Můj porod u Apolináře dne 12.11. 2003

Porod

Jsou to bez mála už 4 měsíce co jsem rodila v téhle vyhlášené porodnici a asi jako každá matka, nejde na tento zážitek zapomenout ( i když se říká, že při porodu je zapnuta krátkodobá paměť).

Porodní bolesti mi začaly 11.11. 2003 asi v jednu odpoledne, ale byly tak slabé, že jsem si z toho dělala spíše legraci a sama sebe jsem přesvědčovala, že je ještě brzy ( termín porodu jsem měla vypočítán na 17.11.) nejspíš ze strachu. Ale co čert nechtěl, za 12 hodin od prvního „škubnutí“ v podbřišku jsme vyrazili do porodnice. Abych pravdu řekla, ještě měsíc před porodem jsem nebyla rozhodnuta kde budu rodit. Navštívila jsem několik porodnic a stále jsem se přikláněla k porodu do vody ( abych pravdu řekla, tak jsem ráda, že jsem tot rozhodnutí později zavrhla ). Chtěla jsem, aby moje dcera přišla na svět tou nejpřirozenější cestou jak to jen šlo ( myslím tím bez epidurálu, oxytocínu a nálevu ). To vše mi nabízela porodnice ve Vrchlabí a jsem přesvědčen, že je to velice krásná porodnice ( byla jsem tam osobně ), ale cesta z Prahy mi přes okresky přišla velice náročná i bez kontrakcí.
Tak jsem se nakonec rozhodla pro „Apolináře“ a nikdy tohoto rozhodnutí nebudu litovat, i když můj porod neprobíhal zvlášť dobře ( podle mého a přítelova mínění).
Do porodnice jsme dojeli okolo 01:30 dne 12.11. 2003 po ukrutné trvající 30minut po dálnici a pak po strašných dlažebních kostkách ( to jsem myslela, že vyskočím z kůže, protože nevím jak, ale jízda po této dlažbě zdvojnásobovala bolest ).
Jelikož první porodní sál byl uzavřen, zazvonila jsem na dveře druhého porodního sálu. Tam mě přijmula velice příjemná sestra a napojila mě na monitor. Jediné co je nepříjemné, že vám připadá, že vám břicho praskne a vás se ptají na bydliště, zaměstnání atd.. K mé radosti jsem zjistila, že tu noc slouží můj gynekolog ( který ale bohužel musel k akutní operaci a tudíž mě nemohl odrodit ).Všimla jsem si, že tam jsou i dvě dívky na praxy. Myslela jsem, že vyletím z kůže, když jsem zjistila, že mne jedna z nich má na starost, ale o to větší bylo moje překvapení. Tato dívka v mém věku byla ten nehodnější a nejlaskavější člověk na celém porodním sále ( narozdíl od pracovně starších porodních asistentek ).
Po příjmu jsem šla na „hekárnu“ i s přítelem a to byl asi nejhorší zážitek a z celého porodu. Nemůžete prakticky nic. Míč vám nepomáhá, do sprchy nemůžete a bolesti jsou čím dál horší. Asi po hodině mě doktor vyšetřil. Když vyslovil, že jsem otevřená jen na dva prsty, myslela jsem, že si dělá srandu. Zeptal se mne jestli budu chtít epidurál a můžu vám říci, že v těhoteství jsem byla zá:,–(ně proti, ale tady jsem o něj málem škemrala.Po vyšetření musel můj přítel odejít, protože mne čekal nechvalně známý klistýr. Není to nic příjemného, ale dá se to vydržet, obzvláště pokud je s vámi celou dobu tak lidský člověk jako už jednou zmíněná dívka.
Po této nutné procedůře jsem se asi na hodinu odebrala na míč ve sprše, dostala jsem aromaterapii a břicho i záda jsem si sprchovala horkou vodou ( zmírnila mi bolesti ta ze 3/4 ).
Po té jsem se odebrala na samotný porodní sál, kde mají polohovací postele ( vynikající ) a nechala si píchnout vysněný epidurál ( jeho aplikace je sice nepříjemná, ale účinek je skoro okamžitýa stojí za to ).O kolo 03:00přišla pani doktorka píchnout plodovou vodu. K mému údivu to vůbec nebolelo.
Asi 03:30 přišel můj přítel. Díky epeidurálu jsme si klidně povídali a chvilkami i spali.Okolo 06:30 mě začalo velice bolet v podřišku a v kříži. Byla to ta nejhorší bolest v mém životě a nechtěla ustoupit. Pepa zavolal porodní asistentku a ta na mě křičela, že ještě nesmím tlačit, protože jsem otevřená jen na 6 prstů( jenže ono se jí to snadno řekne. To prostě neovlivníte ). Dala mi nohy na „podkoleníky“ a šáhla do mne ( myslela jsem, že mne roztrhne ). Jelikož na mne nebyla dvakrát milá, přítel se na ní obořil, že by mohla být o něco milejší.
Pak to šlo poměrně rychle. Tlačila jsem na povel doktorky, ale bez uspěchu ( moje usilovné tlačení mělo za následek, že jsem měla petechie ( krevní prasklinky )na obličeji. Prostě jsem tlačila jak jsem neměla. ). Po chvíli námahy doktorka zavolla „okamžitě zavolejte pediatra“ ( dcerka uvízla v porodních cestách a ztrácela tep ). V tu chvíli vzala pani doktorka jehlu, obstříkla mi hráz , vzala nůžky a střihla. Můžu vám říct, že jestli někoho uslyším, že nástřih nebolí asi ho vlastníma rukama uškrtím ( asi to, že jsem ten nástřih cítila, bylo tím, že jsem viděla i ty nůžky ). Pak doktorka řekla, že mimčo jde s ručičkou u hlavičky a tudíž si razí o něco větší cestu než má k dispozici. Ale po několika zatlačeních jsem cítila jak je venku.
Jelikož jsem chtěla darovat pupečníkovou krev, nebyla mi přiložena na břicho a sestry si ji hned vzaly na kontrolu za doprovodu Pepi. Přišel s ní asi o 10 minutách celý ubrečený a s výrazem který nikdy nezapomenu.
Asi další hodinu mě šili, jelikož jsem byla dost potrhaná a hodně jsem krvácela. Na sále jsem byla další asi 4 hodiny pro kontrolu a pak mne odvezli na pokoj.
Ten den jsem byla strašně vyčerpaná, tak jsem poprosila sestry, jestli by si Tami mohli přes noc u sebe nechat.
V porodnici jsme nakonec byly jen 4 dny. Musím říci, že až na jednu porodní asistentku, která byla velice nepříjemná, je to porodnice vysokých kvalit a já ji mohu jen doporučit.
VŠECHNY BUDOUCÍ MAMINKY ZDRAVÍM A PŘEJI JIM KRÁSNÝ ZAŽITEK Z PORODU A POKUD CHCETE BÝT V TĚCH NEJLEPŠÍCH RUKÁCH BĚŽTE K APOLINÁŘI.

Jitka a 4-měsíční Tamara

Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 08:45

ahoj Jitko
ja jsem rodila u Apolinare v unoru 2004 a taky jsem byla maximalne spokojena. Zakynky tam jsou zlaticka,ta moje mi asi hodinu !! masirovala zada a strasne me podporovala.Ja jsem mela stesti,ze jsem tam byla sama a mohla si ulevovat od bolesti v masazni vane. Mela jsem stesti i na uzasnou porodni asistenku.ktera fakt tlacila zaroven se mnou a tak jsem ani nebyla potrhana.
mej se moc krasne a pa
magrata a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 11:56

Rodila jsem zde planovanym cis.rezem (pro nepomer miminka a nepripravenost por.cest) Vsichni byli skveli - od por.asistentek po anesteziology a doktory. Operovali mne pri vedomi s epiduralem, takze jsem malou prvne slysela a hned videla. Po osetreni za tatinkove asistence mi ji prinesly a polozili vedle mne - mzourala na mne spokojene ocickama a spulila pusinu - nezapomenutelny zazitek. Dalsi dik patri sestrickam na sestinedeli - vse bylo o.k., dokonce jsem mela stesti i nadstandard. Muj osetrujici dr. byl as. Parizek, ktery je vice nez skvely! Pokud se nam zadari, tak opet me uvidi u Apolinare.
Mejte se,
Hanka a 9mesicni Kaja

Tami
Povídálka 19 příspěvků 09.03.04 11:59

Dr Pařízek sice u mého porodu nebyl, ale staral se o nás od začátku 9 měsíce až k porodu a to naprosto fantasticky. Jinak jsem v péči Mudr Cindra a to je člověk k nezaplacení i jako odborník.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 12:04

ja jsem mela u porodu MUDr.Kouckyho a ten byl taky super a v pohode. Pri drobnym siti jsme si povidali a clovek ani nemel pocit,ze se dole neco deje:-)

Tami
Povídálka 19 příspěvků 09.03.04 12:44

Mne šil taky Mudr Koucký, sice hodinu, ale byla s ním legrace. Mám takový dojem, apoň co mi vyprávěl přítel, že jsem mu řekla, že je :,-(ista( ze srandy ) a on se prý mohl potrhat smíchy, prý ho nikdo ještě takhle nenazval. Rodičky mu prý říkají, že je fešák.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 14:44

AHojky, čeká mne také porod a už vím dopředu že chci epiduární anestezii.. Ted mne udivuje a zarazi, že i pres to, že jsi ho mela také jsi veškeré zásahy tolik cítila a bolestivě prožívala.. Andy

Tami
Povídálka 19 příspěvků 09.03.04 16:33

Epidurální anestesie se podává pouze pokud nenastal samotný porod mimnka. To proto, aby jsi plně cítila kontrakce a mohla spolupracovat ( tlačit při kontrakci ). Epidurál se používá i při císařkém řezu a tam působí na dolní polovinu těla a tam samozřejmě nic necítíš.
Při normálním průběhu porodu si budeš plně uvědomovat co se s tebou dějě a epidurální anestesie již nebude působit.
To je taky proto aby jsi případně mohla doktorů sdělit, že je něco v nepořádku. Ale za sebe můžu říci, že mi epiduál velice pomohl a vřele ho doporučuji. Před porodem by Ti měl doktor sdělit veškeré informace co se týče rizik i výhod a případně cenu za epidurál ( některé nemocnice si jej nechávají zaplatit a to z toho důvodu, že nemají např. vlastního anestesiologa). Neměla by jsi toto nechávat až na samý porod, protože v tomto případě by Ti tuto anestesii mohli odmítnout a to kvůli tomu, že k tomu nemáte potřebná vyšetření.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 23:49

Ja jsem rodila u Apolinare v zari lonsleho roku a nemuzu si vynachvalit. Rozhodnu-li se jeste nekdy pro druhe dite, tak mne tam zarucene opet uvidi:))).

Tandem MUDr Koucky a MUDr Parizek je uzasny. Oba jsem mela u porodu. MUDr Parizek mi pichal epidural, je to borec a MUDr Koucky byl se mnou a s manzelem celych skoro 20 porodnich hodin neustale na salu. No, a pakl rodte u takoveho fesaka:))).

Mile maminky, bute-li mit to stesti a bude vas rodit MUDr Michal Koucky, tak si muzete byt jiste, ze jste vtech nejlepsich rukou. Vy, i vase miminko.

bublina a Honzicek úskoro 6 mesicu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 07:07

Ahoj,
také jsem měla epidurál a ke konci silné bolesti. Občas se to stává.
Evka a Vojta 7M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 08:43

Rodila jsem s epiduralem a nebolelo vubec nic. Jenom jsem citila takovy tlak, jako by se mi hodne chtelo na velkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 08:59

nechápu jak tu někdo muže vychvalovat Apolináře, já rodila v Neratovicích-skvělá porodnice. Mé 4kamarádky rodily u apolináře, nechtěli platit ani dojíždet mimo Prahu a ano Apolinář je vyhlášený. Jedné brali dítě kleštěma do ted je chlapeček na pozorování a z ní koukali jen hadičky…, druhá ša císařem, nechaly ji tlačit strašně dlouho a po x hodinách usoudili že to fakt asi nevytlačí aporodila cisařem mimi ktere mělo 4952kg ultrazvuk ukazoval 4500,– posudte že to normálně prvorodička nevytlačí, špatně ji sešily a pul jizvy ji vrostlo do břicha apul je ošklivá jizva na povchu, i na gyndě se divily. další nepříjemné, velice nepříjemné zacházení a v dnešní době už nemusíte mít ani klystýr ani oholení..pokud nechcete..a znám mnoho dalších ošklivých příběhu právě od Apolináře. Já bych radej porodila na silnice než u nich. Mějte se krásně…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 09:00
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 10.03.04 09:11

ahoj anonyme

ja jsem puvodne taky chtela rodit v Neratovicich,ale vzhledem k tomu,ze jsem mela rizikove tehotenstvi a v Neratovicich neni novorozenecka Jipka,dala jsem prednost Apolinari. Asi tvoje kamaradky mely smulu,ale to se mohlo stat kdekoliv. Ja jsem tam byla maximalne spokojena a priste budu rodit radeji tam nez na silnici
mej se krasne
magrata a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 09:34

dochazela jsem na kontroly pred porodem ma kamaradka. Pak prijela rodit a v milych Neratovicich ji neudelali ani zakladni predporodni vysetreni a podle ultrazvuku nezjistily, ze holcicka vazi kolem 1,5 kg! Az na to upozornil nejaky „vsimavy dr.“, nebot cituju - nejak se mu nezdala velikost bricha pred porodem. No a jak to dopadlo - sanitkou ji radsi prevezly do Motola. Holcicka mela por.vahu 1,8 kg, narodila se musela cisarskym rezem na posledni chvili v celkove narkoze, nebot v Neratovicich 2× s prevozem nepospichali. A jelikoz neni v Neratovicich novorozenecka JIPka, tak by mala tamni peci ani neprezila. Diky bohu uz jsou obe v poradku - maminka i holcicka (ta ted v pul roce vazi 4,2 a ma se cile k svetu)

Tami
Povídálka 19 příspěvků 10.03.04 10:24

Porodnice u Apolináře je vyhlášená právem. V porodnici v Neratovicích se bohužel nedokáží postarat o „rizikové“ děti ( nemají na to prostředky ). Nedím se, že o Neratovicích mluvíš jako o super porodnici, ale chtěla bych vidět, kdyby jsi nedej Bože, měla komplikovaný porod a tvé miminko by potřebovalo profesionální péči, jak by jsi o této porodnici hovořila a troufám si tvrdit, že by ho převezli na 99% někam kde mají prostředky k tomu, aby mělo veškerou péči, jak zdravotnickou, tak co se přístrojů týče. Narozdíl od Neratovic, Apolinář těmito přístroji a vysoce školeným personálem disponuje.Možná se tomu budeš divit, ale tato porodnice je věhlasná v celé střední Evropě a opakuji, že právem!!!!!!!!!!!!! Co se týče ultrazvuku Tvé kamárádky, tak by jsi měla vědět, že ultrazvuk může odhalit porodní váhu jen do 4500g a to všude. Myslíš si, že pokud by rodila v Neratovicích přišli by na to, že miminko má bez mála 5 kg???? Asi těžko. A pokud vím, tak kleště se používají jen velmi nutně a pochybuji, že by lékaři po tomto způsobu šáhli kdyby nebylo zbytí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 11:42

Take jsem rodila v Neratovicich, doktor se u porodu temer nevyskytoval, asi dvakrat prisel „jaka je situace“ a pak az kdyz jsem potrebovala tlacit. Byla jsem v peci uzasne asistentky, dostavala jsem teple pecky na zada -coz bylo skvelyyyyy. Vzhledem k tomu, ze vetsinu casu s Vami travi porodni asistenka, mela jsem k ni naprostou duveru. Museli mi udelat nastrih, nebot syn mel pres 4kg a ja jsem docela prcek, ale temer jsem ho necitila (horsi je to s lecbou, uzivala jsem ale homeopatika, tak to nebylo tak spatny..)Klystyr jsem chtela, nebot se mi uzasne ulevilo a necitila jsem vubec, ze mi ho davaji…Holeni jsem prozivala behem stahu, takze si na nej vubec nepamatuji, myslim, ze klystyr a holeni je tak zanedbatelna vec, ze bych to tak neprozivala. Asi zalezi na povaze kazde z nas, ja jsem chtela porodnici, kde budou prijemne porodni asistenky, budu mit soukromy a temer individualni pristup. Epidural jsem nechtela, abych si prichod naseho drobecka uzila se vsi paradou a myslim, ze jsem udelala dobre. Od chvile, kdy jsem porodila, se mi jen ulevovalo a ulevovalo. Kazda si vyberte dle sveho, proto mate take na vyber tolik porodnic. Ja osobne bych Neratovice vrele doporucila…
Hlavne zdrave deticky Vam preje Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 11:42

Take jsem rodila v Neratovicich, doktor se u porodu temer nevyskytoval, asi dvakrat prisel „jaka je situace“ a pak az kdyz jsem potrebovala tlacit. Byla jsem v peci uzasne asistentky, dostavala jsem teple pecky na zada -coz bylo skvelyyyyy. Vzhledem k tomu, ze vetsinu casu s Vami travi porodni asistenka, mela jsem k ni naprostou duveru. Museli mi udelat nastrih, nebot syn mel pres 4kg a ja jsem docela prcek, ale temer jsem ho necitila (horsi je to s lecbou, uzivala jsem ale homeopatika, tak to nebylo tak spatny..)Klystyr jsem chtela, nebot se mi uzasne ulevilo a necitila jsem vubec, ze mi ho davaji…Holeni jsem prozivala behem stahu, takze si na nej vubec nepamatuji, myslim, ze klystyr a holeni je tak zanedbatelna vec, ze bych to tak neprozivala. Asi zalezi na povaze kazde z nas, ja jsem chtela porodnici, kde budou prijemne porodni asistenky, budu mit soukromy a temer individualni pristup. Epidural jsem nechtela, abych si prichod naseho drobecka uzila se vsi paradou a myslim, ze jsem udelala dobre. Od chvile, kdy jsem porodila, se mi jen ulevovalo a ulevovalo. Kazda si vyberte dle sveho, proto mate take na vyber tolik porodnic. Ja osobne bych Neratovice vrele doporucila…
Hlavne zdrave deticky Vam preje Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 11:42

Take jsem rodila v Neratovicich, doktor se u porodu temer nevyskytoval, asi dvakrat prisel „jaka je situace“ a pak az kdyz jsem potrebovala tlacit. Byla jsem v peci uzasne asistentky, dostavala jsem teple pecky na zada -coz bylo skvelyyyyy. Vzhledem k tomu, ze vetsinu casu s Vami travi porodni asistenka, mela jsem k ni naprostou duveru. Museli mi udelat nastrih, nebot syn mel pres 4kg a ja jsem docela prcek, ale temer jsem ho necitila (horsi je to s lecbou, uzivala jsem ale homeopatika, tak to nebylo tak spatny..)Klystyr jsem chtela, nebot se mi uzasne ulevilo a necitila jsem vubec, ze mi ho davaji…Holeni jsem prozivala behem stahu, takze si na nej vubec nepamatuji, myslim, ze klystyr a holeni je tak zanedbatelna vec, ze bych to tak neprozivala. Asi zalezi na povaze kazde z nas, ja jsem chtela porodnici, kde budou prijemne porodni asistenky, budu mit soukromy a temer individualni pristup. Epidural jsem nechtela, abych si prichod naseho drobecka uzila se vsi paradou a myslim, ze jsem udelala dobre. Od chvile, kdy jsem porodila, se mi jen ulevovalo a ulevovalo. Kazda si vyberte dle sveho, proto mate take na vyber tolik porodnic. Ja osobne bych Neratovice vrele doporucila…
Hlavne zdrave deticky Vam preje Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.04 20:09

…viděla jste to na vlastní oči, jak to probíhalo ??? Jak můžete hodnotit něco, co jste sama neviděla…v tom případě porod u silnice vřele doporučuju…Já znám nejen mnoho a mnoho ošklivých příběhů z jiných porodnic, nejen z Neratovic…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.04 20:31

A ty jsi je viděla na vlastní oči??????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.04 20:27

Milá Jitko, já jsem rodila u Apolináře ve stejný den jako ty (syn se narodil v 6:05), takže jsme se tam možná viděly a ani o tom nevíme :-). Musím říct, že jsem původně chtěla taky epidurál, ale nebyl na to čas, protože jsem se strašně rychle otevírala. Všichni tam byli skvělí, jen na odd. šestinedělí se mi moc nelíbilo.
 Jana

Tami
Povídálka 19 příspěvků 21.03.04 16:27

Milá Jano, nerodila jsi náhodou v „boxu“ až v zádu?( když jdeš na porodní sál, tak je až na koci a po levé ruce ).
 Jitka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.04 19:50

Jojo, přesně tam. To je dobrý, že si to pamatuješ. A nebyla jsi ty v boxu taky na konci, ale po pravý ruce?

Tami
Povídálka 19 příspěvků 22.03.04 08:40

No jasně, strašně jsem křičela :o).Pamatuji si tě, protože jsi tuším v té době rodila jako jediná ( apoň co si pamatuji ) a než to na mne přišlo, tak jsem tě „poslouchala“ jak jsi byla naprosto v klidu a říkala jsem si, že jsi buď to strašně statečná nebo mě hold už nic horšího nečeká a ono ejhle.Řekla bych, že to jak jsem tam řvala se zapíše do „dějin“ Apolináře. Co pak se ti narodilo??? Ze mne se vyklubala holka 3320g a 50cm. A jak to vůbec všechno zvládáš??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 02:46

Ahoj všichni, já jsem rodila u Apolináře před 13 lety, tehdy mi bylo 19 let byla jsem vyděšená a vystrašená a ten porod probíhal dost děsně!!! Ještě teď se mi dělá špatně!!! Přijela jsem tam v noci, že mám kontrakce po 5minutách, sestřičky na mě koukaly jako na nějakou těžkou hysterku a jedna p. dr. dokonce poznamenala hele zase jedna co si myslí, že bude rodit!!! Pak mě nechali až do rána na hekárně. Ráno přišel p.doktor píchl mi vodu nic nevysvětlil, neřekl pak jsem dostala klystýr, oholily mě a dali na sál. Tam jsem byla od půl 9hod.ráno až do půl 2hod.odpoledne skoro sama! Každou slabou hodinku přišla sestřčka ta milá duše, podívat se jestli ještě žiju či nikoliv. To jsem ještě musela celou tu dobu ležet jen na zádech a ani se nehnout!!! Když jsem jí prosila jestli bych si mohla aspoň jen na chviličku sednout, že by mě to trochu pomohlo-ulevilo, rozkřičela se na mě „blázníte chcete tomu ubohýmu dítěti sedět na hlavě, nebo co??!! " Přesto že jsem pak několikrát sestřičku prosila, že už musím tlačit a že už cítím jeho hlavičku mezi nohama, vždycky akorát něco zamumla a odešla a přišla vždy tak za 20 minut!!! Takže když kolem půl druhé přišel můj syn na svět, dr. se tam ukázal jen jednou s tím, že to ještě jen tak nebude a pak odešel a přišel až k porodu, byl syn těžce přidušený, modrý a museli ho ti milí odborníci na porody dětí rozdýchávat kyslíkem!!! Dnes je těžký dyslektik a dlouhou dobu měl problémy i s koktavostí, což mi bylo vysvětleno jako následek těžkého porodu! Bylo to asi taky hodně způsobeno tím, že jsem byla mladá a hloupá a také to, že v roce 1990 se ještě o ničem nikde moc nepsalo a ani nemluvilo, myslím tím jak má probíhat porod atd. Jako je tomu zaplať bůh dnes. Když jsem pak více jak před 5 lety znovu čekala mimi, byla jsem přesvědčená, že k Apolináři už nikdy!! Vybrala jsem si tedy Motol, ale jaké bylo moje zděšení, když už jsem jako zkušená starší matka, která si myslela, že si vybrala dobře přijela do porodnice, asi v půl duhé v noci, ve 12hod. mi totiž praskla voda a byla jsem přivítána personálem né moc milým. Sestřička při příjmu mi řekla, že jsem měla ještě zůstat doma, ale že když si myslím, že budu už rodit, tak že někoho teda zavolá, asi za půl hodiny přišla rozespalá p.dr. s tím, že to jen tak nebude a jestli nechci jít radši ještě domů. Když jsem řekla, že už radši ne, tak se na mě tak znechuceně zadívala a řekla, že semnou teda sepíše patřičné formuláře. Nebudu to protahovat, ale když jsem se asi ve 3hod.ráno dostala na takový předporodní pokojík, sprcha, vana, balon a hlavně můj manžel díky mu moc, tak se tam na mě chodila dívat jedna "milá“ p. asistentka, která mě pak vyšetřovala dost neštrně a bolestivě se slovy tak jste měla jed ještě domů. Nebo vy naděláte. Taky jsem se jí ptala kolik nás tam je v tuhle hodinu rodiček a ona mi řekla, že nikdo, že jsem tam sama, ale když jsem si pak tochu hekla na balonu (poprvé a naposledy držela jsem se před manželem,) přilítla jako blázen a že ať toho nechám, že jim tam tím děsím ostatní maminky!!! Které, když jsem tam byla sama?? Když mě pak v půl čtvrté poslala do sprchy, že je ještě času dost (podle ní bude porod tak nejdříve v půl osmé ráno) a já jsem tam začala asi za 10minut rodit. Začala být nervozní a ještě víc nepříjemná a křičela na mě ať jdu hned, okamžitě za ní na sál vezmu si tašku a přestanu se kroutit!! Tohle už nevydržel ani můj jinak klidný a mírumilovný manžel a začal na ní zvýšeným hlasem mluvit, že jestli je vůbec normální, že mám akorát kontrakce a že jestli si toho ráčila všimnout tak že už rodím, tudíž se mi i asi špatně jde RYCHLE za ní na sál!! Naše holčička se pak narodila za 5minut tedy ve třičtvrtě na čtyři ráno. Dodnes když si na to vzpomenu nemám moc příjemné pocity, když opomenu to, že p. dr. přišla k u porodu jako poslední a opět rozespalá. Zbytečně mě pak roztříhala na 3místech a odmítla mi vzít pupečníkovou krev, kterou jsem chtěla zachránit nějké jiné dítě. Vysvětlila mi to tím, že mám kalnou plodovou vodu, což nebyla pravda, druhý den na vizitě mi to potvrdil jiný p.dr.že voda byla v naprostém pořádku měla jsem to napsáno totiž v kartě. Asi se p. dr. chtělo už zase spát a nechtěla se zdržovat nějakými nesmysly, tak opravdu nevím, která ta z těchto Pražských porodnic by měla být prohalašována za dobrou či špatnou. Já jsem měla smůlu na obě, ale znám spoustu maminek, které si moc chválí obě porodnice. Je to bohužel jen v lidech!!! Dobří a slušní profesionálové, ale i ti špatní „mastičkáři“ se najdou všude, chce to mít jen trošičku štěstí na ty dobré. Je to sice smutné, že i v tak težké chvilce, jako je porod človíčka na svět se najdou takový lidé, kteří s vámi jednají jako s kusem dobytka, ale je to tak jsou to jen lidé!!Všem moc štěstí a porody jen s bezva profesionálním personálem přeje Sandra.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.04 15:12

To je fakt, že jsi byla hodně slyšet, bylo mi tě líto, že takhle trpíš a byla jsem ráda, že to mám za sebou. A když tě slyšel manžel, tak to nějak psychicky nevydržel a musel odejít. Už z mýho porodu byl hotovej a pak to přišlo na tebe, takže tam se mnou nečekal a odjel radši do práce :-). Narodil se mi kluk Daniel (2890 g a 50 cm). Teď už to jde, ale začátky byly krutý, protože měl hrozný prdíky a ty první 3 měsíce v podstatě prořval. Buď ráda, že máš holku.

Tami
Povídálka 19 příspěvků 30.03.04 09:39

Tak to mě opravdu mrzí, že jsem Tvého manžela takhle vyhnala od Tebe, ale já jsem si vážně nemohla pomoct. Já nevím, jestli jsem přecitlivělá, co se bolesti týče, ale ono to vážně hodně bolelo a navíc jsem měla u sebe tu děsnou porodní asistentku, která se ve mě neustále neohrabaně „šťourala“. Nevím, jestli jsi ji u sebe měla taky, byla to blondýna s krátkými vlasy ( na tu do smrti nezapomenu ). Tamara je úžasná, je to malý rošťák a díky Bohu, koliku měla jen jednou. Naštěstí můžu kromě kafe jíst co se mi zlíbí, tak že kila nejdou a nejdou dolů ( kromě těch 7 co jsem shodila při porodu ).
Je to docela legrační psát si s někým kdo rodil ve stejné porodnici, ve stejný den a skoro i ve stejnou hodinu.
Tamara se začala převalovat na bok a když nemá plenku a je na bříšku tak se snaží dát nožičky pod sebe a lézt. To se mám na co těšit. Podle toho jak je čilá, nebude k udržení.
Gratuluji Ti k synovi, my jsme taky chtěli kluka ( spíš babička ), ale od první chvíle jsem za holčičku vděčná a to nejen kvůli prdíkům, je to náš poklad.
Na jakém odd. jsi potom ležela??

barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 30.03.04 10:23

Milá Sandro a ostatní maminky,

tvůj článek ve mě vyvolal spoustu vzpomínek,rodila jsem u Apolináře taky v roce 1990-11.5.Výběr nemocnice jsme tenkrát vůbec neřešili,narodili se tu snad všichni z mé rodiny.
Dneska si občas s úsměvem čtu hodnocení porodnic, jaké jsou dnes nároky o kterých jsme si mohly nechat jen zdát.Tím samozřejmě nechci říct,že by to byly nároky přehnané,naopak!! Vzpomínám,jak jsem se já 20ti letá vyjukaná holka musela rozloučit s maminou na chodbě,protože samozřejmě dovnitř nikdo nesměl.Taky na sprchy a WC,na které když jste se u:,–(ila,měla jste hlavu přilepenou na igelitový závěs,kterým byly oddělené záchody.
Porodní sál-jedna obrovitánská místnost a vedle sebe takových 8 porodních lůžek,absolutně neoddělených ani plentou.
A co bylo úplně nejsmutnější,že návštěvy- přesně ve stanovené hodiny probíhaly na chodbě za zavřenými dveřmi na oddělení a samozřejmě bez miminek.Můj manžel tak našeho chlapečka díky jeho žloutence a mému zánětu žil po porodu viděl až po 10 dnech a přišel tak o možnost vidět toho drobečka čerstvě narozeného. I přes tyhle
předpotopní podmínky nemůžu říct křivé slovo na personál porodních sálů,dokonce mě jedna sestřička držela za ruku.Horší to bylo se sestrami u miminek, na pokoji nás bylo 10 a nějaké rady nebo pomoc,ani náhodou.Pěkně nám rozdaly ty naše vánočky a starejte se.
Když jsem před 7 lety čekala naše druhé,neváhala jsem a šla opět k Apolináři.Musím říct,že mě nezklamali, je tu o moc lepší prostředí, soukromí, hezké pokoje a alespoň já měla štěstí na úžasné sestry.
Teď uvažujeme ještě o třetím miminku a pokud nám to vyjde, půjdu rodit opět tam.

Tak to jsou moje dneska už úsměvné vzpomínky na dobu porevoluční, naštěstí vy maminky,které si dneska jdete pro ty svoje nádherné uzlíčky štěstí už to máte o něco příjemnější,i když mezi náma - bolet to bude asi vždycky.

Přeju všem nastávajícím maminkám, samé hezké zážitky z porodnic a hlavně zdravá a spokojená miminka. Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.04 18:13

Milá Jitko,
zkus si přečíst knížku Znovuzrozený porod, kterou napsal lékař-porodník Michel Odent . Tam zjistíš, proč Tě nástřih bolel a proč váš porod nebyl snadnější. Zkráceně - ostré světlo, dotazníky o bydlišti, nálev/ který je naprosto zbytečný / a jiné způsoby používané ve většině porodnic ZPOMALUJÍ až ZASTAVUJÍ a ZTĚŽUJÍ POROD ! Potom matka cítí bolest a porod trvá dlouho, jsou nutné lékařské zásahy atd. Mohu Ti to potvrdit vlastní zkušeností / bohužel mi na Bulovce proti mé vůli taky provedli nástřih, který mě však absolutně nebolel, i když jsem cítila, že stříhají -mimochodem já bych do této porodnice už nikdy nešla, ačkoliv náš porod byl zřejmě oproti Tvému vysloveně příjemný / . Neztrácej hlavu -do ev. dalšího porodu si přečti knížku, zajímej se např.o Hnutí za aktivní mateřství -můžeš podepsat petici za zlepšení stavu porodnic, a NECHOĎ UŽ K APOLINÁŘI !!! Nejsou zde zatím zralí pro skutečné porody !/ a snad kromě Podolí zřejmě nikde jinde v Praze/ .
Ahoj Helena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.04 21:19

Ležela jsem jsem na odd. hned vedle 2. porodního sálu. Chtěla jsem nadstandard, ale neměli žádný volný, takže jsem byly na pokoji ve 3. Dan měl hodně žloutenku, museli ho ozařovat a já kvůli tomu zůstala v porodnici o den dýl. Už to tam bylo k nevydržení, hlavně když jsem viděla to svý dítě, jak má při tom ozařování pásku přes oči, je nahatej, pláče, protože neví kde je a já nejsem u něj. Chtělo se mi z toho hrozně brečet. Žloutenku měl potom ještě docela dlouho, bála jsem se, že mu snad nikdy nezmizí.
Už se mi přetáčí na břicho a strašně ho to baví. Teď už mi taky dává zabrat, protože se mně z neznámýho důvodu vzteká. Vůbec si s ním přes den neodpočinu. No je vidět, že ty naše děti jsou rozený ve znamení Štíra, to se nezapře.
A jak ti Tamara spí? Mně spí docela dobře, protože přes den usne jen v kočáře, doma spát nechce. V noci vydrží spát v rozmezí od 4 do 7 hodin (usíná mezi 8 a 11 večer), pak se probudí na kojení a pak většinou ještě na 2-3 hodiny usne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.04 10:59

Já jsem ležela vedle prvního sálu. Byla jsem na dvoulůžáku a první dva dny jsem byla sama. Tamara měla taky žloutenku, ale nic vážnýho, měřili jí každou chvíli ( já tomu říkala žloutenkoměr ) a měla max 22. Věřím Ti, že musel být hrozný pocit, vidět svého syna tak jak jsi to popsala. Já jsem ji měla pořád u sebe, ale pár dětí tam v inkubátoru takhle bylo a když jsem je viděla, bylo mi do breku. Nedokázala bych si představit, kdyby na tom byla jako Tvůj syn. Asi bych zešílela. Byly jsme tam 4-dny, začala přibírat, tak jsem doktorku ukecala, ať nás pustí. Měla jsem jen mlezivo a mléko pořád nikde. Když jsem se doktorky zeptala jestli nás pustí, tak se mě zeptala jestli si myslím, že nám bude doma líp. Docela hloupá otázka. Jen co jsem vyšla z porodnice, cítila jsem jak se mi nalévají prsa ( psychologie a pohoda udělají hodně ).
Tami spí v pohodě, usne okolo 21 a spí až do šesti. Občas si ještě schrupne, ale to jen vyjímečně ( asi proto, že je už brzy světlo ).
Pořád jenom kojíš?? Já jsem jí začala dávat banán a nastrouhané jablko ( to má radši ). Nejsem moc příznivcem těch výživ, ale uvidíme jak bude dlabat ostatní. Teď jsme byly na očkování, máme za sebou teprve druhou dávku, protože na tu standartní trojkombinaci, má zvýšenou reakci ( 38,5 C ). Tak jsem dostaly os „státu“ jinou, která se musí jinak hradit. A jak snáší ten Tvůj očkování???
Z tím vztekáním jsme na tom úplně stejně, obzvlášť večer. Většinou se uklidní, když je doma táta ( hold holka ).
Mám tady na emiminu její fotky. Je to v galerii Tami. Nedala jsi sem náhodou také nějaké?? Ráda bych Tvého uzlíčka taky chtěla vidět.
Tamara se na bříško zatím nepřevrací, ale když na něm leží, má tendence si dávat nožičky pod sebe a odstrkovat se. Jestli máš nějaké jeho fotky tak mi , jestli budeš chtít, pošly na j.nascakova@tis­cali.cz.
Co se odpočinku týká, tak jsme na tom úplně stejně. Večer jsem mrtvá. Když mne nevidí, tak brečí, tak že pomalu nemohu jít ani zapnout pračku nabo vyluxovat. A to nemluvím o tom, že bych se snad měla jít najíst. Už vím, proč maminy do 6.ti měsíců po porodu mají svoji váhu před těhotenstvím. Jestli se stihnu najíst dvakrát denně tak je to moc.
Tak pozdravuj toho Tvého synáčka a napiš.

JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 21.04.04 19:31

Ahoj Jitko, tak to ti krásně spinká, to se máš :-)).
Ještě kojim, před 3 týdny jsem mu začala dávat zeleninový kašičky a ovocný přesnídávky, protože furt byl hladovej a moje mlíko už mu nestačilo. Všechno mu chutná, tak jsem ráda.
V pondělí dostal 3. dávku 4kombinace, měl docela velkou reakci, hodně brečel a měl 38 °C.
Koukala jsem na fotky, Tamara je krásná, pěkně baculatá. Taky jsem zkoušela dát fotky do galerie, ale nějak mi to nešlo, tak ti je posílám mailem.
Co se týče jídla, tak přesně jak píšeš, skoro nejim, a vážím ještě o kilo míň než jsem otěhotněla. To je aspoň dobrý, že nejsem jak sud.
Měj se hezky. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 16:11
Vložit nový komentář