Porod na moje narozeniny

Porod
  • budulinek2011
  • 17.07.11

Když jsem se dozvěděla, že mám termín porodu 31. 3., tak jsem byla stěstím bez sebe. Vždyť já mám narozeniny 26. 3. To musí být na moje narozeniny! Když se blížil termín porodu, tak jsem každý den promlouvala k bříšku. Holčičko, ještě chvilinku tam vydrž. Budeš nejkrášnější dárek k mým narozeninám.

Jedno ráno se vzbudím a hned si uvědomím. Vždyť je 26. Vůbec jsem si neuvedomila, že mám nějaké narozeniny, nebo že jsem už o rok starší, ale jako prvni mi problesko hlavou, že se narodí holčička. Do termínu porodu sice zbívalo jššte 5 dnů, ale já měla tušení, že to příjde. Jelikož to bylo moje první těhotenství, věděla jsem že prvorodičky rodí 10-12 hodin.

Najednou, když vstanu z postele, cítím, jak mi něco teče tam dole. Automaticky jsem se chytla za spodek a utíkala na záchod. Ale nebylo toho moc. Bylo toho dost ale ne tolik jako když by měla odtéci plodova voda. Nechápala jsem to. Tak jsem se šla osprchovat a dala si radši vložku. Už ale nic neteklo. Věděla jsem na 100 procent, že moč to ale není. Ani hlenová zátka to být nemohla. Ta mi odesla cca 14 dnu před porodem. Sedla jsem si tedy na pc a procítala na internetu. Vše napovídalo tomu, že je to opravdu plodová voda. Odchází jen po troškach. Tudíž hrozí infekce miminku. Ještě jsem se ptala zkušené kamarádky a ta mi napsala, ať okamžitě upaluju do porodnice, že to není žádná sranda. Jí se to totiž stalo také.

Když jsem tam dorazila, přišel tam takový starý protivný doktor. Ptá se: máte vložku? Ano mám, ale odteklo jen trochu a pak už nic. Byla jsem ve sprše a vložka je čistá, nic víc pak už neodtékalo. Nalil na to nějaký roztok a prohlasil: tak to plodovka není. Taky že být nemohla, když to lil na čistou vlozku :-/ Udělal monitor, zkontroloval čípek a řekl, že žádné změny nejsou. Otevřená jen na jeden a půl prstu. Poslal mě tedy domů… když jsem přisla domů, pozorovala jsem hodiny a už jsem věděla, že i kdyby to na mě přišlo, stejně to na mé narozeniny už nebude. Asi hodinu poté co jsem se vrátila z porodnice, se to stalo znovu. Už to bylo více než poprvé. Strašně jsem se bála co se děje. Ale abych jela zpět, tak na to už jsem odvahu fakt neměla. Tak jsem se snažila nějak se zabavit. Začala jsem uklízet.

Pak mě napadla jedna věc. Co si to zkusit privolat sama? Měla jsem strach, aby se miminku nic nestalo. Takže jsem chtěla co nejdřive porodit. Věděla jsem, že kdyz mimi nepůjde co nejdříve na svět, tím větší mu hrozí riziko infekce. Začala jsem tedy drhnout podlahu. Pak jsem si dala pár dřepů, chodila po schodech nahoru a dolů dala jsem si horkou vanu. Najednou koukám a už bylo půl desaté večer. Tak jsem řekla příteli, ať jde se mnou do Tesca. Tak jsme šli ještě na nákup :) Necítila jsem žadné změny… prostě vše bylo pořád stejné. Akorát jsem byla zničená a strašně unavená.

Když jsme přišli domů, tak jsme to probírali. Měla jsem strach. Přesně v půl jedenácté večer, kdy jsem se já narodila, se to stalo zase! Ale už zase víc. Řekla jsem přiteli, že je to nějaké znamení. To už mi bylo fakt divné. Šla jsem tedy znova do sprchy. Ještě jsem to pročítala na internetu a pak šla spát. Byla přesne půlnoc. Tudíž 27. 3. Smířila jsem se s tím, že to na moje narozeniny už nebude, ale víc jsem přemýšlela o tom, aby se miminku nic nestalo. Najednou mě nějak píchlo v břichu. Hodně silně. Okamžitě jsem vzbudila přítele a řekla mu to. Ten jen odpověděl, že je to určitě normální. Tak zhansul a spali jsme dál. Zhasnul a najednou LUP! Panebože, Tome, vstávej, praskla mi voda. Celá postel byla mokrá. Ihned jsem si priložila ručník a přítel šel volat mojí tetě, aby nás odvezla… jenže ta řekla, že pokud už mi praskla voda, že si mám zavolat sanitku. Klepala jsem se jak osika. Ze strachu. Nevěděla jsem, co mám dělat. Sanitku jsem volat nechtěla, tak jsem řekla, že to dojdu pěšky.

Bolesti byly cca už po 5 min, ale celkem slabé. Zazvonil telefon. Byla to teta. Řekla, že mě teda odveze. Když jsem přijela do porodnice, byl tam zase ten samý pan dr., který tam byl už ráno… sestra mi řekla, že táhnou 24 hodin v kuse. Když se dr. uráčil přijít, tak se zeptal: Byla to určitě plodová voda? Byla jsem tak naštvaná, že jsem si jen sundala kalhoty a ukázala mu ješte mokré spoďáry a dodala: A ráno to byla taky plodovka pane doktore! Neřekl nic :-/ Když mě vyšetřil, řekl, že se nic nezměnilo. Takže mě dá na sál a bude se čekat.

Bolesti už začaly nabíhat. To jsem ještě nevěděla, že to bude TISÍCKRÁT horši. Pichli mi oxytocin a nějaké uklidňováky. Po dlouhých hodinách mi nabídli, že mi dají rajský plyn. Samozřejmě jsem neodmítla :) Po 10 a půl hodinách jsem to už opravdu nevydržela a řekla si o epidural. Jen jsem se modlila, aby už začal působit. Během porodu jsem ale ani jednou nezařvala. Dala jsem si slib, že budu ticho jak miška. A taky že jo… jenom jsem se asi 3krát rozplakala. Nevěřila jsem tomu, že to někdy skončí. Neuměla jsem navíc ani dýchat, takže mě to pořád nutilo zadržovat dech. Akorát že mimi u toho přicházelo o kyslík. Ale naučila jsem se to brzy.

Hodinu a půl poté, co jsem si nechala píchnout epidural, jsem porodila. Tak jsem tlačila, že na mě dr. začal ječet, ať neblázním nebo že tam zkolabuji. Podle popisu mého přitele jsem vypadala strašně. Byla jsem prý úplně modrá. Ještě jsem se u toho i pozvracela. No ale nakocen jsem měla krásnou malou holčicku a už jsem bya ta nejšťastnější maminka :) A hlavně, holčička byla zdravá :) Sice se chudinka nemohla dlouho rozdýchat, ale pak to bylo vše ok :) Takže šťastný konec. Nenarodila se sice na na moje narozeniny, ale o den později. I to je krásné :)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.07.11 10:48

gratuluji k holčičce…Někdy je hrozný jak se někteří doktoři jsou laxní..já když jsem přijela do porodky s podezdřením na odtok plodový vody tak mně hned hospitalizovali a kontrolovali,na­konec to plodovka nebyla ale přece jen zájem z jejích starny byl..Nejspíš jsi naazila na unavenýho a naštvanýho doktora..:-))))..Nejdůle­žitější je že holčička je zdravá,přeju vám havně plno lásky zdravíčka a plno pohodových dní s tvou maličkou. :palec: :palec: :palec: :hug:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 17.07.11 16:44

Gratuluji! A jen tak pro zajimavost, plodova voda odtece mnoha zenam pred zacatkem porodu. Dle vyzkumu neni treba se nervovat a pokud zena neni GBS (skupina B streptococcus) pozitivni, lze s klidem cekat na samovolne rozjeti porodu, pricemz je dobre sledovat teplotu zeny. Tady v Kanade cekame 24 hodin, zeny jsou doma a prijdou jen po 12 ti hodinach na monitor. Po 24 hodinach, jestlize se porod nerozjede sam, pristupuje se teprve k indukci.
Myslim, ze by v Cesku neskodilo setrit trosku s tim Oxytocinem, vite vubec, jaka rizika s sebou umely Oxytocin a indukce nese? Hlavni je, ze se miminka daleko casteji dostavaji do stresu pri porodu, dalsi pak je poporodni krvaceni u zeny (coz neni sranda).
Takze: Pokud jste GBS negativni, a praskne vam voda, samosrejme jedte hned do porodnice, ale je to spis kvuli tomu, aby se zkontrolovala srdecni akce miminka, tedy jak miminko snasi ubytek rybnicku vevnitr, ale prosim vas, NENERVUJTE se tim, ze se miminko MUSI co nejdriv narodit, bude vas to jen negativne ovlivnovat a porod se vam nerozjede. Miminku infekce ihned nehrozi!!!

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 17.07.11 17:42

gratuluji , ze jsi to nakonec zvladla!!! :srdce: :srdce: :srdce:
Nekteri dr. vazne jsou hovada, chovaji se jako chladnokrevni reznici!! :pocitac:

 
E.K.L.
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 18.07.11 21:51

Tak předně gratuluju ke krásné holčičce, hlavně že jste to obě zvládly. :huban: A je pravda, že je to všechno o přístupu a o lidech. Mně u první dcerky praskla voda, v porodnici po prohlídce otevřená na prst, už si mě tam nechali. Porodila jsem za 14 hodin. Tvůj název deníčku mě zaujal i proto, že já taky rodila na své narozeniny. A moje dcerka to teda stihla, narodila se 12.12. (v 16:40) na mé 27. narozeniny. Já se tedy narodila až 20:45, takže měla ještě chviličku čas :mrgreen: , ale po těch hodinách jsem už byla ráda, že je venku. :lol:

 
anavi86
Stálice 92 příspěvků 18.07.11 23:04

Gratuluji k princezně, ať se vám daří. :kytka:

 
madamecrazy
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 19.07.11 01:30

Gratulujeme, já jsem si letos v dubnu dala přímo dárek k narozeninám, můj Mikulášek se totiž narodil 14.4., stejně jako já, jen o 29 let později :mrgreen:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.07.11 16:54

Gratuluju k holčičce :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama