Můj porod a pobyt v Podolí

Těhotenství

Eliška konečně odpadla, nezabrala od 8 hodin, asi tušila, že potřebuji tvořit. Slíbila jsem, že popíšu svůj porod a pobyt v Podolí, tak se o to teď pokusím. Je to přesně 3 týdny, co jsem se vydala, netušíc, že druhý den ráno bude Eliška na světě, nakupovat. Už několik dní jsem ráno měla pocit, že když vstanu, tak ze mě trochu něčeho vyteče, ale myslela jsem, že je to jen výtok.

To pondělí se to opakovalo, a protože jsem z toho už byla trochu nervozní, tak jsem se rozhodla, že s vložkou pro jistotu zajedu ke svému lékaři. Ale moc jsem tomu nevěřila (že by to mohla být plodovka), a tak jsem nejdřív vyrazila nakupovat posledních pár věcí, které mi chyběly. Jenže…když jsem vystoupila z auta, tak jsem najednou měla dost vlhko v kalhotách, takže jsem to otočila a frčela domů. Tam se mi nejdřív podařilo spustit alarm, takže ve chvíli, kdy jsem stála uprostřed koupelny nad kaluží vody, která ze mě vytekla, mi volala drahá polovička, co se děje a vtipně dodal, jestli mi nepraskla plodovka. Tak jsem ho ujistila, že nejspíš jo a jeho reakce už byla jen " já hned jedu". No já tam zatím zmateně pobíhala a snažila se dobalit tašku do porodnice. Moc mi to zatím nedocházelo, vždyť termín jsem měla až za měsíc. Napadaly mě takový věci, že nestihnu kurs v Podolí, úterní cvičení a čtvrteční srazík s holkama. No máčo.

Pak dorazil Petr a fičeli jsme do Podolí. Tam jsme docela dlouho zvonili na porodním sálu, ještě že jsem nebyla zrovna akutní případ, docela mě to rozladilo. Pak se objevila PA a vzala si mě dovnitř. Řekla jsem ji, že mi asi odtéká plodovka a snažila se jí vnutit uplně promočenou vložku, ale ona se z nějakého důvodu dožadovala té, co jsem zrovna měla na sobě a která byla skoro suchá, tak jsem jí vyhověla a začaly jsme sepisovat příjem.

Když přišla doktorka, že mě vyšetří, tak jí řekla poněkud pochybovačně, že mi prý asi teče plodovka, což mě překvapilo, myslela jsem, že to činidlo to ukáže zcela spolehlivě.

Paní doktorka mi řekla ať si vylezu na vyšetřovací lůžko a v tu chvíli bylo jasno - další proud vody. Doktorka se jen usmála a řekla, že se nepochybně jedná o plodovou vodu. Vyšetřila mě a pak mě přesunuli na rizikový, kde jsem měla čekat až se rozjede porod.

Já jsem žádné kontrakce necítila, takže jsem vesele rozesílala SMS na všechny světový strany. V 19.hod. mě doktorka znovu vyšetřila na UTZ, řekla,že je zatím vše v pořádku a že budeme čekat. Asi v devět jsem se rozhodla, že půjdu spát neb mě čeká asi těžký den, jenže asi půl hodiny na to jsem začala pociťovat slabé bolesti. Okamžitě jsem popadla noviny a tužku a začala důležitě zapisovat čas. Kontrakce moc pravidelné nebyly, ale asi po hodině, začaly chodit asi po 6 min.. Rozhodla jsem se, že to řeknu sestře. Ta mě poslala do sprchy, ať to zkusím rozehnat teplou vodou, což se mi nepovedlo, neboť tekla pouze studená. Takže zpátky na sesternu, sestra jen zanadávala, že to snad není možný (ta studená voda) a připojila mě na monitor. Tam už kontrakce byly, ale otevřená jsem byl jen na 1 cm. Sestra mě ale nakonec vyslala na porodní sál, neboť tam prý snad aspoň ta sprcha fungovat bude. Asi hodinu jsem byla na přípravě, nic hroznýho YAL jsem samozřejmě ještě neměla, takže jsem dostala klasický klystýr, ale fakt to nic není. Mezitím už ty kontrakce byly podstatně bolestivější, ale dalo se to vydržet. Asi o půl druhé dorazil Petr a přesunuli nás už na můj porodní sál. Úplně nový a moc hezký, jen jsem si to už moc nevychutnala, protože kontrakce nebyly už moc příjemný. PA mě znovu vyšetřila, doufala jsem, že už uslyším aspoň na tři a začnu se hlásit o epidurál, jenže prý stále 1. To mě trochu uzemnilo. Pak nastal ten nejméně příjemný úsek porodu. Měla jsem kontrakci jednu za druhou a všechny do zad, žádný prodýchávání se mi moc nedařilo a pěkně jsem fňukala. Asi po dvou a půl hodinách se PA mě sželelo a řekla, že mě příjde vyšetřit doktor, jestli už je to na ten epidurál. No a jaké překvapení, já otevřená na 7, takže na epidurál už bylo samozřejmě pozdě, a tak mi jen píchli nějakej oblbovák, a že budeme za chvíli rodit. Pak už mám ten porod asi naštěstí v mlze. Když jsem zkusila jít do dřepu, tak malá začala mít problémy a najednou to začalo lítat. Jen z dálky jsem slyšela, musí jít ven kleštěma. No nic moc zážitek, podrobnosti vynechám, ale najednou jsem viděla Elišku. Byla jsem strašně šťastná, že brečí, což pro mě v tu chvíli znamenalo, že žije. Pak nasledovalo docela rozsáhlé šití, když přestávalo fungovat umrtvení, tak nic moc, ale doktor pochopil, a ještě mi trochu připíchnul, a pak už to bylo v pohodě. Na závěr se mi neodlučovala placenta, takže bylo rozhodnuto, že mně jí musí vyndat pod narkózou. To jsem smozřejmě necítila, jen mě později zarazilo (což jsem se dozvěděla od Petra), že jsme tam docela dlouho čekali až bude volný anesteziolog, protože tam byl jen jeden a ten byl zrovna zaneprázdněn.

Když to shrnu, čekala jsem, že to zvládnu líp, ale druhý den už bylo vše zapomenuto.
Musím říct, že jsem byla strašně ráda, že tam byl Petr se mnou, i když veškerá jeho funkce byla podavač vody a kromě toho mi propůjčil svůj palec, který jsem drtila během kontrakcí. Prý si ho chtěl chudák asi ve čtyři hodiny vyměnit za druhý, ale já druhý odmítla (vůbec o tom nevím :-)). Asi to pro něho bylo taky těžký, zvlášť když tam začali pobíhat s těmi kleštěmi (PA se ho ptala, jestli mu není špatně), ale vydržel a byl skvělej.

Jeho závěr z porodu byl, že je moc rád, že není ženská :-)))

Následujících 11dní v Podolí mě ale dost zklamalo.
Nejdříve jsme byly na šestinedělí, kde je to opravdu jak na běžícím pásu. Trochu se zahojte, trochu se rozkojte a nashle. Strašně záleželo na tom jaké sestry zrovna sloužily, některé byly skvělé, ale při některých směnách se člověk bál zaklepat na sesternu.

Kdyby bylo všechno v pohodě (tím myslím, kdyby Eliška pila), tak bych těch pár dní přežila, jenže Eliška se nechtěla přisát (byla maličká, do toho moje plochý bradavky…) a díky tomu jsme tam pobyly víc než bylo zdrávo. A místo toho, aby nám to v kojení pomohlo, tak to hodnotím spíš obráceně. Setkala jsem se tam se sestrami, které byly naprosto úžasné a mořily se s námi každé kojení i hodinu, jenže co to bylo platné, když druhý den přišla jiná, která nám suše řekla, že to nemá cenu a že tomu přikládám zbytečně velký význam, a dělala vše pro to, aby to skutečně nešlo. Takže jeden den jsme nakojily 25 ml každě kojení a druhý ani ň.

Problém byl, že jsem nebyla soběstačná, protože Eliška začala sosat, až když jí z kloboučku něco teklo, takže jsme jí tam posílali složitě mléko přes mlékovod, jinak se nerozpila. A na to jsem potřebovala další pár rukou navíc a cizí mateřské mléko pro začátek, takže jsem na těch sestrách byla závislá, a to byl kámen úrazu. Hormony zapracovali, a když jsem viděla , že službu má ten neochotný pár rukou, tam se ze mě stal plačící uzlíček neštěstí. Nakonec jsem odkývala umělou výživu a šla domů. No a teď odsávám a odsávám, zkouším přikládat a doufám.

Podolí na mě zapůsobilo opravdu trochu jako velká továrna na děti, které by možná prospělo, kdyby tam těch porodů bylo o trochu míň.
Nestávalo by se pak možná, že rodila maminka na WC na rizikovce, protože nebyl volný porodní sál a ona tam musela čekat, nebo že by vyháněli maminku po císaři den před vyndáním stehů jen proto, že nejsou volné postele (navíc ještě ani nebyla rozkojená).

Musím říct, že vzhledem k tomu kolikrát člověk za život rodí, bych si klidně a ráda zaplatila za více pohody.
Doufám, že to nebylo moc pesimistický, ale ještě asi nemám ten správný nadhled.

Iva

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 19:42

první!
krásný deníček, jen škoda,že jsi to neměla přece jen krapet jednodušší.
Mlíčko bude neboj a malá bude tak sát,až budeš sama koukat.jen to chce vydržet, nedělat si hlavu a užívat si miminečka.
Hodně zdravíčka a štěstíčka celé rodince
přeje miselline+kačen­ka 21m

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 07.03.05 19:48

hm,ja tam rodila 12.2.2004,tudiz pred rokem a taky mesic pred terminem a taky byl ten den hroznej naval.taky to tam na me neudelalo moc dojem na tom sestinedeli,ale s porodem jsem byla spokojena i s doktorem a PA.malej teda byl docela spavej,musela jsem ho morad macet mokrou plinkou,aby sosal.
pak jsem litovala,ze jsem se nezeptala na nadstandard,ale v tu dobu to asi bylo zbytecny,protoze fakt bylo narvano.priste chci rodit jinde,asi na Melniku,tam je to i novejsi.
tak at ti mala roste,jake mela vlastne miry?
 M.

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 07.03.05 19:51

Ahojky,

tak jsem dočetla, jsem naměkko, co víc na to říct… i slzička skápla. Hodně štěstí Elišce!

Vidi 37 tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 19:54

Ahojky Ivo,
zážitky teda nic mocJá rodila v Podolí loni v dubnu a musím říct,že bych všem dala jedničku,byla jsem s péčí opravdu spokojená.Za rok si tam snad pojedem pro holčičku :-).jen jsem chtěla říct,že pochybuji že mamince vybrali jako místnost k porodu WC,protože nebyl volný sálek…děje se tam spousta věcí,ale uvědom me si že se takovéhle a podobné věci dějou všude,jen o nich nevíme protože jsme jim nebyli přítomny nebo se k nám jen prostě nedostali.všude je něco a záleží na koho narazíme,kdo má zrovna službu .Zkusme se vžít do sestry,která má na starosti dvacet maminek s dětma,neznamená to že se k nám musí chovat panovačně a bez zájmu,ale věřte mi je to fofr.Navíc hormóny dělají svý,normálně bychom takovou sestru odpálkovali ale pod vlivem hormónů sklopíme uslzené oči a jdem si sednout do koutku.No nemají to jednoduchý ani pracovníci Podolí ani maminky.Nestačí než se modlit abychom příště natrefili na někoho milého kdo svou práci dělá rád .
Přeju vám zdravá miminka papa
 Lenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 20:14

Ahojky, tady Vendy, vůbec mi nejde se zaregistrovat, takže jsem Vendy v 30. tt, čekám holčičku a chystám se rodit v Podolí.Tvůj článek mě docela zaskočil, ale co tak slýchávám, ono je to snad všude stejné, záleží přesně na tom koho chytneš na směně. Ale určitě je škoda, když jsi zmlácená hormonama, že tě ještě zprudí nějaká nepříjemná baba! Tak ti gratuluji, jak jste to zvládli, moc mě pobavil zdrcený palec tvého muže, a ať se vám daří. A je tu ještě někdo, s kým bych se mohla potkat kolem 22.5. v Podolí?

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 07.03.05 22:09

Ahoj holčiny,

nejprve vítám v novém deníčku, škoda jen že se blbě hledá, jsem zvyklá hledat Jarňulky.

Deníček si jdu přečíst, jen co předám info o dalším miminku - opět funguji jako zpravodaj :-))

TAK HÁDEJTE KDO SE TO DNESKA NARODIL?

TAK PŘEPISUJI SMS: AHOJ, JEŠTĚRKA ZUZANKA VYKOUKLA DNES V 17:47. VÁŽÍ 3,364 KG, MĚŘÍ 50CM A ZDÁ SE BÝT ZDRAVÉ MIMI. ZDRAVÍ VŠECHNY KRISTA.

Tak gratuluji dalšímu miminku na světě! Začíná se nám trhat pytel s holčičkama. Tak Peťulinko, Krista tě předběhla, ale aspoń to stihneš poznamenat do tabulky :-)))

A holky, já se začínám bát, Kristýna měla termín přesně o týden dřív než já!!!

Tak a jdu si přečíst deníček…

Zdraví

MaKačka + Cipíska 38tt

 
Renat
Povídálka 11 příspěvků 07.03.05 22:16

Ahoj, tvuj článek je trošku smutný a odrazující, ale vše dobře dopadlo. Já rodila v Podolí před 18měsíci. Mé zkušenosti s personálem jsou spíše lepší, snažil se co mohl. Byla jsem tam 10dní, měla jsem zánět prsou, rozkousané bradavky do masa, bylo mi hodně do pláče, ale sestry a doktorka se moc snažily. Jediné co mi tam hodně vadilo bylo sociální zařízení skoro v desolátním stavu na které se muselo docházet studenou chodbou několikrát denně. to jediné bych tomu vytkla. teď čekám druhé mimi, tak si raději připlatím nadstandartní pokoj. Snad bude volný. Jinak hodně štěstí a zdraví všem.

 
ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 08.03.05 09:14

Jsem trdlo, neuvedla jsem Jarňulky, omlouvám se byl to můj první deníček :-).
Jen uvedu věci na pravou míru, maminku samozřejmě neposlali rodit na WC, ale prostě ji otevřenou nechali čekat na rizikovce, protože nahoře neměli volné porodní sály.
Možná jsem to nezdůraznila, ale ta kritika směřuje spíš do vedení nemocnice, které neřekne včas dost, kapacitně nestíháme. Vyslechla jsem si totiž i rozhovor dvou lékařek na chodbě, které si přesně stěžovaly na přetíženost a na chyby, které z toho vznikají.
S tím pak samozřejmě souvisí i podrážděnost sester, kterou pak bohužel někdy odnesou novopečený mamky.
Jinak malá měla míry 2,38 kg, 45cm

Iva

 
Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 08.03.05 10:40

Ahoj holky,

Ivčo dobře jsi to napsala, taky nechápu že vedení porodnice neumí říct dost, asi jim jde o body a tím i o peníze, že. Uvidím jakou porodnici si vyberu příště, nad Podolím budu asi váhat.

Kristýně obrovská gratulace, to bylo pořád že nic a najednou takovéhle překvapení :-)) Tak hlavně ať jste obě zdravé a v pohodě a brzo doma u taťky.

U nás nic nového,depka je snad už pryč, malej přibírá (začínají nám být těsně ty nejmenší věci :-)) a hezky spinká, skoro nepláče a tak jsem vždycky trochu rozhozená když náhodou spustí.Začíná být čím dál tím dýl vzhůru, má tak dvě etapy kdy vydrží do dalšího krmení nespat, naštěstí je jedna dopoledne a jedna večer, v noci spí zatím dobře.

Tak já jdu žehlit dokud mám chvilku a těším se na další miminka, že jo Peťulinko! :-)

Borůfka

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 08.03.05 10:46

Cauky holciny,
velka gratulace Kriste a miminku, ja jsem si rikala, kdyz se vcera neobjevila na ICQ, ze se asi neco deje :o)
Tak ja tu asi zustanu posledni 2v1… :o(
Prave jsem se vratila od doktora. Vsechno je pripraveny, ale muze to klido jeste tyden trvat. No kdyby nic tak pristi utery nastupuju do nemocnice. Uz je nam to takovy dlouhy cekani… Tak snad to rychle utece.
No kdyby si to preci jen mimi rozmyslelo, tak mam telefon jen na Kristu a Petulinku, tak uvidime jak Petutulka, kdyztak se to dozvite az se vratim z nemocnice :o)
Mejte se krasne
Monika 41tt

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 08.03.05 11:08

Ahoj holčiny,

tak kde všechny jste? Asi půlka rodí a druhá kojí…
Peťulinka byla včera OK, ale dnes je od rána of line na ICQ, takže mám pocit, že to na ní taky přišlo…Navíc slibovala, že dá novou tabulku na naše stránky a tam nic…Začínám být z toho tak trochu nervózní, ještě bych chtěla vydržet a rodit až po příštím víkendu…To si to hezky plánuju, co :-))

Jinak včera psala Luja, že má 39 horečky a že to vypadá na zánět prsou, dnes jde k doktorovi, tak jí držím palce, aby byla brzo v pohodě.

Zdraví všechny

MaKačka + Cipíska 38tt

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 08.03.05 11:24

Ahojky devcata,

teda Ivo musim rict, ze jste fakt statecne a uvidis, ze s tim kojenim se to za chvili upravi.

Kriste moc gratuluji k mimi a hlavne at jsou hodne zdrave a stastne obe i s tatinkem.

Vcera jsem ji psala sms, protoze jsem od ni nasla soukromou zpravu s tel. cislem, ze shani nekoho kdo bude informovat a zase jsem to propasla:-))), no psala jsem ji ji nekdy zrovna teste pred tim nez rodily:-)).

U nas nic noveho. Zatim stale pohoda a to tehotenstvi me cim dal tim vic bavi, jen me zacinaji pobolivat zada, obzvlaste v noci, tak uz jsem dneska podkladala brisko polstarema.:-) Dneska jdu do Slunecnice na predporodni kurz, chtela jsem i na cviceni, ale jsem uz asi lina. Mela jit i Janysek, ale ma problemy s tlakem, tak ma narizeny klid.

Tak se mejte krasne a cekame na dalsi mimi.

Maja

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 08.03.05 11:29

Halo ja jsem tady a nekojim ani nerodim:-)), jen jsem dnes trosku dyl spinkala, vubec se nam nechtelo lezt z pelisku.

Neboj do pristiho vikendu vydrzis, vzdyt si i Hajdule rikala, ze si ten termin muzes vsugerovat, tak na tom pracuj:-)).

Dlouho se neozvala ani Julie, tak si myslim, ze tam uz to taky bude hotovo.

Tak zatim, jeste tu chvili pobudu a jdu neco delat.

Maja

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 08.03.05 11:40

Ahoj Ivo, ještě jednou gratuluji k narození Elišky, a také k tomu, jak jsi to krásně zvládla i přes komplikace a bez epidurálu.
Ať se pěkně rozkojíš!
Lucka + Barborka 37tt

PS" nemyslím si, že by byl deníček pesimistický, prostě jsi to tak cítila a tak jsi to také tak napsala.
Naopak Ti děkuji, žes to popsala podle pocitů, až budu s Barušákem v porodnici já, tak to asi s moc velkým nadhledem také brát nebudu.

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 08.03.05 12:01

Ahoj holčiny,

tak jsem měla pravdu moc nás tu není…Právě mi psala Krista, že jí přišla SMS v době kdy sama rodila od Marťi (Mava), tak to přeposílám:

TAK SE NÁM NARODIL LIBOR KUBA MLADŠÍ, VÁŽÍ 3,10 KG A MĚŘÍ 51 CM. OBA JSME TO ZVLÁDLI S PŘEHLEDEM. MAVA

Zdraví všechny styčný důstojník :-))

MaKačka + Cipíska 38tt

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 08.03.05 12:52

Právě mám na ICQ Julii, je pořád v celku, porod se ještě nechystá. Je ale nějaká nemocná a tak je zalezlá v posteli a snaží se to vyležet než přijde na ní porod…

Máv vás všechny pozdravovat a přeje hodně štěstí všem narozeným miminkům.

 
malinka1
Povídálka 19 příspěvků 08.03.05 12:59

Ahoj Vendy, ja jsem v 31.tt, cekame holcicku a taky se chystame do Podoli, posledni prispevky o Podoli me docela dostavaj, hlavne teda ten naval tam. Mela jsem i problem s objednanim na kurz, chteli mne soupnout az na duben, chvalabohu jsem pani ukecala aspon na konec brezna:) Ale snazim se o tom nejak zvlast nepremyslet, nejak to dopadne:) Termin mam 10.5.
Malinka

 
Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 08.03.05 13:29

Teda MaKačko my Tě nemít…:-) Ty prostě musíš rodit až jako poslední jinak úplně ztratíme přehled! Jo a díky za tu radu s pračkou, stačilo se zeptat a už je vypráno, sama pere sama váží :-)

Lucko jak jsi dopadla u doktora, jsou to prsa? Jak jsem tu psala že mám mlíka akorát a nikde nic neteče tak dneska všechno jinak, mlíko mi jen při pomyšlení na Erika stříká z obou prsou a když ho přiložím tak mu to teče všude a až se zaliká jak nestíhá polikat. Budu muset asi začít trochu odstříkávat než ho začnu krmit, to jsou mi změny…

Majo ta fotka na horách je dost dobrá, to jste byli na celodenní tůře? :-)

Já už bych vás chtěla i s mimčama vidět

Borůfka a Erik

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 08.03.05 13:56

No už jsem si myslela, že si tu zprávy píšu sama se sebou :-))

Taky se Evi těším až bude jaro a my vyrazíme s kočárky na prochajdu a všichni se zase uvidíme…

MaKačka

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 08.03.05 14:28

Ahoj Vendy,

taky se chystám rodit v Podolí. Váhala jsem mezi Apolinářem a Podolím s tím, že Apolináře už jsem tak trochu znala z vyprávění a taky z návštěv kamarádek, ale Podolí jsem znala jen zvenčí. Tak jsem se tam šla podívat na tu informační schůzku a docela se mi tam zalíbilo. Hlavně jako velkou výhodu oproti Apolináři vidím ty samostatné porodní sály se sociálním zařízením, které jsou ještě ke všemu nové :-))) Takže Podolí to vyhrálo a dokonce tam chodím v pátek i na cvíčo a je to fajn :-) Jinak jsem taky 30tt a termín mám 21.5.....takže se tam fakt třeba potkáme :-))) Když budeš chtít můžeš mi písnout na maila - terka.h@centrum.cz

Tak se holky držte a porodu zdar :-)
Tessie

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.03.05 16:43

Ahoj holky,

tak hlásím že jsme ještě celý :-) takže mě všichni drze předbíhají :-))))))
Musela jsem dneska oběhat nějákou lékařku a taky nakoupit a při tý příležitosti jsem si zašla na obídek a tak se courla no.

Zítra jdu na kontrolu tak uvidíme jestli se něco děje.

Lujo - zánět je děsnej, ségra to taky měla ale chce to bohužel i přez tu bolest kojit …

Gratuluju Kristě, a Mávě !!!!!!

No tak jsem fakt zvědavá kdy porodíme my.

Opatrujte se a já jdu udělat tu tabulku abych jí mohla vrazit na rodinu.

Papá

Petra + beruška 40tt

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 08.03.05 18:00

Ahoj vsem,
tak zase nova miminka - gratujuji moc.

Ja dnes jen kratce, vracim se zase do postele. Tak je to opravdu zanet prsou, dostala jsem antibiotika a teplota mi uz klesla na 38,6, Pokrok. Je mi fakt zle, takze nemam ani naladu na nic jineho nez spat. Kubik je nastesti relativne hodnej, jen se mu nechce z toho bolavejsiho prsa sat, a to by prave mel.
Myslela jsem, ze porodem vsechna uskali budou pryc, na tohle jsem fakt nebyla pripravena.
Jedine pozitivni je, ze jsem se dnes u doktorky vazila a mam dole zhruba 14kg, ale to bude tou horeckou. Presto bych radeji byla burtik, ale zdrava.
Tak se mejte krasne a at vas to nepotka, protoze to fakt boli

Lucka

 
ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 08.03.05 18:48

Ahojda,

nejdřív moc gratuluju všem novým mamkám.
Tak jsme byly dnes u doktorky a máme 2,83(2,38)kg a 48(45) cm. V závorce jsou míry porodní. To rosteme, co? Ne že mi sem napíšete ty vaše 4 kg a 55 cm. Jen nás hezky pochvalte, to stačí. Ve čtvrtek jdeme na kyčle, příští středu znovu na kontrolu, to už bychom měly mít přes 3 kg a pak už budeme propuštěny z přísného dohledu a máme slíbeno, že budeme moci i ven. Konečně budeme normální miminko.
Tak holky rychle roďte (MaKačko, Petulinko a ostatní) ať můžeme udělat miminkovskej srazík.
Lucko upřímně Tě lituju, stačí mi vzpomenout na ty moje dva dny, když jsem brečela bolestí při odsávání, přeju Ti ať to co nejdřív přejde.
Evi já se taky rozodsávala :-))), jen je to pakárna, že to musím Elišce přendat do lahve, aby to milostivě vypila. Je to poněkud časově náročné, ale budu se to snažit ještě chvíli vydržet.
Blíží se koupací hodina, takže se loučím, možná dnes vyzkoušíme kyblík.

Iva a Eliška 3t.

 
Hanny
Povídálka 45 příspěvků 09.03.05 10:03

Ahoj holky,
tak zase nová miminka :o). Přeju maminkám krásné chvilky s broučky a berušky.
Venku nám zase sněží, to je počasí. Jaro ne a ne přijít, asi si letos budeme muset ještě počkat. Taky jsem přemýšlela, jestli Jarňulky je ten pravý název pro nás, ted by spíš pasoval Sněhulky :o).
Luci,, nějak jsem nenešla ten tvůj popis porodu, mám nějaké otazky, napíši ti soukromou zpravičku. Když pak budeš mít chviličku, tak budu ráda, když odpovíš. Koukala jsem na rodinu, miminka jsou úžasný. Luci¨podle fotky si zpětně vybavuji, že jsem tě v čekárně viděla. Závidím, že už to máš za swebou a pevně doufám, že budeš brzy fit.
Já mám ještě doma tolik práce, že si nedovedu představit, že bych už měla rodit. Ještě sice nemám termín, ale když vidím, jak to tu všechny, až na nějaké světlé vyjímky berete hopem, tak začínám mít obavy :o). Já osobně si myslím, že budu přenášet, ale kdo ví.
Holky chtěla jsem se zeptat hlavně mamin, jak a kolikrát denně jste pily ten maliník? Uvažuji o tom, že si ho také koupím.

Prádýlko už mám přemáchnuté, tak už mě čeká jen tu haldu vyžehlit :o(.

Jinak komoda je u nás vyřešena. Viděli jsme jednu ve Scontu, stojí sice 5.500 bez podložky, ale bude se hodit do pokojíka i později. Podložku mi půjčí kámoška.

Peťulinko, díky za doplnění do tabulky. Tak si to přece jen stačila :o), teď už můžeš klidně rodit :o).

Tak zatím pá

Hanka

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 09.03.05 10:38

Ahojky holky,

tak gratuluji Mave k miminku.

Holky vy jste se na to teda vrhly. Ale mam ten pocit, ze Jarnulky vazne neni ten spravny nazev:-)). Jaro stale v nedohledu a tady uz budou pomale vsechny deti na svete:-)).

Ja jdu dneska k zubari snad uz posledni navsteva pred porodem. A jinak tak nejak odpocivam. Fakt mi zacina delat problem spani v noci. Strasne me boli zada a to uz jsem si i bricho zacala podkladat, ale moc to nepomaha.

Lucko, tak se opatruj. Uprimne te lituju. Tak se holka drz at je to brzy v pohode.

Borufko - no sice nejsem po celodenni ture, ale po ture jsem byla :-).

Tak se vsichni opatrujte a ja chciii taky jaro a ta prochazka s mimousema zni fakt dobre to bude hezky.

Maja

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 09.03.05 10:49

Ivo,

teda pro vas velika pochvala, to krasne rostete. Teda jste fakt sikulky holky.

Maja

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 09.03.05 10:51

Petulinko,

vymazala jsem stary seznam. Jen jsem se divala, ze v tom novem treba chybi zdravicko a jeste nekdo.

M.

 
ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 09.03.05 10:58

Ano Majo takhle přesně jsem si tu pochvalu představovala.:-)))

Iva

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 11:15

Ahoj holky a kluci,

moc vás všechny zdravím a posílám obrovskou gratulaci všem dalším přírůstkům. Jen se vám chci nahlásit, že stále ještě žlutě svítím v tabulce jako nerozdvojená:) Doufám, že ještě minimálně do zítra vydržím. Dnes má totiž službu můj neoblíbený doktor:)
Letím zase do postele, Kačka vám to včera spolehlivě vyřídila, že zápasím s nastydnutím.

tak se opatrujte, roďte a kojte a vůbec, ať je všechno tak jak má být…

Julie 38+6

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 12:49

Ahojky borufko,

me teda laktacni poradkyne rikala ze mnozstvi mlicka zalezi na tom kolik miminko pije… jaka je poptavka, takova je nabidka. Casem se obe tyhle hodnoty srovnaji a mlicka budes mit tak akorat ani malo ani moc.
Samozrejme se muze stat (a to se stava docela casto) ze mlicko strika uz jen pri pomysleni na miminko a kojeni a ze se mlicka tvori vic nez je ze zacatku zapotrebi. Pak ale neni dobre jeste odstrikavat. Cim vic odsajes tim vic se mlicka bude tvorit.

Odsavat se ma jen pokud nemuzes kojit, nebo mas moc tvrdy a nality prsa, pak jo… jinac ne.

Zkus po kojeni dat studeny obklad na prsa, pry by to melo pomahat na regulaci mlicka, ze tolik netece.
Preji hodne uspechu s kojenim, a at to vydrzite co jak nejdele :D

Pa casiopea

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 12:58

Ahojky Majo,

mam takovy maly tip na vylepseni a zprehledneni naseho alba na rodine.

Co takhle vytvorit pro kazdou jarnulku samostatny album kde si bude podle chuti kazda z nas vkladat fotecky jak svoje tak i mimiska.

Vypadalo by to napr. takhle:
casiopea, petulinka, makacka, majule… atd. a pod kazdym jmenem by byly fotky te ktere jarnulky.

Ja nez se vzdycky zorientuji a prohrabu celyma fotkama tak mi to trva uz jich tam je vic jak 40 a takhle by kazdy juknul jen tam kam chce.
Pripada mi to prehlednejsi, zkus o tom zapremyslet a neco vytvorit :P a Co na muj napad rikaji ostatni jarnulky?

Pa

casiopea + beruska 40tt

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 09.03.05 13:24

Ahoj holčiny,

tak já jsem dneska po bezesné noci utahaná jak kotě. A ven mě rozhodně nikdo nedostane, když tam sněží. Dnes procházku na čerstvém vzduchu vyřeším otevřeným oknem :-)) A možná se dokopu zase k šití, když to tu mám od včerejška rozdělané…

Luci, držím palce, ať jsi brzo fit. Musí to být fakt děs…

Taky se přikláním k rozdělení alb, ale nechám to na tvůrcích, jak mají čas :-))

Ivčo, Eliška fakt hezky přibírá. To víš, rozhodně nebudeš mít mimi tlusťocha, ale v normě budeš tímhle tempem brzy a za chvíli nebude rozdíl od ostatních!

zdraví všechny

MaKačka + Cipíska 39tt

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 09.03.05 14:23

Ahoj holky,

tak jsem doma z Podolí, kontrola děsná, opět mě nevyšetřovali, doktor byl velice rychlej, prý to nemá cenu, na mojí námitku aby nebyla malá moc veliká, prý si nemám dělat starost že teď přibývá max 75g za týden.
No na kontroly budu chodit už 2× týdně tak jdu zase v pondělí, jestli prý do té doby neporodím.
Monitor prý OK, i když ho skoro celej zaspala, tak se v tom vyznejte, je to děsný, jsem z toho na.....

Majule - já nevim kdo chybí, tak ať mi kdyžtak napíše info na e-mail.

Tak se holčinky mějte krásně.

Papá

Petra + beruška 40tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 14:46

Holčinky, maminky a miminka,

dlouho jsem se k vám nedostala,takže se omlouvám a všem maminkám i novým miminkům blahopřeji. Moc a moc a moc!!!
Hlavně mě potěšilo, že je v pořádku Binisi i klučíci. Ivo, Kristo, Borůfko, Mavo, Lujo, ani si teďna všechna jména nevzpomenu… - jak vám závidím… :o)))
Docela by mě zajímal deníček od Binisi, jak to jde zvládat s dvojčátky.
My se dnes vrátili z CTG a kontrolní biometrie na UTZ a docela to s námi jde - máme odhad 2420 g, ale pořád vycházíme tak o 1,5-2 tt menší, ale na toho hypotrofa to nevypadá. Čípek už není hmatný, ale branka je uzavřená,takže mimi prý bude do 2 týdnů na světě. Začali jsme 37 tt,takže to ani nevadí - jen asi trošku předběhnu pořadník.
Pokud neporodím,tak se příští týden chystám za Evulefkou a Vašíkem,tak poté poreferuju.

Všem doma i v porodnici drižíme pěsti.
Babulka + Amálka nebo Honzík 37 tt

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 09.03.05 17:36

Ahoj holky,
tak ja jen ze uz je mi dnes lepe. Ale Meloun prave zacina svuj podvecerni vriskot tak zase musim jit :-))
Hanny poslala jsem ti soukromou

Lucka a ujeceny Kuba

 
Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 09.03.05 17:56

Ahoj holky,

Ivčo krásně papáte a tloustnete, jen tak dál :-)

Lujo musí to být peklo, snad zaberou antibiotika rychle, myslím na Tebe…

Dneska měl Erik svůj den, od jedenácti do půl čtvrtý nespal a skoro pořád řval, ještě že si to vybral přes den a v noci snad bude únavou spát. Snad jsem nic tak nadýmavýho nesnědla, aspoň si nejsem vědomá, ale střílel jak z děla…Nejlepší je že si táta přijel přes poledne domu schrupnout…no to se teda vyspal :-))

V pondělí jsme objednaní na kyčle a pak chci zajít podat žádost o porodné, zastavit se v práci a zajet k našim, už dneska mám z toho trochu nerva jak to všechno zvládneme, ale do té doby se na to snad psychicky připravím :-) Ještě jsme takhle celý den mimo domov nebyli tak to bude napínavý :-)

Tak holky, už je tu chvilku moc velký klid…juk…další mimi…??:-)

Borůfka a Erik

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 09.03.05 18:04

Ahojky Těhulky a maminky,

Tak gratuluji všem novopečeným maminkám, je to stejně tak krásný pocit, že…

Rodila jsem U Apolináře a byla jsem na sále moc spokojená, sice jsem měla plánovaného císaře a nastoupila jsem na sedmou ranní a Matýsek se narodil v půl sedmé večer ( nebylo místo atd.)

Jinak mně napíchli spinální anestezii, tak jsem Matýska hned viděla a manžel byl se mnou, což bylo moc fajn…

Potom mě převezli na JIP a tam jsme měli tak úžasnou starší sestřičku, které jsem za tu péči moc vdečná, moc dobře mi opravdu nebylo, ale ten pocit z Matýska to vše vykompenzoval......

Sestry na šestinedělí teda nic moc, naštěstí jsme šli v neděli domů, tak jsem si je moc neužila.

Holky já bych se chtěla podívat také na ten seznam a na fotky a vůbec netuším, jak se tam mohu dostat, jsem ostuda, ale opravdu netuším…

Moc se na ty fotky těším, chtěla bych tam také Matýska přidat.

Tak rychlé porody všem zbývajícím těhulkám a hodné mimíse všem maminkám.

Zdravíčko+Matýsek 8 dní

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.03.05 19:16

Ahojky maminky a cekatelky,

mam vam vyridit moooc pozdravu od Hajduly. Maji se dobre, dneska jsem tam byla na navsteve pochovat si Ondraska :-) Roderick tam radil jak cerna ruka :-/ Kdyz jsme tam prisli, vsude bylo naklizeno, kdyz jsme odchazeli, tak byly vsude po zemi drobky od susenek (Roderick jich sporadal cely talir a to byl cerstve po obede) :-(

Pry taky jeste nebyli venku, ale dneska se chystaly ho dat pod okno a vyrazi v patek, az pujdou k doktorce.

Mejte se

Mata

 
Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 09.03.05 20:17

Ahoj zdravíčko,

poslala jsem Ti odkaz na fotky a jak jsem četla poslední zprávu od Máti tak jsem Ti tam napsala místo Matýska Hajdulinýho Ondráška, tak se nezlob :-)

Borůfka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 09:14

ahoj holky,

ja se proste neprihlasim a neprihlasim. Co s tim je? Jsem asi jedina, co ma s tim problemy, ze jo, tak bude chyba asi na me strane. No, jsem proste nesikovna.

Gratulace ke vsem miminkum!! Tem co jsou doma, tak preju at pekne pribiraji, co nejmin problemu s kojenim a prdiky :) Teda holky, smekam pred vami, jak to vsechno super zvladate. Jsem zvedava na sebe, to bude vsude binec, zmatek, prazdna lednicka…
Zatim jen hltam rozumy, ale v praxi to bude asi uplne jiny, zejo.
Co pysne babicky, pomahaji vam? A tatinkove se zapoji do koupani? Nekde jsem cetla, ze by koupani melo byt zalezitosti otcu :)

Ja jdu na kontrolu zitra, tak jsem zvedava, jak se to hnulo. Doufam, ze moc ne, protoze bych radeji jeste vydrzela a pockala si na to opravdove jaro. Ale dneska to venku vypada uz slibne!

Mam jeden dotaz, jakou velikost dupacek jste na ty svy maly ratolesti oblekli, kdyz jste sli z porodnice.. Nam rikali na predporodnim kurzu at si nakoupime vel. 58-64. Mne to teda ale pripada obrovsky. Tak nevim.. Prosim poradte.

Dlouho se nam nic nenarodilo, ze jo, vypada to na pardenni abstak :)

Tak si uzivejte briska, mimca a pevne nervy!

Ahoj Skatule + prcek 37tt

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 10.03.05 09:57

Holky, hlasi se mi nekdo na rodinu do fotoalba jako zonka. Kdopak se pod tim skryva??? Abych nekomu neodeprela vstup.

Maja

 
Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 10.03.05 10:15

Ahojky,

Máťo musím Ti napsat že se mi dneska o Tobě zdálo. Zakládala si další nový deníček těhulí, ale teď nevím určitě jaký měsíc to byl, no v každém připadě jsi byla těhulka jak vyšitá…:-)) Tak mám začít držet palce? Jaro se pomalu blíží…

Škatule u nás se taťka zapojil spíš péčí o mně než o Erika, vaří, nakupuje, meje nádobí…:-) Ale chová a uspává když je doma, to jo, povídá si s ním a mazlí ho. U koupání asistuje, podává a odnáší, určitě by to zvládl sám ale já si to ještě pořádně neužila…:-) Naše mamina ho viděla zatím jen v porodnici, všichni jsou nachcípaní tak tu zatím nebyli, ale pořád volá a chce abych křičel aby ho aspoň slyšela :-) Tchýně je doma pořád ale taky měla chřipku, tak si jen dvakrát pochovala… Nabízela mi že nám bude prát a žehlit, ale já se u toho aspoň odreaguju tak to zvládám sama. To víš že bych docela uvítala kdybych ho mohla aspoň na tu hodinku šoupnout někomu do kočárku a vyslat je ven, ale přes týden je to na mně a o víkendu si chci zase Vaška užít tak jdu s nima. Když zvládnou ženský starat se o starší dítě, domácnost a ještě mimčo tak si musíme pomalu zvykat, že jo :-)

Koupili jsme na zkoušku ty plenkové kalhotky jak jste mi tu některá posílala ten odkaz, už se perou a zítra je vyzkoušíme tak dám vědět jak fungujou. Jsou od 3-15kg a mají ještě takové látkové vložky… no jsem na to zvědavá. Nemusí se snad prát po každém použití, dává se do nich ta separační plena, je to docela věda :-)

Slyším že se dopralo tak jdu věšet…
Borůfka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 10.03.05 10:57

ahojky Borufko,

me se zase tuhle zdalo, ze rodim na zachode ;-) drzet palce jeste nemusis, nezacneme driv nez v kvetnu.

Pak mi musis poreferovat, jake jsou ty praci plinky, co sis vybrala za znacku. Docela o tom uvazuju, treba driv naucim Rodericka na nocnik. Zatim ho nesnasi :-/

Hezky slunickovy den

Mata

 
ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 10.03.05 11:07

No to rada slyším, že Eliška není jediné ubrečené mimčo, už jsem vám chtěla závidět :-)))). V úterý se naštvala u doktorky a od té doby je naprdnutá na celý svět. Dnes v noci odmítala spát od půl čtvrté, no bezva. Jestli ji dnes ještě naštvou na kyčlích, tak ji tu zítra nechám tatínkovi a vezmu si týden dovču :-)))).(kdyby to tak šlo… Jen nevím jak dlouho bych bez ní vydržela, má mě dost zmáknutou)
Evi ty se s tím teda nemažeš, mě zatím stačí jeden doktor na den a mám toho dost.
Já to mám s babičkama jednoduchý, obě by jí umuchlaly, ale jsou 160 km daleko. Na něco je to dobře, ale občasný hlídání by se šiklo. Až už nebudu moc, tak holt sbalím saky paky a pojedu se k našim zrekreovat. Aspoň si jedinou vnučku užijou. Škatule my měly taky všechno od velikosti 62 a skutečně nám to bylo velký, ale Eliška je pidi mimčo a některý bodýčka 62 jí dávám a není to tak strašný.
Eliška mi právě usnula v náručí, tak se jdu pokusit přesunout ji do postýlky, abych mohla jít žehlit. Zatím si teda fakt neumím představit mít ty děti dvě, před všema holkama, které to zvládají smekám.
Jinak taťka u nás funguje od osmi do půlnoci, to se stará sám a já se pokouším spát, takže je zlatej. Taky zatím u koupání jen asistuje, ale spíš jen proto, že jsem mu Elišku zatím nepůjčila :-).
Tak já jdu něco dělat, neboť za chvíli jedeme na ty kyčle.

Iva a nabručená Eliška

 
Markina
Kecalka 401 příspěvků 10.03.05 16:03

Ahoj holciny a kloucci,

trosku mi trvalo, nez jsem se prokousala vsemi prispevky.

Posilam velke gratulace z Mexica nove narozenym miminkum a jejich maminkam!!! Preji do vinku jen to nejlepsi a hlavne hodne zdravicka!

Ivi, denicek se ti povedl, na mensi komplikace jsi to zvladla bezvadne - klobouk dolu a prijmi ode mne gratulace!! Eliska ti oste jako z vody, jen tak dal!! :)

Luji, holka zlata, teda s tema svyma prsama si chuderko fakt uzivas, preji ti at se ti to rychle srovna a Melounek at spokojene papa primo z prsicka :).

Julie, teda na tebe jsem zvedava, kdy se ten tvuj uzlicek rozhodne vykouknout.. :). Stale na tebe myslim, tak se potom brzy ozvi.

Petulinko, doufam, ze uz je mezi vami vsechno vporadku, my jsme take meli obcasne krize…nekdy tem chlapum proste rupne a my se z toho mame zblaznit, vid'? preji hodne pohody do porodu, a uz si ty nervy radeji setri :).

Makacko, ty stycny dustojniku, uz to mas take za par… jak se, kocko, citis? Z te zimi si nic nedelej, ja vam naopak zavidim ten snih, tady je porad pekne, nekdy az moooc!:)

Do tedka mne take prepadl ten poporodni blues… vcera uz mi bylo lepe, ale je to sila, muj mi pouze neco vycte a ja bulim jako zelva…pripadam si uplkana vic jak Simunek, on je to hochstatecny, ani pri obrizce pry nijak nevyvadel, place vlastne jen kdyz jsme ho koupali, ted ho koupu sama a je to v pohode, ale prvni dny jsem se u toho fakt potila. Jinak kojime o 106, mlicka mam akorat a maly spokoje papa, v noci take spi nastesti v klidu, nekdy spi od pulnoci do peti rana vkuse :)).
Zacala jsem chodit do fitka, uz mam temer puvodni vahu, manza me pochvalil, ze mam brisko peknejsi nez pred tehu, tak to me od nej teda potesilo, protoze za tehotenstvi mi nerek jinak nez nez tloustiku, velrybo apod. Ani jsem necekala, ze po tydnu se brisko takhle zplosti :)))…takze, tehulky nebojte se, kila pujdou dolu rapidne, to vas mohu ujistit!! :))

Zdravi Markina & Simon 10 dnu

P.S. a ted jdu mrknout na fotky mimisku :)

 
Markina
Kecalka 401 příspěvků 10.03.05 16:09

Omlovam, se za chybicky a chybejici pismenka (pisu v rychlosti, neb nas ceka koupanicko), melo tam byt „uplakana“ a ne uplkana.

M.

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.03.05 17:03

Markyno - holka klobouk dolů ty už chodíš do fitka, to snad není možný :-))) jsi šukla šikovná.

Petra + beruška 40t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 17:13

Marki, ty jsi hvězda, jak to zvládáš. Ten náš prcek si to nějak rozmyslel, takže vyčkáváme. Neboj, budete mít zprávy z první ruky od Terezky od Špuntíků, ta bude na telefonu, takže vám to pak vylíčí se všemi podrobnostmi…
Jsi hodná, že na mě myslíš, však já na vás taky pořád, jak to zvládáte. A vidím, že báječně, tak je to prima.

Peti, ty jsi slovíčkový mág. já se tady mlátím smíchy, až z toho mám stahy. Ta šukla šikovná, to je pochvala, že? Nemá to mít nějaký lascivní nádech:)

julie

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.03.05 17:20

Ježiši pardon to měla být šikula :-)))))))

to je děs :-))))))

Petra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 19:25

Ahojky Ivo,
taky jsem rodila nedavno v Podoli, taky o mesic driv a mam taky Elisku:). V tu dobu tam byl taky silenej naval, ze k nam na pokoj museli soupnout i jednu rizikovou tehulku, ale chapu, ze za tohle nemuzou. Ja si teda nestezuju, ja byla fakt moc spokojena asi opravdu zalezi na sestrach, na ktere narazis. My jsme sly taky domu s umelou vyzivou, ale ja to uz nebrala nejak tragicky, muj prvni chlapecek, kterej se narodil U Apolinare byl taky na umelym mlicku, on byl v terminu, ale mrnous a sat nechtel.Tak se nedalo nic delat. U nej mi to bylo nejdriv docela lito, ale kdyz jsem videla, ze rve, jen co vidi prso a uklidni se az u flasky, tak mi bylo milejsi ho nakrmit z flasticky, nez ho trapit u prsa. Ted v Podoli mi jedna sestricka z detskyho taky rikala, kdyz jsme probiraly vyzivu : Lepsi spokojene dite u flasky, nez rvouci u prsa:) a myslim, ze ma fakt pravdu, kdyz to nejde..Elinka byla taky malinka, ale byla navic 16 dni na hadickach a v inkubatoru, takze jsem ji mohla prilozit za tu dobu tak 3krat a z toho fakt nic nebylo, ona neumela pit ani z lahvicky, takze jsme bojovaly s tim,aby se naucila aspon nejak pit. Takze ja si ji domu nesla ve 3 tydnech a domaci krmeni ji trvalo tak trictvrte hodiny..nekdy uz jsem byla tak zoufala, ze jsem to do ni lila lzickou:) Ale ted uz se pekne rozjela, taky ji jsou 4 mesice pryc:)..No jinak co se Podoli tyk, tak jsem byla fakt strasne moc spokojena, pred 2 lety jsem rodila U Apolinare, tam to bylo taky super, akorat rozdil byl v tom, ze mi nezabral epidural pro cisare, tak jsem trpela jak pes, hrozne to bolelo..ted v podoli mi taky delali cisare, ve spinalu a necitila jsem vubec nic a jitva se mi i rychleji zahojila. Tak pozdravuj Elinku a pristi porod at je uz lepsi:) Ahojky Bootgirl Domisek 2 roky a Eli 4 a pul mes

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »