Můj porod, ke kterému to přítel nestihl

Jak se nic nedělo... a pak to bylo až moc rychlé :)

*

V pondělí po kontrole v porodnici mi začalo tvrdnout břicho, bylo to tak nějak pravidelné, nepravidelné, odcházela hlenová zátka. K večeru jsem volala mamce, aby raději dojela, že nevím, jestli nebudu rodit. Ta dojela, řekla mi, ať ještě vydržím, dokud to jde, ať nestraším zbytečně v porodnici. Spát jsme šli kolem 21. hodiny, protože jsem sotva stála na nohách. Tvrdnutí jsem zaspala, ale jen na 20 minut, pak mě vzbudily křeče v podbřišku, křížové bolesti. Začala jsem to měřit, bylo to po 3–6 minutách, ale dalo se to ještě prodýchat. Kolem půlnoci už mi nebylo hej, dala jsem si sprchu, ta to zesílila, začala jsem i trochu krvácet, tak jsem si řekla, že uvidím do hodiny, co bude, a kdyžtak pojedeme. Bolesti se stupňovaly, tak jsme raději jeli.

V půl 2. mě přijali v porodnici, udělali monitor, kde nebylo nic vidět, navíc to malá prospala. Vyšetření se závěrem, že jsem na 1 cm otevřená. Dohodli jsme se, že přítel pojede domů, aby se ještě vyspal. Mně znovu natočili monitor, kdy teda už malá nespala, ale kontrakce žádné nebyly, jen jsem měla bolesti v podbřišku a kříži. Po 3. hodině jsem to nevydržela, šla jsem na chodbu, kde byl i lepší vzduch, a chodila jsem, abych si ulevila. V půl 4. jsem si poslechla porod jedné maminky a záviděla jí :D Tak nějak jsem to prochodila do 6 hodin, než nás nová směna napojila na monitory. Kde opět nic.

Po 7. hodině kontrola doktorem, který mi udělal hamiltona, aby se něco rozjelo. A že se teda rozjelo, už jsem nebyla schopná vsedě dojíst snídani, pak jsem celé dopoledne prochodila v bolestech na chodbě, kdy při každé nové vlně bolesti se stupňovalo moje kroucení u zdi a chlazení o zeď a zem. A to mi PA pořád říkala, že to musím vydržet, že kontrakce nemám, že toto je příprava. Myslela jsem, že ji sežeru :D Kolem 11. hodiny jsem už bolestí i brečela, tak mě vzali na vyšetřovnu, otevřela jsem na 1 cm a něco, tak že zkusí klystýr. Ten mi rozjel ještě větší bolesti, ale pořád bez toho, aby se daly kontrakce naměřit.

Před půl 1 proběhlo vyšetření a otevřená jsem byla na 2 cm, tak jsem i byla ráda, že aspoň nějaký posun.

A protože měli další příjem, tak mě dali na porodní sál. Šla jsem si dát vanu, v té se mi na chvíli ulevilo, pak ale nastoupila ještě větší bolest. Sotva jsem došla na porodní sál, zalehla, volala příteli, že mám po vaně, bolesti šílené, ale kontrakce pořád nic, takže nemusí spěchat, že to jen tak nebude, že má starší dceru zavést na 17. hodinu mamce a dojet za mnou. Bylo to ve 13:10…

V půl 2 jsem řvala bolestí, že už nechci, že nemůžu, ať mi pomůžou, byla jsem v jedné velké křeči, nemohla jsem se uvolnit, nešlo mi bolest prodýchávat, bylo mi hrozně. Tak mě PA napíchla kanylu, sepsaly jsme spolu papíry na císaře, šla zavolat doktory a anesteziologa, že se pojede na sál (mám po jednom císaři).

Než se vrátila, tak jsem začala cítit tlaky dole, tak mi pomohla na záda, sotva jsem se otočila, tak praskla voda a mně se ulevilo, šílené křeče byly pryč. Když jsem to řekla doktorovi, tak na mě hleděl, že teď mi nemá být líp :D

Bylo 13:48, když jsem volala přítelovi, že rodím, ale ať nespěchá, že to stejně nestihne, že už malá leze ven. Pak došly kontrakce, ale museli mě nastřihnout, potrhala by mě. Na asi 6. zatlačení byla Nina venku, narodila se ve 13:57.

Pak mi chtěli ulevit a dát oxytocin aspoň na porod placenty. Ale ani to nestihli, než se PA otočila, tak placenta sama vyklouzla ven :-) Malou jsem dostala hned na hrudník, bylo to úžasné :) Pak teda šití, to nebyla žádná hitparáda… To jsem jim řekla, ať si malou vezmou, měla jsem strach, že bych ji neudržela.

Za 40 minut po narození dojel přítel a už byl s námi :-) Tak jsem si užila porod bez nějakých léků a extra zásahů, co bylo, s tím jsem souhlasila.

Obdivuju všechny, které dobrovolně chtějí rodit bez čehokoli :D

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
Anonymní
16.8.18 07:40

Upřímně mě začali bolesti ve 2 ráno jen poslicci a už jsem to vzdavala, bolesti jak svine a v 8 CS a když mi řekli kolem 7 že jsem na prst otevřená, tak jsem šťastná že mi partner domluvil císaře. :srdce:

 • Nahlásit
16.8.18 07:55

Teda tyhle porody kdy jsou dva dny bolesti a zadny otevirani jsou desny. Vubec to nezavidim a dekuju za ty sve dva uzasne. Prvni 6 hodin po prasknuti vody a druhy 10 hodin od prvnich bolesti. A to jsem do porodky dojela otevrena uz na 6. U obou porodu jsem se otvirala o dva cm za hodinu.

Příspěvek upraven 16.08.18 v 07:55

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
16.8.18 12:11

kamarádka prvorodička rodila přesně 24hodin. Otevírala se hrozně pomalu, posledních asi 6h nonstop bolesti, bez otevírání. Zaplať pánbůh a genům za rychlé porody (první vyvolávaný za 4h a druhý spontánní za do 2h). :lol: U druhého porodu manžel nebyl, nestihl to taky, uspával na chodbě staršího syna, sestřičky ho na sál nepustily s dítětem, pak teda že prcka pohlídá a to už byl syn v inkubátoru a my s doktorem jsme řešili, co bude se synem (narodil se dřív o 2,5týdne). Ale aspoň jsem si přestřihla pupeční šňůru, doktor byl sympaták, měl na mě dost času a když bylo rychle po všem, tak mi aspoň udělal přednášku, co je co a na placentě :lol:

Gratuluju k zdravému dítěti a přeji krásné začátky :palec: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
16.8.18 15:05

Gratuluji k miminku :potlesk:. Jak čtu nebo slyším o těch někdy i 2-3 denních porodech s bolestmi bez otevírání,tak mi je těch žen hrozně líto.Můj první porod 9 hodin a 15 minut,druhý 3 hodiny a 20 minut,u obou nejhorší bolestivé kontrakce jen asi poslední půl hodiny.Druhý o hodně bolestivejsi,ale zase bylo za chvilku mimčo venku.Oba porody jsem si kompletně vedla sama a fakt si je užila.Na třetí se těším,jen se obávám,abych to stihla do porodnice :mrgreen:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10319
17.8.18 12:05

Gratuluju k miminku, jen se ti divím, že jsi se tam radši trápila sama, než řekla partnerovi, ať přijede hned ráno a je ti oporou v tom nejhorším. Tohle je totiž to, co by podle mě měli chlapi zažít, ne to samotné vytlačení miminka ;) to už je jen perilčka na dortu. Ale užila sis teda pěkně :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.8.18 12:43

Mně stačily 10ti hodinové „nekontrakce“…bolest každý 4 minuty trvající celou minutu…ten podbřišek se dal zvládnout, ale ty křížový bolesti 8o…jak kdybych stále dostávala kopačky do zad…prodýchání mi nepomohlo, nahřívání sprchou mírně, ale po půl hodině mě sestřička vyhnala :roll:… a stále otevřena jen na jeden prst…celá noc probdělá, psychicky úplně na dně, stále jsem si opakovala, že to musím dát, že to daly miliony ženských přede mnou, tak já musím taky…chlap tam být se mnou nemohl, protože jsem byla na „hekarne“ ještě s jednou maminkou, která krásně prospala celou noc…já si vyslechla z vedlejšího porodniho sálu 4 spontánní porody…no byla jsem „ráda“, že mě v půl 9 čekal akutní císař pro alterace ozev…doktor zkoušel taky Hamiltona a můžu říct, že jsem ho málem zabila…řezník hadr… :zed: …nepovedl se.
Tím chci říct, že klobouk dolů před všema maminkama, co porodily spontánně. Já se hrozně těšila na porod a strašně jsem si přála rodit spontánně, ale bohužel. Docela mě to poznamenalo a připadám si neschopná, že jsem to nezvládla „normálně“, i když samozřejmě nejdůležitější je zdraví holčičky, která měla omotaný pupecnik kolem krku, proto ty alterace…naštěstí všechno dopadlo v pořádku! „Slabé“ (podle PA) kontrakce jsem si zažila a teda nic moc…proto si neumím představit, jak musí žena trpět při těch pravých 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
14758
17.8.18 19:21

@unuděná já byla do poledne na přípravném pokoji, kde jsme byly 3, na porodní sál jsem šla až před půl 1, jinak bych tam přítele měla. Jenže tím, že jsem se neotevírala, tak mě nechali tam. A až dojela další rodička, tak mě předělali na porodní sál, aby mohl přítel dojet, to se už i počítalo s případným CS, tak aby to přítel stihl… No, ale stejně nestihl… Nikdo nepředpokládal, že to nabere takový rychlý spád.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14758
17.8.18 20:28

@Bařenka91 já si v každé pauze mezi křečema říkala, že to zvládnu. Jak došla křeč, tak jsem byla rozhodnutá, že si řeknu o císaře, že to nedám. A tak pořád dokola. Až jsem se dostala na jednu velkou křeč a byla jsem v koncích… pak mi teda praskla voda a hrozně se mi ulevilo :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
12168
17.8.18 22:05

@Bařenka91 Ty pravé bolí často míň. Já noc prochodila s poslíčky a nic. Kroutila jsem se. Po těch poslíčcích jsem pak nepoznala kontrakce. Byly to spíš takové tlaky. Ty poslíčky po třech minutách celou noc byly mnohem mnohem hnusnější.

 • Nahlásit
 • Zmínit
536
17.8.18 22:09

@Bařenka91 vůbec si to nevycitej, lepší císař než postižené nebo žádné dítě! Hlavně se neboj druhého porodu, třeba to bude brnkacka (u mě totiž byla ;) ale ty pocity na nic znám, to máme všechny akutní císařovny..ještě když slyšíš, že jsi vlastně nerodila apod.. :roll:

Zakladatelce gratuluji k miminku! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
18.8.18 09:18

Jsem 34 týden a začínám blbnout. Jsem prvorodička, je mi pře 30 a všechny ženy co znám a poprvé rodily po 30 měly dost dlouhej a děsnej porod kterej skončil císařem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14758
18.8.18 10:02

@ludmilaadamkova nestresuj se :) já věřila, že porodím přirozeně, že nebude nutný císař a dopadlo to tak :) první císař jsem měla pro polohu koncem pánevním…

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 20:06

@pomněnka_m Mně právě praskla voda už večer a po dvou hodinách přišly bolesti…jediný co mě drželo nad vodou bylo, že mě takhle nemůžou nechat dva dny, když jsem byla už bez vody :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.8.18 20:09

@hanulech děkuji za milá slova. Určitě máš pravdu, hlavně že je holčička zdravá ???? a na druhé dítě se momentálně absolutně necítím :mrgreen: i jsem říkala příteli, že pokud budu mít zase hlavu plnou miminka, tak ať mi připomene všechny ty „strasti“ , co momentálně s mimcem prožíváme :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele