Můj druhý rychlý porod

Porod

Celé těhotenství jsem tu denně četla deníčky maminek, jaký měly porod, a v duchu se bála toho svého. Po narození první dcery jsme se s přítelem dohodli, že nám jedno dítě stačí, protože 1.porod byl pro nás takový zážitek, že prožít to znovu bylo nepředstavitelný. A to byl porod bez komplikací a s epidurálem. :)

No už rok poté jsem měla silný nutkání, že chci druhé dítě. Přítel moje nadšení zas tak nesdílel, ale věděl, že se mnou stejně nic nenadělá. :)Proto jsme se v létě rozhodli zapracovat, abych mohla rovnou navázat druhou mateřskou. Zadařilo se nám to hned druhý měsíc a celé těhotenství jsme prožívali spíše v obavách, jak to vše bude. Přiznám se, že jsem chtěla druhé dítě převážně kvůli dceři, aby nebyla jedináček.

Malá je hodná, takže celý těhu byla naprostá paráda. Až asi poslední měsíc jsem mívala silný poslíčky a odcházela mi hlenová zátka. Všichni doktoři tvrdili, že to do termínu nedonosím a já rodila přesně den mezi 1. a 2. termínem.

Byl pátek a já šla do porodnice na kontrolu. Natočili mi monitor a šla jsem na kozu, kde se mě doktor ptal, co a jak. A já, že už bych to ráda měla za sebou. Nejspíš mi chtěl udělat Hamiltona, ale po prohlídnutí mi řekl, že už mě nepustí, že jsem otevřená na 6 cm. V duchu jsem si říkala, že zbytečně hysterčí a chtěla jsem jet dom, ale prý si nevezme na triko, že bych porodila někde v MHD. Když volal, ať mi nachystají předporodní pokoj, tak se ptali, jak mají jako poznat, že rodím, když jsem se bez bolestí otevřela na 6 cm. Tak vtipkoval, že mají občas dojít mrknout pod peřinu, jestli už tam neleží mimino. :D Říkala jsem mu, ať jim rovnou oznámí, že bez epidurálu nerodím a on se mi vysmál, že se s tím můžu rozloučit, že už mám půl porodu za sebou.

Předporodní pokoj byl moc fajn. Byly tam se mnou ještě dvě moc příjemný maminky a TV, tak jsem si tam krásně odpočinula. Prý když do rána neporodím, tak by mi dali tabletku. Ty dvě maminky odešly postupně rodit a já tam zůstala sama. Kolem půlnoci jsem vypla TV a usla. V jednu jsem se vzbudila a chtělo se mi čůrat, tak jsem šla na malou. Pořád jsem neměla pocit úlevy, tak jsem trochu zatlačila a praskla mi voda. Cítila jsem, jak mi vše dopadlo na spodek. První myšlenka byla, že to není dobrý, že teď už se tomu nevyhnu. Na chodbě jsem potkala sestřičku a říkám, že mi praskla voda. Poslala mě zpět na pokoj a že mi natočí monitor a odešla. Jenže to už začaly nastupovat bolesti a já už mačkala tlačítko, ať mi přijdou píchnout něco na bolest.

Vzali mi teda věci a odvedli nás porodní pokoj. Tam mi píchli nějakou kapačku, ale vůbec to nepomohlo. Hlavně pro mě bylo nepředstavitelný ležet. Tak mě poslali do sprchy, ale já už tam nemohla dojít. Tak prý ať jdu na balon, ale to byl pro mě taky horor. :D Nakonec trochu pomohlo když jsem se loktama opřela o postel. Jenže jsem měla nohy křížem a úplně v křeči, tak mi říkali, že se musím hlavně uvolnit a v kontrakci dosednout na paty. Když PA viděla, že to nedám, tak mi chytla nohy a roztáhla je, ale já pořád stála zaťatá na špičkách, tak mě ještě chytla za lýtka a stáhla na celý šlapky. Když jsem chtěla dosednout na ty paty, tak taky šílená bolest a najednou přišel ten hroznej tlak. Říkám, že už rodím a oni pořád, ať dýchám a já ne, já už tlačím. :D Tak prej až přejde kontrakce, ať si vylezu na kozu, na kterou mi nakonec taky museli pomoct.

Říkám „Já nevím, jak to ty ostatní maminky dělají, že jsou tak v pohodě.“ A asi sestřička mi říká „Tak jak vy.“ A já „Nene, oni jsou statečný, já ne.“ :D
Nevím jak dlouho jsem tlačila, ale po nástřihu byl malej hned venku. Smáli se, že není ještě ani vylezlej a už řve. Byl teda nalokanej plodovky, tak pak ještě celej den ublinkával, ale jinak se nám narodil zdravej chlapeček s mírama 3890 g a 52cm.

Když to shrnu, tak kolem jedné mi praskla voda, ve čtvrt na dvě začaly bolesti a 1:55 byl malej na světě. Takže rychlovka, ale jak já říkám, dýl bych to ani nedala. Teď jsou to 3 týdny zpět a Kubíček je zlatíčko a jsme všichni moc rádi, že ho máme. I tatínek, kterej po něm moc netoužil, je z něj celej pokakanej. :D

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
moonnicka
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 2 inzeráty 28.07.13 08:53

Jeeee :) gratuluji k zdravemu chlapecko :hug: a zavidim tak rychly porod…ceka nas to poprve, tak bch si to taky takhle nejak rychle predstavovala :D

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 28.07.13 09:36

Ty jo, to je mazec. Ještě, žes měla prohlídku a přijali tě do porodnice, jinak by se asi narodil doma, nebo někde na cestě :hug: Přeju zdravíčko

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 28.07.13 11:03

Ty jo tak o byl fičák :mrgreen: Gratuluji :)

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 28.07.13 13:48

Super denicek, jeste lepsi porod, moc gratuluji :kytka:

 
Sannyday
Povídálka 24 příspěvků 28.07.13 15:25

Díky za takový deníčky holky. Mám 14 dní do mého druhého porodu a moc si přeju aby to bylo tentokrát za odměnu a ne 3 denní vyhánění plný bolestí jak u prvního :oops: Gratuluju k miminku a přeju hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
kikafox
Kecalka 129 příspěvků 28.07.13 17:19

Taky dík za deníček, kterej mě potěšil, že to třeba půjde mnohem lépe než poprvé. Gratuluji k miminku :kytka:

 
lenholka
Závislačka 4509 příspěvků 28.07.13 22:25

Ooo pridavam se do fronty s zadosti o takovy porod :mrgreen: :palec:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 29.07.13 09:28

Presne takovy porod jsem mela i ja :)
V pul ctvrte mi zacali bolesti, ve ctyri praskla voda a 4.10 byl malej na svete :srdce:
Akorat nas to chytlo doma, takze nejaky prevoz do porodnice byl bez sance :nevim:
Gratuluji k miminku a preji hodne zdravicka vam vsem! :kytka:

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 29.07.13 18:55

Všem moc děkuju. Včera mě trumfla kamarádka, která měla u druhýho porodu bolesti 35 minut :D Taky vám všem přeji pěkné porody :mavam:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30761 příspěvků 30.07.13 01:14

Tyjo, míry přesně jako můj mladší syn, taky měl 3890 a 52 :lol: a jinak gratulace :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama