Můj druhý, nakonec pohodový porod

Porod

Druhorodička, ze které se snažili udělat hysterku a jak se jim to málem povedlo tak o tom bude můj první deníček tady na eMiminu.

Je pondělí 1.7.2013 4 hodiny ráno a mě budí bolesti břicha. „Zase jsem to přehnala s jídlem“, myslím si. Jdu na WC a zase spát, jenže bolesti neustávají. Po chvíli mi to začíná být divné, vstanu dřív a tuším, že se Marečkovi asi začíná chtít na svět. V sedm klasicky vzbudím staršího synka Davídka a odvážím ho do školky. Po příjezdu domů bolesti stále trvají a já se těším na 12:30, protože to mám jít na kontrolu na gynekologii. Raduju se, jak mi řekne, že už to bude ONO. Protloukám se dopolednem a konečně jedu na zmiňovanou kontrolu. Po vyšetření na mě doktorka kouká jak na blázna, cože si to vymýšlím. Nález nic moc, čípek stále existující, jen se pomalu zkracující. Doktorka mi doporučuje teplou vanu na ty „poslíčky“. Ještě mi přeměří tlak a ejhle, on je vyšší. No tak si zajedete na kontrolu do porodnice. Objedná mi sanitku a já frčím domů pro věci a čekat na odvoz.

Saniťák je příjemný pán a cesta rychle utíká. V porodnici mi točí monitor a říkají: „To nic není - pořádná kontrakce nezachycena“ (jenže já jich měla alespoň pět). Poté čekám dvě hodiny v čekárně na doktora, ke konci už sedět nemůžu, protože bolesti začínají být otravné. Po vyšetření mě pan doktor posílá domů s tím, že buď se to rozjede nebo vydržím dalších 14 dní do termínu. Dle jeho názoru je pravděpodobnější ta druhá varianta. Celá rozpačitá jedu domů a přemýšlím, že když to nejsou kontrakce to, co cítím, tak ten porod asi nepřežiju a co je horší, asi ani nepoznám.

Doma s přemáháním uložím Davídka do postele a s představou prodbělé noci usedám k eMiminu. Kolem půlnoci lozím mezi gaučem, počítačem a kuchyní a já prodýchávám kontrakce. Přemýšlím, co dělat. „Přeci nebudu za exota a nepojedu tam znovu“, honí se mi hlavou. Toto dilema řeším až do půl páté do rána, kdy vše házím za hlavu a s myšlenkou „Kašlu na to“ jdu vzbudit manžela.

Cestou do porodnice přemýšlím, co je horší, jestli bolesti nebo manželova nervozita a jeho styl jízdy. Naštěstí není provoz a my jsme za půl hodiny na místě. Sestra na ambulanci (mimochodem ta samá, co mě s panem doktorem posílala domů) na mě nedůvěřivě kouká a nakonec povídá: „Tak já vás teda pošlu na porodní no“.

Na porodním nás umístí na pokoj a po natočení monitoru (kde zase nic moc není vidno) a vyšetření mi konečně říkají to, co chci slyšet: „Branka na 4cm“. Prodýchávám další kontakce, manžel se převléká a snaží se mi pomáhat, co to jde. Dostávám klystýr a bolesti sílí. V půl osmé už pomalu lezu po zdi a ptám se sestry, jestli by mi nemohli dát epidurál, ta mi to vymlouvá s tím, že jsou i jiné metody tlumení bolestí při porodu a jde pro doktora.

Po deseti minutách přichází lékař a vyšetřuje mě s tím, že pak se dohodneme. Výsledek je „Nedáme vám nic, jste otevřená na 9 cm, jdeme rodit“. Pan doktor mi praskne vodu s tím, že až se mi bude chtít tlačit, ať zavolám sestru. Sotva se zavřely dveře, volám sestru, že se mi chce tlačit. Ta mi to zakazuje s tím, ať to rozdýchám. To se jí ovšem líp řekne než mě udělá, nakonec to horko těžko s občasným přitlačením rozdýchám, to už tu je porodní asistentka a povoluje mi tlačit. Poprvé, podruhé, potřetí a malý Mareček je na světě.

Píše se 2.7.2013 8:11 a my jsme se právě stali šťastnými rodiči našeho druhého synka. Tak nakonec nejsem hysterka nebo že by ano? Ale to nevadí. Pro ten malý uzlíček, co mi leží na břiše, bych to vše podstoupila znova.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 25.07.13 00:39

Pěkný :D Buď ráda, že tě nehospitalizovali, v některých porodkách mají až přespříliš aktivní přístup k „nepostupujícímu“ porodu, vodu tipraskli až těsně před tlačením, vidím pouze samá pozitiva :mrgreen:

 
Pypule
Ukecaná baba ;) 2206 příspěvků 25.07.13 08:46

Gratuluju :-) Me se narodila holcicka o hodinku pozdeji nez tobe Marecek :-)

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 25.07.13 09:10

Uzasne ja mam se sveho druheho porodu hroznej strach a gratuluji hlavne at sou obe deti zdrave a dela jen samou radost :kytka:

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 25.07.13 11:52

Supr. Zvladla jsi to skvele. Ja tyhle hrozne po zdi lezouci hodiny stravila v porodnici a bylo to naprd…doufam, ze si tentokrat pohekam doma…

 
andrysecek
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 25.07.13 13:59

Ja kdyz sla rodit druhou, tak mi taky podle monitoru tvrdily ze zadne kontrakce nemam, potom mi postupne pri porodu hlasila jak kontrakce dle monitoru sili ale ja cely porod citila uplne stejnou bolest, jen byly kratsi intervaly, tak nevim, cim se ridi, kdyz nevi, co my citime.To,co jim neukaze jejich moderni metoda to asi proste neni

Příspěvek upraven 25.07.13 v 14:00

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 25.07.13 14:56

Gratuluji k pěknému porodu. Ty monitory moc nechápu, já podle nich neměla při porodu kontrakce VŮBEC. :pankac: :pankac:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 25.07.13 19:28

Taky gratuluji a vybrali jste hezké jméno :kytka:

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 25.07.13 22:02

Teda ty doktori z nas opravdu nekdy delaji poradny pitomce :-) no nic hlavne at jste zdavi a at krasne rostete. jinac Moje prvni ditko je taky Davidek :-)
:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama