Můj porod, aneb jak Anabel na svět spěchala

...když má prvorodička strach z porodu.

*

Takže termín porodu mi můj gynekolog stanovil na 5.9.2014. :-)

Při poslední kontrole dne 18.8. mi povídá, že malá je hlavičkou dolů, pěkně naléhá, ale že malá není sestoupena dolů. Tzn. že mi ještě doteď nekleslo bříško a že jsem doslova „zašpuntovaná“ a že na porod to vůbec nevypadá. A když už tak se u něj budu strašně dlouho trápit a poslal mě domů s tím, že další týden na kontrole s tím něco „provedeme“.

V pátek 22.8. jsme si s přítelem udělali hezký večer u TV a pustili jsme si film. Tulili jsme se k sobě a bavili jsme se o tom, už ať je ta naše beruška Anabel na světě, protože maminka s tatínkem se jí už nemůžou dočkat. Kdyby jsme jen tušili, co se na nás z bříška chystá…

Anabel se během celého filmu přetáčela v bříšku jako na rozbouřeném moři a já začala pociťovat ony známé bolesti jako při menses. Ale bylo to takové nepravidelné, zhruba co 15 min. Když to neustávalo ani nezesilovalo, tak jsem si šla dát teplou vanu s tím, že buď to přestane, anebo prostě pojedeme do porodnice.

Po vaně to nakonec ustalo a já byla nadšená, že se nic nechystá a že půjdeme spát (bylo zhruba 3h ráno). Spala jsem cca hoďku a půl, když jsem pocítila takové lupnutí a na kalhotkách byla hlenová zátka s příměsí krve a k tomu se přidaly pravidelné kontrakce co 5 min.

Tak jsem si našla papíry o uznání otcovství a vše potřebné k tomu, ať má Anabel příjmení po mém příteli. Dala jsem si sprchu, vzbudila jsem přítele s tím, že jedeme do porodnice a tam, že nám řeknou co a jak…

Přijeli jsme do porodnice (bylo zhruba v 5.45h ráno). Na příjmu se mě velice milá paní ptala málem i na to, co nebylo pro nás podstatné, ale trpělivě jsem jí odpovídala a pak nás poslala na gynekologickou ambulanci na vyšetřeni. Natočili mi monitor, kontrakce pořád stejné, a pak že mě vyšetří paní doktorka a řekne nám, co dál…

Paní doktorka mě vyšetřila a povídá, že jsem otevřená na 6 cm a že porod už je v běhu a už je za polovinou. A taky, že jdeme okamžitě na porodní sál a k tomu dodala, že má službu do 8 h a že do té doby určitě porodím a že ona si mě vyloženě odrodí, i kdyby měla zůstat přesčas…

Na porodním sále jsem se převlíkla do košile, dala si sprchu a pak si lehla na lůžko s tím, že mi napíchnou plodovou vodu. Dají mi klystýr a uvidíme, jak rychle to půjde. Ještě mi řekla, že veškeré věci na porodním sále jako balón, vanu atd. můžu klidně používat, jak je libo. Maximálně jsem se tak na ně mohla koukat z toho lůžka. :-D

Takže po klystýru jsem se snažila co nejvíc vyprázdnit. Bolesti byly ale už neúnosné, tak jsem řekla porodní asistentce, že už to prostě nevydržím tu bolest, ať mi dají epidural.

Porodní asistentka mi řekla, že se podívá jaký je nalez, a že mi to napíchnou, ať mi uleví od bolesti. Nález byl jste otevřená na 9 cm. Při 10 cm už se vypuzuje miminko a na epidurál už je maminko bohužel pozdě (šílené zjištění pro mě).

A že když je budu poslouchat a dělat to, co po mě budou chtít, tak že není ani nutné mě nastřihnout. Ono se to dělá dobře v klidu, ale ne při šílených porodních bolestech.

Snažila jsem se, co to šlo, a na 3-4. zatlačení jsem porodila svou první dceru, které jsme dali jméno Anabel s porodní váhou 2745 g a mírou 46 cm. Samozřejmě bez nástřihu, jen šla ven jako „superman“ s ručičkami podél hlavičky, takže mě trochu vevnitř natrhla, ale spravily to 4 vstřebávací stehy.

Nejkrásnější moment po porodu byl, když mi malou ještě zakrvácenou položili na bříško a za chvilku mi jí přiložili k prsu a Anabel začala hledat a pak se poprvé přisála…

Samozřejmě byl přítel celou dobu během extra krátkého porodu s námi a držel mě za ruku a snažil se mě tím povzbudit.

Váš příspěvek

Odesílám...
12004
19.11.16 08:52

Gratuluju k rychlému porodu. Jen si rozmysli jaké fotky svého dítěte zvěřejňuješ!! 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.16 09:17

Souhlasím, první fotku bych nechala jen do rodinného alba…jistě bys nerada našla fotku dcery na webu pro úchyláky… jinak deníček mi přijde normální, prostě další klasický porod :)) ale chápu, že si chceš nějakým způsobem uchovat vzpomínky:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
19.11.16 09:27

Gratuluji k dcerce :kytka: :kytka: :kytka:
Holky maji pravdu tu prvni fotku radeji smaz, nas urcite nepohorsuje, ale nikdy nevis kdo se ni muze koukat :think: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.16 12:18

Tak takový porod si představuji na leden :pankac: :lol:
Gratulují :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
19.11.16 13:50

No vidíš, takhle to zní jako super porod :palec: a jak tě strašili :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1630
19.11.16 15:31

Máš moc hezkou holčičku!
Kéž bych měla takto rychlý druhý porod…

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.16 18:27

Slovo tulili tady uz uplne ztratilo původní význam, takze jeden poradně nevi, jestli teda nepomohl sex, ale to je fuk. Porod v pohode, počeštěna verze Annabel mi připadá příšerná a vzdycky me zajima, jestli rodice, ktere daji takove jmeno nekdy četli treba neco od E.A.Poea nebo to proste slyšeli v argentinské telenovele a moc se jim to libilo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.16 21:15

Moc gratuluju ke krásné holčičce :srdce: At jste holky zdravé!

 • Nahlásit
 • Zmínit
476
19.11.16 22:25

Úžasný porod, gratuluji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.11.16 22:05

Nadherne jmeno :srdce: Jinak porod snovej!

 • Nahlásit
 • Zmínit