Možná se k nám štěstí vrátí

Těhotenství

Je to asi půl roku, co jsem psala deníček o tom, jaké je to rok po ztrátě. Je na čase napsat nový a snad usměvavější. Začnu asi tím, že shrnu celý rok 2010, tak jak šel a tak jak mi vše přicházelo do cesty.

V lednu jsem měla dovoleno se po porodu syna snažit o další dítě, ale plná bolesti jsem to prostě nedokázala… byla jsem zničená a nechtěla už nikdy nic.

Únor byl úplně stejný, až na pracovní nasazení. Nechtěla jsem přemýšlet o dítěti, protože jsem z toho měla panickou hrůzu.

Březen po genetickém vyšetření jsem zašla za dnes už exgynekologem, protože jsem mu nedokázala odpustit jeho laxnost v těhu se synem, ale nesla jsem mu zprávu z genetiky a zažádala o antikoncepci se slzami v očích… na nic se neptal, jen mi oznámil, že vše, co vyplývá z genetického vyšetření je v pořádku, takže jen blbá náhoda… samozřejmě nezapomněl dodat, že v tom mohlo být i jeho zavinění, což si stejně všichni mysleli už dávno…

Duben - antikoncepce nesedla a nepřišla ani menstruace… tak jsem čekala, asi bylo prostě něco špatně, jako by u mně bylo někdy něco dobře… no ne, devátý den zpoždění jsem šla zakoupit těhotenský test a samozřejmě, že na testu jsem objevila dvě čárky… brečela jsem, protože jsem absolutně nebyla schopná pochopit, jak to, když jsem prostě nechtěla… no, hned druhý den jsem brečela nad bolestivou menstruací… dostala jsem to a byla jako průtokáč.

Květen - přemýšlím o změně gynekologa… tak se ptám známých a kamarádek a tak… a dvě čárky na testu se mnou nic moc neudělaly, pořád jsem si říkala, že je lepší takhle než později.

Červen - nebyla jsem dlouho na stěru z čípku, tak jsem zajela do vedlejšího městečka k panu gynekologovi, vzala jsem si sebou všechny papíry, genetiku, pitevní protokol, abych nemusela čelit všemu postupně, to radši vydržím výslech hned poprvé… velice jsem se udivila, když mě pan doktor na přijímacím pohovoru neprohlídl.

Červenec - jela jsem za svým novým gynekologem, s tím, že už bude mít určitě od mého bývalého gynekologa výpis z karty a že mi určitě udělá už stěry a tak, abych byla v klidu a mohla se v klidu snažit… k jakému úžasu mi pan doktor jen sdělil, že mi napíše kyselinu listovou a že mám přijít, až budu těhotná… myslela jsem, že na něj od dvěří hodím vidle.

Srpen - opět bez gynekologa, jedeme s rodinou na dovolenou do Chorvatka, kde samozřejmě každý den bulím, protože už moc chci dítě a pořd nic… a taky, že tam s námi mohl být náš syn a není a nikdy nebude na žádné dovolené… s hrůzou zjišťuji, že mě kamarádky jsou už jen netové, protože ty skutečné na obejmutí se mnou nechtějí mít od smrti malého nic společného… ale co, tak to nebyly kamarádky.

Září - nastupuji do nového zaměstnání… nic moc, ale lepší než být doma na zadku nebo na pracovním úřadě, ale v práci skvělý kolektiv, což je půl štěstí.

Říjen - touha po miminku roste jako blázen a já jsem našla konečně novou starou gynekoložku, protože jsem se prostě a jednoduše vrátila ke gynekoložce, u které jsem donosila zdravou a krásnou dceru… mám autonehedu se srnkou… mrcha jedna, nezničila nic, ale moje nervy jsou teď při každé večerní jízdě okolo lesa v háji… samozřejmě se nedostavuje menstruace, tak si dělám test, čárka slabounká… paní doktorka nabrala krev asi po týdnu, co čárka nesílila a hodnota jen 17 jednotek, což je špatně založené těhotenství, takže jsem dostala injekci na vyvolání a asi po 14 dnech od injekce jsem teprve začala krvácet.

Listopad - domlouvám se s paní doktorkou, že přijdu na UTZ, aby zkontrolovala vajíčka, jak rostou a tak… na KO jsem přišla, v jednom vaječníku rostou a v druhém jsou dvě nachystaná na oplození… jedno je velikosti 8 a druhé 10… díky kamarádce, která chodí na umělé oplodnění vím, že vajíčka na oplodnění by měla mnohem větší velikost… ovšem strach, že znovu potratím, je silnější, proto neupolsechnu paní doktorku a ten týden, co mi dala palec nahoru pro snažení se manželovi vyhýbám jako čert kříži.

Prosinec - na manžela jsem hupsla až týden poté… rekapituluji celý posr… rok s jedinou kamarádkou a směju se úspěchům, pláču nad hloupostmi a bolístkami a vesměs máme skvělé posezení… když si uvědomím, že už jsem pět dní nedostala menstruaci, letím si pro test, ale spíš jsem to přikládala té injekci a tomu potratu, tak že to budu mít rozházené… přišla jsem s testem, udělaly jsme si druhou kávu a čekaly na výsledek… já si šla umýt ruce a kamarádka na mě volá, že to tam je… vrátím se zpátky a druhá krásně vyšisovaná.. .tak jsem šla druhý den k paní doktorce… opravdu těhotenství potvrzeno i z krve, ale jen 27 jednotek, což je nízká hladina, jsem těhotná, ale je to málo… tak za dva dny jdu na krev znovu, paní doktorka mi dává telefonní číslo, abych si zavolala do laborky, že to tam odpo už budou mít, tak jsem ve čtvrtek volala a zjistila, že hodnota je 2279, což je super… na Štedrý den oznamuji pod stromečkem dceři i manželovi, že budeme mít miminko… ovšem ještě není srdíčko… takže musíme počkat.

zapaluji svíčku za svého andílka a prosím ho, aby dohlížel na tohle miminko, aby už k nám přišlo…

A nyní? Termín porodu je stanoven na 24. 8. 2011, možná se v týdnu dozvím, co čekáme… mám veliké přání, ale v závěru budu šťastná za zdravé a krásné a živé miminko v mém náručí…

Přeji všem těhulkám jen samé štěstí a pohodové těhtotenství…a mě nezbývá jen doufat, že tentokrát to bude jinak..:-)))

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caty  16.03.11 07:24

Zitorko, moc hezky napsané a přeji moc moc štěstíčka, ať je toto miminko zdravé a opustí tento svět až po svých rodiče, hodně hodně staré, protože přesně tak to má být. No, rozbulela jsem se poránu, ale co, asi hormony mávají i se mnou. Přeji Ti pd srdce moc štěstíčla a pohodové těhu :huban:

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 16.03.11 07:28

Moc držim palečky,aby tě už provázelo jen štěstí a vše bylo jak má.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 16.03.11 07:29

strašně moc ti držím palce aby ti to vyšlo, prošla jsi si toho už dost :hug: , tak ať v tom srpnu držíš své miminko zdravé a krásné v náručí tak jako my :mavam:

 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 16.03.11 07:33

Zitorko, brečím jak želva!!! :cry: Moc držím palce, ať všechno dobře dopadne , a ať se můžete v létě radovat z krásného, zdravého miminka!!!! :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 16.03.11 08:30

moc vam to preju! At se vam narodi krasne a zdrave miminko!! :kytka:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 16.03.11 09:42

Opravdu krasne napsane !!!! :srdce: my zenske jsme opravdu silne , ze se nevzdavame a bojujeme dal :potlesk: :potlesk: :potlesk: hodne stesti Ti preju :kytka:

 
ze.janina
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 16.03.11 11:06

ZIT: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Slzy se mi kutálejí z očí po přečtění tvého deníčku,je smutný ale hezky napsaný,a já ti ze srdíčka přeju,tak jako všechny holky z prázdné náruče,aby se ti miminko narodilo živé a zdravé,mám tě moc ráda,a přeju ti v životě jen samé štěstí. I když se neznáme osobně,mám k tobě a ostatním holkám z náruče daleko blíž než k mým kamarádkám z mého okolí :hug: :hug: :hug: Tomík posílá pac a pusu :hug: :kytka:

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 16.03.11 12:43

Zit - :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :hug: :hug:

 
Martinka1
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 16.03.11 13:11

Také držím palce a doufám že měsíc před svým termínem si tu přečtu jak krásný pohodový porod jsi měla a jak si ten spokojený uzlíček vrní v postýlce :palec:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 16.03.11 13:42

Zitorko…to je krásná zpráva po to všem, čím jsi prošla, přeju Ti hodně štěstí a krásné zdravé miminko:kytka:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 16.03.11 13:59

Ha ha, ještě máš před sebou pár měsíců šílených nervů a pak zase několik let bez spánku :mrgreen: :mrgreen:
Takže držím palečky a na toho klučíka už se moc těším :wink:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 16.03.11 18:55

Moc pěkný deníček. Přečetla jsem ho jedním dechem. Moc držím palečky, aby všechno probíhalo dobře a na konec jsi měla v náručí krásné, zdravé miminko! :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 16.03.11 19:41

Taky moc a moc držím palce!

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 17.03.11 18:32

Mela jsi moc velkou smulu a ta preci nemuze trvat vecne… Verim tomu, ze ted uz bude vsechno v poradku a narodi se vam krasne zdrave miminko, ktere bude vas andilek opatrovat. Preji hodne stesticka! Ja mam termin porodu taky v srpnu :hug:.

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 02.04.11 16:07

Přeju moooc štěstíčka a spokojené mimi v náruči :hug: Vím čím jsi musela projít znám to ze své zkušenosti a jsem moc ráda, že se zadařilo :kytka: Všem Vám přeji jen to nej a hlavně zdraví :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama