Můj boj s rakovinou

O životě

Rozhodla jsem se napsat tento deníček proto, že když jsem se svou diagnózu dozvěděla, nenašla jsem na eMiminu skoro žádné informace. A to jsem si do té doby myslela, že na těchto stránkách se najde úplně všechno.

ještě před operací v obchodáku
7 komentářů

Vše začalo loni v létě. Byla jsem půl roku po porodu a šla na běžnou gynekologickou kontrolu. Doktor mě prohlédl a nenašel nic neobvyklého. Napsal mi recept na antikoncepci a my mohly s naší maličkou jet domů. Ani ne za 14 dní mi domů přišel poštou lístek, že si mám na gyndu zavolat a objednat se. Hned mě napadlo, že cytologie asi nedopadla nejlépe a chtějí udělat další stěr. Měli jsme v plánu víkend v jižních Čechách, tak jsem se objednala hned na pátek, abych na to na dovolené nemusela myslet. Žádný stěr se ovšem nekonal, doktor mi řekl, že cytologie opravdu dopadla špatně a že by bylo dobré si nechat vzít kousek z děložního čípku na rozbor. Nazýval to konizací.

Naivně jsem si myslela, že mi konizaci udělá hned v ordinaci a myslela jsem na to, že mám sebou Lucinku a doufala, že nebude plakat. Ale doktor mě vyvedl z omylu a objednal mě na 2denní hospitalizaci za 14 dní do nemocnice. To byl pro mě šok. Malé bylo 6 měsíců a nikdo ji zatím nikdy nehlídal. Manžel do té doby také nebyl nucen se o ni nějak víc starat, jen tak normálně pomáhal, když přišel z práce. Teď si musel vzít dovolenou, já mu napsala tahák, kdy co Lucinka papá, kde co je, atd. Měla jsem větší strach z toho, jak to doma zvládnou, než z té konizace.

V nemocnici mě prohlédli a oznámili mi, že konizace není možná z důvodu většího nálezu a že prostě jen odeberou vzorek. Druhý den jsem jela domů, šťastná, že jsem zase s rodinou. Manžel to s malou zvládl skvěle. Za týden jsme si jeli pro výsledky. Šla jsem do ordinace sama, malá spinkala v autosedačce. Doktor si sedl přímo proti mně, položil mi ruce na koleno a začal mi vysvětlovat diagnózu.

Bylo mi 31 let a měla jsem rakovinu děložního čípku s velkým nádorem zasahujícím až do dělohy! Řešení? Radikální hysterektomie. Začala jsem brečet, on se mě snažil uklidnit a vysvětloval mi, co mě čeká. Domluvili jsme termín na předoperační vyšetření (zase na 2 dny do nemocnice) a že operace bude provedena v Plzni, kde mají větší zkušenosti. Vyšla jsem z ordinace a stále jsem brečela, manžel se lekl, ale já nebyla schopná mu hned říci, co se stalo. To až později v autě. Rok předtím mi zemřela mladší sestra na leukémii a rakovina pro mě tak byla šílenou diagnózou.

Doma jsem se snažila vše připravit, manžel musel jít na OČR. Bála jsem se, že se něco stane a já už svou maličkou nikdy neuvidím. Když mě vezli do Plzně, celou cestu jsem brečela. Nastupovala jsem v úterý a ve středu hned ráno mě operovali. Byla to několikahodinová operace, při které mi odstranili dělohu, vejcovody, vaječníky, okolní vazivo a uzliny. Vše bylo posláno na rozbor. Řez byl veden odspoda až nad pupík. Z narkózy mě probudili po necelých 5 hodinách. Řekli mi, že volal manžel a že mi budou dávat stále něco na bolest. Jenže já měla pořád moc velké bolesti a sestry musely volat doktora a anesteziologa.

Po několika hodinách šílených bolestí se zjistilo, že mi špatně na mou váhu spočítali dávku léků a proto to nezabíralo. Pak už bylo lépe, ale stejně jsem nemohla usnout a noc na pooperačním pokoji se strašně vlekla. Druhý den ráno mě převezli na pokoj a já si uvědomila, jak mě sebemenší pohyb bolí. Nu, zkrátím to. Píchali mi na bolest morfium, cpali do mě spoustu léků a po 4 dnech jsem byla schopná se posadit, další den udělat pár kroků a 12. den jsem mohla odejít domů.

Manžel za mnou jezdil s malou každý den, kromě těch prvních dní po operaci, to jsem je tam nechtěla. Tak moc mě bolelo, jak mě malá vlastně nepotřebuje, jak najednou chce jen tátu. Vůbec jsem netušila, jak to budeme dělat doma, nesměla jsem malou několik týdnů vůbec nosit a manžel musel do práce. Nakonec nám moc pomohla tchyně. Ona, která do té doby malou nikdy ani nepochovala, k nám začala každý den chodit hned ráno, podávali si dveře s manželem, když odcházel do práce. Poslala mě vždy ještě spát a hrála si s malou. Dávala mi ji do židličky, já ji jen krmila, jezdila s ní ven na procházky a tchyně od nás vždy odcházela, až když se manžel k večeru vracel z práce. Mě bylo každý den o něco lépe, ale můj boj tím nekončil. Přišly výsledky rozboru.

Myslím, že deníček už je moc dlouhý a proto pokračování napíšu do druhého. Moc bych chtěla tady na eMiminu poděkovat především holkám ze skupiny Leden 2012. Tak moc mi pomáhalo číst si od nich, jak mi drží palce a jak jsem statečná (sice si to o sobě nemyslím, ale dělalo mi to dobře) :-)

Holky díky! Mám vás ráda! :-)

Hodnotilo 62 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 28.01.13 00:03

Držím pěstičky!!!a prosím napiš deníček že to dopadlo dobře!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
daja87  28.01.13 00:18

Taky na tebe budu moooooooooooc myslet, ať vše zvládneš. :kytka:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 28.01.13 00:51

Rodina se o tebe hezky stará. Držím ti palečky, ať je vše v pořádku a budeš v pořádku. Neumím si ani takovou věc vůbec představit, ele musí to být hrozně těžké. Zvládáš to skvěle. Budeme na tebe myslet, ať nakonec je vše ok a ty budeš zdravá a fit a plná radosti ze života, už kvůli dcerušce :-)

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 28.01.13 01:03

Držím všechny palecky, co mám!!!
:hug: :hug: :hug:

 
oukidouki  28.01.13 07:10

:hug: :hug: :hug: držte se!! a taky věřím, že další deníček bude s dobrým koncem…

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 28.01.13 07:11

Jsi statečná :hug: :hug: :hug: :hug: Určitě to zvládneš :hug: :hug: :hug: Druhý deníček určitě dopadne dobře :hug: :hug: Posílám Ti moc sil :hug: :hug:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 28.01.13 07:14

No to je mazec… jsi statečná a držím palce aby už bylo vše jen dobré. Jinak jsem se tě chtěla zeptat jak často jsi chodila na gynekologické prohlídky, a nebo se nález takhle radikálně změnil až v těhotenství? Posílám kytičku :kytka: :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 28.01.13 07:15

:hug: :hug: Určitě to dopadlo dobře. Držím držím vše co mám. Ta mrcha je moc zlá…

 
skjaninka
Závislačka 4312 příspěvků 28.01.13 07:16

Držím palce, nech všetko dobre dopadne… :hug: :hug:

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 28.01.13 07:26

Moc vám všem děkuju, druhý deníček už čeká na vydání.
@luci.hor do té doby jsem na kontroly chodila pravidelně každých půl roku, kvůli antikoncepci. Ptala jsem se doktorů, jak je to možné, že během porodu nic neviděli a po půl roce byl nádor už tak veliký. Řekli mi, že tyto nádory rostou velmi rychle a že cytologie má stejně úspěšnost pouze 60%.

 
Caathy
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 28.01.13 07:53

Brečím jako želva, přeji hodně štěstíčka, ať vidíš svoji Lucinku maturovat, je až neskutečné, čím si musí některá rodina projít, ale věřím, že právě proto, jak musíš být silná, že už jsi tolik věcí zvládla, tak vyhraješ i tento boj :kytka: A budu se těšit na další, již pozitivní deníček.

 
vesarka
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 28.01.13 08:06

Přeji strašně moc sil a držím pěsti aby vše dobře dopadlo :-)

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15098 příspěvků 28.01.13 08:30

Přeji hodně štěstí, spoustu sil a optimismu, moc držím pěstičky ať vše dobře dopadne :hug: :kytka:

 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 28.01.13 08:35

Držím moc palečky a přeji mnoho mnoho štěstí :kytka: :hug: :hug: Jsi vážně statečná :kytka: a taky doufám, že v dalším deníčku vše dobře dopadne :-( :-) :hug: :andel:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 28.01.13 08:45

Též moc držím palečky a doufám v dobrý konec :hug: Jsi opravdu neskutečně statečná žena a věřím, že to vše dobře dopadne :hug:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 28.01.13 08:57

Moc držím palce, věřím, že všechno dobře dopadne, i když je to běh na dlouhou trať. Já tuhle nehezkou zkušenost prožila před 12 lety s mojí ségrou (bylo jí tenkrát 29 let), ale naštěstí všchno dobře dopadlo. Podruhé karcinom diagnostikovali mojí mamině, to bylo před 6 lety, bylo to hodně ošklivý, nechtěli jí už ani operovat, měla diagnostikovaný stupeň 3a, dávali jí jen 15% šance na přežití. 3 měsíce byla v nemocnici na chemoterapiícha ozařování. Ale pořád věřila, všichni jsme věřili… a už je to šest let a mamina je zdravá, jezdí pravidelně na onko a paní přednostka jí tam ukazuje medikům jako zářný příklad… Držím ti moc palce a hlavně neochvějnou víru a všechno bude OK!!! :kytka:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 28.01.13 08:57

Kloubouk dolů před Tebou i celou rodinou! :kytka: :pankac: :kytka: :potlesk: Držte se! :mavam:

 
Marcip
Extra třída :D 13124 příspěvků 28.01.13 09:06

Co na to říct :,( ještě teď je mi do breku :,( Přeji Ti hodně moc zdravíčka a trpělivosti :hug: Držím pěstí pro štěstí, aby to dopadlo dobře :hug: :hug: :hug:

 
Anonymní  28.01.13 09:08
Drzim palce

Drzim moc palce. Jizvu mame stejnou, ovsem me byla provedena operace (odebrani obou vajecniku) v 17tt 2. tehotenstvi. Oba jsme to s miminkem zvladli a doufam, ze to dotahneme do finale. Ale na ty prvni chvile po operaci a pred ni nezapomenu asi nikdy. Na 1.dítko jsem nemela silu celou dobu hospitalizace, sotva jsem lezla :-) A taky jsem ho nechtela tahat do hnusneho nemocnicniho prostredi. A jelikoz porad brepta nejake perly a ja se nemohla smat, tak jsem byla vdecna, ze si vzala dovolenou moje mamka, ktera se o nej spolu s mym muzem perfektne postarala (jsou mu skoro 3 a taky byl vzdy „jen“ se mnou). Histologie dopadla dobre, nejednalo se o nador. Je mi cerstvych 30. Posilam hodne hodne sil!

 
Irinka0210
Závislačka 4410 příspěvků 28.01.13 09:20

DRŽÍM PĚSTI!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Tomička
Závislačka 2909 příspěvků 28.01.13 09:22

@luci.hor Bohužel při běžné kontrole u gyndaře se stěry na HPV infekce nedělají - můžou, ale musí si je dr. speciálně vyžádat třebas na základě nějakého podezření… mě bylo 26, našli mi stupeň III-IV (V je nevratná rakovina bez šance), odstranili kus čípku, prý naštěstí se vším tím sajrajtem a loni jsem dokonce přivedla na svět chlapečka - holky, nevzdávejte to!!!
@SuzaG Moc doufám, že tímhle otřesným kolotočem pro tebe téma doktoři a nemocnice skončilo a budeš si s manželem pořádně užívat maličkou :kytka: :srdce:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57498 příspěvků 28.01.13 09:44

Suzi :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: vyhrála jsi, už se to nevrátí, jiná možnost neexistuje :hug: už jen obrovská hromada štěstí a zdraví. Mám tě ráda :srdce:

Příspěvek upraven 28.01.13 v 09:48

 
abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 28.01.13 09:50

Suzi, jak píše Šárka - všichni věříme, že už se to nevrátí. Jsi statečná ženská a my to budem opakovat pořád, protože to tak je! :kytka: Taky tě mám moc ráda :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 28.01.13 09:53

@SuzaG si neuvěřitelně silná. doufám že všechno dopadlo dobře a jsi v pořádku. můj syn je stejně starý jako tvoje Lucinka. vůbec si nedokážu představit jak bych tohle zvládla! :hug:

 
Gloaming
Závislačka 3925 příspěvků 28.01.13 10:03

Co na to napsat. Snad jen, že držím palce. :hug: :hug: :hug:
Je hezký, že ti tchýně tak pomáhá. Doufám, že druhý deníček bude se šťastným koncem. :hug: :hug: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 28.01.13 10:36
:hug:
 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 28.01.13 10:41

:hug: :hug: moc držím palečky a ať je vše v pořádku :hug: :hug:

 
MíšaČK
Kecalka 324 příspěvků 28.01.13 10:44

Brečím tady nad tím vaším bojem… těším se, že napíšete deníček s dobrým koncem, moc vám držím palečky, jste statečná a šikovná :potlesk:

 
MaMiNkA72
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 28.01.13 10:52

Jsi statečná a máš skvělou rodinku. Přeju hodně zdravíčka, štěstíčka :srdce:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 28.01.13 10:59

:hug: přeji hodně sil

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 28.01.13 11:00
:hug: :kytka:
 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 28.01.13 11:05

Moc držím pěsti, ať jsi zdravá :hug: A smekám před tvou tchyní, musí to být skvělá ženská :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 28.01.13 11:06

Držím palce!!! :srdce:

 
SidiS
Echt Kelišová 9733 příspěvků 28.01.13 11:07

Marti jsi statečná a silná. Určitě se ta potvora už nevrátí. :hug:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 28.01.13 11:36

@SuzaG
Ty jo tak to je fakt hrozný, když jdeš jen tak na pravidelnou kontrolu a hnedka tohle. No to je děs… a to jsi neměla ani žádné příznaky nebo pociťovala jsi něco jinak? :kytka: :hug: :kytka: :hug: :potlesk:

 
Zinka
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 28.01.13 11:38

Suzo, jsi pro mě neskutečně silnou bojovnicí. Držím ti palce :hug:.

 
RichK
Závislačka 3370 příspěvků 28.01.13 11:48

Taky držíme moooooc pěstičky!!! Určitě vše dobře dopadlo!!! Moc myslíme :* :hug:

 
Muf86
Závislačka 4289 příspěvků 28.01.13 11:52

Jéééé jak já jsem zvědavá na pokračování…
Věřím, že to „dobře“ dopadlo???

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 28.01.13 12:30

@luci.hor no,trochu jsem špinila, občas nějaká bolest podbřišku byla, sex taky nic moc, ale vše jsem přisuzovala krátké době po porodu. Někde jsem tehdy četla, že trvá až rok, než se dá tělo po porodu dohromady, takže mě něco takového vůbec nenapsadlo.

Moc děkuju za podporu vám všem :kytka:

Jo a ještě k té tchýni…do té doby to bylo naprd, vůbec k nám nechodila, malá jí nazajímala. A to bydlí kousek od nás. Moje nemoc ji tak nějak donutila a ted už má Lucinku moc ráda. :srdce:

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 28.01.13 12:41

:hug: částěčně vím jak se cítíš. mě braly tkán v brně, byla jsem na stupni II (jsou III.) a hodně mě to vzalo a tak jsem se bála že jsem vysadila prášky a otěhotněla ač mi to nedoporučovali. furt jsem na II. drž se :hug:

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 28.01.13 12:44

Suzi jsi neuvěřitelně silná :hug: :hug: :hug: :hug: Máme tě moc rády :srdce: :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 28.01.13 12:57

Suzi drzim palecky :palec: :palec: :palec: Je mi z toho uzko :( :( :(
nedovedu si neco takoveho predstavit a preju ti moc sil a stesticka a hlavne zdravi :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce:
Tesim se na dalsi doufam uz pozitivni denicek :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 28.01.13 13:19

Moc mě to mrzí :,( Doufám, že příští deníček bude o tom, že vše dobře dopadlo…

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 28.01.13 13:26

Držím palce a hodně zdravíčka. Četla jsem to jedním dechem a ze slzama v očích.
:kytka: :kytka: :kytka: :andel:

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.01.13 14:38

Strašně moc doufám, že všechno dobře dopadne. Držím palce. :hug:

 
Karinjo
Povídálka 40 příspěvků 28.01.13 14:38

Přidávám se k ostatním a také moc, moc držím palce…Přiznám se, že mě Tvůj příspěvek dojal k slzám… Hodně štěstí!! :kytka:

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 28.01.13 14:55

Ufffffff slzám jsem ase neubránila…co na tohle napsat…opravdu strašný, nemám slov, ale věřím, že pokračování bude už jen pozitivní :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
banánice
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 28.01.13 15:16

Fííííha
jsi silná, zvládneš to přeji hodně zdravíííčka a netrpělivě budu čekat na pokračování

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 28.01.13 15:40

Mocinky ti držíme palečky aby jsi tuhle situaci hodně ustále a jistě to dopadne velice dobře, jsi statečná žena zvládneš uvidíš. Je to trat na dlouho dobu.
Držím palečky :hug: :hug:
Budeme mocinky na tebe myslet. :potlesk: :dance: :hug:

 
Janica22
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 28.01.13 16:40

Suzi lrásně jsi to napsala a věř že opravdu statečná jsi :hug: Ted už bude jen líp :hug: a máš super rodinu která při tobě stojí :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama