou, že je vše v pořádku. jsou to nejkrásnější slova co kdy člověk slyšel ;-)  

držíme vám pěsti a myslíme na vás, aby zbytek byl proběhl v naprostém pořádku a ty jsi mohla držet zdravého a krásného chlapečka ve své náruči.  

Jitulinda a Mišánek

 
vahalka
Povídálka 37 příspěvků 05.09.06 22:03

Mila Dandy,
nevim, co rici.  Uplne si me rozplakala. Mam doma 5mesicni Silvinku a pri cteni tveho clanku jsem si uvedomila, jaky obrovsky krasny dar to je. Necht i vam synek roste k radosti Vasi a vase rodiny. Hodne stesti a boziho pozehnani k vysnenemu prichodu na svet.

 
Tesi
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 18.09.06 11:12

Ahoj Dandy,
moc a moc gratuluju ke zdravemu mimiskovi a chlapeckovi v jednom. Uplne jsi me rozplakala, mam tu pred sebou 4 kapesniky a stale utiram slzicky :-) - moc a moc preju zbytek pohodoveho tehu a co nejpohodovejsiho chlapecka - zaslouzite si to :-) - a uz se tesime na dalsi denicek, tentokrat uz miminkovsky ;-)
Tesi (lednatka 2007)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama