Můj nádherný porod

Porod

Bylo 27. 8. 2012. Úplně obyčejný den. Děti si užívaly poslední dny prázdnin, lidé chodili do práce, nakupovali a mně se v tento den změnil celý život.

Byl to krásný letní den. Ráno jsem měla kontrolu u svého gynekologa. Hrozně jsem se těšila na to, až zase uvidím svého chlapečka na ultrazvuku. To jsem byla 35+5. Těhotenství probíhalo naprosto ukázkově. Všechny kontroly byly v pořádku, maličký prospíval a já si užívala každý den, kdy jsem ho ještě měla jen a jen pro sebe. Každý kopanec, ať už byl jakkoli bolestivý nebo jen jemné zašimrání, mi vykouzlil úsměv na rtech. Věděla jsem tak, že je můj chlapeček v pořádku. To, že jsem těhotná, jsem zjistila až ve 20. týdnu. Ano, je to tak. MS chodila každý měsíc na den přesně, vůbec žádné příznaky těhotenství, prostě nic. Možná mi to nebudete věřit, ale je to tak. Byl to pro mě naprostý šok, ale každým dnem jsem se víc a víc těšila, až bude maličký tady s námi. Ale koho by to napadlo, že se prckovi bude chtít na svět o měsíc dřív? TP byl stanoven na 27. 9. 2012. Ale abych začala pěkně od začátku.

Jak už jsem psala, byl to jeden z posledních letních slunečných dní a já se těšila na prohlídku, kde se měly měřit i ozvy miminka. Pan doktor vše zkontroloval a řekl, že je vše v naprostém pořádku, miminko že má odhadem 3100 g a že je už pěkně nachystané, takže rodit budu určitě o něco dřív. Nejdřív jsem se trošku vyděsila, přece jenom do termínu zbývá měsíc, ale taky už jsem se toho dne D nemohla dočkat. Vůbec by mě nenapadlo, že za 12 hodin budu hekat na porodním sále.:) No ale abych nic nevynechala. Přijeli jsme s přítelem domů, uvařili si něco k obědu a jen tak jsme se váleli. Navíc na mě padala nějaká únava, takže se mi ani nic jiného dělat nechtělo. K večeru jsme vzali našeho psa a šli jako obvykle na procházku do lesa. Naštěstí bydlíme hned na kraji vesnice, takže to opravdu bylo kousek.

A co se nestalo! Jen jsme došli k lesu, hodili psovi pár aportů a najednou „lup“. Teplo se mi začalo rozlévat po nohách. To snad ne! Praskla mi voda. Tady. V lese! Co teď? Říkám to příteli, ten na mě nevěřícně kouká, jestli si zase nedělám srandu. Ale když uvidí pode mnou kaluž, která se každou vteřinou zvětšuje a zvětšuje, začne panikařit. Prý v lese určitě ještě nikdo nerodil :) Říkám, že rodit určitě ještě nebudu, protože nemám vůbec žádné bolesti. Spěcháme domů. Připadala jsem si jako slimák, protože se za mnou táhla mokrá stopa :) Nevěřila bych, že té vody je tolik! Hned jsem si připadala o 10 kilo lehčí. Přišli jsme domů, pes se chudák ani nestihl, vy víte co :) V rychlosti jsme začali balit věci do porodnice, ale stejně jsem polovinu zapomněla doma. Sedáme do aut, jedeme. Naštěstí je porodnice vzdálená jen 8 km, takže jsme tam byli hned. Bylo 21.00.

Na příjmu se mě sestřička nemusela ani ptát, proč jsme tady. Když viděla moje bříško a kompletně mokré nohy, hned nás poslala na gynekologii. Podotýkám, že mě pořád nic nebolelo. Kdyby mi nepraskla voda, tak ani nevím, že rodím :) Vyšetřil mě velice milý doktor a s úsměvem na rtech říká, že jsem otevřená na 5 cm. Poslal mě tedy rovnou na porodní sál. Tam se mě ujala milá PA. Také mě vyšetřila a dala klystýr. Toho jsem se bála jako čert kříže, ale byla to pro mě naprostá úleva :) Poté mě napojila na monitor, kde už byly teda pořádné kopce, ale bolesti pořád nikde. Jo, vlastně byly, ale opravdu slabé, takové jak při běžné MS. Ve 23.00 se na mě přišel podívat doktor. Zkontroloval mě a nasadil kapačku pro urychlení. A hned se to rozjelo. Kontrakce se střídaly jedna za druhou. Ani jsem se nestačila vydýchat, už tu byla další. Je 23.45, volám na sestru, že už chci tlačit. Poslední kontrola a říká, že už opravdu můžu. Tak se šlo na to.

Na 4 zatlačení byl Tobiášek na světě. Bylo 28. 8. 2012, 4 minuty po půlnoci. Okamžitě se rozplakal. Měřil 48 cm a vážil 2830 g. Měl krásné černé vlásky. Ten pocit, když jsem ho poprvé uviděla, se nedá popsat. Byl to ten nejkrásnější okamžik v životě. Konečně je tady s námi! Od tohoto okamžiku se mi změnil celý život. Už nejsem jen já a přítel. Už jsme my. Rodina. K čemu jsou peníze? K čemu mít 3 luxusní auta, vilu a bazén se saunou? My nic takového nepotřebujeme. Máme jeden druhého, a to je to hlavní. Máme to štěstí, že je náš chlapeček naprosto zdravý a my jako rodiče ho milujeme a těšíme se z každého dne s ním. To je pro nás to nejdůležitější.

Abych to shrnula. Voda mi praskla cca v 20.00. Ve 21.00 jsme dojeli do porodnice a bolesti trvaly necelou hodinu, než se malý narodil. Nástřih jsem ani necítila, epidural jsem neměla. Snad jen to šití bylo nepříjemné. Byl to pro mě nádherný porod a takový porod bych přála každé mamince. A pokud budete mít porod o něco bolestivější, ten malý uzlíček štěstí, co na vás čeká na konci, za to určitě stojí. To mi věřte!

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 16.12.12 07:43

Wou opravdu krásný porod :kytka: moc gratuluji k miminku a přeju hlavně hodně zdravička a pohody :hug:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 16.12.12 09:40
:potlesk:
 
unity
Kecalka 167 příspěvků 16.12.12 11:17

Gratuluju k miminku :kytka: Měla jsem to hodně podobné, příjem ve 21.00 bez bolestí, hodinku nato mi praskla voda a v 0.35 se nám narodila dcera :srdce:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 16.12.12 12:01

Gratulace :kytka: A ať jste zdraví ;) :hug:

 
Mišanila  16.12.12 12:50

Hezký porod, gratuluji.
Jen ale nechápu, proč u tak rychlého a bezproblémového porodu kapačka na urychlení 8o? Kdybych byla druhorodička, tak mu řeknu ať si tu kapačku dá sám :D To aby jsi dítě porodila o 10 minut rychleji? :)
No nic, už mlčim, ale tohle mi připadá jako zbytečné zasahování, ale třeba měli nějaký extra speciální důvod, o čemž teda pochybuji.

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 16.12.12 14:03

@Mišanila Souhlasím. Zakladatelce gratuluji  :kytka:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 16.12.12 14:12

Opravdu krásný porod. Moji drobci se narodili přesně o 6 let dříve :-) Přeji samé zdravíčko :-)

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.12.12 18:51

Krásný porod, jen jsem nepochopila proč ten oxytocin, asi se chtěl pan doktor v klidu vyspat. Já bych si kapačku na urychlení dát nenechala.

 
NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 16.12.12 19:41

Tak takovej porod by si každá přála! Já taky neměla nejhorší, ale takovej fofr to teda nebyl.. trval 12 hod. Blbý byly poslední 4, předtím brnkačka..

 
Malinoisa
Kecalka 155 příspěvků 16.12.12 22:38

Ty jo, tak to jsi mela nadherny zazitek.Moc gratuluji a hodne zdravicka :kytka:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 17.12.12 15:00

Moc krásný porod.. :) Zpětně k němu moc gratuluji.. a k malému ještě více :) ať vám přináší samou radost :) :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:10

Wau krásnej porod, gratuluji k mimiškovi :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 17.12.12 22:35

Krasne teda :potlesk:. Ja jsem mela taky krasny porod a tesim se na druhy, ale na tebe nemam :mrgreen:. A nakopala bych ty, co vubec nevedi, ze jsou tehotne - takze i tebe :mrgreen: :mrgreen:. I kdyz mi to nikdo neveri, tak ja jsem u obou tehotenstvi mela jasne priznaky (silne bolesti prsou, ktere normalne nemivam) jeste pred uhnizdenim vajicka. No a nevolnosti sileneho razu hned na to… Ja ti tak zavidim! :hug: :hug:

Příspěvek upraven 17.12.12 v 22:59

 
tehuzu
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 18.12.12 01:04

Gratuluji a doufám, že budu mít taky tak krásný porod. :hug: :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:07

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Miminko na cestě


Reklama