Můj porodní příběh

Porod

Seznámili jsme se 5. října, a tak nějak jsme si hned padli do oka. Za měsíc už bylo první rande, a ejhle, na konci ledna už jsem našla na testu dvě čárky. No jo, jsme asi blázni, ale řekli jsme si, že to zvládneme.

Úplně první foto :)

Dneska, V roce a půl
1 komentář


3 komentářů

Těhotenství jsem si užívala, neměla jsem problémy, ani jednou jsem nezvracela! Jen mě bolel věčně žaludek a nic mi nechutnalo, ale na to si člověk zvykne. Jen jsem brečela před zrcadlem, že vypadám jako velryba a nic už neobleču. A nebo mi přítel schválně začal citovat ty nejlítostivější věty z Titaniku a já hned dostala záchvaty pláče a on se mi smál, že to není možný. :) Ke konci mi natékaly nohy a nemohla jsem moc spát, ale to taky přešlo.

Den D měl být 17. října, ale nic se nedělo. Moje midwife zkoušela provést Hamiltona, ale nepovedlo se. Že jsem prý úplně zavřená, tak mi domluví na 31. 10. lůžko v porodnici a budeme vyvolávat. Měla jsem pěknej strach, protože jsem četla všechny ty možné diskuze, že vyvolávačka je horší, jak to bolí, atd. Ale moc jsem se těšila, nemohla jsem se dočkat, až ji uvidim.

Moc mi pomohly holky, se kterýma jsme si psaly na fóru. Ještě 29. 10. jsme tam byly pořád tři, ten samý datum vyvolávačky a podporovaly se. Měly jsme radost, že ty naše děti budou čarodějky, ten den se tu slaví Halloween. Musela jsem si i vypnout telefon. Každej volal nebo alespoň psal, kdy už to teda bude a jestli už se aspoň něco děje. Pořád nic.

30. října v 11:15 jsem měla zvláštní pocit, tak jsem se šla projít. A lup, praskla mi voda. Šťastná jsem běžela do koupelny osprchovat se a přítel zatím volal do porodnice. Ale v koupelně jsem zjistila, že ta voda je zelená. Vzpomněla jsem si hned na příručku o těhotenství a porodu, zelená voda je špatně! Jeli jsme tedy hned.

V porodnici už mě čekali, připojili na monitor a vzali vzorek té vody. Nic zvláštního jsem pořád necítila. Za chvilku přišla midwife, že mají výsledky z rozboru - malá prý už udělala první potřebu, smolka byla venku, takže tedy potřebuje ven. A já jsem neměla skoro žádné kontrakce.

Šla jsem na lehátko, dostala kapačku s oxytocinem a přikázáno ležet na boku. Pěkně mě to štvalo, chtělo se mi chodit! A co víc, hned vedle byl pokoj s bazénem. Původně jsem měla v plánu porod do vody, právě v tom pokoji vedle, ale kvůli zelené vodě a kapačkám to nešlo.

Zatím se ale pořád nic nedělo. Bylo asi půl druhé odpoledne, měla jsem u sebe přítele a kamarádku. Povídali jsme si, měla jsem kontrakce po pěti minutách, ale ty se daly ještě zvládat. Midwife mě upozornila, že se budou střídat směny a ona jde domů a jestli bych nechtěla proti bolesti rajský plyn. Ten jsem odmítla, připadalo mi, že zatím zvládám.

Během pár minut se všechno změnilo, kontrakce přicházely jedna za druhou a pomalu jsem je nezvládala. Z ničeho nic jakoby přišla menstruace z pekla. Nová midwife byla protivná, nadávala mi, že ten blbej plyn neumím inhalovat. Nešlo mi dýchat, natož něco inhalovat.

Začala jsem být nepříčetná, když mi řekla, že jsem otevřená jen na 3 cm a že to nejspíš bude trvat ještě celý zbytek dne a půl noci. Chtěla jsem alespoň do sprchy nebo se projít, sednout si. Nešlo to, musela jsem pořád jen ležet na boku. Ještě že mi nerozuměla, protože těch nadávek nebylo málo.

Už jsem nedokázala vnímat nic jen bolest a ta mi už nedávala žádnou přestávku, chtěla jsem si vytrhat ty kanyly a jít pryč, že na to kašlu. Když už jsem řvala že už nemůžu a ať mě radši někdo zabije, dostala jsem nějakou injekci do nohy. Ta ale bolest neutišila, jen jsem byla strašně ospalá a brečela.

Když asi v 7 hodin přišel konečně doktor, epidurál byl pro mě vysvobození. Bylo mi krásně. Zdřímla jsem si, bolest byla pryč. Už jsem se jen těšila na maličkou.

V 8 hodin ráno kontrola, byla jsem na 9 cm. V 10:20 další kontrola, já pořád na 9 cm a nějaký problém. Doktor rozhodl: malá musí ven a hned.

Najednou bylo všude bílo, asi 15 doktorů a jela jsem na sál. Pamatuju si jen ty světla na chodbě, jako z nějakého filmu. Na sále jsem dostala lokální anestezii, naštěstí byl se mnou přítel a držel mě za ruku. V 11:13 jsem ji poprvé uslyšela a nikdy na to nezapomenu. Bylo to krásný, strašně se mi chtělo brečet štěstím.

Když jsem ji viděla, byla tak ošklivá, až byla nejkrásnější na celém světě. Uvelebila se mi na hruď a spinkala. Tak jsme spolu vydržely celý den, celou noc jsme obě prospaly.

První týden jsem říkala, že už nikdy rodit nechci. Teď po roce a půl bych chtěla další miminko, sestřičku nebo bratříčka pro tu naši holku. Je pravda, že na tu bolest se hned zapomíná a vzpomíná se už jen na tu odměnu. Nejlepší pocit na světě, láska na celý život. :) Jen doufám, že příště už to bude bez kanyl a bez oxytocinu, ve vodě, krásně přirozeně a s postupným nástupem kontrakcí. :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Duckula
Generální žvanilka 23041 příspěvků 14.05.14 08:22

Mazec, hlavně že vám to dobře dopadlo :hug:

 
Ily
Kecalka 453 příspěvků 14.05.14 12:00

Pekny denicek, akorat nechapu, proc jsi nemohla pri 9cm porodit sama..

 
Taormína
Závislačka 2630 příspěvků 14.05.14 16:52

@Ily Za A protože nebyla zašlá branka a za B protože nevíš, jak vstouplá byla hlavička, i kdyby mohla tlačit, tak může být spousta důvodů, proč to skončí sekcí (asynklitismus, vysokej přímej stav,.. nemluvě o hypoxii plodu).

 
Ily
Kecalka 453 příspěvků 14.05.14 17:26

Ano to chapu, pisatelka duvod nenapsala, tak jsem nevedela..

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 14.05.14 19:03

Tak jeste ze to dobre dopadlo :) a muzu se zeptat kde jsi rodila?

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.05.14 21:17

Mas krasnou holcicku :kytka:
Jak se jmenuje?

 
Zuza2012
Kecalka 185 příspěvků 14.05.14 23:33

@Ily popravdě nevim přesně proč, v tu chvíli jsem byla tak trochu mimo ze všeho, a navíc se mluvilo jen v anglicky, jak jsem v tu chvíli pochopila, měla špatně hlavičku..

 
Zuza2012
Kecalka 185 příspěvků 14.05.14 23:33

@Emmicka2012 V Anglii..

 
Zuza2012
Kecalka 185 příspěvků 14.05.14 23:34

@Claire7 Díky, jmenuje se Zuzanka :srdce:

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 15.05.14 12:49

@Zuza2012 ja taky :) a kde přesně jestli se muzu zeptat? Ja v Leedsu.

 
Zuza2012
Kecalka 185 příspěvků 15.05.14 16:44

@Emmicka2012 V Birminghamu :D :mavam:

 
Halli
Nováček 9 příspěvků 18.09.14 22:05

Gratulace

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama