Můj druhý porod na Bulovce 6.11.2009

Porod

Po dvou letech jsem se chystala k porodu našeho druhého dítěte. Po holčičce Markétce v prosinci 2007 se nám měl teď narodit chlapeček.

Mikulášek asi týdení.

Mikulášek doma pár dní.

Spáček dvouměsíční.

Rozhodla jsem se opět pro porodnici na Bulovce a to jednak pro vynikající doktory a porodní asistentky, ale taky pro příjemné prostředí na porodním sále.
Poradna, kterou jsem navštěvovala každý týden poslední měsíc těhotenství tak příjemná nebyla a to kvůli tomu, že se musí dlouho (až 2h čekat), mamin je moc, babyboom zřejmě stále trvá. Jednu z posledních poraden jsem se dozvěděla, že na Bulovce se bude od 13. 11. malovat a tak pokud do té doby neporodím, budou mně muset odvézt jinam, čehož jsem se opravdu obávala, ale nakonec to vyšlo a já porodila tam kde jsem měla.

Termín jsem měla podle UZ stanovený na 7.11. Očekávala jsem, že to může přijít i dřív, ale pořád se nic nedělo, žádné poslíčky ani bolesti a tak, když jsem si šla ve čtvrtek 5. večer lehnout, nic jsem neočekávala.
Než jsem se ale stihla si ve 23h uvelebit, cítíla jsem jak ze mě cosi teče. Na plodovku toho nebylo dost a pak jsem zjistila, že ze mě tečou hleny, nejspíš se uvolnila hlenová zátka. Hned nato začly mírné kontrakce, spočátku asi po 15-12 minutách. Během hodiny ale hodně zesílily a zrychlily se asi na 7-5 minut. To už jsem vstávala a zavolala tátovi ať k nám rači přijede. Bylo jasné, že přítel tentokrát se mnou nepojede, protože musí hlídat naší malou a tak že nejspíš vše absolvuji sama.
Pořád jsem byla přesvědčená, že to ještě nějakou dobu, aspoň do rána, bude trvat. Přece jenom před dvěma lety s Markétou jsem měla bolesti tři dny než to konečně začlo doopravdy.

Táta přijel asi kolem 1h ráno a že hned jedeme, měla jsem kontrakce asi po 4 min a byly dost silné. Až později jsem se dověděla, že při druhém porodu musím už při 4 min intervalech kontrakcí být dávno v porodnici:o)

Po příjezdu do porodnice (asi v 1.30) mě asistentka hned dala na monitor, který se mi zdál nekonečný, až jsem je prosila, aby mně už odpojili. Bolesti stále sílily až k nevydržení. Po monitoru mě prohlídl doktor, který byl moc milý a příjemný a řekl mi, že už mám tak 4-5 cm otevřeno a že teda rodím. Ještě mi stihl říct, že mám štěstí, že kdybych už nebyla tak daleko, zřejmě by mě odeslali jinam, protože mají neskutečně narváno (Motol i Apolinář má prý zavřeno z důvodu malování…). Opravdu všechny boxy byly zřejmě plné, všude se ozývaly zvuky, což jsem před tím neznala.

Pak jsem se převlíkla do eráru, což je známá příšerná košile a na pokojíčku pro přípravu mi asistentka dala klystýr, který jsem chtěla a pak mi píchla vit.k, což bolí jako prase, ostrá bolest projede jakoby celou nohou. Potom jsem tam strávila ještě asi hodinku a čekaly jsme až se ještě víc otevřu. Pořád mě nutila jít do sprchy, ale já jsem nechtěla. Nemám to ráda, protože mi to vůbec nepomáhá, naopak je mi z vody zima a musím se všelijak hýbat při utírání, což mi strašně zhoršuje bolesti. Nejvíc mi pomáhají žebřiny, které tam mají.

Když jsem měla asi těch 7cm, šly jsme už na sál, kde mě dali znova na monitor. Střídaly se u mě dvě asistentky a pan doktor. Bolesti už byly fakt hrozné, málem jsem jim tam okusovala lehátko. Cítila jsem jak se malý už tlačí ven. Při každé kontrakci bylo na monitoru vidět, jak mu jde dolů tep a jak už by chtěl ven. Je to docela nepříjemné se na to dívat, připadáte si jak v nějakém seriálu o nemocnici:o A hlav­ně poslouchat ten zvuk monitoru, ten tlukot, doteďka se mi z toho dělá fyzicky špatně….
Po nějaké půl hodince doktor řekl, že už jdeme na to a tak jsem si lehla na záda a čekaly jsme na kontrakci, která zrovna ne a ne přijít. Pak jsem už mohla tlačit a asi po 3 kontrakcích a 15 min byl malý na světě. Byl omotaný pupeční šňůrou celý od hlavy až k patě.

Přišla si pro něj dětská doktorka, která se mě několikrát ptala jestli ho chci hned k sobě či se na něj má nejdřív podívat. Chtěla jsem ať ho nejdřív zkontroluje, naštěstí byl naprosto v pořádku a tak mi ho zabalila a dala mi ho k sobě.

Pak jsme museli ještě asi 10 min čekat než se porodila placenta. Kupodivu jsem taky zjistila, že nemám žádné zranění a nejsem ani nastřižená, takže žádné šití! Doktor se semnou rozloučil a já zůstala s malým asi 2 hodinky sama, s tím, že mně občas chodily asistentky kontrolovat, jestli moc nekrvácím. Byla jsem hrozně unavená a chtěla jsem co nejdřív spát, tak jsem si tu samotu tentokrát moc nevychutnala. Každopádně je lepší vždy mít chlapa sebou u porodu, cítila bych se určitě líp.

Malý se narodil ve 4.30, takže celkově porod od počátku bolestí trval 5 a půl hodiny, v porodnici jsem ztrávila jen 3h. Takže porod určitě zase o něco rychlejší než minule, i když bolesti se mi tentokrát zdály o něco horší. Prostředí bylo celkem příjemné, i když mamin bylo opravdu hodně a je to trošku jak na běžícím páse….Chování doktorů opět vynikající, člověk se nemusí určitě bát nějakého rapla. Stejně asistentky byly příjemné, i když na tu minulou to asi nemělo.

Na šestinedělí mě čekalo další překvápko. Nebyly skoro pokoje, tak mě šouply na nadstandart do 5. patra na gynekologii, což bylo sice fajn, ale Mikuláše jsem u sebe mít nemohla, což mi ani v první chvíli nikdo neřekl a zjistila jsem to až druhý den. Musela jsem za ním chodit na novorozenecké do 3 p. než mně tam taky odstěhovali.

Pak začal boj o mlíko… Malý opět neuměl nějak pít, neustále mi u prsa usínal, pak se často budil. Prostě jsem ho zase měla téměř nepřetržitě u prsu. Naštěstí mně tentokrát dali ke dvoum docela dobrým maminám, které měly děti u sebe a byl to podobný boj.

I celkově se novorozenecké sestry chovaly mnohem lépe než před 2 lety, byly většinou milé, snažily se pomoct. Taky mně překvapilo kolik mamin si chodí pro příkrm, protože minule to nechtěli nikomu dávat a mimina pak řvala hlady….Celkový přístup se hodně změnil k lepšímu. Dokonce i příšerná kuchyně se trochu dala do kupy, jeden oběd byl dokonce snad řízek…
Protože Mikuláš kupodivu do 4 dne něco přibral, tak nás bez problémů pustili domů.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 18.01.10 12:37

Tak já rodila také na Bulovce jen o 4 dny později a musím souhlasit, bylo to naprosto super, všichni byli moc příjemní.
Gratuluju k Mikuláškovi! :-)

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 19.01.10 10:03

Bodlino, krásný porod a přeji jen a jen zdravíčko a radost.
Na Bulovce jsem rodila před pěti lety a velká spokojenost. Byl to můj druhý porod. Rychlý a krásný.

Mikuláškovi vše nej.
Eva

 
Maryanx  21.01.10 11:49

Musím jenom souhlasit. Já rodila na Bulovce v říjnu 2009, všichni byli moc příjemní. Byl to můj první porod a porodní asistentka mi byla velkou oporou.

 
Lenkae
Kecalka 141 příspěvků 26.01.10 11:57

Moc gratuluju k narození chlapečka!! Máme doma holčičku Lucinku narozenou 6.11.2009 v 5:42h. :-) Vždy, když vidím nadpis tvého článku s tímto datem tak ve mě „hrkne“. :-D

 
holandanka
Stálice 89 příspěvků 18.02.10 15:47

Cau Bodlino,
videla jsem te 2dny po porodu a musim rict,ze si vypadala dost dobre a Mikulda taky:)) akorat to sestinedeli na Bulovce jako celek me trochu deprimovalo,ale je fakt,ze dobra PA a doktor u porodu je to nejdulezitejsi. Ja porad cekam,termin mam dnes. ahojM.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama