Můj porod v Podolí

Rodičovství

Chtěla jsem Vám napsat o tom jak se narodil Tobiášek.Právě vedle mě spokojeně spinká,po první noci strávené doma a já mám trochu času se s vámi podělit o své zážitky. Termín porodu jsem měla stanovený na 23.1.05. Svého prvního syna jsem týden přenášela, a tak jsem se nijak nevzrušovala myšlenkami, že by se mimi mohlo narodit dříve.

V neděli 16.1.05. po klidné noci jsme se probudili do krásného slunečného dne, a tak jsme si s manželem řekli, že bychom mohli vyrazit na menší výlet. Byli jsme tak 20. km za Prahou, proplétali se cestičkami, musím podotknout, do kopce i zkopce a mně nic nebylo, ani by mě nenapadlo,že za pár minut mi praskne plodová voda. Bylo přesně 11,00 hod. dop. a já se cítila jako řádně počůraná, a tak jsem oznámila manželovi, že se miminko rozhodlo narodit.
Dovedete si asi předsatavit, jak byl vyplašený, auto jsme v tu chvíli měli vzdálené cca 0,5 km, takže já na něj čekala u cesty a on sprintoval pro auto.
Vyrazili jsme k domovu pro tašku, kterou jsem si zabalila den předtím, co kdyby a převléknout se.
Do porodnice v Podolí jsme dorazili v 11,45, přijali mě hned,udělali monitor a sepisovali se mnou předporodní formality.Kontrakce jsem měla po 3. min. a byly ještě celkem snesitelné.Asi po 20.ti min. na monitoru přišel gynekolog, prohlédl mě a řekl , že jsem otevřená na 4. prsty a porod se zdárně rozbíhá. Přesunula jsem se na přípravný pokoj, kde mi udělali klistýr, o ten jsem si požádala sama a dost se mi po něm ulevilo. Vlezla jsem do sprchy a byla tam možná 20. minut.Pak jsem chodila po mistnosti sem tam, protože tak jsem se cítila nejlépe a rozdýchávala kontrakce, které již byly po 2. min. a značně nepříjemné.Špatně mi ale nebylo, žádné pocity na zvracení apod..Asi po hodiněstrávené zde zavolali manžela a přesunuli jsme se na porodní sál, to mohlo být tak 13,30 hod.Tady šlo už do tuhého.Bolesti jsem měla prakticky stále, jedna kontrakce následovala druhou.Vždy v tuto chvíli jsem vyžadovala absolutní ticho,chvílemi jsem myslela, že je to má poslední vteřinka.Manželovi jsem drtila ruku, pomohlo mi to a on statečně mlčel, otíral mi čelo a podporoval mě. Porodní asistentka byla skvělá,příjemná, mohla jsem dělat cokoliv,stále mě povzbuzovala,že se porod už blíží.Chvíli jsem strávila ve sprše,ale dlouho ne, lépe mi bylo na křesle,kde jsem funěla jako lokomotiva a prodýchávala kontrakce jak o život.Mé plíce pracovaly na plný výkon.Potom jsem se přesunula na porodní křeslo,asistentka mě prohlédla a usoudila, že se porod zpomalil, to jsem nechápala,protože mizerně mi bylo stále víc a teď tohle.Začala jsem se bát,že budu rodit až do večera,tak nechala zavolat lékaře aby mě prohlédl,ale ten nebyl k zastižení, asi byl na sváče, a tak jsem kontrahovala,funěla a myslela si, že to nikdy neskončí.Doktor dorazil za 20. min,a k mému překvapení konstatoval, že jsem otevřená na 8. prstů a jdeme rodit.Já tomu nemohla ani věřit,malej se rozhodl maminku déle netrápit.Lehla jsem si na bok,opřela nohu o madlo,asistentka mi poradila, že to porod urychlí a věděla , co říká,v tu chvíli jsem ucítila šílený tlak a nutkavý pocit na tlačení, jak se hlavička drala ven.Asi dvakrát jsem zatlačila v této poloze,aby malej sestoupil co nejníž, pak jsem si lehla na záda,nohy jsem přitáhla k sobě,musela jsem ještě dvakrát zatlačit méně,abych se noptrhala a pak už jsem do toho šla naplno a na třetí pokus se malý Tobiášek narodil.Nastřihli mě jen minimálně,ale ani bych neprotestovala,nechtě­la jsem se potrhat.
Malý měl 3,77 kg a 52 cm,takže dostatečně dopečené miminko.Celý porod od prasknutí plodové vody až po první Tobiáškuv výkřik trval 3 hod 44 min,Tobík se narodil ve 14,44 hod.
Závěrem bych chtěla říci, že ač je porod bolestivá záležitost,ta radost z narození vytouženého miminka veškeré špatné vzpomínky zastíní.Teď Tobiášek spokojeně spinká vedle mě a já jsem tak šťastná,jako už jsem dávno nebyla.Přeji Vám pohodové těhotenství,co nejlehčí porod zdravá a spokojená miminka.

Andynka a Tobiášek,dnes 21.1.05 ,14.44 ( 5. dní)

Váš příspěvek
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.01.05 22:15

Ahoj Andynko,

Měla jsi opravdu krásně rychlý porod.

Přeji Tobiáškovi v životě samé krásné věci.

Simunka

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.01.05 08:23

Ahoj Andynko,
vše nej k malému Tobiáškovi,tedy psát o tom 5dní po porodu,ty jsi dobrá…Jinak se T narodil jako moje spolužačka a o den dřív než já mám narozky…
papa
Kokhi a Venoušek 15t 2d

Borufka
Kelišová 5546 příspěvků 22.01.05 09:59

Ahoj Andynko,

tak to byl krásný a pohodový porod :-) Mně to čeká za čtyři týdny a taky jsem se rozhodla pro Podolí. Chtěla bych se Tě zeptat, jak to pokračovalo když se malý narodil, dali Ti ho na bříško, pak ho zvážili, změřili a dali zpátky na kojení? Podle info por. asistentky ho pak na hodinu odnesou do inkubátoru na prohřátí a to ať je v termínu nebo není..... Je to pravda? To mně trochu zarazilo.

Mějte se oba krásně
Borůfka 36tt z Jarňulek

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 22.01.05 10:35

Borufko,porod v podolí ti mohu jen doporučit,jsou tam opravdu skvělí lidé,porod mi zpříjemnili svým přístupem maximálně,byla jsem překvapená,je to hodně o lidech a ta má PA byla prostě perfektní věřím,že díky ní jsem měla ten porod tak dobrý.Po porodu to bylo tak že malého na mě položili a přiložili k prsu,pak si ho pochoval manžel,poté s nimi odešel i s prckem kde ho vážili,měřili atd.manžel fotil,pak nám ho přinesli spět a byl tam s námi celkem dlouho ,zabalený v takovym boxu,ale ne zakritym.No a až potom si ho odnesli sestry na šestinedělí. tam já šla po dvou hod. malého přinesli později na přiložení.Tu první noc si je nechávají u sebe,a nosí na kojení.Sledují je a nechávají maminku odpočinout.Je to dobré věř mi,unavená budeš dost,a i když zřejmě neusneš,já nespala vubec,nemusíš vztávat,ale aspon odpočívat.Přeji ti poho porod a zdravého mimíska.Andynka

gazela2
Kecalka 315 příspěvků 22.01.05 12:43

Ahojky Andynko,
ještě jednou moc gratuluji,Tobík je skoro jako náš Denda ten byl v 15,55 vy ve 14,44 a náš 52cm a 3700g a Váš 52 a 3770 :-)))
To je náhodička.
Koukám že porod byl rychlovka,ještě že jste to z výletu stihli :-)))
Já jsem rodila u Apolináře, tam mi malého hned odnesli, Tom šel s nima, tam ho měřili a vážili,pak mu ho dali do náruče a ty dvě hoďky jsme byli s ním,pak mě odvezli na šestinedělí,jeho dali do inkubátoru,na prohřátí, a večer mi ho donesli umytého ukázat asi od 21 do 22hod. a pak až v 5h. ráno,ale to už napořád :-)))
To druhé mímo si ještě rozmyslím kde budu rodit :-)))

Tak to vidíš,sice jste jako my chtěli holčičku,ale pak je to úplně jedno hlavně že je to mímo zdravé a v pořádku :-))

Tak pa těším se na fotečky :-)
Mon a Denis 10t a 2dny

delly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.05 13:47

Ahoj Andynko!

Moc gratuluji ke chlapečkovi!
My máme taky chlapečka, narodil se 9.1.05 a nato, že jsem měla tu těhotenskou cukrovku a moc dietu nedodržovala, byl celkem malý. Měřil 49 cm a váha 3,20kg. To jsi měla skvělý, že to bylo tak rychlý. Mně taky praskla voda a porodila jsem až za 14 hodin. První porod trval 16 hodin, takže zas tak velký rozdíl to nebyl.
Takže ještě jednou gratuluji a ahoj!

Delly

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.01.05 16:34

Ahoj Andynko,

moc moc Ti gratuluju k narození Tobiáška, měla jsi záviděníhodně krátký porod :-).

Mimochodem my máme druhého synka taky Tobiáška, ale je mu už 10 měsíců (zítra!) a také jsem rodila v Podolí :-).

Mějte se oba moc krásně a Tobíškovi hodně štěstí do života!

Katka

Borufka
Kelišová 5546 příspěvků 22.01.05 20:18

Andyko díky za doplnění, když to čtu tak už se tak strašně těším a nemůžu se vůbec dočkat :-))
Tak ať vám dělá Tobík jenom samou radost

Borůfka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 13:59

Ahoj Andynko,

ted jsem se docetla, ze se vam mimisek uz narodil, tak jsem prelouskala tvuj popis a moc moc gratuluju a preju Tobe i Tvym trem chlapum jen to nejlepsi.
Andrea Dede od holek z diskuze Tehule?!

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 24.01.05 16:33

ANDYNKO!

Moc, moc velká gratulace k narození Tobiáška!

Tak ať ti pěkně roste a dělá vám doma jen samou radost!

Lennys z diskuze Těhule

P.S. Kde můžu skouknou ty fotky malýho?

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 26.01.05 00:46

Ahoj Andynko,
nevim, jestli si me jeste pamatujes, ale to je celkem fuk. Ja ti chci moc poblahoprat k narozeni krasneho hlapecka a poprat vam obema moc a moc zdrvicka a stesticka. Aby te ta radost a stesti uz nikdy neopustila.
Gabriela (holky z diskuse Tehule?)

PS: Fotky Tobiaska jsem videla a je primo k sezrani.

Vložit nový komentář