Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Můj třetí porod byl… prostě divnej…, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
17497
20.11.20 13:12

@Pidulka1991 Jasně. Jenže to je právě ono. Každá jsme jiná a každá to vnímání máme jinde. Obzvlášť při porodu. Kdyby se automaticky dala domluvit pa v porodnici, ale taková, co se s tebou potká před porodem třeba dvakrát a ujasnite si co a jak, pak by to taky bylo jiné.

Jinak taky jsem měla takovou maminku na pokoji. Ale ve finále na tom možná byla líp než já. Protože já blbka jim vše sežrala. A ona si některé věci nenechala líbit.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.11.20 14:46

Tak z toho popisu porodu mám vážně hrozný pocit. Nejhorší ta chvíle, kdy ti mlčky odnesly tiché mimino.
Ale z tvého chování taktéž.
Jsem taky zvyklá, že se mi personál představí, ale určitě neraguju stylem: a vy jste kdo?

Pokud chceš měnit chování ostatních, asi je nejlepší začít u sebe.

Jo a mám taky tři děti, neříkám, že jsem nějak opatrná, spíš naopak. Taky jsem šla plavat den před porodem.Ale tobogán před porodem a brusle s pupkem by nenapadly ani mne a ješte se tím chlubit? To už je zhovadilost. Stačí jeden pád a je po miminu.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 14:48

 • Zmínit
 • Nahlásit
23.11.20 11:59

Ahoj,

to jak to probíhalo, samozřejmě v pořádku není, ale:

 1. Co dělal manžel? To tam prakticky s Tebou nemusel být a vyšlo by to nastejno. Proč se neptal? Proč neurgoval personál?
 2. Předně než na emiminu je potřeba to napsat do té nemocnice s tím, že chceš po nich vyjádření co to mělo znamenat a že se Ti takové chování nelíbilo a ať se to řeší.

Četla jsem, že odezva personálu byla protivná, protože paní byla protivná.
To je naprostý nesmysl. Jedná se o porodnické oddělení, kde mají být profíci a i kdyby tam řvala jak tygr tak se mají chovat profesionálně. A je skvělý, že jsi Ty i dítě zdravá, ale to neznamená, že jsi to měla nechat plavat, ale ba naopak ozvat se a řešit to.

Zdravím.

 • Zmínit
 • Nahlásit
29
23.11.20 22:16

Gratuluju ke zdravému mrňouskovi. Já měla u prvního porodu něco podobného. Já přenášela tak v pondělí Hamilton. Odešla zátka večer. V úterý od 11 dopoledne kontrakce rovnou po 3 minutách a bolest, že jsem i na záchod lezla skoro po 4. Na monitoru žádné kontrakce a prý, že když do večera noc nebude půjdu domů. Večer otevřená na 2 cm. Ale monitor pořád nic. Tak na porodní pokoj a horká vana. Za hodinu 10 cm, prasklá voda, 3 zatlačení a malá na světě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
vbu
588
24.11.20 06:56

Fascinuje me, jak tady vetsine prijde v poradku, ze personal nepozdravi a nerekne nic. Zkuste se tak chovat v jinych oblastech sluzeb ( v bance nepozdravit klienta, ve skole deti a rodice na tridni schuzce atd atd ) Myslim, ze rict dobry den, ja jsem pro dnesek Vase porodni asistentka, co vas privadi uplne otevre jinak komunikaci. Ja si dodnes pamatuji u prvniho porodu jak jsem dojela do porodnice s tim, ze rodim a PA se na me s usklebkem podivala a rekla: no to teprve uvidime. V tech bolestech to proste prvorodicku rozhodi…ja teda bych na to kreslo rodit teda nesla, rekla bych at mi donesou zinenku. Nedivim se, ze se autorka necitila bezpecne. Zeny pri porodu se instinktivne " uzemnuji", takze rodit takto ve vysce je nekomu opravdu neprijemne. Kdo chce prirozeny hezky porod na neco takoveho jako vysetrovaci kreslo vazne nepoleze…

Příspěvek upraven 24.11.20 v 06:57

 • Zmínit
 • Nahlásit
51
24.11.20 12:17

@Pozitivni-obrazy jo jo to vy jste kdo mě taky zarazilo. A taky ta hláška o padání miminek na zem

 • Zmínit
 • Nahlásit