Druhý porod jako přes kopírák

Porod

Jak jsem rodila podruhé podle známého scénáře. Znovu prasklá voda, znovu vyvolávaný porod.

Na příchod druhého miminka jsem se moc těšila. Starší dcera má dva roky a už mi docházely síly na poponášení a brzké vstávání, otoky a veškerého toho očekávání. Na 2. ultrazvuku mi navíc řekli, že holčička je o týden starší, takže jsem se bála, že na mě bude zase čekat čtyřkilový překvapení. Jako snad každá matka jsem si před příchodem druhého mimča kladla otázku, zda je vůbec možné milovat jej tolik jako to první.

V pátek (38. týden) jsem začala pociťovat mírné pravidelné stahy, ale o bolesti se moc nedalo mluvit, tak jsem to moc neřešila. Poprvé mi praskla voda, takže jsem ani moc nevěděla, co bych měla čekat. Poslala jsem večer muže na pivo, aby se odreagoval a zbytečně mě nestresoval. Slíbil, že nebude pít a bude jen kousek od domu, kdyby se něco dělo. Ve dvě v noci mi praskla voda (u prvního porodu také v sobotu ráno, jen o hodinu dřív).

Čekala jsem skoro dvě hodiny, jestli se něco nezačne dít, ale nezačalo, tak jsem vzbudila přítele, počkala jsem na sestru, která pohlídala dceru a jelo se. Po předchozí zkušenosti jsem věděla, že se nic neděje, ale že si mě tam nechají a nejpozději další den porod vyvolají (tak jako minule).

Stalo se. A tak jsem celou sobotu polehávala, popocházela, koukala na telku a četla si. Bolesti veškeré žádné, spíš taková dovolená. V noci už mi tolik do smíchu nebylo. Cítila jsem poměrně pravidelné bolesti, ale ten zrádce monitor je vůbec neukázal nebo po připojení monitory bolesti úplně zmizely! Takže v noci sprchování, popocházení, šontání po chodbě. Zkrátka nic uplně příjemného, ale na druhou stranu nic, co by se nedalo vydržet.

Když mi sestřička napichovala kanilu s antibiotiky, připomněla jsem jí, že mi ještě pořád nevzali krev na epidural!!! Uklidnila mě, krev vzala a opět se pokusila natočit monitor. No jako simulantka jsem si připadala.

V deset hodin (stejně jako minule) jsem dostala první vyvolávací tabletku. To už jsem volala přítele, aby hezky vyrazil, koupil křížovky a vodu. No moc jsme toho nevyluštili. :) Dostala jsem klystýr a jednou si chvilku poseděla ve sprše.

Otevírala jsem se ale pomalu, tak jsem dostala další půlku tabletky. No bolelo to už šíleně. Připomněla jsem se, že bych si ráda nechala píchnout epidural, ale sestřička prozatím odmítla. Po mém dalším apelování pak ale souhlasila a řekla mi, že anesteziolog přijde hned - přitom jsme slyšeli, jak do telefonu říká „V klidu doobědvejte a potom přijďte.“ No to jsem ji chtěla trošku přiškrtit.

Bolesti už byly nesnesitelné, ale můj nepřítel monitor to popíral. Konečně jsem se dočkala vysněného epiduralu. Ještě předtím jsem stihla přítele upozornit, že jestli mi dá ještě jednu stupidní otázku typu „Dýcháš?“ nebo „Je Ti dobře?“, tak ho pokoušu!

Po epiduralu začala ta část porodu, kterou si pamatuji z posledně. Úleva. Nesmírná úleva. Když se přítel, kterého anestezioložky poslaly na chodbu, vrátil, skoro mě nepoznal. Konečně jsme zkusili luštit křížovky, smáli se, představovali si, komu bude holčička podobná, zobali čokoládu.

Díky epiduralu jsem necítila ani bolest, ani pocit na tlačení, takže jsem dostala kapačku s oxytocinem, abych alespoň něco cítila. Za deset dvě upozornil přítel porodní asistentku, že do dvou potřebujeme být odrození, abych mohla už ve středu domů. Asistentka měla smysl pro humor a podotkla, že máme co dělat. Dala pokyn k tlačení a na čyři zatlačení, přesně za minutu dvě se narodila moje druhorozená čtyřkilová kráska (minule to bylo za pět dvě).

Poté jsme se skoro dvě hodiny ňuchňali a seznamovali s tím modro-fialovým uzlíčkem a mě zalil tak strašný příval lásky, že jsem pochopila, že ji budu mít stejně ráda jako tu první. Je to neuvěřitelné, fascinující a dokonale vymyšlené. Moje srdce se zvětšilo.

Děkuji za přečtení mého deníčku a přeji všem pohodové, prakticky čtyřhodinové porody!

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikoljar
Povídálka 11 příspěvků 04.07.14 08:51

Ahoj moc krásny deníček. Epidural jsem měla taky, mě pomohl moc, rychle jsem se otvírala (během dvou hodin ze 4 na 10) a hlavne pripadala jsem si jako kdybych byla na fetu, bylo mi taak lrasne :mrgreen: Preji at ti dcery delaji jen radost a jsou zdrave :mavam:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 04.07.14 10:13

Konečne niekto, kto riešil veci ako ja a to, či budem dcéru ľúbiť tak veľmi ako syna. Obavy boli zbytočné, až pri dvoch ďeťoch som pochopila, že láska sa nedelí, ale násobí :srdce: :srdce:
gratulujem k dcérke :mavam:

 
Lucie12345  04.07.14 10:21

Moooc krásný děníček!! Mám teď jedno dítě a taky si nedokážu představit, že druhé budu mít taky tak moc ráda!! :) Ale ono je to opravdu dobře zařízené…
A můžu se zeptat k tomu epiduralu? Když se potom tlačí, tak je to také bez bolesti? První porod jsem měla strašný a říkám si, že podruhé bych šla rodit s epiduralem… Je to možná zbabělé, ale když jde ta šílená bolest aspoň trochu otupit, ráda bych toho pro příště využila a měla aspoň na tlačení víc sil…

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 04.07.14 10:46

Hezký deníček a gratulace k oboum holčičkám:)

@Lucie12345 já rodila první dcerku s epiduralem a necítila jsem, kdy mám tlačit a kdy ne.., takže jsem tlačila špatně a hodně dlouho a nebylo to úplně tak super, jak jsem čekala. Je fakt, že ty kontrakce mi to zmírnilo a mohla jsem ležet připojená na monitor, ale jinak v tom finále mi to spíš nepomohlo než pomohlo. U druhé dcerky mi epidural nestihli dát/záleží, jak porod ryhcle postuje nebo spíš nepostupuje/ a nakonec jsem byla fakt ráda. Po pěti minutách tlačení byla na světě, úplně jinak mě to moje tělo navedlo.

 
Lucie12345  04.07.14 12:44

@Jitka79 to je zajímavé, jak to tělo funguje.. já jsem právě bez epiduralu rodila 22 hodin, tlačení bylo hrozné. už jsem kontrakce ani necítila, takže jsem taky nevěděla, kdy tlačit. musela jsem snad 30×, museli mi tlačit na břicho, aby šel malý vůbec ven… děs běs. ale asi ani ten epidural nemá jen pozitivní vlastnosti…

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 04.07.14 15:38

Ahoj ono to srdce se dá naklonovat i pro 4 bytosti, moc gratuluji k dcerce :potlesk:.

 
sounau
Povídálka 25 příspěvků 04.07.14 18:01

Ono taky při epidurálu se bolesti úplně zastavit nesmí. Má jen pomoct zvládnout bolest a ne necítit ji. Pak se nedivím, že se rodí blbě, když žena neví, kdy má bolest a kdy tlačit.

 
MamkaKika
Povídálka 24 příspěvků 04.07.14 21:49

Děkuji moc, bála jsem se o svých pochybnosti ohledně lásky k druhým dětem mluvit, tak jsem ráda, že jste to pochopili a neodsoudily mě. Díky epiduralu jsem se rychleji otevřela a skutečně necítila bolest. Jen tlak.. a pokud se náhodou rozhodneme zkusit ještě toho kluka, tak bez epiduralu do toho nejdu :) Tím, že mě bolet tak nevyčerpala, jsem měla hned sílu k tomu mít děťátko hned u sebe…

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 07.07.14 22:24

A nejkrásnější je na tom ten závěr. Přejim, ať tvé srdce jen a jen roste!

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 13:23

Nadherne

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama