Můj neplánovaný domácí porod

Porod

Nikdy by mě nenapadlo, že budu rodit doma. Domácí porod je pro mě obrovské riziko, dobrovolně bych do něj nešla, ale stalo se...

Mé druhé těhotenství probíhalo naprosto bezproblémově stejně jako to první. Dodnes nevím, co jsou to těhotenské nevolnosti a podobné chuťovky.

Jak se blížil termín, plánovala jsem, že opět porodím v našem městě. Měla jsem víceméně pozitivní zkušenost (bolelo to šíleně :-D), tak proč si to nezopakovat.
Ve 40+3 v noci mě probudila mírná bolest, spát se nedalo, tak jsem vstala, zkontrolovala tašku do porodnice a šla do sprchy. Manžel se mi smál, hlavně prý abych měla umyté vlasy.

Až do rána jsem pak pospávala v obýváku a probouzela se s mírnou bolestí co 20 minut. Dopoledne bolest trochu zesílila, ale o pravidelnosti se moc nedalo mluvit, a tak jsme si řekla, že počkám do 13 hodin, kdy jsme měla jít do nemosnice na kontrolní monitor. To už byly křížové bolesti silnější, asi po 15 minutách.

Tehdy asi padlo klíčové rozhodnutí. Doktor a PA konstatovali, že na monitoru kontrakce skoro nejsou vidět, jsou krátké a nález byl taky sotva na prst. Navrhli mi, že můžu zůstat na gynekologickém oddělení nebo ještě počkat doma, že na porod to zatím nevypadá. Prý jak daleko to mám do nemocnice, zda mě má kdo odvézt. No, autem asi 5 minut, manžel už měl volno, tak jsem se rozhodla ještě vydržet doma, v klidu, s rodinou.

Nejlepší rada zněla: „Dejte si horkou vanu a buď to přestane, nebo se to rozjede.“ A to se tedy opravdu rozjelo!!! Doma jsem poslechla a napustila si vanu, asi za půl hodinky se snesitelná, kratší bolest změnila v souvislou šílenou bolest v kříži.

Jakmile starší dcera odešla ven s příbuznými, přestala jsem se kontrolovat. S úpěním jsem vylezla z vany a došla do ložnice, manžel zatím přijel s autem těsně před dům. Problém byl, že jsem už nebyla schopná se ani obléknout, natož sejít dvě patra. Pak mi praskla voda a mně se začalo chtít hrozně tlačit, dokonce jsem už cítila hlavičku.

Někdy tou dobou zavolal lehce hysterický manžel záchranku, měl panickou hrůzu, že mě bude muset odrodit sám. Než přijela rychlá, stála jsem opřená o komodu a lehounce jsem přitlačovala. Manžel zatím nervní jako pes, vyhlížel sanitku z okna a pak jim mával jako blázen.

Bylo to asi dost vtipné, nějaká stařenka řidiči sanitky ukazovala naše okno, odkud manžel hulákal jako na lesy. Jakmile dorazili, hned prý že jedem do nemocnice, já na to, že už to asi nestihnem.

Paní ze sanitky koukla co a jak a povídá: „Lehněte si a tlačte.“ Rychle pod mě strčili nějaké fólie a šlo se na věc. Na třetí zatlačení mě malinko střihli, báli se, abych se neroztrhla - a vykoukla ven hlavička. Na další zatlačení vyklouzl malý úplně.

Hned mi ho dali pochovat a pak ho zabalili do fólie, aby neprochladnul, v pokoji bylo pořád okno dokořán. Pak už jsme zamířili do nemocnice, kde jsem porodila placentu.

Závěr: prý překotný porod. Ta obrovská ochromující bolest trvala cca kolem hodiny. Saniťáci u nás strávili sotva 5, možná 10 minut. Tři malé stehy. Když mě přešla euforie z narození naprosto zdravého chlapečka, nemohla jsem pak spát a představovala si, co se všechno mohlo stát. Pro okolí jsem se nakrátko stala hrdinkou, raritou, pro některé i alternativní nezodpovědnou matkou, co riskuje život dítěte.

Manžel si ale roli hrdiny užil docela rád, kamarádi si z něj dělali legraci, že chtěl ušetřit za doporovod k porodu. No, máme adrenalinový zážitek do konce života, ale do třeťátka už nejdeme. :-)

Hodnotilo 64 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 22.03.15 09:43

Pěkný, gratuluju :-)

Mě doktorka po rychlém prvním porodu varovala, že druhé možná porodím doma nebo v autě :lol: Tak třeba budu mít jednou podobný zápisek :)

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 22.03.15 09:49

Jsem se ke konci nasmala :-) Gratuluji :kytka:

 
Lucije87
Kecalka 289 příspěvků 22.03.15 10:51

Měla jsem to hodně podobné, ale my ještě stihli dojet do porodnice… ale taky za pět minut dvanáct :) v 5.23 příjem a v 6.03 byl malý na světě. doufám že druhý porod nebude ještě rychlejší :mrgreen:
gratuluji :kytka:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 22.03.15 10:53

Při představě manžela mávajícího v okně a stařence, jsem se fakt neudržela smíchy :lol: Gratuluji k zdravému miminku a nepřemýšlej, co kdyby, zvládla jsi to skvěle :kytka:

 
Ivčis
Závislačka 2957 příspěvků 22.03.15 10:53

@hanavendy Téda první pogratuluji k synkovi a přeji Vám jen a jen zdraví štěstí a lásku. Chtěla bych jen vědět jak dlouho trvat Váš první porod? Jsem teď podruhé těhotná a teda potěš koště tohle bych zažít taky nechtěla. I když je lepší než se trápit hodiny v porodnici ale vidím to stekně jako Vy, to riziko je pro mě obrovnské. Děkuji :kytka:

 
bambooska
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 22.03.15 11:43

A to já doufám, že doma v klidu porodím a nebudu muset podstupovat to obrovské riziko v porodnici. Gratuluju :)

 
Zelený Drak
Nováček 2 příspěvky 22.03.15 11:53

Tak jsem se kvůli tomuhle deníčku registrovala :) Jak totiž píšete, že jste si pak představovala coby kdyby, tak mě napadlo doporučit Vám na uklidnění útlou knížečku „Porod a budoucnost Homo sapiens“ od francouzského lékaře Michela Odenta. Není to žádný iracionální fanatik a řeší zajímavé otázky ohledně průběhu porodu a zdraví dítěte. Tak by Vám to třeba pomohlo si říct, že když už to nebylo zrovna podle plánu, tak jste snad aspoň synovi založila na pevné zdraví :kytka:

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 22.03.15 12:05

Na záda a nástřih? Tak hlavně, že vás „zachránili“, bez nástřihu by to nešlo. :zed:

Příspěvek upraven 22.03.15 v 12:23

 
Kassy
Závislačka 3106 příspěvků 22.03.15 12:50

@slona: Přesně to bylo první, co mě při čtení napadlo. Do té doby bezproblémový porod, který autorka deníčku zvládala krásně instinktivně sama a sotva se do toho vloží zdravotníci, hned je nutný nástřih. Kdyby ji nechali stát u té komody, jako předtím, nejspíš by vůbec potřeba nebyl :zed:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 22.03.15 13:08

Tak vzhledem k tomu, ze nejspis nemeli monitor (minimalne neměli dostatek casu), aby mohli snimat, jak se dari miminku v brisku, tak byl nastrih nejrychlejsi varianta. Mne se u prvni dcery rozjel porod predcasne a rychle, za 4h odrozeno, take me nastrihavali, tak jsem se pidila po tom proc, kdyz mela minihlavicku a bylo to z duvodu, ze chteli mit nedonosence rychle venku, u techto mrnousu se nemuze cekat, az si telo poradi, kdyz nikdo nevi, kolik maji sily. Kdyz doktori nevedeli, jak ditko dosavadne zvladalo prubeh porodu, tak si nemyslim, ze by u zakladatelky provedli neco hrozneho :nevim:

Jak jsem psala, prvni dite jsem mela venku za 4h, u druhe jsem citila, ze se neco deje, ale v porodnici zadny nalez (respektive 2cm, na ktere jsem byla otevrena uz predtim pri pravidelne kontrole). Chteli me poslat domu, nastesti jsem se nedala. Prespala jsem tam a s minimalnimi bolestmi jsem z niceho nic byla na 8 prstu, praskla voda a za 30 minut mala venku. Dovedu si predstavit, ze kdybych je neumluvila, tak taky rodim doma nebo nekde v aute. U obou deti jsem mela stahy jen v podbrisku, tak si doktori mysleli, ze mam jen poslick, monitor jim nic nezaznamenaval :mrgreen:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 22.03.15 13:19

Hlavně že stihli nástřih, aby se náhodou nepotrhala a zabalili dítě do folie, asi doma neměli žádnou deku, plenky a oblečení pro miminko. Aneb, jak se dá stihnout nemocničně vedený porod doma během 10min., co se tam objevili zdravotníci. Úzko je mi z představy, že nástřih dělal někdo, kdo ani nebyl gynekolog.

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 22.03.15 13:22

@LadyTommy nedonosenec a dite 40+3 je rozdil

Hlavne ze jsou vsichni v poradku.

Ja prvniho prekotne. 7 prvni zaboleni,9:30 vrnku

Ted se desim ze nestihnem, dvojcata v aute nebo doma muz fakt neda

 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 13:23

@Ivčis První porod byl dlouhý dost, velké bolesti asi 7 hodin. I tenhle nebyl krátký, ale z dlouhých a nepravidelných interalů to byla najednou bolest, že jsem si ani nezvládla nandat kalhotky. :D

 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 13:24

@Zelený Drak Díky. Cítila jsem se dobře, doma, žádné přístroje, zákroky…ale otázka je, zda bych takhle mluvila, kdyby se objevil problém…no asi ne.

 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 13:26

@slona @Kassy Ten malý nstřih a polohu jim nezazlívám, už to byla otázka chviličky, bylo vpodstatě hotovo a hlavně neměli tolik zkušeností, tak raději nastřihli, no.

 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 13:28

@LadyTommy Souhlas. Měla jsem v té nemocnici taky zůstat…nenapadlo mě, že to půjde tak rychle. Prý ty křížové bolesti monitor taky nesnímá. :nevim:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 22.03.15 13:28
:potlesk: :palec:
 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 13:33

@4family Nevím, jestli „zkazili“ porod, ale já a hlavně manžel jsme byli klidnější, když přijeli. Jednak kvůli rychlému případnému odvozu miminka nebo mě do nemocnice a taky- manžel by asi fakt nevěděl, co s miminkem.
Holt termofólie ho zaahřála, ale já měla do nemocnice aspoň svoji peřinu. :mrgreen:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 22.03.15 13:33

Krásné a osvěžující :D Také jsem se nasmála :D:D :D:D :D:D :D U mého chlapa bych to viděla podobně :D Minule jsem se ho ptala, zda je ochotný přestřihnout pupeční šňůru :D a on na to " Můžu na to použít své nářadí? :D "
a tak mu říkám " Myško, laser by ti nepovolili :D:D :D:D :D "
A on místo toho vytáhl švýcarský nožík :D:D :D:D :D Kterým spravuje všelicos :D:D :D:D :D:D :D :D Noo také krásná vidina :D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 22.03.15 13:37

Kamarádku takhle taky pustili domu, že není ani na prst. Dojela doma, praskla jí voda, když šla na záchod a malá hned šla ven. Jela jak na tobogánu. Kamarádka v koupelně 2× zatlačila a malá byla venku. Teprve pak šokovaný přítel volal záchranku. Ještě jim v porodnici řikala, že u prvního porodu byl kluk po prasknutí vody venku za 15 minut a neměla ani bolesti, jen jako poslíčci a že se bojí, že to nestihnou. Ale i tak jí vyhnali domu, když nemá pravidelný bolesti a není otevřená. Placenta z ní vypadla, když vstala, záchranář jí shrábnul do pytlíku a jeli do porodnice. Takže si kamarádka odskočila domu na hodinu jen porodit a zas se vrátila. Ale řikala, že měla hrozný strach a že nechápe matky, co rodí doma. Jinak jsou holky v pořádku a maj zážitek na celý život. Ona mi den před porodem volala a ještě jsme to řešili, že má strach aby neporodila doma. Ono by se to nestalo, kdyby si jí nechali v porodnici a nevyhnali je domu… Hlavně že to dobře dopadlo. Přeju vám oběma moc zdravíčka :)

 
nelinko
Kecalka 384 příspěvků 22.03.15 13:44

Gratuluju! Mela jsem taky prekotny porod, ale nastesti jsem uz lezela v porodnici… :-)

 
Kassy
Závislačka 3106 příspěvků 22.03.15 13:46

@hanavendy: A podle mě jsi naopak udělala dobře, žes odjela zpět domů. Vždyť jsi to zvládla úplně skvěle přesně tak, jak příroda zamýšlela. V porodnici by ti do toho dost možná zasahovali a nakonec komplikace sami vyvolali, nebo by se ti stresem z toho prostředí a z chování doktorů třeba porod i zastavil. Fakt si myslím, žes udělala dobře, doma ses cítila líp a porod dopadl přímo výborně, tak proč by sis to měla vyčítat nebo to považovat za chybu?

 
Meredit
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 1 inzerát 22.03.15 14:01

Jako bych četla sebe před půl rokem :mrgreen:
Také jsem psala deníček o mem nečekaném porodu doma, jen ja už otevírala zachránce s mimcem v ručníku a doma byl jen pes :D
Já jsem ráda že to takhle dopadlo, na rozdíl od prvního porodu jsem byla naprosto v pohodě, nenastrizena a stačilo dvakrát lehce přitlačit misto sileneho půlhodinoveho tlačení v leze.
Nemysli na to co by kdyby, dopadlo to nejlépe jak mohlo :kytka:

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 22.03.15 14:08

@LadyTommy O dítě bych se bála, kdyby jim dali oxytocin, nutili ji ležet, zakázali se pohybovat a nebo mamince rovnou skákali na břicho, musela počkat s tlačením, než si personál něco nachystá. Takto přirozeně běžící porod je pro dítě ta nejlepší varianta. Monitor vede ke spoustě zbytečných sekcí, ale otázkou je jestli to není spíše kvůli tomu jak se s rodícími ženami zachází v porodnicích. Zvládli to skvěle a sami! Moc gratuluji!

Příspěvek upraven 22.03.15 v 14:12

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 22.03.15 14:11

@Meredit tak to zní jako krásný a přirozený porod. Veliká gratulace :kytka:

 
Zelený Drak
Nováček 2 příspěvky 22.03.15 14:23

@hanavendy Jedna z věcí, co se v té knížce rozebírá je, že je důležité, aby se matka cítila v bezpečí (= nebyla ve stresu a neprodukovala hormony, které hladkému průběhu porodu zrovna neprospívají, vysvětluje to prostě doktorsky). Někoho stresuje doktor, někoho jeho absence, takže Vám mohlo pomoct, že na jedné straně jste měla (relativní) klid a na druhé jistotu, že pro Vás jedou.

Jinak si myslím, že když už dojde k nějakému neštěstí, tak je úplně jedno, kde. Stejně si člověk bude říkat, co mohl udělat jinak a dávat si to za vinu. A bude se s tím muset nějak vyrovnat. Rozdíl je v tom, že když se stane neštěstí v porodnici, všichni budou rodiče ujišťovat, že víc udělat nešlo. Když se stane doma, najde se víc těch, co budou říkat, že si za to „můžou sami“ a že „v porodnici by…“. Ale to můžou leda vykoukat z křišťálové koule.

Takže když všechno dopadlo dobře, tak je lepší myslet na to, co na tom bylo dobré, než co se mohlo pokazit :)

Příspěvek upraven 22.03.15 v 14:34

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 22.03.15 15:07

@LadyTommy u nedonošenců tuším chrání hlavičku nástřihemskoro vždycky… ale tady? kolik ušetřili? pár vteřin?

 
hanavendy
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 22.03.15 16:03

@Zelený Drak Pravda, nestresovali mě doktoři, měření ozev, oxytocin a kdesi cosi…takže to šlo jako na drátku. Ale protože jsem na domácí porod nebyli připraveni, neměli žádnou PA, která by kontrolovala průběh porodu, sanitka nás uklidnila.

@Krrysa Báli se prostě, abych se jim neroztrhla až na pr…

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 22.03.15 16:06

@hanavendy jo jasně, já to chápu, nejsou u porodu každej den, nemají tolik zkušensotí a kryjou se, je mi to jasný… :kytka: spíš je hrozný, že porodníci, ktetří profíci jsou, to dělají taky jak na běžícím páse, a le to už je plevelení :mrgreen: :mrgreen:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 22.03.15 16:07

@hanavendy Gratuluji :).. ano. věřím tomu, že křížové bolesti monitor nesnímá, já je měla 3 dny na kapačkách v porodnici a doktoři mi nevěřili, že se mi rozjíždí předčasný porod /31tt/..takže mi po vizitě oznámili, že jdu domů..sotva odešli, tak mi praskla voda a malý se narodil za pár hodin akutním císařem..

 
Meredit
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 1 inzerát 22.03.15 16:09

@slona děkuju, opravdu to bylo úžasné, ten pocit chytat vlastní dítě do rukou… :srdce: Je to úplně něco jiného než být porozena
A nejvíc jsem byla ráda že jsem unikla půlhodinovému štupování bez umrtvení, to bylo mnohem horší než celý porod :roll:
Nejvíc mi vadilo že hned po příjezdu záchranky jsem už malého neviděla, hned v nemocnici na nás čekali z dětskýho a na můj dotaz kdy ho dostanu jsem jen slyšela že ho musí důkladně vyšetřit a nechat si ho na pozorování, když už se ten chudáček narodil doma…

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 22.03.15 16:14

@Meredit Tak pro příště budete vědět, že tu záchranku nemáte volat :andel:

 
Meredit
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 1 inzerát 22.03.15 16:19

@slona já byla doma sama, jen se psem, nevěděla bych co s pupečníkem, nic…
Jako jinak byli skvělí, i potom lidi v porodnici, tohle byl jediný kaz :)
Příště bych volila asistovaný porod doma, bohužel už žádné nebude

 
slona
Povídálka 40 příspěvků 22.03.15 16:46

@Meredit úplně vás chápu. Zvládla jste to skvěle a nějaký bonding jste si taky užili a to je ten nejlepší start. Mám ohromnou radost, že to u vás proběhlo takhle hladce. Ještě jednou gratuluji a přeji vše nejlepší. :kytka: A možná ještě změníte názor ohledně dalšího dítěte. Jak někdo porodí doma, tak se většinou pro porody nadchne a chce další a další :lol: Je to jako droga. Příroda umí za nový život tak krásně odměnit :srdce:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 22.03.15 16:49

No to je krásný, velká gratulace. :mrgreen: Tuším Lacenka tu před pár lety popisovala, jak porodila doma v koupelně, dokonce před příjezdem rychlé. To jste hrdinky, asi bych šílela strachem, kdyby to na mě takhle přišlo doma.

 
jhh
Povídálka 30 příspěvků 4 inzeráty 22.03.15 17:25

Moc gratuluju. Mám za sebou obdobný porod.
Od prvni bolesti to trvalo 2h. Vzhledem k predchozimu 20h porodu jsem to fakt necekala - ale ve chvili, kdy jsem se doma prestala citit bezpecne (to je lepsi poucka nez obecne 2h 5min kontrakci, to jsem ani nemela), jsem povolala rychlejsi hlidani pro starsiho syna a jeli jsme. Akorát do porodnice vzdalene 25 min jsme to uz nestihli. Kratce po vyjezdu mi praskla plodova voda a pak uz se syn dral ven, manzel si jej zachytil sam a zachranka dojela az za cca 15 minut.
A to jsem vzdy byla proti „domacim“ porodum, povazuju je za neumerne riziko. Nakonec jsem to mela v terenu a zcela bez pripravy, takze jeste horsi. Ale zpetne (kdyz vim, ze vse dopadlo naprosto v poradku) to vnimam jako krasny porod, mnohem prirozenejsi nez prvni klasicky vedeny nemocnicni.

 
Meredit
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 1 inzerát 22.03.15 17:25

@slona díky, ale určitě ne, manžel je ode mě dost starší, už takhle je to dost a já jsem vděčná za to co mám :srdce:
@Cuarentena věř mi, nezešílela :mrgreen: Jako v první chvíli to byl šok když jsem zjistila že tentokrát to nebude obyč vyprazdňování před porodem ale že to bude něco většího, ale instinkty skvěle zafungovaly, najednou jsem byla klidná, vytočila 155 a na radu dala pod sebe ručník, pak bylo všechno rychlé, uklidnilo mě že malý kníkal i když byla venku jen hlavička, na druhou kontrakci byl venku celý a pokníkaval, tak jsem ho zabalila do nového ručníku a šli jsme otevřít záchrance :D Do kuchyně dojít podvázat pupečník mi paní na telefonu zakázala :mrgreen:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 22.03.15 18:01

Gratuluji, takhle nějak se narodila naše malá, takže vím o čem mluvíš, hlavně o té euforii " já přežila domácí porod a jsem v pořádku já i dítě" užívej si miminka, Liduš bude mít příští týden 5let a stejně si pamatuji každou minutu tohoto divokého porodu ;)

 
annaei
Extra třída :D 12859 příspěvků 22.03.15 18:05

@4family Přesně a nejduležitější je, že rodička je spokojeně, jak jí lidi ze záchranky zachranili. Přitom kdyby nepřijeli nejspíš by to skončilo lépe.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15846 příspěvků 22.03.15 18:15

@annaei A jak jako lépe? Jsou v pohodě oba, spokojení, zdraví. Tahleta masáž proti čemukoli, co zavání zásahem lékaře u porodu - ať je naprosto neškodný - už je fakt trapná. Neřeknu kdyby se matce nebo dítěti něco při tom zásahu stalo, kdyby měla z něčeho špatný pocit - ale skončila se třemi stehy naprosto spokojená a tady se z toho dělá hned drama první třídy.

 
annaei
Extra třída :D 12859 příspěvků 22.03.15 18:20

@hanka.br. Me i ty 3 stehy prijdou nesmyslny a zbytecny. Nikde jinde na zapad od cr se nastrihy nedelaji ani v nemocnici

 
Polokolecko
Kecalka 105 příspěvků 22.03.15 18:34

@hanka.br. naprotosto souhlasím, každej háže špínu na zdravotníky, jak všechno pokazí atd., ale nikdo už nevidí to, že máme jednu z nejmenších úmrtností novorozenců matek při porodu na světě…ono kdyby přišly komplikace, asi by se na to koukaly jinak… :) myslím, že tři stehy nejsou zase nic tak hroznýho, furt lepší než velká ruptura a záchranáři určitě nerodí každej den :)

pro ostatní, nerýpu, jen mi někdy přijde, že si nevážíte práce lidí, kteří Vám nebo Vašim blízkým můžou zachránit život :)

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 22.03.15 18:41

Gratuluju ke zdravému miminku. A obdivuju Vás, holky, všechny, co jste dokázaly takhle porodit doma. Já bych se asi zbláznila strachy… Ale můj druhý porod, ač v porodnici, byl skoro jakoby byl doma :mrgreen: Za celou dobu mě vyšetřili tak dvakrát (střídala se noční a denní směna), byli jsme na pokoji s přítelem sami, ten dospával. Personál měl co dělat s komplikovaným porodem jiné rodičky, a já nakonec málem porodila sama :mrgreen: Když přišla PA a podívala se, tak zbledla a fakt to stihla nachystat na poslední chvíli :mrgreen:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 22.03.15 18:46

Moc gratuluji ke zdravému kloučkovi, boužel mě taky straší že druhé dítko pujde taky rychle ven pač malej i s kontracemi byl za hodinku venku :-)

 
annaei
Extra třída :D 12859 příspěvků 22.03.15 19:06

@Polokolecko to mame protoze mame nejvetsi pocet potratu udelanych kvuli vyvojovym vadam, tak ze ty miminka, co v zahranici umrou po porodu v cr se ani nenarodi

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 22.03.15 19:13

Gratulu ač k neplánovému porodu doma. Já sama doma rodila tak vím jak je to krásné, i když pro tebe to asi zas tak úžasné nebylo. :kytka:

 
Polokolecko
Kecalka 105 příspěvků 22.03.15 19:15

@annaei ve zdravotnictví se pohybuju, takže znám a vím o spoustě případů, kdy by i po zdravém těhotenství miminko po narození zemřelo, bohužel, komplikace se nikdy nedají předvídat…nic není černobílé a nemá smysl se o tom nějak dohadovat. Jen mi to nepřijde úplně fér, zastávat slepě jen jednu stranu.

 
annaei
Extra třída :D 12859 příspěvků 22.03.15 19:19

@Polokolecko Tak já nejsem zastánce domacích porodů a myslim si, že to jistý důvod má, že to je v nemocnici. Přesto jsem nerodila v čr, protože tam člověk dopředu neví, jestli mu bude zaručen klidný porod. I si myslim, že epidurál je třeba suprová věc při dlouhodé bolesti, proč zbytečně trpět. Stejně u porodu si myslim, že je nejdůležitější klid a nebýt vystresovaný. A pak většinou porod může proběhnout bez doktoru a jejich zasahu.

 
Polokolecko
Kecalka 105 příspěvků 22.03.15 19:29

@annaei to určitě, s tím souhlasím taky, i já jako zdravotník nechci u porodu zbytečné zásahy jestli nebudou úplně nutné, ale zase ne za každou cenu. Je jasný, že všechno má svůj čas, ale často by prostě kvůli tomuto času ty mimča nepřeželi, prostě je to tak i když je to hrozný. A taky nezastávám domácí porody, i když rodička má doma klid tak riziko je obrovské a kdyby se stalo opravdu něco vážného, tak jde opravdu o vteřiny, což doma prostě splnit nelze. Jenom si myslím, že sousta lidí tady na zákroky zdravotníků zbytečně nasazuje.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 22.03.15 19:31

Nejsem zastancem porodu doma, ale toto je zcela odlisna situace. Gratuluji Ti a musim se fakt smat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Proste ta predstava manzel, starenka atd :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama