Můj bolestivý a nezapomenutelný porod

Porod

Můj první deníček byl o naději, otěhotnění a o tom, jak probíhalo mé těhotenství. A nyní bych se s vámi chtěla podělit o můj zážitek z porodu, na který nikdy nezapomenu, hlavně na tu příšernou bolest a první okamžiky, kdy jsem uviděla moji malou Karolínku.

1. den po porodu


2 komentáře

Po kojení :D
1 komentář

Termín jsem měla 15. 4. 2012. Samozřejmě čím víc se to blížilo, tím víc jsem byla nervózní a pokaždé, když jsem v noci vstávala na záchod, jsem si říkala, tak už mi praskne ta voda? Už se konečně dostaví nějaký poslíček nebo kontrakce?

Do poradny jsem chodila k Apolináři, kde vše probíhalo naprosto ukázkově. Monitory v pořádku, vyšetření v pořádku. Do 39. tt zavřená a den po termínu v pondělí 16. 4. na 1 cm. Doktor mě objednal na pátek na ultrazvuk, aby měl odhad váhy miminka, potom monitor a zase poradna a že uvidíme, prý třeba porodím (hahaha).

Samozřejmě v pátek na 8 jsem šla na ultrazvuk, kde byl odhad váhy 3320 g. Monitor opět ukázkový a nález stejný. Poprosila jsem teda doktora o Hamiltona. Ten mi ho udělal a řekl, že už by se to mělo rozjet, ale kdyby ne, tak v pondělí 23. 4. v 7,15 nástup na indukci. Odcházela jsem s tím, že o víkendu už prostě porodím.

Opět nic… V pondělí ráno jsem se posbírala, přítel mě naložil do auta a jela jsem do porodnice. Po příjmu, papírech a monitoru mě umístili na předpokoj a kolem půl 9. mi zavedly půl tabletky na vyvolání porodu. Slabé kontrakce se objevili kolem půl 11. a trvaly do 15 hodin. Potom jako když utne a nic. Porodní asistentka, která odcházela z denní služby se ještě smála a říkala, že přijde 24. 4. na noční, tak ne že mě tady ještě potká (kdyby holka věděla, že mě nakonec odrodí :D ).

V noci jsem nemohla spát, protože za mě na postel daly maminku, která celou noc prodýchávala kontrakce a neskutečně hekala, takže jsem se nevyspala, a když jsem zabrala, tak v 6 ráno budíček. Monitor a potom prý vizita.

Na vizitu jsem čekala do 9,00. Bez snídaně, hladová jako vlk (najíst jsem dostala až po porodu ve 22,45). Na vyšetřovně byl MUDr. Kocián (úžasný doktor) a nějaký docent (jméno si bohužel napamatuji). Ten mě vyšetřil a udělal mi tak brutálního Hamiltona, že jsem myslela, že vyskočím z kůže :D. A řekl, že žádné tablety ani gely se zavádět nebudou. Řekl PA, že mě mají vzít na přípravu, praskne se voda, dá se oxytocin, píchne se epidural a že prostě porodím, ať chci nebo ne. Já samozřejmě vysmátá, že už to konečně bude… to jsem ale nevěděla, že mě za pár hodin smích přejde.

Proběhla příprava, já jsem si dala sprchu, zavolala jsem svého drahého a šla jsem na porodní box. V 11,45 mi doktor praskl vodu a dostala jsem oxytocin. Otevřená jsem byla pořád na 1 cm a hrdlo jsem měla vzadu, takže se čekalo, co udělá ten oxytocin. S přítelem jsme ještě dělali srandičky a smáli jsme se, ze mě učurkávala plodovka, a já jsem začínala cítit slabší bolest. Po hodině už jsem funěla a bolelo to docela dost, takže jsem si sedla na balon a hopsala jsem. Pořád jsem byla napojená na monitor, což bylo pro mě nejhorší.

Ve 14,15 už jsem škemrala o epidural, protože jsem nemohla ani ležet ani sedět a cítila jsem hrozné tlaky na spodek, tak přišel anesteziolog, který mi epidural píchal na 3×. Nakonec se mi ulevilo, ale jen po první dávce. Potom začalo peklo…

Po hodině přestal epidural působit a já zase cítila bolest, ale docela jinou. Byla to silná tlaková bolest na spodek a já jsem si myslela, že mě chce někdo roztrhat. PA přinesla další dávku do epiduralu, ale bohužel už nezabíral. Bolesti se stupňovaly a já jsem jako astmatik neudýchala jednu kontrakci a nemohla jsem dýchat. Tak jsem rychle dostala kyslík, Ventolin a zavolal se doktor, aby rozhdl, co bude dál. Ten říkal něco o císaři, ale já jsem z toho, že jsem se nemohla nadechnout, byla tak vystresovaná, že jsem brečela a moc ho nevnímala. Jediné co vím, že řekl, že jsem „už“ na 4 cm, že se rozjíždí porod a musím to vydržet, že ví, jak je to hrozné (ví prd :D ).

Já jsem jen brečela, usínala jsem od vyčerpání, epidural jsem dostávala jen proto, abych se otvírala, pořád kapal ten zatracený oxytocin a já jsem měla takové bolesti, že už je nikdy nechci zažít. Vystřídala se služba a já pořád škemrala, brečela a prosila, ať už něco udělají, že už to nemůžu vydržet. Nemohla jsem ležet, sedět, stát, pořád jsem byla připoutaná na tom monitoru a chudák přítel všemu jen přihlížel a nemohl nic dělat.

Kolem 20. mě PA vyšetřila a řekla mi, že jsem na 8 cm a že už to za chvilku bude, ať vydržím. To mi vlivo, jak se říká, novou krev do žil :D. Přítel musel nutně ještě odjet do práce něco zařídit, tak jsem mu řekla, že to stejně ještě bude trvat, ať si to zařídí a přijede. Jen co odešel, začala jsem mít tlaky na konečník a nějak mi nedocházelo, co se děje. PA přišla a řekla, že jsem na 10 cm, ale že se mám otočit na levý bok, ať se dorotuje, a můžeme jít na to, a nikdy nezapomenu na její větu „A když vás to bude nutit, tak si klidně přitlačte v kontrakci“. Nešlo si přitlačit, já jsem tlačila jako bláznivá :D Nachystala lůžko a já se v té bolesti přetáčela na bok, protože ta bolest už byla souvislá, tak jsem ani nevěděla jestli se mi to už nezdá :D

Najednou přiběhl doktor, doktorka, PA a prý jdeme na to, tak já se zase pracně přetáčela zpátky, chytla jsem si nohy a začala jsem tlačit. Nejdřív špatně, tak mi teda bylo vysvětleno, jak na to. Tak jsem začala tlačit a doktor do mě vrazil ruku a ještě mi tam něco roztahoval, to jsem skoro vyletěla z kůže. Když ruku vyndal, tak jsem se nadechla a zatlačila takovým způsobem, že najednou vyklouzla hlavička i ramínka. Na další zatlačení už byla malá venku celá.

41+3 ve 20:26 se nám narodila Karolínka s váhou 4440 g (odhad váhy 3320 g) a 55 cm.
Na to, že byla tak velká, mám jen 2 stehy :)

Volala jsem hned příteli, který tomu nevěřil a řekl mi „Už? Ježiš, já teď sedím na záchodě. Tak já už jedu“ :D

Apgar 9-10-10 a já jsem konečně dostala moji malou holčičku do náruče. Byla tak krásná. A je den ode dne krásnější. Zítra jí budou 3 týdny a dělá nám zatím jen samou radost.

A jestli budu chtít další dítě ? To si ještě pořádně rozmyslím :D

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mišanila  16.05.12 07:55

Uf, no hlavně že to dobře dopadlo :D

Já teda děkuji bohu za mé dva nevyvolávané porody, které se rozjely přirozeně na termín a nebolely nijak strašně. A to mně doktorka na poslední kontrole strašila, že pokud se to nerozjede, že mi to v nejpozději v pondělí (to nebylo ani po týdnu od termínu) vyvolají, tak jsem si v duchu říkala „kuš babo :D , to jen přes moji mrtvolu“, budu čekat klidně 14 dní po termínu, než si nechat dobrovolně kapat oxytocin do žíly.
Vím, že to s tím může hodně bolet obzvlášť pokud tělo na porod ještě samo není připravené a bývají pak i častější komplikace.

No tak držím pěsti, ať je to příště lepší a třeba se to rozjede samo a bude to rychlé, méně bolestivé a v pohodě.

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 16.05.12 08:37

No krásný odhad váhy, sekli se o „jen“ o kilčo 8o :nevim: U mě o půl kg :mrgreen: Moc pěkně napsané, zvládla jsi to pěkně, klobouk dolů :* Škoda, že to tatínek nestihnul. Hodně štěstíčka a zdravíčka a ať vám dělá Karolínka samou radost :kytka: :*

 
Alenaxxxx  16.05.12 08:45

Teda gratuluju k miminku a úplně jsem vděčná za přirozené porody… Fakt jsi si „užila“, nevyspalá, hladová…
Tatínek by si měl srovnat priority…

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 16.05.12 08:45

hlavně,že jste toholky přežily a jste v pořadku,,měto čeka tenhle rok v říjnu a mám neskutečny strach…at mala roste a cim dal vic do krasy :!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.05.12 08:59

No panejo, gratuluju k velké malé dceři :mrgreen: :kytka:

proč ti porod vyvolávali? bylo to tak hodně po termínu? :roll:

 
Grejs
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 16.05.12 09:13

Saroya byla jsem 10dnu po terminu.

 
kerrankin  16.05.12 09:32

Gratuluju k holčičce, pěkně sis to užila :kytka:

Ale taky nechápu, proč vyvolávali už osm dní po termínu, zvlášť když ten odhad váhy byl „trochu“ jinde než realita :)

Příspěvek upraven 16.05.12 v 09:33

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 16.05.12 09:48

Taky sem měla porod vyvolávaný,bolesti fakt hrozný..naštěstí ty vyvolávaný porody netrvaj tak dlouho :mrgreen:
Jináč u nás odhad váhy 3500g a malej se narodil s 4250g a 51cm ;),Ted je mu 5 měsíců a má 10kg a 75cm macek :mrgreen:
Gratuluju k holčičce,ať jste zdraví :kytka:

 
LucinaP
Nováček 5 příspěvků 16.05.12 10:17

Ahoj, moc gratuluji :) Taky mi první porod vyvolávali, takže vím, jak hrozné to bolesti jsou, hlavně potom ke konci ty tlaky na spodek, to jsem myslela, že vytlačím všechno co v sobě mám. Mě epidural nenapíchli vůbec - nepodařilo se jim to kvůli skolioze páteře, taky jsem se pomalu otvírala a od prvního čípku na vyvolání to celkem trvalo 27 hodin…ale po třech letech si na ty bolesti už ani nevzpomenu - spíše jsem to zapomněla, taky jsem už o druhém prckovi nechtěla slyšet a máme tříměsíční holčičku :D , tu jsem porodila ale císařem a osobně musím říct, že bych ji raději rodila za těch bolestí jako kluka - bolesti břicha po císaři byly neskutečné - člověk si vůbec neuvědomuje, na co všechno potřebuje břišní svaly a jaký to je, když nefungují a bolí…

Přeji hodně zdraví a štěstí…

 
88.janinka
Nováček 1 příspěvek 16.05.12 11:33

Ženy,jen se chci zeptat,co to je ten Hamilton?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 16.05.12 12:28

Gratuluji ke Karolínce (taky jsem :pankac: )! Tady je krásně vidět, že když mimčo prostě ven nechce, tak s tím jde udělat jenom maličko. Já měla taky vyvolávaný porod, nebyla to žádná hrůza a ve třech týdnech malé bych šla klidně rodit znova. A i teď, když jsem chytla zánět do zubu jsem s láskou vzpomínala na porodní „bolesti“ (bolely mne jen poslední 2 kontrakce před tlačením a samotné tlačení bylo nejhorší) :mrgreen:
Ještě je brzy, takže si myslím, že na bolest zapomeneš :kytka:

 
P.
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 16.05.12 12:32

ahoj, taky jsem mela vyvolavacku…pri prvnim diteti..a druhy jsem si teda hoooodne rozmejslela…bohuzel neni pravidlo, ze indukce trvaji kratsi dobu, ja po zavedeni hekala 12 hodin…a byla to jedna dlouha bolest, takrka bez prestavek..si­lenost…takze te plne chapu! super, ze to mas za sebou a ze si muzes uzivat krasnou holcicku! :potlesk:

Příspěvek upraven 16.05.12 v 12:32

 
Lorr
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 16.05.12 13:06

Mě taky malou vyvolávali a taky deset dní po termínu, průběh porodu velice podobný jako u tebe, pomalu jsem se otvírala bolesti jako prase jen mě epidurál nedali, ale jak píšeš z té bolesti a tím že jsem to chtěla mít už rychle za sebou jsem malou měla taky venku na dvě zatlačení a stehů bylo 8 fuj ještě si na to vzpomenu a bolí mě spodek. Odhad porodní váhy se jim teda, ale povedl doktorka odhadovala něco mezi 3600 až 3700g a malá měla 3690g a délku mi říkala 51 až 53 cm a měřila 52 cm :D taky jsem si říkala že druhé už nee ale teďka skoro 5 měsíců po porodu si říkám že druhé příjde ale né tak brzy :D

 
Lucasie
Stálice 61 příspěvků 16.05.12 14:05

Ahoj…gratuluji k maličké princezně…teda maličké moc ne, že?:-) Měla jsem porod úplně jak přes kopírák jako ty, jen s rozdílem, že po píchnutí epidurálu se najednou malému začaly zpomalovat ozvy a než jsem se nadála, skončila jsem s akutním císařem. Malého jsem pak viděla až po 7 hodinách a ty bolest po sekci mi přišla mnohem horší než porod…už jsou to 4 měsíce a kdybych nemusela rok čekat, než se jizva zahojí, šla bych do druhého hned, když se nám první chlapeček tak povedl:-)Snad už to půjde samovolně. Přeju hodně štěstí!

 
helbell
Kecalka 495 příspěvků 16.05.12 14:09

Jé vše jsi mi oživila. Také jsem rodila u Apolináře a také skoro vyvolávaně, jen s císařem na konci. Moc gratuluji k veliké holčičce, také náš prcek byl obřík. Zvládla jsi to výborně :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Lucasie
Stálice 61 příspěvků 16.05.12 14:09

Úplně souhlasím…nechápu, že si chce někdo nechat udělat císaře dobrovolně nebo snad dokonce protekčně. Porod ať už je jakkoli bolestivý trvá několik hodin až den, ale ta bolest po císaři trvá několik dní a je velmi intenzivní. I po čtyřech měsících ji stále cítím…

 
Luccka81
Kecalka 412 příspěvků 16.05.12 14:13

Ahoj Grejs. Moc moc moc gratuluju k holčičce. :kytka:

Koukám že sis to taky pěkně „užila“. Já rodila před termínem dítko 3815g a 50cm a byla to bolest šílená. Daleko větší než při prvním porodu, ale díky skvělé práci a podpoře doktora Kociána, díky tomu že tam byl se mnou přítel, to bylo o mnoho příjemnější. Epidural jsem nestihla, bylo to vše velmi rychlé, ale i tak jsem měla pocit že už to nevydržím…škemrala jsem o císaře (v těch největších bolestech), o pomoc, urychlení. Dostala jsem masku s rajskym plynem.. :) ..a spasmolytika.Na­konec jsem neměla zašlou branku, či co, tak mi jí pan doktor trhal..aby malýho dostali co nejdřív ven. Prosila sem je aby mě nastřihli…(na to jak jsem za nic na světě nechtěla další nástřih) :D Takže jsem šitá zavnitř, zvenku..ještě se to potrhalo, takže na více místech.. Ale mám vedle sebe to nejúžasnější stvoření na světě takže to za to stálo. Takže to byl v podstatě super rychlej porod…cca 5hodin od toho co mi doma praskla voda…ale bolest i tak neuvěřitelná. Každopádně máš můj obdiv..já už bych to nevydržela ani o minutu déle..

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 16.05.12 15:20

Úžasní doktoři? Banda sráčů to byla!Jak ti mohli píchnout vodu ,když jsi byla otevřená na 1 cm? Proč na ten porod tak kvaltovali za každou cenu,když jsi byla v pořádku? To je celé to naše zdravotnictví. :zed:
Gratuluji k dcerce a přeji,atˇ příště zažiješ hezčí chvilky :kytka:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 16.05.12 16:47

Gratuluji, teda je veliká. To jste to zvládla výborně. :kytka:

 
alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 16.05.12 17:08

to je neskutečné :mrgreen: prvně mě zaujalo jak jsou naše princezny podobné a pak si přečtu deníček a jako bych prožívala svůj porod znova :mrgreen: jen s tím, že u mě to tím císařem skončilo :?
moc moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka :kytka:

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.05.12 17:49

Velká gratulace k miminku :kytka:
Ale je to teda kus holčičky ;) Já neměla první porod tak dlouhý jako ty, ale strašně bolel. Trvalo přes pět let než jsem se rozhodla mít druhé. Někdo říká, že se časem ta bolest zapomene. V mém případě bohužel.

Mějte se krásně :mavam:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 16.05.12 18:02

Moje řeč…Chápu vyvolávání, když hrozí problémy, ale tohle? Porodíte, i kdyby jste nechtěla…to jako zrovna neměl do čeho píchnout? :nevim: Mě z takového přístupu běhá mráz po zádech a děkuji za to, že jsem porodila bez kapky oxytocinu a vodu mi píchli, když jsem byla na deset otevřená, takže těsně před tlačením.
Jinak když jsem koukla na fotky a pak si četla ten váhový odhad, tak jsem si říkala, že to není možný :mrgreen: Moje malá měla 3280/52 a byla takový drobínek…

 
Trti
Kecalka 120 příspěvků 16.05.12 18:08

Gratuluji a přeji vše jen to nejlepší,ať vám malá dělá jen radost:)A klobouk dolů před tebou že jsi to všechno protrpěla

 
gladiolka
Kecalka 110 příspěvků 16.05.12 18:09

přidávám se ke gratulacím :) :potlesk: a smekám chudino užila sis…ale dítko za tu bolest stojí :) já sice neměla vyvolávaný porod, ale rodila jsem taky hodně dlouho. Jinak holky hlavně že jste zdravé a taky to zdravíčko přeji do života :kytka:

 
TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 16.05.12 18:13

@berry4 Už jsem se lekla, že jsem jediná, kdo si myslí, že zakladatelčin děsivý porod způsobili doktoři!!! :cert: Jedno diletantnství za druhým a ještě by jim snad člověk měl líbat ruce. 8o

Zakl. hlavně že jste obě v pořádku a že jsi dokázala naráz vytlačit tak veliké dítě, navíc s nepřipravenými porodními cestami, máš můj nejhlubší obdiv!!!! Přeju vám oběma jenom dobré a hodně společné radosti.

 
Mišanila  16.05.12 18:52

Týnka
No já si to myslím taky, že se to doktorům evidentně moc nevyvedlo. Velké štěstí, že nakonec nedošlo na oblíbené skákání na břicho, kleště a nebo císař. A jak je vidět z těch dalších příspěvků, tak takhle urychlované porody, když jsou porodní cesty ještě nepřipravené, končí docela často akutním císařem.
Jako když je k vyvolání opravdu nutný důvod, tak jo, ale takhle mi připadá, že si lékaři myslí, že jsou chytřejší jak příroda.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 16.05.12 19:31

Má vůbec cenu zjišťovat váhu miminka, když každá druhá tady v deníčkách píše, že byl mimís mnohem větší :mrgreen: :mrgreen: to mě děsí už teď.

Jinak moc gratuluju k holčičce :kytka: :kytka:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 16.05.12 20:29

Baru moc hezky napsaný deníček :) :hug:
Já měla taky vyvolávaný a taky hooodně bolestivý, ale už o tom ani nevím…Jen si vzpomínám že na mě už ta první tableta zapůsobila strašně moc a já měla hned bolesti dost velký a že mi píchali vodu když jsem byla na 5cm a pak dávali epidurál..pak oxytocin a pak hrozný tlak na spodek a to tlačení že bylo nejhorší.
Ale ti naši prckové za to stáli, o tom nepochybuju :hug:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 16.05.12 22:03

uff uff
gratuluji k holčičce a ať jste obě zdravé!!!

já to měla podobný, doktor mi píchl vodu, pak se čekalo a furt nic, pak malému dávali sondu - to bolelo jak sviňa, pak mi skákali na břicho a jelikož jsem rodila dva dny, tak jsem mezi stahama usínala, malýmu odhadovali 3.750 g a měl 4.250 g a 55 cm … a nakonec byl klešťovým porodem, naštěstí nemá následky - měl asi silnou hlavičku ;-) a nezanechalo to na něm nějaké problémy :-)

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 17.05.12 18:25

Náš malý měl taky 4250g, uf, ale šel rychle 40+1 a za tři hodiny a pak na druhé zatlačení byl venku, druhý porod bude rychlejší neboj!!zapomeneš :mrgreen: :mrgreen:

 
ivoun
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 19.05.12 09:45

Při čtení tvého deníčku mi naskočila husí kůže :D úplně se mi vybavil můj první porod, akorát s tím rozdílem, že u mně skončil akutním císařem, kdy malou 5 minut oživovali :zed: Kdybych tento deníček četla před rokem, asi bych se zbláznila strachy z očekáváného porodu…takže taky zapomeneš :D
Jsi statečná, že jsi to zvládla přirozeně :potlesk: Maličká je krásná, přeji hodně zdravíčka a ať vám dělá jen samou radost :kytka:

 
haifa1
Závislačka 3035 příspěvků 19.05.12 12:53

Gratuluji k holčičce :kytka: :kytka: :kytka: , byla si statzečná - A otázka jestli budeš rodit - to víš že budeš - Taky jsem si říkala p prvním zážitku že už do toho nejdu a mám už 3 syny a dvojčátka na cestě . Holt k vlastnímu miminku jiná cesta není jedině sekce v celkové zato si potrpíš potom - Jinak moc hezky napsáno :mavam:

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 20.05.12 11:05

Krásný deníček :palec: taky jsme měli odhad váhy o 600g míň :mrgreen:

 
jariinka
Extra třída :D 12540 příspěvků 26.05.12 20:47

Baru, jak kdybych cetla o svem porodu :D Jen bez epiduralu a asi s mensima bolestma zpocatku :hug: A ta vaha me teda pobavila… :lol:

Příspěvek upraven 26.05.12 v 20:50

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak otěhotnět se šťastným koncem?


Reklama