Můj porod s neočekávaným průběhem

Porod

Jsem teprve týden po porodu, ale rozhodla jsem se napsat vám jeho průběh. Moc nedoporučuji, aby jej četly prvorodičky před porodem, ale v nemocnici mi řekli, že jsem měla neobvyklý porod.

Termín porodu jsem měla 15. 11. 2012. Vůbec jsem se nebála, protože jsem si říkala že „hrozný porod" neexistuje a že ho mají jenom hysterky, a pokud se nebudu bát, tak to zvládnu, jako to zvládli všichni. Realita byla jiná :D

V neděli mě začalo bolet břicho, ale nevadilo mi to, termín vycházel na čtvrtek a já jsem už chtěla mít miminko u sebe asi jako každá prvorodička. Tak jsem sledovala bolesti (lechtání :D), v pondělí jsem to nějak přečkala a v úterý jsem měla jít do porodnice na monitor. Tak jsem čekala, co řekne doktorka.

Na monitoru už byly nějaké kontrakce, ale já jsem byla už asi týden otevřená na prst. Doktorka se mě ptala, jestli mám odvoz, pokud by to přišlo, a že mám jít domů, a pokud by bolesti neustávaly, nebo se dokonce zhoršovaly, máme přijet. Tak jsme jeli domů, šli jsme na procházku (na každém kroku jsem se kroutila :D), pila jsem maliník, a tak jsme dělali vše, aby se to rozběhlo.

Bolesti se zhoršovaly, a tak jsme šli ve středu znovu na procházku, a tak a asi v 17:00 jsme se rozhodli, že pojedeme do porodnice, protože jsem začínala být dost unavená a nedokázala jsem si představit, že to bude ještě nějakou dobu trvat, a kde vezmu síly na porod?

Když jsme dorazili do porodnice, doktor mě vyšetřil a řekl, že si mě tam určitě nechají, že vypadám už dost unaveně, ale že nejsem vůbec otevřená, pořád jenom na prst. Tak jsem podepsala hromadu papírů a sestra mě píchla injekci k uvolnění bolesti. Jenže bolesti úplně odešly a v 5:00 mi praskla voda. Tak mi bylo řečeno, že do 24 hodin musím porodit kvůli případné infekci, a pokud se to nepodaří, tak mi budou muset dát kapačku na vyvolání porodu.

Celý čtvrtek jsem dostávala kapačky antibiotik, ale porod pořád nepřicházel.

A tak přišel pátek a v 8:00 mi byla zavedena první kapačka na vyvolání. Bolesti se mi rozjely neskutečné a už moc nepřestaly. Stále byly, ale já jsem se stále neotvírala. Asi ve 14:00 jsem zavolala manželovi, ať přijede, abych tam nebyla sama, a doktor při vyšetření přišel na to, že mi odtekla jenom část plodové vody. Po prasknutí byly bolesti snad stokrát silnější. Nevěděla jsem, jak si mám lehnout, vyšetření od doktorů bylo strašné, pořád jsem byla napojená na kapačky a doktor jenom chodil a konstatoval, že se neotevírám a že to možná půjde císařem.

Ve 20:00 už nevěděli co se mnou, otevřená jsem byla na 3 prsty, bolesti šílené, tak mi doktor navrhnul epidural a zvýšení dávky vyvolávačky a budu se otevírat, ale nebude mě to nutit tlačit. Souhlasila jsem – doktorům jsem věřila a byla jsem ráda, že mi snad už nějak pomůžou.

Přišla dr. z ARA a píchla mi epidural. Netušila jsem, že je to taková obstrukce. A po epiduralu jsem nevěděla, že rodím. Taková strašná úleva. Trvalo to hodinu a půl. Přišel doktor, byla jsem otevřená na 5 prstů, takže nic moc. Bolesti neuvěřitelné, manžel, chudák, nevěděl, jak mi má pomoct, ale nemít ho tam, tak to snad nepřežiji.

S bolestmi přišlo i tlačení, a tak to trvalo až do půl 12, kdy mi konečně dovolili tlačit. Otevřená jsem byla jen na 6–7 prstů, ale Natálka se narodila v sobotu 17. listopadu v 00:55 hodin a mírami 3150 g a 48 cm. Nejnádhernější okamžik na světě. Obrovská úleva, že už je venku a jak jsem ji viděla :) Byla nádherná, vlasatá a hlavně naše. Manžel byl nadšený, a tak mi pomohl.

Takže bych shrnula, že porod byl strašný, bolestivý, pořád jsem čekala, jestli ten císař bude nebo ne, nakonec následoval nástřih a šití, ale na to všechno jsem zapomněla, jenom jsem Natálku viděla. Doktoři se mi smáli, že jsem využila všechny možnosti přirozeného porodu (injekce na uvolnění, antibiotika, epidural, 3 kapačky na vyvolání, nástřih).

Hrozně bych chtěla poděkovat manželovi a porodní asistence Olze Malanové, která mi hrozně pomohla.

Jinak Natálka má týden, nádherně papá – je to náš Otesánek, ale nevím, co víc bychom si mohli přát. A hlavně je zdravoučká. Milujeme ji z celého srdce a nejvíc na světě :)

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 27.11.12 02:24

Neobvyklý?
Moc gratuluju! Mate krásný dárek na Vánoce:)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 27.11.12 07:36

Co čtu deníčky, tak tohle podobné popisuje každá 3 maminka…ale už to máš za sebou a druhý bude jiný..když nějaký bude, uvidíš ;)

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 27.11.12 08:17

Měla jsi úplně normální porod, který tu popisuje každá druhá. ;) Gratuluju k mimču :*

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 27.11.12 08:26

No :mrgreen: Po svých dvou porodech bych ani neřekla, že jsi měla hrozný porod :lol: Takže spíš vyděsím tebe, až půjdete do druhého :P

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 27.11.12 08:30

Mě to taky nepřišlo nějak hrozný, četla jsem tu už o mnohem horších porodech :) ;)

 
Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 27.11.12 08:45

Krásný že jsi to zvládla podle mě ale tvůj porod ničím neobvyklý nebyl, já rodila 27hodin a také jsem se až do konce vůbec neotvírala, antibiotika vyvolávačky jsem měla taky jen epidural jsem odmítla…

 
neprihlasena zolycka  27.11.12 08:45

Gratuluju k Natálce…ovšem poznámka lékařů o přirozeném porodu je fakt úsměvná…rozhodně využili všech možnost jak podpořit porod vaginální, ale o přirozenosti se dle mého mluvit nedá..ale to je jen výtka vůči našemu zdravotnictví…zvlá­dla jsi to na jedničku :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 27.11.12 09:17

Mě na tom teda nic neobvyklého nepříjde, spíš bych řekla klasický porod :-)
Gratuluji k dcerunce, at je v životě jen a jen štastná a zdravá :kytka:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 27.11.12 10:17

Gratuluju k holcicce :) jen nevim co je přirozeného na injekci, epiduralu, kapačkach a nastrihu :lol:

 
Misschelle
Echt Kelišová 9239 příspěvků 27.11.12 10:19

Tak s tím co jsi řekla plně souhlasím… :palec:

 
Anonymní  27.11.12 10:42

Neobvykly? dyt se nedelo vubec nic neobvykleho 8o…rekla bych spis uplne bezny postup… :think:

hlavne ze jste v poradku :hug:

 
PeLili  27.11.12 11:10

Bez bolesti to proste nejde…:-) Mela jsi dlouhy porod ale hrozny mi taky nepripadal…A co je dulezite obe jste ho ve zdravi zvladly…:-) Predstav si treba ze Natalku porodis a nez stacis otevrit oci aby ses na ten zazrak koukla doktori ji maji odnesenou pryc..ani se na ni nestihnes podivat, neslysis ji zaplakat a donesou ti ji az za hodinu.. tohle je podle meho hrozne… ikdyz s tak skvelym koncem…

 
zrzana2  27.11.12 11:56

Me teda taky neprijde neobvykly, ale to nebyl ani ten muj a taky jsem z toho byla jelen, takze blahopreji k miminku

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 27.11.12 13:19

Jojo takový normální porod :) Super, že to máte za sebou :palec:

 
Caty  27.11.12 14:14

No tak podle nadpisu jsem čekalla že porodíš třeba nečekaně dvojčata nebo v tramvaji :mrgreen: ale ne, myslím, že pro každou prvorodičku je ten její porod něco jiného, nej, úžasného a nečekaného, že to tak zakladatelka prostě cítí. Věřím, že si myslela, že porodí za pár hodin, ale tak třeba příště.
Moc moc gratuluji k narození holčičky a hodně štěstíčka.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 27.11.12 14:26

Buď ráda, že jsi rodila takhle a ne císařem.. já měla císař a prďolku jsem viděla až druhý den ráno. Do dnes mě mrzí, že jsem ho neviděla hned jak vykoukl na svět. Ale nemohla jsem za to, tak to beru aspoň tak, že je zdravej a teď si ho užívám do sytosti. Klesali mu ozvy, já se za 24 hodin neotevřela ani o píď (rodila jsem 48 hodin, 32 hodins bolestma), tak mě uspali a kuchli mě…
Zvládli jste to a gratuluji k holčičce. Ať jen prospívá. :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.11.12 20:37

Bohužel tvůj porod nebyl neobvyklý, u nás v porodnicích se tohle prostě rodičkám dělá :nevim: :roll:

gratuluju k miminku a přeju hladké sžívání, třeba to příště bude bez zbytečných zásahů

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 27.11.12 21:22

Jsem prvorodička a porod mě teprv čeká. Ale po přečtení více deníčků jsem připravená na nejhorší, takže nedokážu posoudit jestli jsi měla hrozný porod či ne :nevim: Ale gratuluji k Natálce :potlesk:

 
veverušák  27.11.12 22:37

Tak především gratuluji k miminku. Jste statečná žena a zvládla jste to na jedničku. Chvilku potrvá, než na to negativní člověk zapomene. já měla první porod nádherný, od druhého porodu mě dnes dělí dva roky. také vyvolávaný, strašné bolest, skončil císařem a následovalo masivní krvácení s obrovskou ztrátou krve, prasknutí cévy na mozku. Ale máte pravdu at je porod takový nebo s následnou komplikací člověku trvá než se s tím srovná. Uloží někam do podvědomí a raduje se už jen s dětátka. Já jsem ráda, že dnes není tenkrát a, že je to už dva roky za mnou. Ne kůli dceři, tu miluji, ale kůli rodině, která myslela, že umřu. Jste statečná a klobouk dolů, vyvolávané porody jsou mnohem bolestivější, tak ten příští bude třeba jiný. Užívejte mimka a myslete nato krásné co Vás s ním čeká. Gratuluji

 
veverušák  27.11.12 22:43

Jinak zdravím maminku prvorodičku, co psala předchozí příspěvek, nebojte se ničeho. Moje komplikace byla jedna k 1000 a první nádherný porod stál zato. ženské prostě něco vydrží. jen ty vyvolávané porody jsou asi bolestivější. Držím palečky a přeji hladký porod

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:09

Gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Hlavně aby pes byl spokojenej

Už je ti půl roku


Reklama