Můj druhý porod

Porod

Chci popsat svůj druhý porod naší druhé holčičky, dokud to mám ještě čerstvé, abych na to později nezapomněla, což si myslím, že stejně nepůjde. :D Opět můžu na ten den D vzpomínat s úsměvem. :) A tentokrát tak nějak i s otevřenou hubou. :D

První chvilky u maminky

Pohodička u tatínka

Se sestřičkou Viktorkou

Naše druhá princezna Pepinka
13 komentářů

Můj poslední deníček byl o těhotenství, ještě nedokončeném těhotenství. Všechno bylo v pořádku, celé těhotenství bylo bez problémů, až na občasné pálení žáhy a bolesti kyčlí, třísel a vůbec celého spodku. Ale musela jsem to vydržet a fungovat pro mou starší dceru Viktorku, která měla skoro 2 roky. A ke konci mě ještě Pepi potrápila jako její sestra, že byla v poloze KP, tak jsem se opět obávala císaře. Ale nakonec si vzala přiklad z Viky a též se nakonec otočila hlavičkou dolů. :-)

Čas plynul a termín se blížil. Termín porodu jsem měla 18. 9. 2013. Tak nějak jsem si plánovala, že Pepi půjde na svět dříve jako její sestra (38+2tt). Už jsem byla tak nedočkavá, úplně jsem bláznila z toho čekání. Myslela jsem si, že mám tušení, intuici či co, že se narodí začátkem září. Prd, nic se nedělo, už jsem byla zoufalá. Říkala jsem si, že už na to nesmím tolik myslet a trochu vypnout. Už jsem byla smířená i s tím, že budu přenášet, a bylo mi to už jedno. Na poslední kontrole v poradně jsem byla sice otevřená na prst, ale to mnohdy nic neznamená…

Tak jsme v klidu, raději ovšem s taškami do porodnice, jeli na návštěvu za mou rodinou do Liberce. Mimochodem první dcera je narozená právě v Liberci. V pátek 13. jsme vyjeli a v neděli jsme se měli vracet. V pátek nic, ještě jsme si byli posedět s přáteli, dala jsem si pivko, předtím u mamky červený vínko a pochutnala jsem si na kebabu. Zahráli jsme si poker a nasmáli jsme se. V sobotu jsme potom byli na návštěvě u kamarádky, která má doma 5měsíční dvojčata, tak jsem je chovala, pomohla s vykoupáním, nakrmením apod. To mi nějak začalo tvrdnout břicho, jenže to jsem měla skoro pořád, takže jsem na to nebrala nějak zřetel. Ale v hloubi duše jsem doufala, že by se to mohlo hnout. Pak jsme večer ještě pokecali s mamkou a jejím přítelem, dala jsem si 2 sklenky červeného a s manželem jsme šli spát asi kolem 2.ráno.

Za 2 hodinky mě probudily takový divný křeče do střev a silná potřeba na velkou, tak jsem šla na WC. Tam to po čase „trůnění“ bylo horší a horší. Bolesti ale jakoby v jednom kuse, žádný intervaly nebo tak. Pak se to nějak uspořádalo a koukala jsem raději na hodiny. A silný bolesti po 1-2 min, tak jsem si řekla, že zkusím ještě sprchu, stále jsem si nebyla jistá, zda je to porod či ne. Sprchu jsem raději nechala jen na pár sekund. Bolesti byly čím dál horší. Tak jsem se v rychlosti oblíkla a šla vzbudit manžela. Bylo asi 4:45 (přibližně ve stejnou dobu jsem ho budila i u prvního porodu :-D), tak jsme se oblíkli a nasedli do auta. Porodnice byla blízko, byli jsme tam za chviličku.

Manžel nejdřív musel počkat na chodbě a já šla na porodní pokoj, tam se mě zeptali, s čím tam jdu. Co mě trápí. :-D Říkám, že bolesti po 2 minutách, tak jsem si tam lehla na to křeslo, doktorka do mě sáhla a její verdikt zněl: „Otevřená na 7 cm!“ Dost mě to překvapilo, to jsem nečekala. Ptala se mě, jak dlouho mám bolesti. Tak jsem ji odpověděla, že asi hoďku. Tak byla též překvapená jako já. :-D V hlavě mi znělo, no to je teda prdel, to je rychlost.

Když pak za mnou přišel manžel a sdělila jsem mu to, tak říkal, to bude do hodinky venku, super! Pro mě teda i ta hodina byla nepředstavitelná, bolesti byly vážně brutální a já ještě k tomu musela ležet a být na monitorech. Tam jsem jen koukala na ty silný kontrakce namalovaný a všemožně se kroutila a snažila se to ustavičně nějak rozdýchávat…

Bolesti se nedaly, vážně to bolelo jako kráva. Jsem si říkala, že jestli to takhle bude dál ještě pár hodin, tak asi chcípnu. Byla jsem na monitorech a přitom jsem odpovídala sestrám na otázky vzhledem k tomu, že jsem měla být v Praze v Podolí a místo toho jsme byli v Liberci. No a tak znovu vyplňování papírů, toho já jsem teda schopná nebyla, tak to dělal za mě manžel a sestry, já už jenom potom podepisovala.

Měla jsem ještě ale pozitivního streptokoka, tak mi rychle dali penicilin. Bolesti hrůza a hrůza, už jsem potřebovala tlačit, tak do mě zase doktorka sáhla a 9 cm. Po chvilce mi už jen řekla „Až budete potřebovat, tak si zatlačte.“
Tlačení mi teda nějak extra nešlo, nebylo to na 2×-3× jako u první dcery, ale nakonec jsem ji vyprdla. :-D (Ve zprávě jsem se potom dočetla, že byla abnormální rotace, takže se asi zřejmě narodila obličejem nahorů, proto mi to šlo hůř tlačit.)

Pepinka se narodila za půl hoďky, co jsme přijeli do porodnice. V neděli 15.9.2013 (39+4tt) v 5:35, míry měla 2980 g a 48 cm. Byla to opravdu bleskovka a doteď jsem z toho paf. Mimochodem opět jsem nebyla ani nastřižená, ani nějak potrhaná, takže žádné šití a Apgar Score 10 10 10. Dceruška je krásná a zdravá.

A já si to všechno užívám. Druhý mimčo je vážně pohoda. Viky by Pepi celou zlíbala, furt miminko miminko. Když ji poprvé viděla, přišlo mi, že byla dojatá. Těžko říct u tak malého dítka. :-)

Už jsme doma a zatím nám to vše klape. Pepinka je opravdu hodné miminko. V noci spinká krásně, takže se vyspíme všichni. :-D Jsem ráda a doufám, že se to nezmění, tak abych to nezakřikla. :-D

Snažím se do toho celého běhu s mimčem zapojit i Viky, aby se necítila odstrčená a nežárlila nebo tak. Potom se snažím si udělat chvilku jenom a jenom pro ní. Že se mazlíme, hrajeme si spolu atd. No snad to bude všechno v pohodě. Nechci, aby Viky nějak strádala apod. Mimochodem 5 dní na to, co se Pepi narodila, měla Viky akorát 2 ročky. Takže nejen, že mají skoro stejný datum narození, čili stejné znamení, ale ještě si Pepi čekala na ten Liberec. :-D Takže jsou obě Liberečandy a znamení Panny. :-D

Jsem moc šťastná. Miluji svý krásný holčičky nadevše. I tatínek je velice pyšný. Jsou to naše princezny. Jedna blonďatá, druhá hnědovlasá. :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 30.09.13 01:35

Od věty „Pepinka se narodila…“ je to úžasný deníček… Dcerce přeji hodně zdravíčka a autorce blahopřeji k úžasnému porodu.
Ale ta část deníčku předtím :?: :roll: alkohol 2 dny po sobě, byť v nevelkém množství :nevim: a některé použité vyrazy, jako třeba „chcípnu, bolelo jak kráva, dcerku jsem vyprdla“. Opět první dva hned za sebou. No nevím :nevim:

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.09.13 02:33

Hezky denicek, vybrali jste pro dcerku krasne jmeno :)

 
sarinka83
Kelišová 5732 příspěvků 30.09.13 07:52

Alkohol v tomto množství co popisuje autorka deníčku není škodlivý.

 
klarriska86
Povídálka 41 příspěvků 30.09.13 08:02

Krásná holčička a pěkný čtivý deníček ;-)

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 30.09.13 08:29

Moc pěkny deníček :) a přesně tak, v tehle míře alkohol neuškodí :)..přeju hodně štěstí a zdrvíčka celé rodince :hug:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 09:07

@trpaslinka no 1 sklenička vína, ještě nedopitá, potom jedno pivo, fakt neublíží. Jo druhý den 2 skleničky vína. Ale stále to není škodlivé ani pro mě, ani pro mimi, leda na vyvolání, což jsem tak i chtěla. :lol:
Jinak děkuji. Navíc je to psaný, jak se mi to líbilo, jak jsem to zrovna cítila, takže věta: bolelo to jako kráva, mělo znamenat, že to bolelo fakt hodně - hovorová čeština. :D

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 09:08

@januse1 Děkujeme :-). Chtěli jsme nějaké klasické české a zároveň originální :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 09:09

@klarriska86 Děkuji, jsem ráda, že se líbí :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 09:10

@lucii isabela Děkuji. Ano, není to v téhle míře a na konci škodlivé. Nedovolila bych si ohrozit svý dítě, ale tohle je spíš naopak na krvinky a na pročištění organismu :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 09:19

@trpaslinka A,,vyprdla" to bylo psané s humorem, byl tam smajlík :-)

 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 30.09.13 09:33

@hmvpapir krásný!! tak bych si představovala taky svůj druhý porod :hug: takiže moc gratulujeme a výrazy jsou v pořádku, však to taky vystihuje, jak to žena cítí :palec: kdybych měla psát, co jsem vypustila z úst na porodní koze, huba by mi zčernala a upadla, musela jsem se jít 2× panu doktorovi po aktu omluvit, tolik „milých“ slov asi dlouho neslyšel :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.09.13 v 09:34

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 30.09.13 10:24

Moc hezký deníček, a super porod, kéž by i ten můj druhý byl jednou taky takový, první byl super, tak doufám, že ten druhý bude ještě lepší :D
@trpaslinka možná by to chtělo brát věci víc s humorem a taky s nadhledem, jako byl napsán tento deníček.

 
Mausák  30.09.13 10:25
Můj druhý porod

Krásné miminko, jen se připrav na to, že Viky z mimča za chvilku tak odvařená nebude. Měla jsem to stejné, též jsem měla doma dcerku, přišlo druhé mimčo. Dcerka z ní byla nejprve unešená, ale to se změnilo. Dcerka začla zlobit a žárlit na miminko. Je to pak docela hodně náročné…

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 30.09.13 10:27

@hmvpapir nechtěla jsem, aby to znělo moc kriticky :oops: jen mi přišlo trošku škoda tech výrazů, protože konec deníčku je fakt nádherný a sálá z něj láska. A ten alkohol, nebudu se hádat, zda je neškodný, sama jsem se nenapila ani jednou během těhotenstvi. Já vlastně nepiju vůbec (naposledy na přelomu roku 2011 a 2012 jen skleničku s mamkou, takže mě osobně to přijde jako dost. Takže jsem možná přehnaně reagovala. Promiň :kytka:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 30.09.13 10:29

@Šalvějka no jo, už se omlouvám :oops: asi jsem reagovala přehnaně. :oops:

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 30.09.13 11:45

Tak to si měla rychlý porod… moc sis ho neužila co? No, ale hlavně blahopřeji k miminku a ať Vám holky dělají stejnou radost jako ty naše(Terezka 3,5 roků a Kristýnka 11 měsíců).

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 30.09.13 12:50

Pěkně napsané :) a tema výrazama se ti nedivím :) pri bolestech člověk nepřijde na krásný slovíčka :lol: ale na ten alkohol bych si netroufla :nevim: ja se cely těhotenství nedotkla ani kapky a mala i tak přišla na svět 37+5 :) jinak moc gratuluji a to jméno Pepinka se mi moc líbí :) :potlesk:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26422 příspěvků 1 inzerát 30.09.13 12:51

Tak ses konečně dočkala..krásný, rychlý porod, taky budu doufat že ten můj druhý bude takový jako ten můj první:o) jen potřebuju poradit jak se dělá ta holčička :D

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 30.09.13 13:21

Pekny denik..taky jsem maleho vyhanela vinkem, ja ale 3 dny :mrgreen: Tim myslim decinku denne damy :mrgreen: Mala ma opravdu mile jmeno- a jak to ma v rodnem? Josefa? dlouho jsem neslysela :palec:

 
verulicek  30.09.13 14:09

Teda…porod mě teprve čeká, ale asi bych nenapsala " ale nakonec jsem ji vyprdla." :zed: jinak je holčička naprosto náádherná :potlesk:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:27

@nikina3 Děkuji :-), přesně tak jsem to chtěla. myslím, že se v tom každá najde, nejen v těch slovíčkách :-D :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:29

@Šalvějka děkuju mockrát, přeju hodně štěstí, ať se přání vyplní :-) Hlavně, aby se to potom stihlo do porodnice :-D :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:31

@trpaslinka V pořádku :) já zase věřím, že občasná sklenička je spíš ku prospěchu zdraví :-) Ale to je asi potom věc názoru. Každý to máme holt hozený jinak. To není nic špatného :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:34

@APetra Děkuji. Je pravda, že porod jsem si ani moc neužila, nejen proto, že byl tak rychlý, ale i proto, že extrémně bolel hned od začátku. První porod sice trval o pár hodin dýl, ale bylo to postupně. Celkem od prvních mírných bolestí asi 7 hodin, od porodnice asi pak 4, ale byl to pro mě hezčí zážitek než ta rychlovka teda :-). Užila jsem si to. Ale výsledky jsou krásný u obou :-):*

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:36

@Emmicka2012 Děkuji :-). No jsou i doktoři, kteří červené víno na konci těhotenství i doporučují, je to dobré na krvinky, cévy a vůbec celý organismus. Vždyť i naše babičky ho pily, aby porodily, aby nepřenášely :-) :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:38

@smurfka děkuji, jo konečně jsem se dočkala a stálo to čekání za to :-). Tak přeju hodně štěstí :-) Na holčičky bohužel recept nemám :-D.

 
K-Black  30.09.13 15:39

Krásné jméno pro holčičku :kytka: krásně popsaný porod :palec: líbí se mi to moc. A děkuji za ty „slova“ ono to vážně bolí jako kráva tak co jiného tam napsat? ;) mám bolístky až se mi kroutí palečky na nožičkách? :mrgreen:

Moc porodní deníčky nečtu, většinou jen na upozornění někoho, teď jsem se nudila a hle :lol: jo super :palec:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26422 příspěvků 1 inzerát 30.09.13 15:55

@hmvpapir
jaktože nemáš recept když máš dvě..? tak se zeptej chlapa jak to dělá? nebo si ho pujčim :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:58

@svycarka :mrgreen: Hlavně, jestli jsi vyhnala :-D. Děkuji, jinak v rodném se to píše normálně Josefína. :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 15:59

@verulicek Je to trošku s nadsázkou a humorem :-D, zase mi to přijde lepší, než třeba vypudila nebo vytlačila :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 16:03

@K-Black Jee, moc děkuju :-). Prostě upřímný deníček :-) :mrgreen:

 
K-Black  30.09.13 16:06

@smurfka holčičky se dělají na rozkládacím gauči a musí se spěchat než se vyspí starší dítě :mrgreen:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26422 příspěvků 1 inzerát 30.09.13 16:10

@K-Black
takže (pěti)minutovka někde v koutě místnosti jo,:o))

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 16:10

@smurfka Tak jsem se ho zeptala a nadiktoval mi toto (zákázal mi to jakkoliv poupravovat, tak to prosím berte s nadhledem, můj chlap je magor a úchyl :-D :mrgreen:) :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: : u tchýně, v kuchyni, na nějaké svátky, která ta žena má ráda (podmínka tchýně ve vedlejší mistnosti). Požadovat po partnerce anální sex, který odmítne, aby napružila svého partnera nebo mu dát aspoň falešnou naději a vystříkat plnou dávkou.

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 16:11

@K-Black :lol: :lol: :lol: :lol: u nás to bylo podobné :-D

 
K-Black  30.09.13 16:12

@smurfka jj, hlavně rychle :mrgreen:

@hmvpapir hele u vás tchýně, u nás dítě :think: něco na tom adrenalinu bude :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 20:09

@K-Black Mozna jo :-D :lol:

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 30.09.13 21:57

Super, deníček :palec: :potlesk:!!!Čeká mě to stejné (druhá holka, starší je skoro o 2roky ;)!),tak snad to bude i stejná rychlovka :think:!!!Jména krásné :srdce:!!!

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.09.13 22:20

@Debie Dekuji. Tak to je super, predem gratuluji :-). Preju hodne stesti, ale hlavne zdravicko. Tak at se zadari taky takova rychlovka :-)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 30.09.13 22:57

Hezky denicek a hlavne tedy rychlej porod teeeeda :kytka: :kytka:
Ja bych s tim alkoholem moc neprehanela, protoze ke konci tehu to snad nemuze nejak nic udelat si myslim a hlavne tady doktori doporucuji po porodu trochu sampana, kvuli mleku ;)
Ja sice nepiju vubec, ale nemyslim si ze by to diteti uskodilo jedna sklenka, nebo jedno pivco snad ani ne :think:
No kazdopadne gratulace k Pepine, zajimave jmeno ;)

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.10.13 08:35

@hmvpapir děkujeme :hug:!!!

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 01.10.13 09:05

@pomenkova Dekuji :-). Potod rychly, ani jsem si to nestihla uzit, natoz aby mi doslo, ze je to tu. Ze je uz po vsem :-D. Jmeno je hlavne dobre zapamatovatelne :-D

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 01.10.13 09:06

@Debie a kdy mate termin?

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.10.13 09:29

@hmvpapir 16.11.,ale doufám, že to bude dřív jako u první, ta byla o 2 týdny, ale krásně už teda „dopečená“ :srdce:!

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 01.10.13 09:39

Konečně zase nějaký hezky napsaný deníček - se vším všudy, ty výrazy naopak dodávají na dramatičnosti :potlesk: no a co se týče toho, kdy zplodit holku nebo kluka - klučičí spermie jsou prý rychlejší, takže v den ovu, kdy je to nejvíc možné, zato prý holčičí si nějaký ten den (až 4) klidně počkají…Co je na tom pravdy, nevím, ale taky máme doma holčičku :mavam:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 01.10.13 16:22

@Debie Tak to je za chvilku, tak at to rychle utece :-). Taky jsem doufala, ze Pepina pujde na svet driv :-D. Tak drzim palecky :-). Hlavne to zdravicko :-)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 01.10.13 16:29

@smuclik Dekuju, potesilo me to :-). S tou ovulaci jsem to taky nekde slysela. Ale nevim. Ovulku jsem si nikdy nemerila, nezjistovala. Co vim, prvni dcera byla pocata asi den, 2 po menstruaci. A druhou dceru 2 dny pred menstruaci, kterou jsem dostala :-). Babo rad :-D

 
Verull
Kecalka 110 příspěvků 01.10.13 21:11

Krásná holčička :) at vám dělá jen a jen radost :)

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 02.10.13 10:12

@Verull dekujeme :-)

 
konipas
Nováček 7 příspěvků 02.10.13 22:08
Krásná holčička.

Moc blahopřeji k holčičce, jsou krásné obě dvě. Přeji hodně štěstí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama