Můj druhý 15minutový porod

O tom, jak jsem se bála, že druhý porod bude hrozný :)

Můj druhý 15minutový porod

Když jsme čekali druhé dítě, pořád jsme s manželem čekali, jaký bude porod.
První byl téměř bezbolestný, rychlý. Čekala jsem, že druhý bude hrozný. Ano, všichni mě tím strašili, neustále jsem slyšela: jo počkej ta druhá si tě vychutná, ta ti dá apod.
Celé těhotenství mě provázely nevolnosti jako u první.

Z práce jsem odešla ve 35.tt a těšila se na miminko, zároveň se trochu bála, jaký to bude mít dvě děti.

Neustále jsme neměli vymyšlené jméno a já už tak nějak tušila, že budeme vybírat až po porodu. Termín mi vycházel podle MS na 6.11., ale dle utz jsem měla času víc. 10.11 jsme slavili narozeniny táty a on mi říkal, že musím porodit do půlnoci, a mamka zase, že až po půlnoci, protože by ho hledala týden po hospodách :D

No po půlnoci jsme šli spát ještě s holčičkou uvnitř. Ráno mě opět vzbudila nevolnost, poslala jsem manžela za první dcerou, že potřebuji rozdýchat nevolnosti a v klidu se najíst.

Pak jsem si četla jak vyvolat porod, různé babské metody. V tu chvíli si malá asi řekla, že už teda padá, že žádné metody na ní zkoušet nebudu. Začala jsem cítit tupé tlaky, bezbolestné. Jen jsem je musela vydýchávat, protože se mi při nich zmáčkly plíce. Dle hodinek se tyto tlaky opakovaly po 4 minutách. Zpozorněla jsem, řekla jsem si „Aha, první porod mi začal těmito tlaky po 3 minutách, asi se něco děje.“

Ale najednou jsem se začala bát, a tak jsem si řekla, že ne, že prostě rodit nebudu, to už se ty tlaky zrychlovaly. Manžel přišel do ložnice a viděl mě, jak dýchám, a říkal, že jedeme. Já na něj, že neee, že me to nebolí a že nechci :D No komedie. Ukecala jsem ho, že jdu do sprchy a uvidíme.

U nás doma byl v tu chvíli tchán, jelikož jsme měli jít do restaurace slavit Martina a měli jsme objednanou husu.

Ve sprše jsem už věděla, že je to tady. Vylezla jsem a řekla, že jedeme. Tlaky po dvou minutách občas už po minutě :D Když mě tchán viděl, jak prodýchávám tyto tlaky (píšu tlaky, protože mě to prostě skoro nebolelo, jen jsem myslela, že mám v podbřišku skálu, která se tlačí ven všemi směry), málem volal sanitku (manžel je z 5 dětí, takže tchán je zkušený a říkal, že porodím v autě, a já se mu smála, že blázní :D). No nasedli jsme do auta a já manželovi ještě říkala, že se bojím, že mě vykopnou, že jsem otevřená na 1 cm, ať jedu domů, tak se na mě podíval a říká mi „Lásko, nemyslím si, že tě pošlou domů.“

Přišli jsme na vyšetřovnu, a já říkám sestře, že mám tlaky po minutě, ona hned začala řvát na doktorku, ta mě nechala svléknout, sáhla do mě a začala řvát „Volejte na sál, 8 cm!“ Koukala na mě vyplašeně a říkala „Ježíííš, hlavně netlačit!“

Rychle jsem se oblékla a běžela s PA a manželem na sál. Tam jsem se převlékla, sedla na křeslo, PA píchla vodu a malá byla na tři zatlačení venku. Dostala jsem ji na sebe a byla neuvěřitelně šťastná, manžel přestřihl šnůru.

PA se nás ptala, jaké jméno máme, my jsme jí řekli, že zatím nevíme. No koukala na nás vyplašeně, ale řekla, že nás teda nechá v klidu. My na ni koukali a přemýšleli. Nakonec dostala jméno Kamilka.

Dva dny před porodem jsem byla na utz, kde byl váhový odhad 3 kg. Dr. zaučovala mladého doktora, asi medika, a když dělala utz, tak jí vycházel odhad 3,5 kg, ale přepsala to na 3 kg, že prý v sobě nemůžu mít tak velké mimčo :D se svojí postavou. No takže Kamča měla 3 470 g a 52 cm.

Po šití (šla ručičkou napřed) nás nechali a my si užívali druhé štěstí, hodně vlasaté štěstí.

Přála bych všem takové pohodové porody, jako mám já :-)

Upřímně jsem se hodně bála dvou dětí, dlouho jsme chtěli jedináčka, ale teď jsme neuvěřitelně šťastní, že máme ty naše holky. A dokonce uvažujeme o třetím :-)

Trocha zamyšlení nakonec…
První dcera byla andílek od narození spala celou noc, neznala jsem období vzdoru, nic… a opět jsem slyšela, jakého satana mám v břiše.
A víte co?
Mám doma andílky dva, spím celou noc a říkám si: proč lidi rádi straší, proč nejsou spíš pozitivní. Stejně jako manžel musel poslouchat věty zase holka, jo? apod. Místo vět, že je super, že čekáme zdravé miminko.
Třeba se lidi jednou naučí myslet pozitivně :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8884
12.9.19 08:59

Gratulace, peknej fofr :lol: Hlavne zes to do te porodnice stihla :mrgreen: Kolik je te starsi, o kolik jsou od sebe?

 • Zmínit
 • Nahlásit
894
12.9.19 09:13

@Jahudka82 jsou o 6 let, teď šla starší do školy. Takže o zábavu je postaráno :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
628
12.9.19 09:16

Velká gratulace! :kytka: to taky nepochopím-tohleto strašení. To je takový kolorit tady. Hlavně strašení druhým dítětem (jedno dítě-žádné dítě a podobný kecy). Pro mě je jednodušší mít dvě děti než jedno. A tobě přeju to samý! :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
894
12.9.19 09:36

@martina bl děkuji, zatím jsou holky zlaté  :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
696
12.9.19 10:27

S tím strašením to taky nesnáším. Nechápu proč, když řeknu že mi první dítě spí celou noc, má někdo potřebu mě hned setřít větou: No však počkej až bude větší…však počkej druhé dítě je vždycky jiné než první a další kecy. I kdyby to tak bylo a po roce dcera najednou spala blbě, tak co jako? To si člověk nemuže užít tu chvíli a pochvalovat si ji, aniž by někdo druhý hned kázal že mi stejně sklapne? :nevim: :zed:
Zakladatelko krásné a pohodové porody, přeji hodně zdraví všem :kytka: :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
770
12.9.19 11:21

Krasny! Ja mela druhy porod do hodiny hotovy, take mame druheho syna. A tak slysime to co vy :lol: ale vis co, ja jsem za ne rada. Jsem z holciciho prostredi, s klukama to lepe umim. Mozna to mas podobne a hlavne…ze jsou deti zdrave. A to dedeni obleceni je take fajn :lol: cekame treti a tesim se na hlasku, a zase kluk :lol: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
894
12.9.19 12:10

@Astyna88 jo teď posloucháme : to musíte mít třetí, aby se manžel dočkal kluka :D a pak ještě No chudák manžel až to všichni tři ženský dostanou najednou :zed: :zed: tn si s vámi užije

Příspěvek upraven 12.09.19 v 12:12

 • Zmínit
 • Nahlásit
2599
12.9.19 12:12

Moc gratuluji, taky mám dvě holčičky a před pár týdny se mi narodil chlapeček. :srdce: Vsechny porody jsem měla hodně bolestivé ale rychle a jsem za to moc ráda :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15958
12.9.19 13:13

Hezké, pozitivní, souhlas s komentáři :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1187
12.9.19 20:27

Gratuluji, paradni porod :potlesk: taky mam dve holcicky ale tem se naopak nechtelo ani jedny. Druhou jsem ale nakonec vyhnala :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
66
12.9.19 21:29

Dost mi to připomíná můj druhý porod. Také druhá holka mimochodem:-) V 22:00 první náznaky, trošku bolest jako při ms. Koukám na hodiny, hned po pěti minutách. V 23:00 vylezam s úsměvem z vany, že teda nevím. Manžel zavelel, že to riskovat nebude. V autě říkám, snad nás nepošlou domů jako vyplasenou druhorodicku…23:45 příjem, monitor, pohoda, 0:15 první prohlídka - a jdeme na to. Dcera se narodila 0:24. ;) (mimochodem první dcera se narodila 20 minut od příjezdu do porodnice, proto se manžel tak bál…).
Gratuluji k holčičce ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2912
23.9.19 14:16

Tak to je super, gratuluji!😉první porod jsem měla víceméně v pohodě a malá je zlatá, taky spací…teď čekám druhé a dala jste mi naději, že s druhým to bude stejně :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit

.