24 dnů v nemocnici

Těhotenství

Můj 7.+5. až 11. tt v nemocnici. Doufám, že teď už bude vše ok, že mě třeba do týdne nepostihne opět krvácení. To už bych tam raději zůstala až do porodu. Kvůli miminku bych to vážně vydržela.

Trochu špatně, ale přece jde vidět změřené odloučení nad mimi.

Vyrostl :) Nad ním stále patrné odloučení - nazvala jsem to jako most.

Mimi trochu mázlé - přece jen dr. fotila odloučení. Vedle mimíska je...

Foto od primáře darované na rozloučenou. Odloučení je patrné na pravé straně...
1 komentář

Zdravím všechny ženy, které na mne myslely a držely mi pěsti, abych 26. 7. 2011 uviděla srdíčko kulihráška. Proč jsem se ten den nebo den na to neozvala? Hned Vám to napíši.

Večer předtím jsem začala krvácet. Světlá krev. Hrozně moc jsem se vyděsila a hned volala do Unici, kde mi primář řekl, ať buď jedu do nemocnice nebo vydržím přes noc a přijedu druhý den na kliniku dřív. No bála jsem se, ale do nemocnice to mám trochu dál a jet v 10 hodin večer se mi nechtělo, tak jsem to raději zaspala. Ráno vložka úplně celá zrkvavená, tak jsem se rozhodla jet rovnou do nemocnice (cesta do Brna na kliniku a pak ještě do nemocnice v Třebíči - to dělá celkem 90 km v autě, uf). V ambulanci mě přivítal pan primář (skvělý dr., operoval mě a z těch mnoha pobytů, které jsem na jeho oddělení absolvovala, si mě pamatuje).

Kontrola na UTZ - prokázalo se, že mimi je ok, srdíčko bilo jak o závod. Jen se vytvořilo odloučení velké 4×2 cm a to vzhledem k velikosti miminka (ani ne 0,5 cm), bylo vážně hodně velké! Tak šup honem do postele, injekce magnézia (auuu) do zadku, Ascorutin a něco na oblbnutí, abych spala a ležet, ležet, ležet. Naštěstí jsem byla úplně zavřená, tak mi nehrozil potrat a možné zašití.

Následoval UTZ každý pátek - 29. 7., 5. 8., 12.8. Vždy se stejným výsledkem - odloučení se nezmenšuje, ALE důležité bylo, že miminko se vyvíjí jak má a vesele roste. Světlé krvácení ustalo a naštěstí už jen odcházela sraženina. Bylo moc důležité, aby se odloučení vyčistilo a mohlo to zase srůst zpátky. Tomu hodně pomáhalo rostoucí mimi, které to svou velikostí a začínajícími pohyby vytlačovalo.

15. 8. si pak primář po dovolené vyžádal UTZ (nebyla jsem nadšená, po každé mě totiž bolí břicho a mám křeče). Jaké bylo překvapení, když mi mimčo „zamávalo“ ručičkama, vrtělo se jak při tanci a mělo 3,5 cm - a co je hlavní, odloučení najednou bylo trochu někde jinde a mělo cca 2×2 cm! Asi zázrak. Celé tři týdny nic a pak najednou přes víkend tohle (pak se mi ozvala paní, která se mnou pár týdnů ležela na pokoji a přiznala se, že se za mě modlila a prosila o zlepšení… krásné!).

17. 8. další UTZ, protože krvácení nikde, jen světle hnědé špinění. Mimi má 4,1 cm a odloučení je zase o trochu menší. Domluvila jsem se s primářem a po vyležení křečí mě na druhý den propustí domů. Jupí!

Je neskutečné, jak se rychle kulihrášek vyvíjí. Proto přikládám fotky ;) 7.+5. tt – poprvé vidím mimíška. Vypadá jako buráček či fazolka. Takové malé „nic“. Ale poznám, kde má srdíčko, vypadá jako C. Dr. mi ho pouští nahlas, krásný okamžik.

9. tt neuvěřitelný, z neforemného buráčka se tvoří človíček - zřetelně rozeznávám hlavičku od těla. Má pupeny - počátky rukou a nohou. A vrtí se, jako by tančilo rock and roll :D Dr. se směje mému nadšení a říká, že mimi vypadá jako gumový medvídek.

10. tt – mimi máchalo ručkama a kopalo nožkama (ale ještě nemají konečný tvar), má 3 cm.

11. tt – už je vidět základ nosíku, končetiny mají skoro optimální tvar, dokonce jsem viděla i náznak páteře. Od hlavičky po prdelku měří 4,1 cm. Nejraději bych si pořídila UTZ domů, abych mohla týden po týdnu tento zázračný vývoj a vývin pozorovat.

Hryzání po každém jídle už ustalo. Je to teď spíše výjimečná událost. Ale začala jsem trpět zácpou (se nedivím, musím baštit železo, mám lehkou anémii) a darebák hemeroid vykoukl na svět :( Ať žijí sušené švestky a dubová kůra.

Mějte se všechny krásně. Doufám, že Vás nečeká něco podobného a budete si těhulkování užívat.

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 21.08.11 10:43

Držím pěsti, ať ultrazvuk od ultrazvuku sleduješ ten zázrak:) já jsem taky natěšená jak malá holka na každé prohlédnutí miminka, až mě štvalo, že jsem chodila ze začátku tak málo na kontroly :-) :palec:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 21.08.11 15:57

Ahoj,
držím palečky a doufám, že to přes krvácení a hrozící potrat dotáhnete zdárně až do konce, jako jsme to zvládly my s Áňou - aktuálně na fotce:

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 21.08.11 16:43

Ahoj! Držím palečky ať vše dobře dopadne a už nikam nemusíš a užíváš si těhulkování doma :wink: já ležela na gyndě 7 týdnů :roll: od 26tt do 34tt s tvrdnutím pupíku a mírným otvíráním a nakonec jsem to krásně donosila a rodili jsme 38+6 :palec: Určitě vše dobře dopadne,nic jiného si nepřipouštěj :kytka:

 
neprihlasena  21.08.11 19:37

ahojky,

držím palečky. sme na tom podobně, já strávila v nemocnici od 7+5 do 10+1. držím palce nám oběma, ať už se mají bobečci jen a jen dobře…

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 21.08.11 21:14

držím pěsti,taky jsem krvácela a pobývala v nemocnici a dnes mám 6ti nedělní holčičku :srdce:

 
first
Povídálka 21 příspěvků 21.08.11 21:47

držíme pěstičky,spolu s mým dosud nenarozeným mimi,termín mám 25.8.,taky jsem měla slabší krvácení taky jsem to ustála a nakonec teď bude přenášet,hlavně pevné nervy to je to hlavní…pa pa mějte se krásně,ať vše dobře dopadne.

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 21.08.11 21:54

Hodně štěstí a hlavně žádné stresy a rozčilování, to moooooc škodí… :kytka:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 21.08.11 21:59

ahoj, taky moc držím pěsti, připomínáš mi mě před rokem, zač.sedmého týdne jsem začla krvácet a to dost, byla jsem těhotná po Ivf takže strach opravdu neskutečný, v nemocnici si mě nechaly cca 3týdny, taky jsem jen ležela, měla jsem velký hematom. všechno nakonec dobře dopadlo a dneska mi spí v postýlce 5měsíční rarášek. Určitě to už bude dobré a hezky si užívej těhulkování, všechno tak rychle utíká :srdce:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 22.08.11 10:22

Držím pěstičky ať je vše už jenom OK :palec:

 
Stenatko02
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 22.08.11 11:09

Mila Vesni,

drzim Ti pesticky, aby vsechno uz bylo v poradku a kulihrasek pekne rostl. Je videt, ze jste oba mooc a mooc zabojovali. Drz se :hug:

Příspěvek upraven 22.08.11 v 11:10

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 22.08.11 12:35

Držím palečky a ať je vše již v pořádku. Prcek ať roste. :-) :kytka:

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.08.11 18:56

Ahoj ženy, všem moc děkuji za krásná slova :hug:
Zuzylko, Alficku, Evickito a MR gratulace ke krásným drobečkům :dance: :potlesk:
Jak říká moje nej kámoška - všichni mají něco, ale ty musíš mít vždy něco extra. Tak doufám, že tímto jsem si to vybrala a bude následovat už jen pohodička.

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 23.08.11 18:05

Vesni taky si říkám, že musím mít vždy něco extra. Ted už se ti blíží konec prvního trim a pak už si můžeš těhulkování krásně užívat a těš se na ten prvotrimest. screening, pro mě to byl úžasný zážitek :pankac: :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama