Můj krásný porod

Porod

Jak náš prcek na svět přišel. :) eMimino jsem navštivila ještě předtím, než jsem byla těhotná. Pročítala jsem si neustále deníčky. Dnes, po roce návštěv, jsem se rozhodla napsat svůj deníček.

Bylo mi 22 let, co jsme se s přítelem rozhodli, že si pořídíme miminko. Naše snažení trvalo necelé 3 měsíce a pak se stal zázrak, byla jsem těhotná. Celé těhotenství probíhalo bez problému, cítila jsem se dobře, takže jsem pracovala skoro do porodu. :-) Váhu jsem si držela, takže jsem celé těhu nosila oblečení stejně jako před těhu. Pocit nosit v sobě dítě je opravdu neuvěřitelný, překrásný! Moc jsme se na miminko těšili a nemohli jsme se dočkat termínu porodu, který byl 4.4.2013. Při kontrolách mi doktor říkal, že to vypadá, že se narodí dříve, že je velký. Dozvědeli jsme se, že to bude kluk. Přítel byl nadšený, přál si mít syna a shodli jsme se, že to bude Filípek. :-)

Blížil se den prvního termínu, což bylo 4.4.2013 a pořád nic. Doktor napsal druhý termín 6.4.2013. Každý den jsme čekali bolesti či odtok plodové vody a pořád nic. :-D Na kontrolách v nemocnici mi říkali, že už se na příští kontrole neuvidíme a stejně jsme se viděli. :-D Byli jsme nedočkaví. Až přišlo na vyvolání. Nástup do nemocnice byl 17.4.2013, tu noc jsem nemohla dospat. Těšila jsem se, že už zítra uvidím své první miminko. Bylo to krásné, vůbec jsem se nebála.

Ráno v 8 jsem jeli do nemocnice, kde jsme měli nástup, doktor nás poslal hned na sál, že až tam natočí monitor. Přítel šel se mnou, sestry se udivovaly, že už jde rovnou se mnou, že to prý bude trvat dlouho, že se může stát, že porodím až zítra, že to tak většinou je. Kontrakce žádné, otevřena na 2 prsty. Dali mi vyvolávací tabletu, přítel se nudil, protože to fakt na porod nevypadalo. Tak jsem ho poslala domů, že má přijet po obědě a že kdyby nááhodou, tak mu dám vědět. Vyvolávací tabletu mi dali v 9, nic jsem necítila, v 10 klystýr a o půl 11 mi píchly vodu. Pořád žádné bolesti, až sem si říkala, že to bude vážně až na druhý den. :-( S přítelem jsme byli domluveni, že dojde po 12. hodině.

Přesně ve 12 začaly mírné bolesti, opravdu mírné, jen bolesti břicha. Přítel dojel přítel ve čtvrt na 1 a už to byly opravdu bolesti. Ležela jsem na lůžku, ani se nemohla hnout, jak to bolelo. Ačkoliv jsem byla proti epiduralu, o půl 1 jsem o něj prosila. :-D Každopádně ty papíry na podepsání, když má člověk bolesti po dvou minutách…Neuměla jsem se podepsat, a to jsem měla vyplňovat dotazník?? :-D Hrůza. Přítele jsem posílala, ať už mi to sakra píchnou, že se to nedá vydržet. Bolesti byly takové, že po každé kontrakcí jsem usla, kontrakce další mě probudila. Ve třčtvrtě na 1 přišel doktor a něco mi píchal do zad, fakt už mi to bylo jedno. :-D Ať mi ten epidural píchne klidně do hlavy, jsem si říkala. :-D Prej do půl hoďky max bude účinkovat, prdlajs!!! Pořád chodila sestra se ptát, jestli už jsou bolesti lepší. Nebyly, nemohla jsem se otočit ani na ruhy bok, jak to bolelo.

Bylo po 1 hodině a bolesti pořád, sestra mě zkontrolovala a řekla, že prý rodíme. :-D Přítel měl vyděšený výraz, já se neuměla otočit na záda, natož něco dělat.:-D Najednou byli všude lidí a já jsem nevěřila, že už rodím. :-D Mám prej tlačit. Proč, když se má narodit až večer nebo další den… Byla jsem vysílená a v duchu si říkala, ať jdu na císař. Najednou slyším, že je venku hlavička, což jsem necítila a pak byl prcek venku!!! Přítel byl vyděšený, že je to tak rychle, já nevěřila, že už jsem rodila.:-D Filípek se narodil 17.7.2013 v 13:17, vážil 3350 g a měřil 50 cm. Přítel neměl nachystaný ani foťák, netušili jsme, že to bude taková rychlost, tak se fotilo na mobil.

Malý byl v pořádku, sešívali mě, což nebylo příjemné, ale dalo se to vydržet. :-) Pak nám našeho miláčka dali a my si to užívali. Bylo to tak nádherné, neuvěřitelně! :-) Museli jsme hned tu krásnou novinu sdělit rodičům, psala jsem své mamce sms „Až budeš mít čas, zavolej“.Volala obratem a první, co řekla bylo „Tak co, už máě bolesti?“ Když jsem ji řekla, že je babička a že Filípek je na světě, nevěřila. :-D

Takže můj první porod od začátku bolesti trval hodinu a čtvrt! a můžu říct, že klidně jdu rodit znovu. :-) Teď má malý přes 3 měsíce a je to hrozně živé dítě a naše největší štěstí. Být rodičem je to nejkrásnější v životě. :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 31.07.13 01:15

Krásný deníček. :hug: gratuluji k Filipkovi! moc závidím tak krásný a rychly porod!! Kez bych to měla taky tak :kytka: už se mi to blíží tak mám strach :(

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25256 příspěvků 31.07.13 07:52

Gratuluju :kytka: Já chci taky tak rychlý porod :lol:

 
Inuš-ka
Kecalka 130 příspěvků 31.07.13 10:00

Nádherný příběh. Moc Vám gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka. Kéž by to u nás bylo taky tak rychlé ;)

 
e-máma  31.07.13 11:57

Hodně zdravíčka tobě i tvojí rodince, ale popravdě, kdybych měla zažít to co ty, tak bych měla spíše trauma.

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 31.07.13 13:51

Gratuluji k Filípkovi a krásně rychlému porodu. :potlesk: :kytka:

 
clary
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 31.07.13 14:32

Toto bych chtěla číst častěji, už to mám za pár a porodu se straaaaašně bojím, takže víc takových deníčků :palec:

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 31.07.13 17:27

Gratuluji k Fildovi :) at jste zdravi a krasne rostete :) krasny denicek :andel:

 
nuninove
Kecalka 123 příspěvků 31.07.13 21:12

Krasny a chvilema podobny memu denicku :D

 
Leila90
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 31.07.13 21:56

Jůů :) Ale koukám, jak rychle jsi doopravdy krásně porodila :-) Moc gratuluji k Filípkovi a hlavně že jste oba zdraví a v pořádku. Taky mě to čeká, přesně jak píšeš ty,22 let první vytoužené miminko, těhu bez problémů a šíleně se těším na porod, až bude malá s námi na Vánoce :dance:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 31.07.13 22:00

Porod suprovej a myslím snem každý maminky :-) Švagrová po vyvolávačce taky rodila chvilku - 1,5 hodky. Já rodila 4 hodky, bez vyvolání. V září mě čeká druhý porod, tak doufám v takovou rychlovku, jakou si měla ty :lol:
Jinak super deníček a gratuluju k synáčkovi, přeju zdravíčko a spoustu radosti :-)

Příspěvek upraven 31.07.13 v 22:00

 
kacato
Povídálka 19 příspěvků 01.08.13 20:20

Krásný a pohodový porod, taky jsem měla podobný :potlesk: jsi mě rozesmála s tím epidurálem, prej do hlavy :lol: :lol: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama