Můj třetí porod byl... prostě divnej...

Po pár letech jsem se rozhodla sepsat svůj třetí porod. Jsem ráda, že jsem to stihla dřív, než proběhl porod čtvrtý. Byl jiný než předchozí dva a na jeho okolnosti nevzpomínám zrovna ráda, ale jsem ráda za každou zkušenost, i tu špatnou. Pro příště alespoň vím, jak se zachovat.

Můj třetí porod byl... prostě divnej...

Od mého třetího porodu uběhlo už pár let, ale v živé paměti ho mám pořád. Jak to dobré co se ten den událo, tak bohužel i to méně dobré. Bohužel u žádného porodu jsem nezažila takový strach jako při tomto a aby se tento strach vůbec neobjevil, stačilo jediné - PŘÍSTUP PERSONÁLU.

Těhotenství proběhlo celkem bez problémů. Jezdila jsem v létě na kole, na bruslích, chodila jsem s dětmi plavat a ještě dva dny před porodem jsem se projížděla na tobogánu. Už měsíc před porodem mě doktor informoval o tom, že už je vše připraveno k porodu, že to může být každým dnem.

Bylo pondělí 2. 10. 2017 a já se ráno chystala na kontrolu k doktorovi. Doktor mě prohlédl a sdělil mi, že je všechno super a pokud chci, tak můžu rodit každým dnem. Řekla jsem si super, minule to vyšlo a ještě ten den večer jsem porodila, tak jo. Konečně tu bude mrňous s námi a s trochou štěstí nebude mít skoro 4 kila jako minule.

Od doktora jsem odcházela s divným pocitem, ale s žádnou kontrakcí. Došla jsem si nakoupit, doma jsem uklidila, vyzvedla děti ze školky a pořád nic. Aha… tak tentokrát to nějak odflákl, řekla jsem si. Odvezla jsem děti na plavání a hodinu koukala, jak plavou a čekala až skončí. Říkala jsem si, že by bylo blbé, kdyby mi praskla voda zrovna, když jsou děti v bazénu a já bych musela čekat, až skončí. Ale nestalo se, ani kontrakce, prostě nic.

Po plavání jsme přijeli domů a já pokračovala v úklidu, protože po páté hodině měla dorazit na návštěvu kamarádka s přítelem. Přijeli, dali jsme si kafe, povídáme si o tom, kdy teda už porodím a najednou ten divný pocit. Takovej ten, jako by měla přijít menstruace. Nic jsem neřekla, s návštěvou jsem se rozloučila a když jsem zabouchla dveře, tak jsem věděla, že už to brzy bude. Přišlo to teda déle než minule, takže jsem tušila, že ten den asi neporodím, ale věděla jsem, že to bude brzy.

Po šesté hodině dorazila na návštěvu tchyně a manžel. Manžel ji měl odvézt do několik kilometrů vzdálené vesnice, kde měla být až do druhého dne. Jelikož ale tchyně byla naše hlídání, tak manželovi opatrně říkám: „Není dobrý nápad, aby si babi vozil pryč, nejspíš budu rodit.“ Kouknul se na mě a zřejmě usoudil, že asi rodit nebudu a že hlídání odveze pryč. Dobře, jak chceš, říkala jsem si.

Manžel odjel i s tchýní a já zůstala kolem osmé večer doma sama. Dám si vanu, a uvidíme. Napustila jsem si teplou vanu, vlezla jsem si do ní a… Jo to je ono! Takže budeme rodit. Po půl hodině rozhodování, jestli volat už teď, nebo si v klidu prodýchávat kontrakce doma a dorazit do nemocnice co nejdéle, jsem zvolila variantu, že manžela alespoň informuji o situaci a pak, že mu zavolám ještě jednou, až budu chtít, aby vyrazil pro tchyni a přijeli.

Bohužel, zase nejspíš chyba komunikace. Kolem desáté večer volám manželovi, aby už pomalu skončil v práci a zajel pro tchyni. Dozvěděla jsem se ale, že už jsou skoro před barákem, takže jsou doma za minutu. Super, řekla jsem si, chtěla jsem být ještě aspoň hodinu doma v klidu a tichu, kterým bude prostupovat jen moje hekání a lehké oddechování mých dětí ze spaní, ale teď tu budu mít na víc ještě dva stresaře.

Manžel s babi přišli domů. Říkám, ať si sednou, dají si kafe, že ještě nikam jet nechci a začala jsem douklízet a připravovat věci abych mohla odjet. No vydržela jsem to s nima doma jen hodinu a půl, vynadala manželovi proč jezdili tak brzo a že teda jedeme do nemocnice. Bála jsem se, abych v afektu jednomu z nich třeba něco neřekla, tak jsme raději jeli.

Manžel mě odvezl do nedaleké klatovské nemocnice, kde auto zastavil o obrubník. Říkám mu, že bych chtěla rodit až v nemocnici a ne na parkovišti a ať se uklidní, že čím je starší, tím je to s ním horší.
Dorazili jsme do pátého patra, zazvonili, podle pokynů jsme počkali několik minut na chodbě a čekali, než přijde někdo, kdo nás přijme. No a tady asi končí všechno to lepší, co jsem od třetího porodu čekala. Bohužel.

Přišla paní v bílém a vzala mě bez manžela dovnitř, napojila mě na monitor a začal výslech.
Mezitím jsem se paní v bílém zeptala: „Kdo jste? Vy jste doktorka? Nebo sestra? nepředstavila jste se mi.“ Kouká na mě a odpovídá, že je sestra. Poděkuji a ptám se kdo má z doktorů dnes službu. „Paní doktorka H.,“ odpovídá. Dobře, nikdy jsem jí neviděla, něco málo jsem slyšela, tak snad bude vše v pořádku.

Kontrakce jsem měla přibližně po třech minutách. Cítila jsem, jak jsou stéle v menším a menším časovém intervalu a jak jsou stéle silnější. I přesto monitor skoro žádné kontrakce neukazoval. Během „přijímacího pohovoru“ jsem vždy musela přestat mluvit a mohla jsem začít, až když kontrakce skončila. Po chvíli vešla další žena v bílém. Nepozdravila, nepředstavila se, ale protože jsem se zeptala už první paní v bílém, tak jsem si odvodila, že to bude paní doktorka.

„Tak co tu máme?…ale vy ještě nemáte termín a nemáte podle monitoru žádné kontrakce.“ Zůstala jsem jen zírat. Odpověděla jsem, že je to snad jedno, že nemám termín, a že kontrakce mám několik hodin a ani po vaně nepřestávají, ale spíš se stupňují, a že rodím.
Bylo kolem jedné hodiny ráno. Paní doktorka mi opět sdělila, že nemám kontrakce, nemám termín a jsem otevřená jen na 2 prsty, že to nic neznamená, a že mě pošlou domů.
„Pokud mě pošlete domů, tak okamžitě sedám do auta a jedu rodit do Plzně, protože rodím a do pár hodin porodím.“ Paní doktorka i sestra se zasmály a prý tedy dobře.

„Zůstanete tu dvě hodiny na pozorování a pak vás pošleme domů.“ Vzala jsem si věci a prošly jsme kolem volného porodního boxu do malého pokoje, kde bylo místo na jednolůžkovou postel, klasické gynekologické vyšetřovací křeslo a sprchu se záchodem. Vešla jsem dovnitř a říkám. „Vy nemáte volný porodní box?“ „Jeden je obsazený a druhý je volný, ale tam vás nedáme, protože nerodíte. Někdo vám přinese čaj a za dvě hodiny vás přijde zkontrolovat doktorka a půjdete domů.“

Abych to zkrátila. Během dvou hodin nikdo čaj nepřinesl. Podle mě nepřišel asi nikdo… Možná uklízečka. Po dvou hodinách, kdy jsem byla 2× ve sprše a zbytek jsem prochodila a prohekala na skákacím míči přišla doktorka. „Vylezte si na křeslo, já vás vyšetřím… Otevřená na 7 cm, vy rodíte.“
„Opravu? nepovídejte. Dáte mi aspoň klystýr a dáte mě na porodní box?“
„Porodní box jsme teď obsadili a na druhým je paní hodinu po porodu a musí tam hodinu zůstat ještě ležet. Budete rodit tady. Na klystýr není čas.“
Koukla jsem se na to vyšetřovací křeslo a nevěřila jsem vlastním uším. Jako, tady mám porodit svoje dítě? Co když doktorovi upadne? Pod křeslem jen dlažba. O absenci klystýru ani nemluvím.
Na jednom boxu byla paní po porodu a na druhém paní, která to k porodu ještě ani neměla a já se blížila k „židli“ na které jsem měla porodit své další dítě. Od postele ke křeslu to byly přibližně dva kroky. Během těch dvou kroků ze mě cosi vypadlo. Strašně jsem se vyděsila protože ze mě vypadlo velké množství krve. Manžel okamžitě běžel pro sestru a ta mu odpověděla jen, že je to v pořádku a že to přijde někdo uklidit.

Dostala jsem se na vyšetřovací křeslo, pořád ještě s nepíchlou ani neprasklou vodou. Doktorka chtěla zkontrolovat nález a než to pořádně stihla, tak voda praskal. Po chvilce se konečně ozvalo: „Můžete tlačit.“ A pak to bylo celé divné, ale moc. Zatlačila jsem. Při každém tlačení jsem dostala křeč do jednoho ze stehen. Když kontrakce skončila, tak jsem si vydechla, otevřela oči a tam v tom malinkém podlouhlém pokoji hromada lidí v bílém a nikdo neřekl ani slovo. Celou dobu bylo ticho. Další kontrakce, konec kontrakce a zase jen ticho. Nikdo neřekla ani slovo. Pak při posledním zatlačení jsem jen zaznamenala, jak na mě doktorka pokřikuje, ať netlačím tak rychle, aby jí dítě neupadlo.

Pocit úlevy, malej je venku. Nikdo neřekl ani slovo a malého odnesli. Po chvíli jsem otevřela oči a zdravotníci kolem malého na druhé straně toho malého pokoje a nikdo neřekl ani slovo, malej nevydal ani hlásku. Nikdo nic neřekl a odnesli mi dítě a ani mi vlastně neřekli, jestli je to kluk nebo holka. Po tom, co jsem otevřela oči jsem nechápala, co se děje, koukám na manžela, ten kouká na mě. Nevím vlastně ani, jestli doktorka malého opravdu chytila, jestli jí nespadl na zem, nevzpomínám si ani, jak a kdy mu přestříhli pupeční šňůru, ale vzhledem k tomu, jak rychle ho odnesli, tak to muselo být téměř okamžitě. „Co je s našim dítětem?“ Ptám se manžela. Ten jen kouká. „Kde je naše dítě? Je v pořádku?“ Nikdo nic. Nevím, jak dlouho to trvalo. Pár sekund? Půl minuty? Pro mě věčnost!

Malej začal plakat. V tu chvíli mi spadl obrovskej kámen ze srdce. Dodnes jsem celou situaci nepochopila. Malej byl zdravej, nevím proč nikdo nekomunikoval. Když jsem slézala z křesla, abych si mohla vlézt do postele a vzít si své dítě k sobě, podlomili se mi obě nohy, ve kterých ještě doznívali všechny ty křeče z toho jak jsem se zapírala o ty železné nášlapy a do postele jsem tak vlastně spadla. Malého mi donesli, byl krásný a já byla úplně hotová. Dvě hodiny jsme strávili s manželem a malým v malém pokoji, kde byla na zemi stále neuklizená krev, křeslo ve stavu jak jsem ho po porodu opustila a vlastně nikdo nedonesl za celou dobu ani ten slibovaný čaj.
Všechno dopadlo dobře, malej je zdravej, já jsem zdravá. Ale ten otřesný přístup z hlavy nikdy nevytěsním.

Nevím, proč jsem měla za potřebí získat takovou zkušenost. Moje dva předchozí porody byly super, i personál byl super. Teď zpětně vím, že jsem se hned na začátku měla sebrat a odjet do jiné porodnice a příště to také udělám. Protože můj čtvrtý porod bude opravdu krásný a nikdo mi ho už nevezme.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
746
17.11.20 05:28

Proč v takových oborech jako porodnictví dělají lidi který to nebaví🤷🏻‍♀️ 🤪 opravdu hrozny přístup😕

 • Zmínit
 • Nahlásit
2299
17.11.20 10:30

Mrzí mě, že jsi neměla porod podle svých představ, ale hlavně, že jste v pořádku. Na druhou stranu nenapadlo tě, že bys taky mohla být trochu na vinně? Podle toho, co popisuješ, ses k sestře i doktorce (ostatně i manželovi) chovala docela protivně. Potom se ani nedivím, že nebyly naladěny do růžova. Ono, jak se do lesa volá…

 • Zmínit
 • Nahlásit
3151
17.11.20 10:32

Tak to je vážně otřesný přístup 8o. Předchozí porody jsi měla taky v Klatovech?

 • Zmínit
 • Nahlásit
3151
17.11.20 10:39

@Lil Kitkatt z deníku mi nepřišlo, ze by se chovala protivně k personalu a i kdyby, s tim se u rodičky počítá, ze v bolestech nemusi byt slunicková. Nemají si to brat osobně, je to jejich prace. Minimálně slušně pozdravit by mohli, to je profesionalní. Ne se chovat k ženský jak ke kusu dobytku a jeste ji u tretiho porodu tvrdit, ze vlastne nerodí a oni to vi lip. Takový kecy si maji nechat, protože to s jistotou vedet nemohou. Tady se to potvrdilo. Na pásech nic a za dve hodiny malej na světě.

Příspěvek upraven 17.11.20 v 10:41

 • Zmínit
 • Nahlásit
elibro
17.11.20 11:12

.

Příspěvek upraven 17.11.20 v 11:41

 • Nahlásit
556
17.11.20 11:33

Autorko, jste zdraví vidno dle popisu, to je nejdůležitější. Manžel mohl trochu otevřít pusu v průběhu celého porodu, z popisu mám pocit, že tam byl jak kolo u vozu a vůbec za vás nebojoval v kritických momentech (vnutit se do ordinace při příjmu, urgovat čaj na pokoj, ptát se personálu na stav dítěte ihned po porodu, vám pomoci při přesunu na lůžko)…

 • Zmínit
 • Nahlásit
464
17.11.20 12:40

Tak přístup personálu teda hrozný, v takovém studeném prostředí bych rodit nechtěla. :( Každopádně gratuluji k zdravému chlapečkovi a přeji ať na čtvrtý porod máš jen ty nejlepší vzpomínky. :kytka:
Jen mně trochu zarazilo; ty jsi fakt jezdila dva dny před porodem na tobogánu?? 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
2974
17.11.20 14:38

@Martina84 první v Plzni a druhý v Klatovech a všechno bylo super.

@jamik1416 ano, rodila jsem v úterý a ještě v neděli jsem jezdila v bazénu na tobogánu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20764
17.11.20 23:49

Taky jsem u třetího porodu zažila kontrakce, co monitor nebral, navíc mě ani nebolely, takže jsem byla vcelku vysmátá. Naštěstí jsem měla kolem sebe ten rozumný a empatický personál, co mi věřil, takže se drama nekonalo… Gratuluju k chlapečkovi a přeju příští porod snů… :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
11440
18.11.20 01:33

No, napotreti uz by to manzel mel mit zmakle a jednat za tebe :nevim:. Ma pusu, aby se zeptal, i nohy, aby sel s miminem…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2055
18.11.20 07:45

Nikdy není na škodu vyslechnout si i druhou stranu, jak to vlastně ve skutečnosti probíhalo. To se samozřejmě nedozvíme. Trošku to na mne působí hystericky (ale tak třeba hormony, že jo) a že shodou okolností nevyšly některé situce (volný porodní box, při porodu se doktorka nechovala jako ukecaná kámoška atd.) a díky tomu padl sen o ideálním porodu.

Celá situace na mne nijak otřesně nepůsobí, prostě normální porod, kde každý dělal co měl, jen se personál holt moc nekámošil s rodičkou podle představ a sestřička zapomněla na čaj, takže z toho hned trauma, no… :nevim: :nevim:

Příspěvek upraven 18.11.20 v 07:46

 • Zmínit
 • Nahlásit
468
18.11.20 09:21

Jo, ty jejich kecy, že na monitoru nejsou kontrakce znám.. akorát v jiné porodnici. Sestra se mi skoro vysmála, že dělám, jak mě to bolí, když graf nic neukazuje :zed:
Dobře, že jste zdraví, přístup personálu teda dost na hraně :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
18.11.20 11:46

No mě docela překvapilo, že v bolestech paní tahá ze sestry kdo jako je, že se nepředstavila, a docela startovala i po doktorce tak mě napadlo, zda se jí trochu nepomstily. Samozřejmě netvrdím, že je to v pořádku. Ale jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá no

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
18.11.20 12:17

@Rézi 77 No, to, že se ti sestra představí a nebo to má aspoň na vizitce, mně přijde jako samozřejmost. A jinak zacházení šílené. Nevím, ale takhle se k ženě chovat, protože se zeptala na jméno?? jestli ti to přijde ok, tak fakt nvm.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1150
18.11.20 12:54

Taky jsem se ptala a „vymýšlela“ si u třetího porodu, přesto ani PA ani dokrorka neměly potřebu se mi jakkoliv mstít. Dokonce ani PA, která se se mnou rozloučila, že jí končí směna a místo odchodu domů musela doběhnout zpátky, protože malá se rozhodla to vzít nečekaně rychle. Celou dobu byla milá, ochotná a ohromně citlivá. Už na zdrávce nám říkali, že se budeme starat o lidi, kterým není dobře a může se to různě promítnout do jejich chování a my si to nemáme brát osobně a chovat se profesionálně. Tohle by si spoustu zdravotníků mělo pravidelně opakovat a jsem moc vděčná za ty, kteří se toho drží a dokáží být nejen profesionální, ale i lidští.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3346
18.11.20 18:40

I kdyby ses chovala sebehur, tak oni mají být na takové situace zvyklé a psychicky připravené. Porod je emočně náročná akce, tak s tím personál musí počítat. Zase mi to nepřišlo tak hrozne, ale chápu, že když jsi měla dva porody krásné, tak tě to muselo dost zklamat. Hlavně, že jste eobs v pořádku. Já rodila dvakrát Plzni a byla jsem spokojená, i přes hodně zdejších negativních komentářů. Takže doporučuji :palec: Ale ten okamžik, kdy vyšetřují dítě a ty se ptáš, je v pořádku s nikdo nic…tak ten znám taky. Při druhém porodu jsem se ptala snad 5× a přišlo mi to jako věčnost než mi ji zase daly s tím, že je v pořádku. Přeji krásný čtvrtý porod :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
308
18.11.20 20:01

Nepřijde mi, že by paní byla protivná na personál, naopak je to jejich práce a měli by s rodičkou komunikovat. Poznala jsem taky nepříjemnou zdravotní sestru při příjezdu do porodnice někde ve 2 ráno a mladý doktor se mě ptá pročpak nám krvácíte? :zed:, naštěstí se měnila směna v těch 6 a pak už příjemné sestry i lékaři, dokonce těsně před porodem, který nakonec skončil císařem se mě ujmul pan primář vše mi bylo vysvětleno a fakt dobrý. U mě jediné co mám špatný z porodu, že mě museli uspat takto na rychlo a malého jsem viděla až další den ráno, takže ten první pohled a pochování v náručí si užil jen manžel. :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1260
18.11.20 20:18

Mě ten porod zas tak strašný nepřišel :nevim: tak klystyr při 7 cm je fakt blbost, pro čaj bych klidně poslala manžela, jména vůbec netuším jestli mi někdo při porodu řekl a rozhodně mě při pohledu na porodní křeslo nenapadlo, že by někomu, kdo denně drží několik dětí tak to moje mělo spadnout na zem. mě taky nevzali na porodní sál. Byla jsem na 3 cm a musela jsem počkat. Tak nějak lidský chápu, že když ses neotevirala a kontrakce oni neviděli, tak chtěli nechat sál volný, pokud by jim někdo dojel a měl už porod rozjetý.
Jestli nevadí tak bych se chtěla zeptat. V deníčku to není úplně napsané, ale oni ti dělali na poradně Hamiltona ještě před termínem? To by měitřeba vadilo víc než to, že mi zapomněli donést čaj :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
11440
18.11.20 20:32

@vrbule Tak miminko by melo jit rovnou mame na bricho, takze nejake „odnesli ho, nevim co s nim je“ je spatne uz tuplem…

 • Zmínit
 • Nahlásit
4492
18.11.20 21:39

To je srandovní, jak každá vnímáme porody jinak. Já ho měla dost podobný, taky jsem měla nálepku té, co nerodí. Pak to bylo taky frk frk, nikdo nic nestíhal, včetně klystýru. Dítě mi sotva ukázali a hned ho odnesli, byl nedonošený. Kdo byl u porodu a jak se jmenoval mi bylo u zadku, hlavně že mi pomohli přivést dítě na svět. Čaj jsem nepotřebovala, můj muž mi přinesl pití dle mého přání. Vzpomínám na porod s láskou a ráda.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1025
18.11.20 21:50

@PETRAKIM
Přesně, jak malého odnesli, nikdo nic neříkal…tak snad manžel mohl trochu fungovat kor u třetího porodu. Taky by možná pomohl porodní plán a provést dopředu s manželem co a jak. Ale z porodnice bych asi jela pryč, nicméně po bitve je každý generálem :) takže kdovi

 • Zmínit
 • Nahlásit
1025
18.11.20 21:51

@Lucie_Sx přesně, to mohl taky ohlídat manžel… měření, vážení snad počká, klidně i dvě hodiny

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
18.11.20 22:52

@P4ja Nepřijde mi ok mstít se rodičce za dotazy. Asi se jich to dotklo a pak už to jelo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1025
18.11.20 23:09

Ještě mě trochu zarazila jízda na tobogánu v 9.mesici :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3375
19.11.20 06:11

@Zuzanec mě zarazily i ty brusle, sama jezdím, tak vím, jak je to riskantní. Jinak mě se v nemocnici málokdy málokdo představí, vlastně doktor se mi představil tak 2× v životě? Sestry nikdy. Neříkám, že by to tak mělo být, ale v našich končinách je to běžná praxe.

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
19.11.20 06:44

Tak já čekala kdovíco… No. Mě by teda u porodu nezajímalo ani jmeno, ani čaj, měla jsem svou vodu, ani volný porodní box, zda někdo mluví… Já jsem spíš byla ve své bublině a i kdyby vedle porodnice bouchla atomovka, tak si toho nevšimnul :lol: paní mi přijde trošku labilní, mě by teda manžel v 9.m ani na tobogan nepustil a na brusle by mě to nenapadlo samotnou 8o asi jiný gang…

Příspěvek upraven 19.11.20 v 06:45

 • Zmínit
 • Nahlásit
1025
19.11.20 07:34

@Veveří no přesně, ty brusle taky, já jsem nejezdila ani na kole, protože v prvním těhotenství jsme z něj spadla a pak měla hematom. Celkově mi chování paní před porodem přišlo rizikové, i ten manžel, když mu řekla, že rodí a on usoudí, že ne a odveze tchýni pryc. No jak napověděl název deníčku, prostě ti bylo celé divné…

Příspěvek upraven 19.11.20 v 08:50

 • Zmínit
 • Nahlásit
5901
19.11.20 07:49

Jen postřeh z mého porodu. Byly jsme 2 na JIP. Já šťastná za vstřícný milý personál, ona naštvaná a chtěla dávat stížnosti :nevim:. Chovali se k nám stejně 8)

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
19.11.20 08:50

@Astyna88 Vidíš, já byla celou dobu ve své bublině taky a dost mě to zachránilo. Ale když mě z té bubliny násilím vytáhli a nacpali na kozu. Tak mně okamžitě přestaly kontrakce a malá znovu musela rotovat. Asi jsem taky labilní. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2974
19.11.20 08:58

Děkuji všem za postřehy :lol: pobavila jsem se nad některými myšlenkovými pochody. Nejvíc asi to jak manžel za mě nebojoval, jak sem byla na všechny hnusná a o tom že jsem se neválela v těhotenství jako pecival na gauči a dovolila jsem si sportovat
(na bruslích jsem se dokonce potkala i se svým gyn. A ba naopak jsem po doporučení ať jsem opatrná dostala spíš pochvalu, že se hýbu).:mrgreen: A jestli vám přijde normální, že se vám někdo koho vidíte poprvé v životě nepredstavi, tak pro mě je to jeden ze základů slušného chování. A ano mám zkušenost s doktory které jsem viděla poprvé v životě, kteří přišli i na pohotovosti o půlnoci, podali mi ruku, představili se a řekli co se bude dít dál. Pak taky dobrý nápad s tím porodním plánem, určitě by ho někdo z nich bral v potaz když jsem nerodila a pak po dvou hodinách najednou ano. A ještě k manželovi. U nás na příjmu je normální, že při vyšetření čeká doprovod venku, stejně jako, je normální že v některých nemocnicích nesmí doprovod ani do „hekarny“, protože je společná s dalšími rodičkami (viz třeba můj první porod). A dále to že to bylo naše třetí dítě neznamená, že to byl manželovo třetí porod a tedy by už měl s přehledem vědět co má dělat.
A jako poslední, to že vy jste to měli tak nebo tak, neznamená že to tak má každý, to by byla dost nuda. Nejsem náročná, rodila jsem i sama ne zrovna ve skvěle vybavené porodnici a zvládla jsem to naprosto skvěle díky fajn doktorovi a PA, od kterých jsem rozhodně nevyžadovala nějaké kamarádíčkování, ale jen profesionální přístup.

Příspěvek upraven 19.11.20 v 09:01

 • Zmínit
 • Nahlásit
556
19.11.20 10:49

@Denino No pokud vás pobavilo to, že manžel za vás nebojoval (myšlenkové pochody některých z nás, jak píšete), tak to je dost smutné… právě on mohl váš porod udělat o něco příjemnějším, když už tam byl, protože z toho popisu některých situací to tak plyne. Což je zpětná vazba pro vás - možná stačilo v deníčku či komentářích zmínit, že i když to vypadá, že byl nečinný, tak vám neskutečně pomohl s tím či oním. Já v popisu nevidím žádnou dobrou informaci na jeho adresu (ani v komentářích), spíše povzdech (př. že dojel dříve domů než měl), případně neutrální postoj..

 • Zmínit
 • Nahlásit
5901
19.11.20 11:20

@Denino uff… přečetla jsem si i předchozí deníčky. Přijde mi, že se snažím psát velice optimisticky, ale nakonec to tak moc nepůsobí. Manžela omlouvá, že to byl jeho teprve druhý porod, ale podle popisu z prvního, ses ty doma šéf, tak asi čekal, že i porod si budeš sefovat a neangažoval se :nevim:… Co se personálu týče. V takové chvíli je čas velice subjektivní a co někomu přijde jako dlouhé minuty, tak ve skutečnosti může být pár vteřin :nevim:… Jak popisuješ tobogán a brusle. Jsi na fóru, kde není vše sluníčkove, ale i těhotným se stávají hrozně věci. Myslím si, že plno maminek, které neotehotni na 1. dobrou nebo se jim v těhotenství něco stane (jako úmrtí plodu, atd) berou toto jako zbytečný hazard. Brusle a tobogán jsem si odpustila, ale procházky a výlety jsou v pohodě. jestli si myslíš, že jsou jen brusle nebo pecival, tak jdeš z extrému do extrému. Těhotenství není nemoc, jen to jiný stav a měly bychom se dle toho chovat. Některé kolikrát ani neví, že jsou těhotné a druhé bojují, aby miminko donosily do nějakého rozumného termínu. Hlavně si užívejte děti, přeji hlavně zdraví :kytka:

Příspěvek upraven 19.11.20 v 11:23

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
19.11.20 12:47

@P4ja

Slovo labilní jsi vůbec nepochopila, myslela jsem to jinak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
19.11.20 12:55

@Astyna88 No, schválně jsem to přehnala. Protože každá vnímáme situaci jinak. A nazvat někoho labilní jen proto, že vyžaduje věci, které se nám zdají směšné, nvm :nevim: Kdyby to probíhalo fajn, tak čaj ani řešit nebude. Ale když už se to všechno pos..o, tak chápu, že i tohle je pro ní nepříjemné.

Já třeba teď taky budu mnohem víc ostražitější a budu se ptát. Manžel jasně ví, co nechci. Právě na základě špatných zkušeností z prvního porodu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
19.11.20 13:44

@P4ja

Ale tak to jsi vůbec nepochopila, labilní je pro mě člověk, který mu nevadí ohrožovat své dítě na bruslích, tobogánu, ale hrozně mu vadí, když vezmou dítě po porodu, které se narodilo před termínem, zkontrolovat, má výkyvy nálad, kde se povyšuje nad ostatní. Labilní je člověk s neurčitou psychikou, který si často stěžuje na vše kolem, i když k tomu nemá důvod… :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1025
19.11.20 14:17

@Rézi 77 @Pidulka1991 no přesně, v těhotenství je dobré být aktivní, ale vybírat sporty, některé miminko neohrozí nejlépe. Já třeba byla ještě v den porodu plavat, ale brusle by mě teda nenapadly.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2974
19.11.20 16:51

@Astyna88 asi bych si být vámi doplnila slovní zásobu, protože slovo labilní opravdu neznamená to co píšete. A můžete mi prosím popsat výkyvy nálad u mého, porodu? A prosím, ještě to povyšování nad ostatní, pokud tedy nemyslíte základní lidskou slušnost a to je představit se kdyz se vám někdo jiný představí.

Dále prosím aby nedošlo v mejlce… Já jsem k tomu porodu na těch bruslích nepřijela, protože podle pár reakcí jsem pochopila že jsem snad i rodila s bruslemi na nohou. A takhle zpětně jsem si uvědomila že jsem vlastně i jako těhotná lyžovala, takže teď do mě. A k tomu tobogánu… Vozidla jsem na něm všechny své děti ještě než jim byl rok, takže samozřejmě černý tobogán nejlépe v nějakém adrenalinovém centru to musel být :mrgreen:

A můj muž se zapojoval dost, nebojte. 2× byl říct i o to ať mi píchnou vodu, když teda řekli že mi ji píchnou a zatím nikdo nepřišel, a nakonec mi tedy praskla sama pár sekund před samotným tlačením.
Když šel za malým aby ho zkontroloval a vyfotil mi ho, aby mi mohl ukázat jak vypadá naše dítě, tak dostal ještě vynadáno, že ho ještě nesmí fotit. Proč ho nesměl fotit dodnes nevím.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 08:14

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
19.11.20 16:54

@Denino Promiň, ale já o tobě nenapsala, že jsi labilní. Čti pořádně a nenapadej mě prosím, děkuji.

Příspěvek upraven 19.11.20 v 18:01

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
19.11.20 17:11

@Astyna88 Takže protože jezdila v těhotenství na bruslích a na tobogánu, tak proto je labilní když si stěžuje na přístup personálu?? To jako fakt?

Jinak moje dcera je nedonošená. Veškerá nutná vyšetření dělali na mém těle. Naopak v tomhle byla dětská Dr neoblomná a seznala to jako nezbytné.. I když gynekoložka prskala. Vážení atd. pockalo. A pak trvalo chvilinku a manžela automaticky vzali s sebou. A hned jí donesli zpátky.

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
20.11.20 07:06

@P4ja

Tady to nemá cenu, promiň. :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
20.11.20 07:08
 • Zmínit
 • Nahlásit
84
20.11.20 09:06

Tož že monitor neukazuje kontrakce znám též, u třetího porodu mne to úplně rozhodilo, když jsem měla kontrakce po dvou minutách a Dr. tvrdila, že na monitoru nic není, tož si to vymýšlím…
Každopádně gratuluju k zdravému chlapečkovi a přeji hezký čtvrtý porod…

 • Zmínit
 • Nahlásit
5901
20.11.20 09:08

@P4ja jak moc je dcera nedonosena, nevěřím, že y takhle nechali na břicho mimčo třeba 26tt :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2038
20.11.20 09:10

@Petrusska007 souhlas!

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
20.11.20 09:15

@Pidulka1991 To máš určitě pravdu, ale šlo mně hlavně o to, že se přístup v jednom konkrétním případě může diametrálně lišit. A většina vyšetření jde udělat na těle matky nebo odložit na později, ale je to jen o přístupu personálu. I to, že jí neřekli vůbec nic a hned ho odnesli :( A taky zakladatelka nedonošené dítě neměla, jestli jsem něco nepřehlédla.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5901
20.11.20 10:11

@P4ja tak jakou porodnici si vybrala takovou měla.. Podle deníčků mi přijde že je to taková nepříjemná ženská, tak se možná nedivím, ale ne obhajuji to…

 • Zmínit
 • Nahlásit
556
20.11.20 10:18

@Denino Při jakémkoliv sportu v pokročilejším stadiu těhotenství, kde je riziko pádu na břicho či jeho pohmoždění (což jsou lyže - časté srážky s jinými lyžaři i vlastní pád, tobogán - stačí nějaký blbeček dole pod skluzavkou při výpusti, brusle - nájezd na nerovnost a následný pád), je riziko předčasného odloučení placenty, které plod ohrožuje bezprostředně na životě, stejně tak rodičku. Proto vám tu některé holky nemohou vystát to, že jste tyto sporty provozovala. Což ostatně každého věc, jak ke svému těhotenství přistupuje. Ale jak se říká, se džbánem sechodí tak dlouho pro vodu, až se utrhne - v rodině máme následky po jednom pitomém pádu z kola, několik dní v komatu s nejistým výsledkem, důvodem byl nájezd na nerovnost na chodníku… stát se toto těhotné, tak jí s vysokou pravděpodobností těhotenství ukončí. Nemějte holkám za zlé, že vám to kritizují, dobrovolně jste tomu šla naproti a pro některé je prostě ta vidina důsledků reálnější než pro zbytek populace…

 • Zmínit
 • Nahlásit
11440
20.11.20 11:01

@PETRAKIM
Je to tak.
Se dvema detmi clovek musi byt aktivni i pred porodem, takze zadne pecivalstvi nehrozi. Rizikove sporty nejsou k udrzeni kondice potreba.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19893
20.11.20 12:27

@Pidulka1991 Tak ona to i psala, že tuhle porodnici fakt ne. Ale nikdy s nevíš, ani když vybereš. Kamarádka vybrala porodnici, která je široko daleko vyhlášená respektem, přirozeným porodem atd. A doporučují všechny duly a soukromé PA v okolí. A zrovna narazila na snad jedinou PA, na kterou nejsou dobré reference. A teď je z toho chudák špatná.

A na druhou stranu, vždyť porod je tak křehká a pro ženu snad nejintimnější věc. A kdy jindy žena nejvíc potřebuje respekt, důvěru a klid, když ne v jeho průběhu?? A upřímně vždycky se divím, co některé hrdinky tady napíšou, když někdo popisuje takovéhle zacházení. Vždycky si představím, jestli bych svojí dceři takový porod přála. Některé asi ano :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5901
20.11.20 12:56

@P4ja však já to neobhajuji, ale psala jsme tu i pohled z mého porodu. Já spokojená, měli jsme tu nejochotnejsi sestru na oddělení druhá chtěla dávat stiznosti :nevim:… Nic spatneho sestra neudělala, jen ji dala léky na bolest, tak jak si přála a další ji mohla dát az za několik hodin :nevim:, byli dle ní všichni blbci a ona hvězda, fakt arogantní ženská… Podobně na mě působí i tato rodicka… Ale že nevereri kontrakce, jsem už zažila u kamarádek takže toto mě nepřekvapuje…

 • Zmínit
 • Nahlásit