Můj porod po Hamiltonovi

Porod

O tom, jak jsem 6 dní přenášela a po Hamiltonovi od moc šikovného pana doktora konečně porodila krásnou dceru.


2 komentáře


7 komentářů

11. 3. 2014 jsem šla na klasickou kontrolu do poradny do mostecké porodnice na monitor a přislíbeného Hamiltona. Monitor byl v pořádku a já už jen čekala na paní doktorku, až mě vyšetří a zjistí, jestli se už ta naše holčička nechystá ven.

Když po hodině dorazila, konstatovala pouze, že k žádnému brzkému porodu to nevidí, ale udělá Hamiltona a uvidíme. Potom, co jsem si nastudovala vše možné i nemožné o tomto hmatu, jsem měla docela strach, ale moc to nebolelo (myslela jsem si, že paní doktorka je prostě jen šikovná). Odešla jsem v klidu domů a čekala. Samozřejmě se nekonalo absolutně nic.

14. 3. 2014 mě čekal další monitor a další hmat. Tentokrát tam byl ale jiný pan doktor. Monitor v pořádku a dokonce tam byly i dvě menší kontrakce. Pan doktor na sebe nenechal dlouho čekat a já šla na řadu. Zeptal se mě, zda bych chtěla znovu Hamiltona a já nadšeně souhlasila (po předchozí zkušenosti proč ne, že).

No musím říct, že tohle bylo absolutně něco jiného. Vrtal se ve mně asi 3 minuty a já se na lehátku prohýbala jako kočka. Řekla bych, že tohle byl asi pravý Hamiltonův hmat.:D Doktor mě ujistil, že se mu hmat povedl na výbornou a že za svou praxi nepamatuje situaci, kdy by takto provedený hmat porod nevyvolal.

Plná očekávání jsem prchala domů a čekala, co bude. První bolístka přišla už okolo třetí hodiny, ale toho bych si asi ani nevšimla, kdybych se tak nesledovala. V osm hodin se již bolesti ustálily na pětiminutový interval a tak jsme s přítelem koumali, zda jet nebo nejet. Když ani sprcha nic neudělala, rozhodli jsme se tedy vyrazit.

Do porodnice jsme dorazili okolo desáté hodiny. Vzali mě na vyšetřovnu a přítel zatím zůstal venku. Napojili na monitor a začalo vyptávání na vše možné i nemožné (tohle by se mělo asi vyřešit nějak jinak, mohla jsem ty papíry bez problémů vyplnit už doma nebo v poradně v klidu).

Na monitoru kontrakce skákaly, ale nález sotva na prst. Přítele jsem proto poslala domů a sama si šla na klystýr a na pokoj. Klystýr byl fakt zajímavý zážitek. :D Pokoj, který mi byl přidělen, mě velmi mile překvapil. Vlastní záchod, sprcha, míč, televize (ta tam tedy byla naprosto zbytečně). Celou noc jsem se snažila alespoň trochu spát, ale řekla bych, že jsem spala tak maximálně hodinu.

Po noci s kontrakcemi po pěti minutách otevřena na 3 prsty (bomba). V 6 hodin se střídaly směny a přišla nová porodní asistentka, která mě měla na starost, a doktor, který mi dělal den předtím toho Hamiltona. Podíval se na mě a smál se, že mi to říkal. V osm hodin dorazil přítel a už se mnou zůstal. Chvilku po osmé mě přišel doktor vyšetřit a já se stále stejným nálezem už jsem prosila, ať to nějak urychlí. Přislíbil mi píchnutí plodové vody. V devět přišla PA a v kontrakci do mě nějak hrábla a spustily se mi kontrakce, že jsem se už řádně kroutila.

Nejvíce mi vyhovovalo být na posteli na zádech a napojená na monitor, protože to viděl i přítel, kdy se blíží kontrakce a už mě chytal za ruku a říkal, jak mám dýchat. Nejpřínosnější pro mě bylo to, že mi i říkal, kdy kontrakce končí. Kdežto pokud jsem na monitoru nebyla, tak mi to hlásit nemohl.

Asi v 10 přišel doktor, že tedy jde konečně na tu vodu a to teprve byly kontrakce. Nevěřila jsem vlastnímu tělu.

Cca po 45 minutách jsem v kontrakcích měla pocit na tlačení, ale přítel mi nevěřil, vždyť to nemůže být tak rychlé, když to do teď trvalo tak dlouho. Ještě že přišla PA a hned mě hnala na sál. Přítel ani nestíhal balit. :D

Došly jsme na sál a PA mi řekla, ať si vylezu na kozu. Ha ha, to jsem v ten moment považovala za nadlidský úkol. Stála jsem tam před tou kozou a prosila, ať mi někdo pomůže, protože sama tam určitě nevylezu. Za pomoci PA jsem se nakonec na tu zpropadenou kozu dostala a hlásila, že to tlačení už fakt nevydýchám. Nestihli mě ani napojit na monitor, tak ho mezi kontrakcemi přítel alespoň držel na břiše. Musela jsem asi 6× tlačit na prázdno (z toho 2× na boku).

Pak mě položili na záda, řekli: „Chytni nohy a tlač.“ Tak jsem chytla nohy a začala tlačit. Přišlo mi to naprosto nekonečný. Na jednu kontrakci jsem tlačila třikrát, ale pořád se nic nedělo. Moje PA ve mně měla neustále prsty a neustále tam nějak jezdila. To mi teda přišlo mnohem bolestivější než ta samotná kontrakce.

Najednou bylo okolo mě asi 10 lidí a přicupital i pan doktor. Slyšela jsem něco o nástřihu a v tu chvíli si v hlavě říkala „Prosím ano, pomozte mi.“ Doktor to zavrhl: „Vždyť paní tak hezky tlačí.“ No po dvou kontrakcích už jsem si ani ty nohy nedržela, takže mi je musel držet přítel a tím pádem se mu naskytl nádherný výhled přímo tam, kam koukat neměl. Konečně mi nějaká paní, která tam přišla s doktorem, hlásila, že už vidí hlavičku, že na další kontrakci už určitě vyleze.

Měla pravdu, konečně vylezla a už stačilo jen jednou zatlačit. Konečně malá vyletěla a rozplácla se na ten „stoleček“. Tak to alespoň říkala PA, já už byla totálně mimo a už jsem nevnímala. Koukala jsem, kde ji mám, a jak to, že ji ještě nemám na sobě. PA mi oznámila, že malá je nalokaná plodovky a musí jí hned odnést na odsátí. Přítel by málem malou nešel nafotit ani podepsat. Jen tak stál vedle mě a brečel.

Pak už byly u mě jen dvě PA, jedna mi píchla něco na odloučení placenty a druhá ji už tahala ven. Potom mě něčím postříkali a udělali jeden steh. To jsem vůbec necítila. Konečně jsem si mohla natáhnout nohy a dostala dva pytlíky na břicho (nic moc). „Tak a teď dvě hodiny ležte.“

Přinesli mi mou malou holčičku, ale ta se mi odmítala přisát, jak měla plné bříško plodovky. Tak mi ji položili vedle a já se jí s přítelem už jen kochala, jak byla krásná. Neměla vůbec šišatou hlavičku a neskutečně dlouhé nehty.

Má dcera Evička se narodila 15. 3. 2014 v 11:47 s mírami 3280 g a 49 cm.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 04.04.14 08:07

Gratulace k narození Evičky :kytka: a maličké hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce:
já měla 3 porody, všechny docela dlouhé, né zrovna jednoducjé, druhý byl dost dramatický s resuscitováním miminka-všechno mám deníčcích o porodech, ale naštěstí jsou všechny moje zlatíčka v pořádku :-)

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 08:31

@pajinka111 Tak hlavně, že jsou dětičky v pořádku :) Za gratulaci děkuji

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 04.04.14 08:46

Gratuluji.Ja tam rodila též, a koukam že, všechny Davají stejně, ja měla uplně to samé. i porod až na par odlišných detailu :-D

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 08:47

@zavlacka No je fakt, že jak přišel doktor ráno tak to jelo :D Vzali nás 6 za dopoledne a všem praskali vodu aby měli prý odpoledne volno :D

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 04.04.14 08:52
:-D

Příspěvek upraven 04.04.14 v 08:57

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 04.04.14 08:55

Ja tam byla 1 a ty hodiny bez jidla a pití nene, šilené Pa mi méla pichnou nejakou inekci na prospaní a přišla až ráno.

 
Deagol
Povídálka 25 příspěvků 04.04.14 08:57

Gratuluji ke krásné holčičce :) a přeji vám oběma hodně zdraví. Při čtení deničku jsem si zavzpomínala na svůj porod (v roce 2010). Přenášela jsem 4 dny, 2 Hamiltony nezabraly a s malou to nepohlo. Také ji museli trochu popohnat.

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 09:02

@Deagol Děkuji, ono je to taky takové sporné… těžko říct, jestli pomohl ten Hamilton nebo zda by se porod rozjel i tak sám :nevim:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 04.04.14 09:19

:hug: :kytka: moc gratuluju k nádherné holčičce a přeju vám hodně zdraví ;)

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 09:28

@facetia Děkuji :kytka:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 04.04.14 10:16

Gratuluju k Evičce, já jsem v Mostecké nemocnici rodila třikrát, vyzkoušla jsem si všechny porody.1 byl přirozený, druhý vyvolávaný a poslední cisař. A byla jsem tam spokojená, jen je nejlepší, když je tam chlap u porodu :)

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 12:06

@saskula Jo jo za to jsem byla taky ráda, neumím si představit, že bych tam byla sama. Děkuji za gratulace

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.04.14 13:39

Gratuluju k miminku. Zdá se, že jsi ideální adeptka na porod v porodnici - chce Hamiltona, chce ležet na zádech připlá na monitoru, chce nástřih, pobavila jsi mě. :lol:

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 13:52

@Saroya :-D jo jo ale ten nastrih jsem chtela jen par vterin pri ton kdy mi nesla vytlacit hlavicka :-D ale jinak jsem byla asi poslusna rodicka :-D :-D

 
ahink
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 40 inzerátů 04.04.14 15:28

Pytlíky na břicho? to slyším poprvé :nevim: gratuluji moc k holčičce

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 04.04.14 16:00

Holcicka je krasna :kytka:
Gratuluju a hodne zdravi preju :srdce:

 
Uživatel je onlineannaei
Extra třída :D 12871 příspěvků 04.04.14 17:31

@Saroya Taky mi to tak přijde měla by dostat ocenění za vzornou rodičku v očích lekářu naprosto bezproblémová

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 04.04.14 19:13

Velice podobné jako u nás. Já teda rodila po prvním Hamiltonovi, ale noc plná kontrakcí, píchnutí vody ve 13, narození ve 14 hodin, nalokaný vody. Pokud ještě někdy budu rodit, nenechám si udělat ani Hamitona ani píchnutí vody.

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.04.14 19:51

@balestra Tak to já jsem za to píchnutí vody ráda, alespoň se to uspíšilo. Bůh ví jak dlouho by ten porod jinak trval… :)

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 04.04.14 19:54

Gratuluji k holčičce, ať vám dělá jen radost. Do života přeji moc zdraví a štěstí. Vybrala si krásné datum jako oba moji rodiče :srdce:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 04.04.14 19:58

@Tučňačka20 nedejbože by trval tak, jak měl…

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 04.04.14 20:13

Moc gratuluji k malé :kytka: Já rodila bohužel císařem, takže takovéhle zážitky nemám… :) Synáčka jsem viděla až když jsem se probrala a i tak jsem byla úplně mimo :-D

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 04.04.14 20:26

A pak že nemůže být rodička spokojená i bez těch lesanských praktik. :mrgreen:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 04.04.14 20:32

@Tučňačka20 no,mne to za to nalokani urco nestalo a navic trebas cely druhy mesic proplakal, coz davam za vinu take trauma z porodu. Ale to vis, ze jsem svolila rada, ze strachu, ze budu rodit jeste nekolik hodin.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 05.04.14 13:42

Gratuluji k Evicce :kytka:,at Vam dela jen samou radost ;) :dance:

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 05.04.14 13:45

@lucka83 Moc děkuji, zatím se jí to daří prdelce naší :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak to všechno začalo


Reklama