Můj druhý porod jménem Gabriela

Porod

S manželem to bylo doma na rozvod (z mojí strany) a já jsem byla hodně špatná z toho, že to mezi námi dopadlo tak, jak to dopadlo. I když jsem už s Honzou byla domluvená, cosi nás k sobě neustále táhlo. Já jsem spala se synem v obýváku a on na gauči v kuchyni. Po pohovoru, jak to bude při rozvodu a po něm, jsem si s Honzou dala pár sklenek vína. Po dopití lahve jsem si lehla na jeho gauč a asi i usínala. Manžel se ke mně přitulil, najednou mi to nebylo nepříjemné, asi díky alkoholu, a šeptal mi do ucha, jak moc mě a syna miluje a že nechce, abych od něj odešla! Pořád nás to k sobě táhlo a najednou jsem mu ležela v náruči jen zabalená v dece :) A v tu chvíli to vše začalo…

K tomu asi není co dodat :-)

Naše malááá
1 komentář

Poslední těhotná a hned odjezd na indukci
1 komentář

Vše OK., malá si spinká ...

Už tam i něco je :-D

Pár hodin po narození :-)
3 komentářů

A ještě jedna :-)
1 komentář

Naše první fotečka přes plexisklo :-)

A tady jsou nám 4.měsíce
1 komentář

Po pár týdnech, kdy jsem ještě byla s manželem, jsem se začala cítit unaveně a ospale. Po ránu mi bylo tak nějak blivno, jako po opici, ale stačilo se najíst a bylo mi OK. Vše jsem přikládala pracovnímu nasazení a rannímu hladu. Začínal víkend a hned v pátek se jelo se k mým rodičům (nikdo ještě o našem rozhodnutí rozvádět se nevěděl). Honza si vzal v práci volno, aby mi pomohl v autobuse (a taky s Honzíkem u našich), na cestu jsem si koupila sekanou a rohlík :-) Dala jsem si 1 plátek a bylo mi špatně, ale pořád jsem měla pocit hladu. Dala jsem si tedy ještě 1 a už mi bylo jasné, že ho v sobě dlouho neudržím, a taky, že jo :-D V tu chvilku se mi do podvědomí dostalo další těhotenství a celý víkend jsem si z manžela dělala na toto téma srandu :-D Ale brala jsem HA, tak bylo těhu „nemyslitelné“, a přece se povedlo :-)

Honzovi bylo v neděli nějak špatně a já jsem u mamky koukla do lékárny na nějaké léky, aby mu bylo lépe, a náhodou jsem našla Mamatest, který tam zůstal z dob snažení o první mimi (necelé 3 roky), tak jsem si ho udělala a byl negativní :-D Zajásala jsem, ale za chvilku ve mně začal hlodat červík, protože se na testu neukázala ani ta kontrolní, ani testovací čárka, test byl čistý jako bílý sníh. V pondělí, když jsem jela od rodičů, mi to nedalo, zašla jsem do lékárny a koupila si tam 2 těhu testy :-) Po návratu domů jsem zašla na WC, testla, a najednou mi test ukázal //, dřív než po 3 vteřinách po ponoření do „vzorku“! Zachvátila mě panika, vztek, smutek a totálně jsem spadla na dno. Vylítla jsem z WC a řekla manžovi, ať pohlídá syna, že si musím něco zařídit a běžela jsem do lékárny pro další testy, následoval zase stejný výsledek a to //.

Oznámila jsem manželovi, že jsem těhotná a jeho reakce mě rozbrečela. Řekl: „To je jako sranda nebo co? Pěkně blbá, a pokud ne, no tak si to užij“, a zase se otočil k PC. Syn spal, já jsem si k manželovi sedla blíž, začala jsem brečet a řekla mu, že to sranda není a že miminko je jeho. Odpověď byla jasná, že se půjde na potrat (to jsem v tu chvíli chtěla i já, nenávidím se za to doteď, že bych něco takového dopustila).

Na druhý den jsem byla objednaná ke gyndr. na prohlídku. Těhotenství se potvrdilo, byla jsem v 9. tt a dr. jsem řekla, že miminko si asi nenecháme! Řekl, že je to na nás a že mám přijít za 2 týdny a rovnou vypíše žádanku. Za 2 týdny jsem s manželem vyřešila jen to, že je to na mně. Po prohlídce mi gyndr. řekl, že mám poslední den na rozhodnutí pro potrat. Šla jsem se obléci a přemýšlela, co udělám, jak se rozhodnu. Přivedu na svět dítě, které 100% nebude mít otce? Zvládnu to vše sama? atd. atd. Sedla jsem si ke gyndr. a on se zeptal, zda má vypsat žádanku, řekla jsem, že nevím. Pak jsem se koukla pod sklo, viděla jsem tam miminka a řekla jsem, že ne, že si miminko nechám. Dr. byl rád i za mě :-)

Manžel to ustál, ale nějak se nezapojoval, a pak, ve 20. Tt, jsem mu sdělila, že je to holčička, a v tu ránu otočil o 180 stupňů. Celé těhotenství probíhalo ukázkově. Já jsem neměla žádné problémy (kromě pálení žáhy) a přibrala jsem jen 9 kg (úplně stejně jako u Honzíka). TP mi gyndr. stanovil na 8. 11. 2011, ale nic se nedělo a já jsem se neotvírala. V den porodu: hlavička naléhá, plodovka neodtéká, pohyby cítí normálně :-D Nebyla jsem otevřená ani na prst, a tak jsem byla předána do porodnice :-) Tam se rozhodlo, že pokud do 14. 11. 2011 neporodím, půjdu na indukci :-O Nic se nedělo :-(, takže jsem 14. 11. 2011 nastoupila.

14. 11. 2011
Příjem okolo 10.00 (byla to příjemná změna od posledního příjmu, kdy jsem sotva seděla, napojená na monitor a kroutila se, a kontrakce přicházely po 3 minutách). Po příjmu a monitoru vyšetření a UTZ. Otevřená na 1 cm, UTZ, „miminko“ má přibližně 3.120 g +- půl kila (znáte to), a je méně plodovky :-( 20.30 vyšetření a stále otevřená na 1 cm a 1 tabletka :-D Kontrakce asi tak hodinu nepravidelné, a pak se nic nedělo.

15. 11. 2011
Kontrakce celý den nepravidelné a dalo se to rozdýchávat. 20.00 otevřená na 2 cm a Hamilton. Kontrakce zas tak 2 hodiny nepravidelné a ticho po pěšině :-D Ale zááázrak, během dne mi pak odchází hlenová zátka :-)

16. 11. 2011
Neustále mi odchází hlenová zátka s příměsí krve. Monitory v pořádku, malá nám tam spinká :-D Kontrakce celý den nepravidelné. 20.45h vyšetření a otevřená na 2 cm! Dostala jsem nějakou injekci, že po ní prý porodím anebo už zůstanu těhu napořád :-D Hooodně optimistické :-) Jinak jsem se dneska přestěhovala ze šestinedělí na nadstandartní pokoj šestinedělek, luxusní :-D

17. 11. 2011
Nic se neděje, porodnice jede v úsporném režimu, protože je svátek :-))) Kontrakce nepravidelné (celou dobu od toho 14. 11.), dají se rozdýchávat :-D

18. 11. 2011 a samotný porod
Ráno v 7.00 vizita a pan primář rozhodl, že dneska se mimi musí narodit, ale žádné komplikace nemám. Prasknou mi vodu, a když to nebude postupovat, bude císař!

8.00h nástup na sál a přípravu. Personál byl úžasný a ani ten klystýr nebyl až tak hrozný jako poprvé :-)

V 9.30 po přípravě jsem se vyšplhala na vyšetřovací lůžko, gyndr. mě vyšetřila a sdělila mi, že praskne vodu a jinak, že jsem otevřená na 2 cm :-O Prasknutí vody nebolelo skoro vůbec :-) A opět tu bylo to známé teplo mezi nohama :-) A gyndr. mi řekla, že si mám jít do sprchy a rozdýchávat to, ve sprše to bylo úúúžasné a pod teplou vodou to začalo být opravdu hooodně bolestivé, ale nepravidelné. Skákala jsem si ve sprše na míči, nohama jsem se zapírala při kontrakci a rukou jsem drtila kohoutek… po chvilce jsem si řekla, že je to už mazec a zavolám manžovi, ať přijede. To bylo okolo

10.15, ha ha ha, manža šel do práce (prý přece nebudou vyvolávat v pátek) a MHD mu ujela o 5 minut :-( , další jela za hodinu a půl! Po chvilce přišel gyndr., ať si na chvilku vyskočím, že udělají monitor, a jak se cítím a co kontrakce. Řekla jsem, že kontrakce už docela slušně bolí, ale pořád jsou nepravidelné, dr. to po monitoru potvrdil a nasadil oxytocin (souhlasila jsem, lepší než císař). A po vyšetření? Nález 2 cm! Dostávala jsem se do mdlob, když jsem si uvědomila, že ještě 8 cm, a už teď to bolelo jako čert! Najednou mě polilo horko, chtělo se mi zvracet a měla jsem žízeň, dostala jsem mističku s vodou a gázou na otírání pusy, a když jsem se na PA podívala, tak ta mi jen s úsměvem řekla: „To máte na tu žízeň, otírejte si pusinu, a pak taky můžete nasát tu vodu, že ano“ :D Donesla mi i kyblíček pro případ blinkání. Jen jsem jí sdělila, že jsem od rána nic nejedla a že je mi špatně z hladu, jsem zvyklá snídat. Dostala jsem něco na ten „hlad“, asi „cukr“.

Bolest se začínala stupňovat a já jsem poprosila o epidural, protože za celou tu dobu šílené bolesti jsem se otevřela pouze o čtvrt cm. PA i gyndr. Souhlasili, dali mi podepsat papíry a anesteziolog že tu bude do 30 minut. Na jednu stranu mi to přišlo jako nekonečně dlouhé a že to nevydržím, ale na druhou stranu jsem si říkala, ještě chvilku a bude po bolesti. Po půl hodině už jsem slyšela, že někdo jde a koukla jsem se, byla to moje milovaná PA a že už přivedla anesteziologa a jen pro případ mě vyšetří. Po vyšetření se jen usmála a závěr byl: „nález na 6 cm, tak žádný epidural nebude!“ Zachvátila mě opět panika a poprosila jsem PA, ať mi podá mobil, že musím zavolat toho taťku (chtěl přestřihnout pupeční šňůru)!

Ve 12.19 volááám: „Dělej, jsem na 6 cm, když nebudeš chvátat, tak to nestihneš!“ A přicházela kontrakce, tak jsem mu do toho funěla jako blázen, celou kontrakci jsem mu „vzdychala“ do mobilu. A gyndr.: „Neměla jste ho tak lekat, nebojte se, to stihne, ať se ještě nevybourá. Manžel jede ze zahraničí?“ Tak jsem jen odpověděla se slzami v očích, že ne, je v Č. B., ale na druhém konci města :-D Oba se decentně zasmáli a já jsem PA sdělila, že už si musím přitlačovat a dělá se mi šíleně špatně… protože jsem špatně dýchala (ano, vím to, ale s ucpaným nosem mi to opravdu moc nešlo). Chytla mě za ruku, hladila mě a říkala mi, jak jsem úžasná, jak všechno sama zvládám, no prostě, jak jsem dobrá. Tak jsem jí jen řekla, že: „nene, jsem hysterka“. Pohladila mě a řekla, že nejsem, a prý je to normální. Po kontrakci jsem se ptala, zda si můžu už přitlačit a ona odpověděla, že ano. Začala jsem i malinko křičet, taková to byla bolest. PA to nevadilo a říkala mi, že bych to měla omezit na minimum, ať se nevyčerpávám, ale pokud mi to pomáhá, tak žádný problém. Gyndr. to říkal taky. Ještě 1 kontrakce, už jsem musela tlačit a gyndr., že neee, že mě vyšetří, ale rodit se ještě určo nebude. Díkybohu, že od doby, kdy jsem volala manželovi, tam byl on i PA semnou. A nález? 10 cm, ještě musíme počkat na lem a můžete začít tlačit, „já vám s tím lemem pomůžu a malinko ho roztáhnu“ :-)

Řekla jsem, že ještě nechci rodit, že musím počkat na manžela, že chci, aby u toho byl. Prý žádný problém, monitor v pořádku a PA mi řekla, že už někoho slyší, že je to 100% můj manžel a já jsem čekala ještě 2 kontrakce. Když škončily a manžel nikde, zavelela jsem: „Je mi to jedno, prdím na něj, chci rodit!“ Gyndr. mi pomohl s lemem a já jsem začala:

1. zatlačení, hlavička malinko koukala a PA mě zase chválila, že jsem úžasná a jak moc dobře tlačím

2. zatlačení a hlavička byla venku!

3. zatlačení a ramínka byla venku

4. a 5. zatlačení a pupíček byl venku, myslím, že už ji pak gyndr. jen vytáhl, Gabuška měla pupíček o 1 cm větší než hlavičku :-D

Gyndr. mi sdělil, že jsem právě porodila krásnou holčičku a předala ji PA a dětské sestře, a ty mi jí hned daly na bříško. Byl to úžasný pocit, jen jsem ji pozdravila a dala k prsu. Okamžitě se přisála a sestra ji odnesla umýt a obléct. Po 5 minutách slyším zvonek a PA jen: „Přišel Vám manžel“ :-D Tak jsem jí jen řekla, že už ho tu nepotřebujeme, ale že chci, aby tu s námi, pokud to půjde, byl. Šití nebolelo a chvilkami i lechtalo, až musel gyndr. přestat šít, kroutila jsem se smíchy :-D

Gabrielka se narodila 18. 11. 2011 ve 12.33 hodin s váhou 3.540 g :-))) Za 14 minut jsem se otevřela ze 6 cm na 10 a ještě jsem porodila!

Ještě jednou bych chtěla poděkovat porodnici v Českých Budějovicích a vzkázat jim, že jsou to lidé na správném místě. Moc jim děkuji za podporu, rady, profesionalitu, a tak vůbec za lidský přístup!

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sarik12
Extra třída :D 13191 příspěvků 21.04.12 12:07

Gratluni k holcicce :)
Jak ti dr pomohl s tim lemem? Me kvuli lemu nechali rodit 2 hodiny navic a nakonec mi dali oxytocin, tlaceni mi celou dobu zakazovali

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 21.04.12 12:08

Krásnej deníček. Celé Vaší rodince přeji štěstí a zdraví. A snad Vás dcerka s manželem dala opět do hromady :)

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 21.04.12 15:20

Čoveče, napsalas to moc hezky a poutavě, mohla by ses tím živit :lol: Jsi moc statečná, já měla druhý porod strašně rychlý naštěstí. A co manžel? jste pořád spolu?

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 21.04.12 15:42

Jééém, moc pěkný :-) Strašně ráda čtu tady ty krásný deníčky o porodech s dobrým koncem :-)

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 21.04.12 15:50

Sarik12: Ahojky, moc děkujeme :-)
A jak mi pomohl se mě neptej jen si matně vzpomínám, že do mě strčil ruku, že mi ho prý roztáhne, aby tam bylo víc místa a, že to bude bolet o trochu víc … A opravdu bolelo to víc ale za chvilku už byla nalá venku a žádná bolest …
Ještě jsem trošku krvácela a gynDr. kdo to tady uklidí, že se musí někdo zavolat :D tak jsem mu řekla, že jim to tu teda uklidím když jsem si tu ten bordel udělala :D No nechápal ale nechal mi přinest kýbl a mop :D a prej „dobrý, paní řekla, že si to po sobě uklidí“ :D

MegyS: Ahojky, díky taky přeji Vaší rodince hodně štěstí, zdraví :-) No od doby kdy jsem mu řekla, že je to holčička chová se tak jak se chlap od rodiny má chovat. Nechtěla jsem, aby nás dalo dohromady mimi ale jsem za to ráda. Miluju manžu, syna i dceru víc než svůj život - i když mě občas dokážou vytoči do běla - ale znáš asi sama :-))

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 21.04.12 15:54

Neluška: Ahojky, díky :-)) Je pravda, že by mě to baví … :D Se vyřádím alespoň tady, kde si to alespoň někdo přečete a okomentuje :-)
A s manželem nás to dalo dohromady jako nikdy :-), pořád jsme spolu a já už navrhla 3 a poslední mimi :D manža šel do mdlob :D

Každá žena co prošla porodem je statečná a úžasná a tak-též smekám :hug:

Ilonko: Ahojky, též moc děkuji :-) A taky strašně ráda čtu porody a vzpomínám jak bylo mě :-))

Příspěvek upraven 21.04.12 v 16:11

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 21.04.12 16:00

Oni ty chlapi jsou někdy na pěst, ale to my taky, že??? :D Vyděsilo mi, jak si psala, že si věděla, že 100%bude bez otce když ses to dozvěděla, takže jsem ráda, že rozvod se nekoná!!!byla by to škoda. :hug:

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 21.04.12 16:10

Neluško: Taťka mi řekl, že je to moje věc ať si pak dělám co chci. Prý se ho to už netýká a takové hnusné věci. A když jsem přišla z poradny tak se mě zeptal kdy půjdu na potrat - nezajímalo ho zda ji mimi zdravé a rovnou jsem mu řekla, že nikam nepůjdu, že je to moje rozhodnutí a mimi si nechám ať se mu to líbí nebo ne! Najednou mu v očích probleskla hvězdička a řekl, že je rád a zda s ním zůstanu … :zed: Prý nechtěl abych byla nešťastná a myslel si, že na ten potrat jsem chtěla jít já a chtěl mi to jen ulehčit :-)

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 23.04.12 15:23

Ahoj, jsem prvorodička a taky se chystám rodit v ČB. Přemýšlela jsem i nad ČK, protože mi ho všichni doporučovali. Porodnice v ČB nemá moc dobrou pověst. Tak jsem ráda, že jsem si tvůj deníček přečetla a snad taky budu mít štěstí na personál :D

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 23.04.12 19:55

@Peitra
Ahojky, jak jsi se dočetla, ležela jsem tam týden a personál byl naprosto v pořádku a žádný problém jsem tam neměla!!! Veliká ochota, profesionalita atd. atd.

Jak říká můj manža ten kdo byl spokojenej tak nemá nutkání se někomu svěřovat!!! A ten kdo byl nespokojenej to hned dá o sobě náležitě vědet!

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 20.11.12 16:03

Už je to rok a pořád mi to přijde jako kdyby to bylo včera…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

O mém životě I

Můj první porod


Reklama