Můj porod v Přerovské porodnici

Porod

Ahoj holky, zdravím všechny z Těhulovin, z Psychiky ale také všechny ostatní, co sem zabrousí. V první řadě musím všem poděkovat za gratulace, skutečně už to máme za sebou, 3. 9. 2008 ve 4.32 ráno se nám narodila Anetka, takže už to mám za sebou! A samozřejmě je mi jasný, že tu všechny napjatě čekáte na popis mého porodu :)) Tak já se vám teda svěřím.

Už v pondělí odpoledne jsem začínala cítit něco podivného. Bylo to tvrdnutí a tuhnutí břicha, které doprovázely slaboulinké bolesti, ale zdaleka to nebyli poslíčci, ani nic podobného, prostě jen taková slabá bolístka, kdybych necítila to tuhnutí, tak bych se nad ní ani nepozastavila. Začalo to asi kolem čtvrté odpolední a bolesti se začínaly mírně stupňovat, ale stále nic hrozného. Při MS jsem měla bolesti větší. Jenže manžel měl ten den jít na noční do práce tak jsme začali mít strach, že kdyby to přece jen byl porod, nebo jeho začátek, abych nebyla doma sama bez pomoci. Začali jsme tedy měřit.
Po dvou hodinách neustálého měření a počítání jsme došli k závěru, že raději pojedeme do porodnice. Stahy byly co 4 minuty, nechtěli jsme tedy nic riskovat.
Monitor, který mi po příjezdu udělali, ukázal slaboučké stahy a vyšetření to, že se začínám otevírat. Doktorka, která měla ten den směnu, mi řekla, že podle ní to je rozbíhající se porod, ale pro jistotu mi píchne něco, co rozliší mezi porodem a poslíčkama. Poslíčky by to mělo zastavit, ale pokud je to skutečně porod, mělo by ho to vyvolat.
Přes noc jsem zůstala v porodnici, bolesti se sice zintenzivnily, ale udělal se mezi nimi odstup tak 2 - 2,5 hoďky. Ráno jsem tedy šla domů přesvědčená o tom, že se skutečně jednalo o poslíčky. Jenže…
Bolesti neustávaly a intervaly se začínaly zkracovat. Bolest byla silnější a silnější, do porodnice jsem se ale bála, že ze sebe opět udělám hlupáka, proto jsem se rozhodla, že další manželovu noční přečkám v klídku u našich, kteří bydlí u porodnice. Taťka mi ochotně uvolnil svoji postel, když viděl, že se při každém stahu kroutím jako trojka plech a s mamkou jsme si asi okolo půl jedné v noci šly lehnout.
Tady bych chtěla říct, že to sice dost bolelo, ale v klidu se to dalo prodýchnout, žádné strašné katastrofické bolesti to nebyly, sice se u toho nedalo spát, protože to bylo čím dál častější, ale trvaly sotva minutu a pak byl na další 3-4 minuty pokoj. Takže žádná katastrofa, žádné horory, přirovnala bych to jako k bolestem o něco silnějším jako při bolestech u průjmu, když to tlačí a stále ne a ne to jít :-))
Byly asi dvě hodiny v noci, když jsem se rozhodla, že v posteli už to nevydržím, proto zkusím vanu. Napustila jsem si vanu teplou vodou a ohromně se mi ulevilo. Při kontrakci jsem se zapřela nohama, prodýchala to, hodně mi pomáhalo dýchat bránicí, prostě nádech až nadoraz do břicha. Po chvíli za mnou přišla mamka a povídaly jsme si. Posílala mě do porodnice, já ale byla přesvědčená, že to ještě není ono, zase takové bolesti jsem neměla.
Jenže ta pavidelnost mě děsila, proto jsem se rozhodla, že raději napíšu manželovi a zkusíme porodnici na druhý pokus.
Manžel mě vyzvedl něco okolo půl 4 ráno, to už byla středa, a vyrazili jsme do porodnice. Málem bych se ještě otočila na místě, dveře byly totiž zamknuté a zvonek jsme nikde neviděli, tak jsem se už otáčela že pojedeme do Olomouce, že je stejně pořád čas. Jenže pak ho manžel NAŠTĚSTÍ našel a vyrazili jsme na porodní.
Opět mi natočili monitor, sestřička mě chvíli přesvědčovala, že to jsou jen poslíčci, že jsem teprve 36+1, že je ještě brzy. Při jedné z kontrakcí jsem jí vmetla do tváře s vražedným výrazem, že tohle teda poslíčci NEJSOU, tak se na mě tak vševědoucně podívala a šla pryč. Monitor byl natočený, kontrakce tam prý byly jen hodně slaboučké, ale doktorku zavolali. Ta mě prohlídla a zhrozila se, prý jsem už úplně otevřená a jde se na sál tlačit. Volali manžela z chodby, který chudák nevěděl co se děje, stejně jako já počítal, že se budu ještě několik hodin mořit na balónu, skuhrat a trápit se, místo toho jsem ale dostala povel TLAČIT!
Zírala jsem na asistentku a nechápala, pak jsem se ještě zeptala: Proč mám tlačit, vždyť ještě nerodím. Asistentka se na mě nechápavě podívala a ujistila mě, že samozřejmě rodím. Pořád jsem kroutila hlavou a říkala: Tohle přece nemůže být porod, vždyť nemám skoro žádný bolesti! :-)) Přišl doktorka a píchla mi vodu.
A pak to přišlo. Měla jsem tlačit, drapla jsem tedy manžela za ruku a zkusila to. Napoprve blbě, naporduhé blbě, napotřetí už to bylo lepší, jenže to odezněla kontrakce. Podobně jsem protlačila další čtyři kontrakce, pak PA zhodnotila, že lepší to bude když mi přivážou pravou nohu na levý bok. To byla úděsná poloha, tlačit nešlo, já byla šíleně unavená a pořád ji přesvědčovala, že už nemůžu, že chci zpět do normální polohy. Jenže ona místo toho rozhodla, že mám zkusit tlačit v podřepu, což bylo ještě horší, protože jsem byla vyčerpaná, dvě noci jsem nespala ,což se na mě podepsalo a měla jsem co dělat abych se soustředila na ten podřep, než na tlačení. Tak jsem dostala rozkaz, ať tři kontrakce zkusím protlačit a ODEŠLA. Vrátila se až když jsem se valila na záchod a hrozilo že pozvracím celou chodbu, v očekávání několikahodinové „hekárny“ jsem totiž před odjezdem do porodnice zblajzla talíř uzené polívky s kroupama, 6 broskví a 2 jogurty. Moje rada zní: To nikdo nedělejte :-))
Poté co jsem se vrátila z chodby už to šlo rychle. Dorazila doktorka, prohlédla mě a rozhodla, že teď už se mám snažit pořádně. Plohu jsem mla vleže s nohama od sebe, což je podle mého názoru poloha nejlepší. Přešly asi tři kontrakce, které jsem tlačila fakt fest, uvědomovala jsem si jen že u toho nějak podivně chrčím, jak jsem se snažila urputně tlačit a dokonce mě to při tom tlačení i rozesmívalo. Taky jsem vnímala manžela, který mi duchaplně pořád dokola opakoval: Nech zavřený oči…slyšíš, ty oči…zavři ty oči… Ucítila jsem štípnutí nástřihu, holky, toho se fakt nebojte, protože jak ve vás už tlačí to miminko tak si to ani neuvědomíte. Když to říkali mně, tak jsem nevěřila, ale opravdu je to tak. ¨
A pak jsem při tlačení ucítila, že se ze mně něco tlačí ven. Slyšela jsem doktorku, jak říká: Tak teď se to zastavilo na ramínkách, prodechněte a honem znova. Já jsem si v tu chvíli vzpomněla na článek z emimina, který jsem četla někdy před odchodem do porodnice, kdy maminka přestala tlačit a miminko se jí vrátilo a protrhlo ji uvnitř. To mě tolik vyděsilo, že jsem se v tu chvíli odhodlala, zatlačila jako o život a v tu chvíli uslyšela pláč…
K mému zklamání se nekonal žádný pocit úlevy, nebo euforie, spíš jsem byla strašně unavená, malou jsme viděla jen koutkem oka a vůbec mě v tu chvilku nenapadlo se za ní otočit. Placenta ze mně visela, musím říct, že byla pěkně těžká. Doktorka mi mezitím umrtvila nástřih, bylo to asi 6 pichnutí, ale opravdu nebolí, sestřička mi vpíchla do ruky injekci (opravdu vám neřeknu na co to bylo, i když mi to říkala) a pak už ze mně jen vylezla placenta.
A následovalo šití. Byla jsem nastřihlá jen kouskem, naštěstí, protože pár posledních stehů jsem cítila už snad zaživa. Anetku dostal manžel k pochování, já v tu chvíli neměla vůbec sílu, byla jsem grogy :-)) Pak mi ji odnesli se slibem že ji do půlhodiny vrátí k prsu.
Uběhla hodina, Anetka nikde. Přišla sestra aby mě zkontrolovala, ptala jsem se jí na Anetku. Tu prý mají na novorozeneckým a co nevidět ji dostanu. Za další hodinu pro mě přišli ať jdu na pokoj. Ptala jsem se co je s Anetkou, že ji chci dát k tomu prsu ale řekli mi že miminka dovezou až na pokoj, že je tam se mnou ještě jedna maminka a pokud na tom trvám tak nebudou čekat šest hodin, ale dají mi ji hned. Tak jsem na to kývla, jenže když přivezli miminko jen mé „spolubydlící“, došlo mi že se něco děje. Ptala jsem se sestry z novorozeneckýho, ta mi však jen řekla, že moje dítě není v pořádku, ale ona není kompetentní mi k tomu něco říct, že mám počkat na doktora, vizita bude za hodinu a půl.
Celou hodinu a půl jsem prořvala, pak přišel doktor s tím, že malá jim v sedm začala kolabovat, má zavodněnou plíci a chvilku měla horší ozvy srdíčka. Tak je na kyslíku, který se budou snažit co nejdřív snižovat, na pokoji ji můžu mít klidně zítra, nebo taky až v neděli.
Psychicky jsem to nezvládla, brečela další hodinu,pak jsem volala manželovi ať přijede. Domluvili jsme se, že si zaplatíme nadstandartní pokoj, kde budeme spolu celou dobu. Manžel si domluvil dovolenou a přestěhoval se, pohled na druhou maminku s miminkem jsem prostě nesnesla.
A pak to šlo den po dni, kyslík ubírali, někdy reagovala dobře, jindy špatně. V sobotu byla bez kyslíku, takže v pořádku…jenže… jenže dostala žloutenku. Opět tedy nemohla k nám na pokoj, opět mi bylo hrozně. Už první den pobytu tam jsem si vyprosila odsávačku a mlíko jsem jim nosila. Malá dlouho nepapala, měla výživu v hadičce, v neděli mě ale poprve zavolali na kojení. Malá byla zesláblá, ale pila. To byl ten nejkrásnější lék, o to víc bolelo když jsem ji tam zase musela nechat a jít na další hodiny a hodiny na pokoj. Pak už se to lepšilo, nosili mi ji pravidelně co 2 - 3 hodiny na kojení, já jsem se rozkojila úplně úžasně, takže malá začala přibývat. A zlom přišel v úterý, kdy jako blesk z čistého nebe přišla doktorka s tím, že v mém případě udělají vyjímku a přivezou mi ten stroj na pokoj. Dovezli stroj, po něm Anetku a starat jsem se měla už sama.
Nebyla to žádná psina v tom, že před každým kojením jsem ji musela přebalit, zabalit do zavinovačky, zvážit, pak vybalit, nakojit, zabalit, odnýst zvážit, pak zase vybalit, na očička na:,–(it tamponky, přes které se přetahoval nějaký elastický přetahováček, dát ji pod světlo a co hodinu a půl střídat polohy vleže na zádech a na bříšku.
Byla jsem do toho vyloženě hozená, ale možná to bylo lepší, malou jsem musela pořád hlídat, ta věc z očí nesměla sjet. Ve středu byly výsledky v pořádku a přišel další šok: Maminko, vy jste krásně zapracovaná, dneska jdete domů… To byla ta nejhezčí zpráva.
S Anetkou jsem už druhý den doma, úžasně si to užívám, ZATÍM všechno stíhám kouzelně, malá se sice často budí a chce pořád a dlouho bumbat, ale na rozdíl od toho, co jsme si zkusili v nemocnici to je super.
Takže ať to shrnu, přerovská porodnice je rozhodně bezvadná volba, pokud se nějaká maminka z okolí rozhoduje mezi Přerovem a jinou porodnicí, tak Přerov doporučuju. Tak úžasný přístup se kterým jsem se setkala se sestrama a lékařema na novorozeneckým, takový má určitě málokterá maminka. Skvělý taky bylo že mi přivezli na pokoj přístroj, který normálně nikomu nedávají. Sestřičky mi moc pomohly s kojením, byly ochotné, chápavé. Z mého článku to možná vyzní spíše jako nespokojenost, ale ta spokojenost je právě v těch detailech, které jsem nepopisovala a kterých je opravdu hodně. Prožili jsme si hodně trápení, ale výsledek stojí za to. Opravdu si nedovedu představit hrůzu těch maminek, které rodí děti o jednom kilu a míň. Musí to být strašný a kdo nezažije, nepochopí.
Myslím, že pověst Přerova je zbytečně špatná. Návštěvy kdykoli, všichni ochotní, vstřícní, příjemní. Ale jsem ráda že už to mám za sebou :-)) Přesto bych s takovým porodem šla klidně rodit znovu.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
suanka
Stálice 79 příspěvků 11.09.08 19:55

Hezkýýý! Hlavně že jste obě v pořádku a zdravé!!!
Jinak jsem netrpělivě vyhlížela fotky na Dámě a vážně máš krásnou holčičku! :)

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23639 příspěvků 11.09.08 20:11

Takže ještě jednou gratuluju a přeju jen vše dobré, hlavně zdravíčko vám oběma i manželovi. A ať Anetka jen roste a dělá samou radost!!! Nemělas to jednoduché ale porvala ses s tím a perfektně to zvládla. Jsi šikulka!!!
A fotky by jsi mohla dát i sem ne? Aspoň jednu, prosím :o)))))

 
liška
Echt Kelišová 7539 příspěvků 11.09.08 21:01

Ahoj Filipi!
Obrovská gratulace hlavně hodně zdravíčka Tobě i miminku!!!
Nezlob se,že sem lezu,ale první mimi snažilek,a to zakladatelky,to mi nedalo :-).
Před dvěma lety jsem taky rodila v Přerově a byla jsem maximálně spokojená,Přerov má opravdu špatnou pověst,každá maminka,se kterou jsem před porodem mluvila se děsila,ale byla jsem spokojená,sestřičky i doktoři byli v pohodě.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 11.09.08 21:15

Filipi :-) Je to nádhera a moc vám to přeju! :-) Sice to nebyla procházka růžovým :,-(em, ale zvládli jste to obě a to je nejdůležitější! :-) Viděla jsem fotku na dámě......je moc dojemná… :-)  

Taky ještě jednou přeju hodně zdraví a štěstí!!! Suvik

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 12.09.08 06:05

Filipi - GRATULUJU!!!!!! Jsem moc ráda, že jste obě v pořádku a doma. Ať vám dělá Anetka samou radost a hlavně jí přeji hodně zdravíčka :-*
Lukrecie

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 12.09.08 08:25

Filipi obrovská gratulace!!! Tak ať už te´d prožíváte jen šťastný chvilky, dost jste si vytrpěly, tak už máte určitě vybráno. Hodně štěstí!!!!!!
Doufám že se na mě nezlobíš že jsem to tu na tebe naprášila. :o))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 12.09.08 08:41

Filipinko, moc Ti děkuju za zprávičky, úplně a děsně netrpělivě jsem tu na ně čekala… Ještě jednou Vám moc gratuluji, že jste to takhle statečně zvládly. Jste straaaaaašlivě velké šikulky. resa

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 12.09.08 09:14

Ahoj novopečená maminko! :))) moc gratuluji, že máte konečně své Štěstíčko doma :-) Sice bylo pár komplikací, ale malá zabojovala a zvládla to a to je skvělé. Taky je dobře, že ses rozkojila! Já jsem zrovna z těch maminek, co porodila dítě kilo dvacet…,tak vím, co jsi prožívala. Zvládli jsme to i my :-) Tak si moc užívej, je krásné, že ty i Maru (šéfky dvou snažilkovských deníčků) jdete příkladem, je to znamení, že se dočkají všechny snažilky, já tomu věřím!
 Renča

 
Melody
Stálice 92 příspěvků 12.09.08 09:23

Přestože měří jen pár centimetrů a váží jen pár kilo, jsou tím největším pokladem na světě. Moc a moc gratuluju k holčičce,  a přeju jí i přes její ne zrovna růžový začátek života, ten další co nejrůžovější!! (sama jsem rodila první dceru v 37.tt, měla 2250g, v prvním roce byla malinko pozadu, pak už nebylo nic poznat. Teď je z ní pytel plný blech :-)

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 12.09.08 09:24

Filipi, obrovská gratulace… jste holky statečný !!!!! Anetce přeji do vínku samé štěstíčko a zdraví plnou náruč. Tobě se splnil sen a máš už taky plnou náruč…náruč toho nejúžasnějšího štěstí na světě-svoji Anetku… Manžel má také obrovské štěstí - má vás dvě ! Tak si to rodinko hezky užívejte… :-) Bol.

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 12.09.08 10:10

Filipityyy brdoooo.. to je hustyyy… husi kuze me obchazela, jak jsem to cetla. Takze nejdriv OBRI GRATULACE k zvladnuti porodu a pak te tezke doby, kdyz mala nebyla jeste uplne fit. Diky Bohu, ze je uz v poradku (a ty taky).
Preju vam vsem trem, Anetce, tobe i manzelovi hodne stesti, radosti a zdravi ve vasem budoucim spolecnem zivote.

Dekuju moc za popis porodu, panickej strach z rozeni sice nemam, ale respekt ano a tvuj prubeh me jen utvrdil, ze se to da prezit.

Jak to , ze ta sestra nepoznala, ze uz rodis?!?!? Ze az pani doktorka te hnedka vzala na stul?

A co prvni dojmy z domova? Jak to  ted zvladas? Stihas? Kojis? Neboli to? :-))) Boli te spodek? Co brisko? Uz se zatahuje?

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 12.09.08 10:11

Filipi- ta fotka na dame je dojemna…
Slusi vam to spolu!!

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19335 příspěvků 12.09.08 11:01

Ahoj, taky se chystám rodit v Přerovské porodnici, ovšem už po třetí. Naposledy to bylo před 19 a před 15 lety, teď poprvé budu rodit v té nové.
Díky za článek, přeju už jen samé šťastné chvilky.  Laducha

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 12.09.08 11:23

Filipiiiiii moc a moc gratuluji....­..bože já to zase ořvala!!!!
Hodně jste si vytrpěly, ale snad se teďka ta radost ještě zdvojnásobí…moc Vám to přeju!!!!
Anetku za mě pohlaď a hezky si to spolu užívejte a radujte se!
papa villa    

JOOOOOO a holky.....hoďte sem ten odkaz na dámu, kde je ta fotka Anetky.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 12.09.08 11:44

NO už jsem konečně viděla Anetku i já…Filipi, je zlatá, krásná :o))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32347 příspěvků 12.09.08 13:42

Filipi gratuluji a utírám slznu. tak ať se mate obe dobre.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 12.09.08 15:14

Jejda, tady se to slítlo :-)) Všem děkuji za gratulace, Anetka je moc hodná a já musím říct, že všechen ten boj a trápení co jsem prožívala než se mi podařilo otěhotnět fakt stál za to, dnes vím že bych klidně podstoupila úplně cokoli za to štěstíčko. Tím teď nechci nasrat snažilky, když jsem byla já snažilka tak mě tyhle kecy strašně štvaly a já na ně byla alergická, ale asi na tom něco bude. Ten boj fakt chce nevzdávat, já vím že jsem se snažila jen dva roky a to ještě necelé, ale i tak doufám, že si to zasloužím, stejně jako všechny ostatní holky, kterým se to hned nedaří.  

Teď k těm otázkám, hlavně Fly mě zahltila kupou otázek a už si je ani nepamatuju :-)) Ze 75 kg mám po týdnu 62, přibrala jsem 20 kg tak mi ještě teoreticky 8 zbývá, ale před těhotenstvím jsem byla otřesně vychrtlá tak bych byla ráda kdyby mi i nějaká kilča zůstala. Bříško ujde, jen ten zadek je děs. Zůstalo mi na něm pár strií a toršku tuku, ale snad se to nějak spraví.
Jinak, o šití to bolelo docela dost, spíš to bylo nepříjemný a táhlo to, ale asi jen dva dny. Prvni noc jsem mla čípek od bolesti, druhý den jsem si jej taky vzala pro jistotu, ale už jsem si ho nezavedla, protože to šlo zvládnout. A třetí den přišla obrovská změna, od té doby se to lepší. Od pondělka si už v pohodě sednu, stehy se vstřebávají a je to ok.
Spodek už se zatahuje, jde to dost znát, já to cítila nejvíc první dny při odstříkávání, bolest jako při ms, teda, aspoň myslím že to bylo ono, teď už o tom nevím. Kojím jak stará kojná, Anetku jsem měla poprve u prsu až po 4 dnech a do té doby jsem jen odsávala, tím jsem se dost rozkojila a hodně mi to pomohlo. Takže mlíka mám strááááášně moc, Anetku kojím plně, ona si sama řekne kdy má hlad, někdy spí i víc jak tři hodinky, jindy chce třeba po hodině půl (ale to bylo spíš z počátku, teď už ne) jindy 1× za dvě hoďky. V noci nás zatím nechává docela vyspat, budí se jen tak 1× za tři hoďky 1+/- Říká se že když kojení bolí, tak je to špatná technika, občas to bolí, to když má špatně uchopenou bradavku a tahá. Doktorka mi včera poradila nějaké triky tak se je snažím vyzkoušet.
Měla jsem z toho všeho hroznej strach, bála jsem se že ji nebudu umět vzít, dát k prsu atd… Ale ono je to fakt o instinktech, každá mama brzo sama pozá že to není porcelán :-)) Jinak zvládám zatím docela dobře, stíhám PC, vaření, pečení i úklid, ale to je zatím, až bude malá větší tak to asi taková sláva nebude. Nejhorší byly první dva dny a hlavně noci, to byl člověk fakt unavenej, teď mám pocit že si i s manželem začínáme zvykat.
Chtěla jsem ještě napsat co jsem využila v porodnici a co nezapomenout, ale to napšu až jako další deníček, do porodu to asi nepatří.
Foto sem hodím.

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 12.09.08 15:46

Filipi - tak ja teda taky este jednou - moc a moc gratuluju :-)))))))))))))) Anetka je moc krasna :-)))) Hodne zdravicka :-))))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 12.09.08 17:26

Filipi- tahle fotka Anetky je jak reklama na Rexonu.. Jak ma oholeny podpazdi a libe voni.. Chachaaaaa…
je moc hezka.. a malicka..

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 12.09.08 18:34

Filipi taky ještě jednou gratuluji k Anetce! Hodně zdravíčka a štěstíčka celé vaší rodince. Anetka je moc krásná, vůbec není takhle na fotce poznat, že by se narodila dřív :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 12.09.08 18:41

Filipi, Anetka je opravdu nádherná holčule.:o) Moc moc moc krásná.  A ještě jednou díky za pěkný popis porodu-díky němu ze mě spadlo takové to první strašení, které se u mě objevilo. :o) resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 12.09.08 22:14

Holky, porodu se fakt nebojte, já vím že každá to máme jinak, já jsem se osobně vůbec nebála a spíš jsem se na to těšila, byla jsem zvědavá jaký to bude. A málem jsem porodila u našich. Kdybych ten den „nespala“ u nich, tak bych asi čekala, čekala a čekala… až bych prostě porodila někde v předsíni, ne-li ve vaně. :-) Ale myslím, že to každá poznáme. Navíc ty bolesti fakt nebyly tak strašný, představovala jsem si faktický bolesti, tohle sice bylo nepříjemný, ale kdybych měla srovnat s vytrženým zubem, raději bych šla znovu rodit než k zubaři. Nevím jestli jsem měla jen já tak pohodový porod, nebo to tak prostě máme každá, ale tohle bylo fakt super. Jen to šití zlobilo.
Fly: Teď jsi mě fakt rozesmála s tou Rexonou, to je fakt trefně vystižený :-)) A s těma chloupkama bych to tak vesele neviděla :-)) Malá má ještě to languo (nebo jak se tomu říká) a v inkugátoru měla ještě chlupatý záda a ramena :-)) Manžel si ze mně dělal legeraci, jestli si jsem jistá, že je to jeho, že to spíš vypadá na úlet s nějakým gorilím samcem :-))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 13.09.08 09:22

Filipinko, to je dobrý s tím manželem. Zrovna nedávno vyprávěla kamarádka, že má takhle syndrom od maminky, která jí pořád vypráví, že se narodila jako opička. Já jsem na tom prý byla stejně jako Anetka. :o) Tak to dobře zvládejte a ať malá moc nezlobí. resa+Lukášek

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 2 inzeráty 13.09.08 12:34

Filipi, moc gratulujeme ke krásné holčičce! Přejeme Anetce do života hodně zdravíčka, štěstíčka a co nejvíc sluníčkových dní :)
Venďa a Anička (včera už 8týdenní)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 15.09.08 09:02

Ahoj holky,  

pokračuju tady a nevracím se do Těhulovin neva? Ty už jsou někde moc vzádu a tady není až tolik komentářů :-)  

Holky, tak jsem se objednala na ten kombinovaný test (krev + NT) a objednala mě ke konci mého 12-tého týdne. Na stránkách toho centra jsem četla, že by se mělo provádět mezi 10.-13.tým týdnem, nejpozději prý 13+3. No tak doufám, že to bude OK, kdy jste byly vy? Já jsem si myslela, že by mě objednala tak ke konci 11.tého, aby to bylo tak nějak uprostřed, ale asi mají narváno nebo nevím, přijde mi to dost naknop, jak mě objednala. Předtím jdu ještě na kontrolu ke své gyn, právě ke konci 11.tého týdne. Tak doufám, že se na začátku nespletla a jsem v tom týdnu, ve kterém mi tenkrát říkala.  Minimálně mi to má gyn teď ještě upřesní (no teď, až za 14 dní!!! :-) ).  

Jinak jsme to už řekli teda i mužovým rodičům a byla to docela sranda. Udělali jsme takový jak když je přání k narozeninám, na první stranu můj muž nakreslil klokana a napsali jsme tam „klokan přiletí v dubnu“ a dovnitř jsme na jednu stranu nalepili obrázek z UZV a na druhou stranu napsali „ahoj, můžu k vám chodit řvát?“ (protože my se u tchánovců scházíme i se všemi synovci a občas je tam kravál, jak v židovské škole. No všichni byli hrozně veselí a měli radost a dostal mě tchán, u kterýho bych to nečekala, protože musel skrývat dojetí. Což jsme mysleli, že bude spíš u tchýně, ale ta byla tak veselá, že málem nestihla udělat oběd :-)))). No bylo to moc fajn :-).  

Jo jo, tak já pořád čekám a čekám, kdy už budou konečně za mnou všechny testy a hlavně se modlím, aby byly v pořádku.  

Mějte se a pište!!! :-)    

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 15.09.08 09:17

30.09.2008 Fi­lipina21let, 04/063.9. se narodila Anetka 2,56kg a 48cm/ první mimi psychiky a rovnou od zakladatelky
27.10.2008Kačička (Kubíček), 29 let
30.10.2008 Vi­lla,26 let,1.VF (Tomášek) 03.11.2008 Fly (Lucie.. asi), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi
10.11.2008 Pe­tuška,25 let,tr­iple test OK :o) 30/6 - kontrola
14.12.2008 re­sa (Lukášek) 30 let
28.12.2008 Ma­dla75, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
17.01.2009 Ja­nulla 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
17.01.2009 Li­vlin27 let, 09/07, samosnažení 
19.04.2009 Suvik, 30 let, // 07.08.2008 -  KO 26.9., 3.10 NT+krev
19.04.2009 Tygr, 30 let // 13.08.2008 
**29.04.2009
**Laya
28 let, 10/07, KO 22.9.2008

(05.02.2008 Ene  )  

Vkládám tabulku, trošku jsem ji srovnala, aby sedělo, jak kdo bude popořádku rodit a Ene jsem vytáhla na konec, protože nemá datum porodu a stejně sem nepíše, neva?

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 15.09.08 10:03

Vlastně jsem se chtěla zeptat ještě na jednu věc. A sice, jestli vám doktoři povolili sex a pokud někomu zakázali, tak proč. Nám totiž doktor v CARu řekl, že můžeme normálně, ale moje dr. se na to nějak moc netvářila, já osobně jsem si říkala, že I. trimestr to odpískám pro jistotu, abych si nemusela nic vyčítat, ale pak už se to asi nebude moct dát vydržet. Z různých diskuzí tady jsem vypozorovala, že doktoři to doporučují nepokoušet po IVF a že údajně orgasmus u ženy je právě to, co není košer, protože dochází ke stahům dělohy. Taky vím, že sperma obsahuje prostaglandiny, tedy látky schopné vyvolat děložní kontrakce (proto se doporučuje sex pro vyvolání přenášených těhotenství :-) ), tak jestli používáte kondom nebo na to kašlete. Já vím, mám úplně debilní otázky :-)))))))

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 15.09.08 11:49

Ahoj Filipi, tys me zase dostala :-) Brekot… nejdriv radosti, pak uzkosti a nakonec dojetim. Vsechno jsi to ohromne zvladla. A mala je krasna, opravdu vubec nevypada „nedonosene“ - sikulka. Popis tveho porodu byl opravdu zajimavy. Drzte se, holky.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.09.08 17:31

Ahojky těhulinky a maminky, doufám, že se Vám všem daří dobře i v tomhle probrečeném počasí.
Suvíku, já jsem byla na prvosemestrálním screeningu 12+3 a myslela jsem si, že je to dost pozdě-takřka hraničně. A ukázalo se, že jsme vlastně o týden mladší a že jsem tam tedy byla naprosto na čas. Nevím, jak v Brně, ale tady v Praze jsou tyhle vyšetření dost narvaný-i my jsme se tam dostali místo někoho, kdo vypadl (odvolal). Takže si myslím, že jste naprosto v pohodě. A lepší upřesnění je právě z tohoto screeningu-naopak v Motole mě upozorňovali na to, ať moc nedám na „upřesnění“ od své gyndařky a spolehnu se spíše na výsledky tohoto screeningového vyšetření. (Ono se to hlavně uvádí tam, kde je rozdíl mezi termínem podle poslední menses a terminem podle screeningu více než týden). Pokud je rozdíl menší, nic se neřeší, pokud je větší, je směrodatnější termín daný dle screeningu. ALespoň tak mi to odrecitovali na porodnickým v Motole… My jsme se takhle dostali od 6. prosince ke 14. prosinci…Jo a k sexu-v CARu ani gyndařka nám žádný doporučení nedali, naopak jsme mohli dle libosti-ale je fakt, že v prvním trimestru mi bylo furt blbě a neměla jsem na jakékoli „hrátky“ chuť. No a teď už lecos s bříškem nejde-takže taky tak někdy a jen občas… Ale myslím, že pokud nekrvácíš, nemáš neobvyklý výtok nebo znatelné bolesti v podbřišku, tak v klidu můžete. Ale toť jen můj názor. :o) resa + Lukina

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 15.09.08 17:48

Residíky! Připadá mi, že se furt jen blbě ptám. Ale zas koho jinýho bych se měla zeptat než vás že? :-))). Uklidnila jsi mě s tím screeningem, nakonec jsem se tam objednala hlavně díky tomu, že ségra je tak napřed a bavíme se o tom…takže normálně by mě nenapadlo se tam objednávat „už“ teď, ale vlastně je to tak akorát :-). Ještě jednou dík a buďte v pozoru na mý další dotazy :-)))))))). Se sexem uvidím…asi už se přemáhat stejně nezvládnu :-)))

 
AjaSean
Povídálka 47 příspěvků 16.09.08 08:53

Mila Filipino,
velike gratulace a prani vseho nejlepsiho a hlavne zdravi Anetce i Vam, stastnym rodicum!
Anetka je krasne mimi, moc me to dojalo :-)

Aja

Vložit nový komentář