Můj porod na Bulovce 12.12.07

Porod

Porodnici na Bulovce jsem si vybrala proto, že se tam nejlépe dostanu autem a chodila jsem tam i na předporodní kurz a do poradny od 36tt. Už v neděli 9.12. mě začalo malinko pobolívat v podbřišku, ale nevěnovala jsem tomu pozornost a dokonce jsme ještě byli s přítelem v Praze pro dárky a posedět na kafi s kamarádkou.

V pondělí jsem měla na 10 poradnu a to už byly bolesti horší, ale nic pravidelného. Doktorka řekla, že to jsou poslíčky a že si z toho nemám nic dělat, ale prý se mi změkčuje hrdlo a pomalu se i malinko otevírám.
Každopádně do večera se bolesti o dost zhoršily, nemohla jsem spát a stejné to bylo i druhý den v úterý. Stále však nebylo o nějaké pravidelnosti ani řeči. V noci jsem dokonce volala na Bulovku, jestli s tím mám něco dělat. Sestra na drátě mi řekla, že mi maximálně udělají monitor a že mě nejspíš pošlou domů.To mi přišlo zbytečné, a tak jsem i další (úterní) noc skoro probděla. Ve středu už jsem se domluvila, že mě odpoledne už do té porodnice zavezou, jelikož už jsem to nemohla vydržet. Bylo to jako těžké menstruační křeče v podbřišku, nepomáhalo ani chodit ani sedět, doporučovaný balón mi nepomáhal vůbec, spíš naopak mě vadilo sedět na měkkém. Pomáhaly mě akorát žebřiny a opírání se o zeď.
Takže jsem dorazila na Bulovku ve středu asi kolem 16:30. Milá sestřička mě hned dala na monitor a asi půl hodiny mě tam natáčeli. Líbilo se mi, že je tam takový klid, i když kolem občas prošla porodní asistentka a byly tam porody v pohybu.
Pak si mě přišly prohlédnout doktorky, co jsem už znala z poradny. Vylezla jsem si na stůl a ještě jsme se smály, že se tam nedostanu, jelikož měl strašně vysoko podpěrky pro nohy. No každopádně výsledek byl, že mám už 4cm a že si mě tam už nechají. To byl pro mě trochu šok. Myslela jsem, že mě ještě pošlou domů a ani jsem sebou neměla věci.
Tak jsem zavolala přiteli ať přijede za hodinu s věcmi a převlečená do erární košile (strašnéJ)jsem šla do přípravy. Oholená jsem byla z domova a tak mě čekal jenom klistýr, který jsem chtěla. Nebylo to vůbec nic hrozného, sestřička do mě nalila horkou vodu, ta si proublala kolem břicha, chvíli jsem chodila a pak šla voda ven. Nic nebolelo, naopak spíše mě to prohřálo a ulevilo od bolestí.
Potom přišla porodní asistentka, která mě pak rodila. Nejdříve mi přišla trochu strohá, ale pakjsem pochopila, že to bylotřeba a nakonec byla výborná a moc mi pomohla. Nejdřív mě ale píchli vitamín, tuším, že B a to tak pálilo, že mě pak půl porodu víc bolel zadek než kontrakceJ.
Pak přijel přítel a spolu jsme šli na porodní sálek. Zbyl na nás jen ten poslední otevřený, jelikož ve všech ostatních už se rodilo. Tam jsem si vylezla zase na stůl, tentokrát na bok a napojili mě znova na monitor. Kontrakce se daly ještě vydržet, dokonce jsme si povídali a smáli se. Pak mi asi uprostřed monitoru asistentka propíchla vodu a od té chvíle už to sranda nebyla. Bolesti byly horší a častější, ale začala jsem se rychle otevírat. Chvílemi jsem myslela, že jim tam to křeslo prokoušu. Taky mě dali do ruky kanylu, do které mi pak myslím dali oxitocín, ale to si nejsem jistá. Každopádně jsem si před tím s doktorkou domluvila, že chci něco proti bolesti. Později jsem zjistila, že mi už nestihli dát epidurál, jelikož vše šlo strašně rychle.
Po monitoru jsem slezla a měla jsem si dojít na záchod a do sprchy, jesli budu chtít. Krátkou chodbičku k záchodu a zpět jsem šlas pomocí přítele snad hodinu, protože jsem se musela pořád zastavovat kvůli kontrakcím. Když jsme přišli zpátky, ještě jsem trošku chodila okolo porodního stolu a už mi asistentka řekla, že si mám vylézt zas nahoru. Byla jsem zase na boku, měla jsem trochu přitlačit, abych pomáhala mimču projít pánví. To už jsem musela mít tak 8cm.
Jenže jsem moc tlačit neuměla, tak mi asistentka řekla, ať se rači překulím na záda, to byl teda výkon!:) Pak najednou přišly doktorky a už se šlo na věc. Radily mi všechny 3 jak mám tlačit a kdy, což mi hodně pomohlo. Nevím, jak bych to zvládla bez nich. Je jisté, že to tím hodně urychlily. Nakonec to už byla jedna velká kontrakce, ani jsem nevěděla pořádně kdy už je a kdy není. Taky mě přišlo, že mě víc bolelo, když jsem netlačila než při tlačení. Tak jsem tlačila skoro pořádJ. Pak jsem konečně Markétku vytlačila a nemohla jsem tomu uvěřit. Byla dost velká, tak mě i nastříhly a taky jsem se potrhala i uvnitř. Celkem to vytláčení trvalo asi půl hodiny.
Mimčo odnesli a spolu s přítelem ho vyšetřili a utřeli od mázku. Pak mi ho přinesl zpátky. Mezitím se ještě čekalo na porod placenty, což nějak nešlo, tak ani nevím jestli mi jí nějak vyškrábly či vyšla sama. Pak mě šily. To byla děsná bolest, myslela jsem, že to bylo snad horší než porod. Pak mě umyly a nechali nás osamotě s malou asi hodinu nebo dvě, to už jsem nějak nevnímala.
Potom odnesli malou na novorozenecké, kde ji nechali přes noc. Mě odvezli na šestinedělí. Celkově porod od příchodu do porodnice trval asi 4 a půl hodiny, což mi přišlo strašně rychlé. Taky jsem vlastně porodila v termínupřesně na den, což mě v celku překvapilo.
Můžu říct, že doktorky i porodní asistentka se chovaly skvělě a moc mi pomohly, byly milé a zároveň bylo vidět, že vědí, co dělají. Na šestinedělí už to bylo horší, ale to už je jíný příběh.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Endy
Závislačka 4874 příspěvků 22.12.07 08:38

Ahoj Bodlino, dekuju za tvuj clanek, Bulovka me ceka cca za mesic, takze jsem rada, za kazdou zminku. Taky jsem tam chodila na kurz a seznamovala se s prostredim. Kam nas ale nevzali, bylo prave oddeleni sestinedeli, coz je skoda, protoze tam stravime  z pobytu v porodnici nejvic casu… Mohla bys prosim dopsat, jak to vypadalo tam a na co se muzu psychicky pripravit? Klidne do SZ, jestli budes tak hodna. Dekuju a preju tobe i miminku hodne stesti do noveho roku. Endy

 
holandanka
Stálice 89 příspěvků 23.12.07 14:23

Vyborne, hura, gratulujeme k Marketce !!
Maruska+Anicka (9mes.)

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.12.07 17:58

Bodlino, krasny porod. Velka gratulace k Marketce.
Na Bulovce jsem taky rodila a byla moooc spokojena.
Na poporodnim - super - trefila jsem asi príma smenu. Sestricky i doktori moooc prijemni a byla celkem i legrace. Sesly jsme se fajn maminy na pokoji. Takze to pro mne bylo jak lazensky pobyt.
Vsem maminkam cekatelkam krasne a rychle porody preji.
Eva a Kubík 2a 3/4 roku.

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 25.12.07 21:15

Ahojky,  

gratulujeme k narození Markétky!!! Můj syn Mateo se narodil přesně před rokem 12.12.2006 :-))
Tak ať jste šťastní a zdraví přeji splnění všech přání…  

Alinka+ Mateo

 
Bodlina
Stálice 67 příspěvků 27.12.07 15:02

Ahoj Endy, diky z prani a tady mas ten popis sestinedeli https://www.emimino.cz/…s/story/5950 Kdybys chtela vedet jeste neco, klidne se ozvi.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama