Můj porod Adámka 1.6.2010

Porod

Tak jsem si tak 1.června (na den dětí) hladila pupík a říkala Adámkovi z legrace jestli by se mu nechtělo ven, že už mě bříško tíží. Byla jsem 38+6tt. To jsem ale ještě netušila, že mě večer poslechne! :)


1 komentář


1 komentář

Zhruba v 18hod jsem začla mít stahy, nevěnovala jsem tomu pozornost v domnění, že jsou to opět poslíčky, které mě trápily už od 28tt (dokonce jsem kdůli tvrdnutí bříška musela být hospitalizovaná na gynekologii a to celých 7 týdnů! Bylo to dlouhé, ale věděla jsem že pro miminko je to nejbezpečnější). Když jsem si ale všimla že jsou stahy pravidelné po 5min a že každý stah je vic a víc bolestivý (víc než poslíčky doposud), tak jsem si řekla že to bude asi ono. Ještě jsem s mamčou jedla svůj čokoládový dort a pak meloun a obě jsme se smály že to by bylo fajn kdyby jako Adámek vylezl na svět na den dětí. No v 19hod už jsem věděla, že to nepřejde, po teplé sprše začly najednou stahy po 3min a já volala dule že už jedem do porodky a ona že hned jede že se sejdem tam. Ten můj se málem zabil ve sprše jak spěchal a byl víc nervózní než já.

Do porodky jsme dorazili v 19:20, natočili mi monitor-kontrakce na papíře vypadaly slabší než jsem je ve skutečnosti cítila já. Pak vyšetření – otevřená na 5prstů a že mě přijmou. Porodní asistentka (stará páka co prý rodila i mojí mamku a ještě si jí pamatovala-no jo malý město,ale byla skvělá) mi udělala klystýr a pak už honem na porodní pokoj s přítelem a dulou, strávila jsem půl hodinky na Wc lítalo to ze mě…ufff! Při kontrakcích 3min nešel klystýr moc udržet. Pak hned do sprchy kde jsem asi hodinu skákala na balónu, přítel mi celou dobu sprchoval břicho horkou vodou a dula mi masírovala spodní část zad a přikládala studené obklady na čelo a zátylek a do pusy mi na můj povel cpala kostky ledu. No měla jsem opravdu plný servis:-) Celou dobu jsem měla zavřené oči a jen se soustředila na své tělo a poslouchala ho,prodýchávala jsem kontrakce a po hodině jsem najednou ucítila šílenej tlak a rupla mi voda a to už začlo být krutý. Por.asistentka přiběhla s dopplerem změřila srdíčko miminka a prej ok a že se přesuneme na porodní pokoj a že už mohu tlačit že branka zašla. Neměla jsem sílu být na čtyřech nebo klečet, jen jsem se svalila do postele na bok a zvedla vrchní nohu a přítel si ji hodil na rameno, dula u mé hlavy pořád chladila, a por.asistentak mě povzbuzovala,asi 30min jsem si tlačila až Adámek dorotoval dolů, tahle část byla nejhorší, při několika kontrakcích jsem se dokonce pozvracela jak silně mé tělo chtělo vše vypudit ven. A už se nedalo jen dýchat, řvala jsem jak tur to se nedalo ovládnout, ale mezi kontrakcema šílená úleva, nadýchat a zas do toho. Pak asistentka žekla že hlavička co chvíli vyleze a že si přejdem vedle na sál na křeslo, kde jsem byla v polosedě a na 4 kontrakce byl Adámek venku. Ještě než hlavička vylezla, řekla mi dula ať si sáhnu na ten kousek hlavičky co čouhal amusím říct že mě to strašně nabudilo hodně zatlačit aby už vykoukl celej – stalo se tak v 22:30hod. Hned mi ho plácli na břicho kde se tulil a kňoural asi 5min a já brečela dojetím a radostí a přítel taky a dula taky slzela. No nejkrásnější chvíle mého života, pak si ho dětská sestra odnesla na ošetření a přítel to celé natočil na video. Adámek měl 3,9kg a měřil 52cm ale o dva dny později 50cm, prej to měření na sále je nepřesné. Taky hned druhý den měl už jen 3,7 kg protože celou noc prý u sestřiček na boxu (nechala jsem ho první noc u sestřiček abych se dospala) blinkal plodovku, byl jí prej chudáček plnej.

Pak jsme v porodce trochu bojovali s kojením, 3.den se mi nalily prsa a chudák Adámek se nemohl na mé nic moc bradavky přisát. Pomohly formovače bradavek a stimulace odsávačkou. 5.den po porodu jsme techniku konečně zvládli a Adámek začal přibírat. No a už jsme doma a všichni moc šťastní!

Ráda bych poděkovala skvělé dule Šárce Černé z Havl. Brodu, která byla u porodu úžasná a moc mě i partnerovi pomohla. Rozhodla jsem se pro dulu protože partner je francouz a já měla obavy, aby ten porod se mnou zvládl a věděla jsem že nebudu ve stavu kdy bych byla schopná mu překládat pokyny personálu a podobně. Nakonec jsme to zvládli ve třech jako tým :-) mám z porodu velmi pozitivní zážitek a to zejména proto, že byl rychlý (celkem jsem na porodním sále strávile jen 3 hodiny) a vše proběhlo přirozenou cestou, odmítla jsem věškeré tlumiče bolesti i epidurál, chtěla jsem to prostě prožít naplno a podařilo se to! Dokonce ani nástřih nebyl třeba a drobné natržení mi zašili. Jsem za to moc vděčná. Personál havlíčkobrodské porodnice, dula a hlavně partner mi moc pomohli! Ještě jedn ou díky!

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 06.07.10 13:06

Krásně napsaný!!! Malej je nádhernej a vybral si moc krásný datum :palec:

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 06.07.10 13:32

Krásně napsaný deníček.Mocinky ti gratuluji.A přeji aby byl Adámek stále zdráv :kytka:

 
Hermiona
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 06.07.10 15:19

Takhle bych si představovala svůj druhý porod :wink: . Hodně štěstí celé rodině :kytka:

 
ciniminisek
Echt Kelišová 7647 příspěvků 06.07.10 15:51

Evi krásný a ještě jednou gratuluji k Adámkovi :srdce:

 
jaja85
Extra třída :D 12797 příspěvků 06.07.10 16:42

gratuluju k Adámkovi, je to krásné mimčo :palec: zvládli jste to hezky rychle :palec: (tiše závidím :oops: , mě to za pár týdnů teprve čeká, tak jsem zvědavá :mrgreen: )

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 07.07.10 20:32

Děkujeme :wink:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 15.07.10 13:29

Vždycky jak čtu takový článeček, strašně moc mě to nabudí k tomu, že i já si porod prožiju naplno, že i mě se to podaří zvládnout, a tak je to i teď:o) Před prvním porodem jsem to cítila taky tak, no ale nezvládla jsem to, nakonec se dělal akutní císař pro nepostup.porod. A jak už jsem psala, teď jsem nabuzená znovu a po přečtení vašeho článku si říkám, že další porod se mi p :-D řece už podařit musí:o))) (Mělo by to být 5.1.) :lol: Gratuluju k Adámkovi.

 
Tatiana
Stálice 55 příspěvků 19.11.10 19:34

Krasne napsany a porod jaky by si prala kazda maminka :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj porod Aničky 29.3.2014


Reklama