Druhý porod a vše kolem něj

Porod

Mé druhé těhotenství bylo tak nějak neplánované, ale řekli jsme si, že děti budou mít tři roky rozdíl, tak proč ne. Přítel si myslel, že bude mít vysněného chlapečka.

Mé první těhotenství bylo úplně bezproblémové, porod také. Druhé mimi jsem si přála, aby nám vyšly ty tři roky. Takže antikoncepci jsem vysadila (měla jsem injekce), protože mi všichni říkali, že potom se nemusí dařit otěhotnět několik let. Takže jsem je vysadila nějak duben květen. První dceru jsem ještě stále kojila.

Na konci března jsme se stěhovali do jiného bytu, takže chaoz. Začátkem dubna jsem přestala kojit - už mě to ubíjelo, dcera se budila snad každou hodinu, tak jsem řekla dost. No a po dvou týdnech jsem začala mít divné stavy. Bývalo mi špatně, ale řekla jsem si, že těhotná být nemůžu. Asi za dva týdny jsem měla dost křeče do břicha, tak jsem si říkala, že při těhotenství přece křeče nejsou a šla jsem za mojí obvodní doktorkou.

Řekla mi, žě to břicho bolí moc nízko a jestli nemám něco s vaječníkama, ať si skočím na gynekologii. Tak jsem tam hned zaběhla. Paní doktorka se mě ptala, jestli nemůžu být těhotná, a já ne, to určitě ne. A ejhle… že jsem 8. týden těhotná. :-) To bylo překvapení. Ani jsem nemohla mluvit a nevěděla, co na to přítel. No vzal to celkem dobře… si ještě myslel na naději mít toho kluka.

Poté jsme jeli na prvotrimestrální ultrazvuk do Ústí, kde nám řekli, že to vypadá na holčičku. Mně to nevadilo, hlavně ať je to zdravé. Přítel byl trochu zaskočen, ale v pohodě.

A pak už to začalo… nejdřív mi zjistili, že mám Leidena. Nevěděla jsem, co to je, že je to dědičné. Poté mi zjistili těhotenskou cukrovku, měla jsem nízké hodnoty, ale i tak. Takže dieta. Trvalo mi, než jsem se s tím srovnala, ale už jsem nic nenabrala.

Ve 31. tt jsem musela do nemocnice, že mi malá naléhala hodně na spodek a báli se, že bych porodila dříve. Když jsem ležela v nemocnici, volala tam moje doktorka, že si vytvářím protilátky proti mimču. Jsem RH negativní a obě dcery pozitivní. Jenže moje doktorka mi měla ve 28. tt píchnout injekci a nepíchla, prostě se tak rozhodla.

Po týdnu mě tedy pustili domů, že jsem stále jen otevřená na 1 prst a že se to nijak nehýbe. Poté jsem ještě musela brát železo a ještě mi dělali test na streptokoka - pozitivní. Musela jsem si vybrat vše, co se dalo. Tři týdny před termínem mě začaly svědět nohy a ruce, bylo to hrozné, nejvíc v noci. Četla jsem o tom na internetu, něco s játrama.

V pátek jsem šla do poradny a říkám to doktorovi, on nic. Tak jsem šla domů a asi za 10 minut mi volali z nemocnice, abych došla zpátky, že mi udělají odběry a vezmou moč. Odpoledne volám na výsledky - prý ať dorazím do nemocnice na pozorování, že ty výsledky jsou zvýšený. Takže mi dávali nějaký prášky.

V pátek na příjmu říkám, že už to chci mít za sebou, ten porod, že pořád se mi něco děje, a že chci být s celou rodinou na Vánoce. Ta samá doktorka mě vyšetřuje v sobotu a řekla, že půjdu na sál na vyvolání. Ptala jsem se, jestli mi nemůže udělat hamiltona, že takhle jsem dceru ještě v ten den porodila. Prý že mi ho dělá, ale že už je to tak připravený, že už to ani nejde. Já to vůbec necítila, za to u první dcery dost. To bylo půl deváté.

Došla jsem na sál, ještě volala kamarádce, jestli by mi dovezla nějaké věci. Takže v půl desáté mi zavedli půlku tablety a kapačky na toho streptokoka. Nejdřív to byla pohodička, bolesti jen slabé, tak jsem pořád chodila a hopsala na míči. Asi v půl jedenácté mi přišla porodní asistentka píchnout vodu. Říkala, že si to tam malá střeží a že to jde špatně. Vytekla asi jen část a potom ještě jednou.

Pak už to začalo. Ta další hodina se ještě dala, naštěstí jsem se otvírala celkem rychle, ale potom už bolesti byly celkem nesnesitelné. To jsem nevěděla, jestli mám stát, ležet nebo chodit. Už jsem byla mírně hysterická. Pak asistentka přišla, že mě zkontroluje, tak jí říkám, ať vydrží, až přejde ta bolest (která nepřestávala :-) ). Chtěla mě zkontrolovat a prý když to bude dobrý, že už půjdeme na sál.

A šlo se na sál. :-)

Už jsem cítila hroznej tlak na spodek. Div jsem na postel neskočila. :-) Za chvíli přišla doktorka a šlo se na věc. Nešlo mi to moc tlačit, hlavně jsem ještě zapomněla napsat, že jsem měla mezi nohama varixy, takže kvůli tomu se mi špatně rodilo. Doktorka zavolala primáře a sestra jí říká, že ne, že to zvládnou sami. Tak se mi opřela o břicho a šlo to. Ve 12:45 se mi narodila druhá dcerka Barborka.

Měla nějak špatně ručičku. Nejdřív si mysleli, že jí má zlomenou, ale naštěstí neměla. Její míry 49 cm a 3250 gramů.

Byla to úleva neskutečná. Šití bylo příšerné, už kvůli těm varixům. Ale zvládli jsme to. Viděla jsem malou jen dvě hodiny na sále a pak že mi ji přinesou na pokoj. A nepřinesli, ani ve čtyři. Už jsem si myslela, že na mě zapomněli. V půl páté přišla sestra, že Barborka má špatný krevní obraz a žloutenku, takže má kapačky a musejí jí svítit. V deset večer přišel doktor, že s Barborkou je to špatné a že nejspíš budou muset přistoupit k transfúzi, ale že by nás převezli do Ústí nebo do Mostu. Na kapačkách jí drželi tři dny, pak mi ji nosili na kojení. Ještě v ten den se to zhoršilo a dali ji znova kapačky a neustále svícení. To už mi ji nevyndavali, že se báli, aby se kanyla nevytrhla.

Takhle zase tři dny. Pak mi ji zase dali a pak už zase nepřinesli, že už přistoupí k transfúzi. Porodila jsem 13. prosince a den před Vánoci už to bylo s Barborkou dobré. Ale doktorka řekla, že by jí tam ráda měla na pozorování alespoň do soboty, ale že mě pustí domů, abych mohla za starší dcerou si užít Vánoce.

Moc se mi nechtělo, ale za Barborkou jsem chodila jednou za tři hodiny, akorát jí odsát mlíčko, ani jí nesměli vyndat z postýlky.

Takže jsem šla domů. Jezdili jsme za ní dvakrát denně vozit mlíčko. Ve čtvrtek den po Vánocích jsme za ní přišli a sestra na mě: „A o té ruce víte, jo?“ A já říkám, že o tom nic nevím. Za chvíli přišla doktorka a že se jí na ručičce udělal abcess a že bude muset na operaci do Ústí. To už jsem se málem zhroutila.

Čekali jsme, až přijde primář,. Ten naštěstí ten abcess propíchl a všechno vyteklo ven. Doktorka nám řekla, že si jí tam ještě nechají minimálně do soboty, tak jsme tam v pátek šli. Ale to jí ještě dávali antibiotika s tím, že ji v pondělí možná pustí.

Naštěstí ji v sobotu pustili, v pondělí jsme byli na kontrolních odběrech a ty má dobré. Díky bohu, snad už je vše špatné za námi - a to vše jen kvůli tomu, že jsem nedostala injekci.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
electrac
Povídálka 37 příspěvků 16.01.15 07:25

Wow preji hodně štěstí a hlavně zdraví, snad jste si už všechno vybrali a ted už budete spokojeně žít. Tak ještě jednou hlavně to zdravicko a gratuluji k dcerce :kytka:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 16.01.15 08:10

Tak to už máte jistě vybráno obě dvě do konce života

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.01.15 08:51

Krásný deníček!!! Dost mě zaráží, ze když se doktorka rozhodla, ze ti nedá injekci, ze kvůli ni jste měli takové problémy…!!! :-o To je fakt síla!!!

snad jste di to vybrali hned na začátku a teď Vas čekají jen samé krásně veci!!!

 
verulicek  16.01.15 09:38

Myslíš, že to vše bylo kvůli zapomenuté injekci? Já osobně jsem nepochopila, proč jste Barborku museli vyhánět násilím ven..píšeš, žes to chtěla kvůli tomu, abys byla na svátky doma s rodinou. To bych zase neudělala já :nevim:

Příspěvek upraven 16.01.15 v 09:38

 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 16.01.15 09:49

@verulicek Asi kvůli špatným výsledkům krve, ne?

 
verulicek  16.01.15 10:42

@jita22 nevim..kvůli výsledkům ji tam chtěli mít na pozorování :think:

 
NikolinkaK
Stálice 77 příspěvků 16.01.15 10:42

ANo bylo to z důvodu té krve, hlavně jsem měla více problémů, vyšší výsledky na játra, leidenská mutace, těhotenská cukrovka, od 30. týdne jsem si vytvářela protilátky, nebylo to z toho důvodu, že bych se o tom rozhodla sama, ale oni se tak rozhodli…a ještě že se tak rozhodli, mohlo to dopadnout i hůře… Děkuji moc za podporu…

 
myskalucka
Echt Kelišová 7860 příspěvků 1 inzerát 16.01.15 11:46

@NikolinkaK : hlavně ze už je mala v pořádku. A v prvním těhotenství nebo po prvním porodu ti protilátky pichali?

 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 16.01.15 12:28

@myskalucka Myslím ze problém byva az u druhého mimi

 
myskalucka
Echt Kelišová 7860 příspěvků 1 inzerát 16.01.15 12:32

@jita22 : právě ze bývá, prave proto by se po prvním porodu nebo během prvního těhotenství měli RH - matce píchnout protilátky, aby v dalším těhotenství nebyly problémy. A to same opakovat v dalších tehotenstvich nebo po porodu.

 
verulicek  16.01.15 12:52

@myskalucka no kamarádka zdravotní sestra říkala, že se to řeší až při druhém dítěti (během těhotenství). Při prvním se ty Rh ještě nebijí, ale při druhém už začnou problémy hned od začátku, musí se to hlídat a korigovat.

 
myskalucka
Echt Kelišová 7860 příspěvků 1 inzerát 16.01.15 13:17

@verulicek : no právě, ze rh- matky musí dostat protilátky nejpozději po prvním porodu, protože se mohli vytvorit protilátky na RH+ a při druhem tehu by byly problemy. Proto se to musí řešit už u prvního těhotenství aby později bylo vše v pořádku. První miminko ohroženo není, ale proti němu se už protilátky vytvorily a můžou zkomplikovat druhé těhotenství. Známá mela první těhotenství revizi v 9tt a protilátky po revizi dostala.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 16.01.15 13:28

Injekce na protilatky se ma podat po prvnim porodu s RH poz. ditetem do 48 hodin (aspon tak jsem to mela ja, jsem RH neg., obe deti poz., po obou detech mi velmi kratce po porodu protilatky pichli). ;)

Příspěvek upraven 16.01.15 v 13:29

 
verunka8812
Kecalka 272 příspěvků 16.01.15 13:28

Tka to mi ani nerikej ze to vsechno bylo jen kvuli injekci co jsi nedostala ja ji taky nedostala dr. rikal ze se dava az po porodu, ale u prvniho jsem ji dostala uz taky v tehu a pak taky po porodu, ted mi taky rikal ze se mi tvori protilatky a varix mam taky ale prej jenom malej ale me se zda velkej, tka nevim no ted se budu bat porodu jeste vic nez doted :?

 
Jennie  16.01.15 14:08

Hlavně, že to dobře dopadlo…Ke mně s zas po prvním porodu hnala sestra, chtěla mi pichnout injekci, což mi bylo divné, ukázalo se, že to byla právě zminena injekce kvůli protilatkam, ale určena pro paní, co s mnou byla na pokoji…jesteze jsem se zeptala, co to je…i tohle s muže stát :?

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 16.01.15 21:20

Přeji hodně zdraví Barunce :-) taky se nám v říjnu narodila dcerka Barborka, krásné jméno :srdce:

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 17.01.15 07:12

Jsem taky rh negativni, injekci preventivne jsem ted odmitla. Dostala jsem ji po porodu. Takze povinnost doktora to neni ti ji automaticky pichnout. To procento tvoreni protilatek, pokud si dostala injekci po prvim porodu, je pry male. No ale vybrala sis toho teda dost. Hlavne, ze to dopadlo dobre. A jste uz v poradku.

 
NikolinkaK
Stálice 77 příspěvků 18.01.15 14:54

JJ po prvním porodu jsem tu injekci, ale měla se dát i během druhého těhotenství, a nedala..i primář říkal, když jsem byla v nemocnici v tom 31. tt týdnu tak říkal, že jsem jí měla dostat…a tu injekci jsem dostala i po druhém porodu…tak nikde není dáno, že pokud bych tu injekci dostala během druhého těhotenství že to mohlo dopadnout jinak…ale mohlo se předejít některým věcem…ale tak snad už to zlé máme za sebou…

 
Tindy
Povídálka 25 příspěvků 22.01.15 00:50

Gratuluji k prckovi, přeji aby už teď bylo vše OK :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama