Můj pozitivní přístup k porodu

Porod

Pořád jsem neměla čas sepsat deníček o mém těhotenství a porodu. Teď sedím před naším domečkem, malá spinká, svítí sluníčko a já jsem si řekla, že je ideální chvíle.

Naše srdíčkové miminko
1 komentář

Anička ještě v bříšku

Maminka s tatínkem
2 komentáře

ANNA PATRICIE

:)

Otěhotněla jsem po 9měsíčním snažení. Tak jako většina snažilek jsem byla zoufalá z každé příchozí menstruace. Pak přišlo těžké období, manžel přišel o práci, já jsem byla nějak psychicky na dně a rozhodla jsem se, že už nemám sílu dál sledovat plodné dny a spát s manželem jen kvůli mimču. A když jsem jednou přijela domů z práce, měla jsem zvláštní pocit. Ani jsem si neuvědomila, že mi mešká menstruace. Vzala jsem tedy poslední těhotenský test, co jsem měla doma a zkusila jej. A jak už asi tušíte, byly tam //! Ale opravdu dálnice. Byla jsem šťastná, ale na druhou stranu vyděšená, jestli to všechno zvládneme.

Po počátečních komplikacích, kdy nebylo jisté, že se miminko udrží a já jsem musela měsíc odevzdaně ležet doma, se těhotenství potvrdilo a vše bylo v pořádku. Celou dobu, i když to bylo těžké, jsem nepřestávala myslet pozitivně. Pořád jsem se utvrzovala v tom, že miminko bude v pořádku a donosím ho do termínu. Zbytek těhotenství už v pořádku byl. Dělala jsem opravdu vše. Ještě několik dní před porodem jsem pokládala s manželem plovoučku, malovala, umývala okna, myla auto, venčila psy, prostě všechno. Nepřipouštěla jsem si jakékoliv komplikace, nebo snad že by se malé něco v bříšku stalo.

Termín porodu jsem měla 2.11. Aničce se ode mě opravdu nechtělo, a tak jsem přenášela do 8. 11., kdy jsem ráno nastoupila do nemocnice. Ještě před nástupem jsem si šla v klidu nakoupit do obchodu :) Při příchodu do porodnice se mě sestřičky ptaly, co potřebuji, tak jsem jim s úsměvem na tváři sdělila, že jdu rodit :) Nechápaly, jak se můžu usmívat a být tak v pohodě, když jsem prvorodička. Ale já jsem se opravdu nebála, byla jsem v takovém klidu jako nikdy. Říkala jsem si, že se přece nebudu zbytečně stresovat z něčeho, co nevím, jaké je. Bolest jsem brala jako přirozenou věc. Ani před porodem jsem nečetla žádné hrozné deníčky o šílených bolestivých porodech, neměla jsem nastudované, co se dělá v případě komplikací, prostě nic. Nechávala jsem tomu absolutně volný průběh.

V 10:30, chvíli po nástupu, mi zavedli tabletku na vyvolání. Po půl hodině přišly první kontrakce. Za hodinu už zesílily a byly po 5 minutách, pak po 2 minutách a nakonec po minutě. Pendlovala jsem mezi sprchou, pokojem a monitorem na porodním sálu. Ani v těch největších bolestech jsem si nepřestala pobrukovat a hlavně mluvit na malou. Říkala jsem jí, že to spolu zvládneme a ať se nebojí. Vysvětlovala jsem jí, jaké je to tady na světě a že už se na ni hrozně těším. Taky jsem ji po celé těhu říkala, že musí být na maminku hodná a po porodu nezlobit :)

Bolesti trvaly celkem 5 hodin. To byla taky doba, po kterou mě nechali trápit :( Viděli, že jsem statečná a hystericky nekřičím, jen tak tiše trpím a vše pořádně prodýchávám. Během 5 minut se můj stav natolik zhoršil, že po příchodu primáře, který se vyděsil a nechápal, proč mě tak dlouho nechávají v bolestech a nezačnou se mnou něco dělat, rozhodl, že musím okamžitě na císaře. Pak už to bylo rychlé, kyslík, vysvětlení, co mě čeká, podpis papírů, převoz na chíru a tma a ticho. Po hodině, když mě zdravotní bratr převážel na pokoj, jsem se probrala. Moje první věta po celkové narkóze byla: „Fuj, vy hrozně smrdíte cigaretama!“ :D Zdravotní bratr nechápal, že jsem už vzhůru a překotně se mi začal omlouvat :)

Pak už mě převezli na pokoj, ukázali na chviličku Aničku a zase ji odnesli. Já jsem spala. Nakonec jsem musela být celkově uspaná kvůli tomu, že měla malá 2× omotaný pupečník kolem nožky a nesestupovala dolů. Já jsem začala mít problém s tlakem. Večer přijel manžel, a jako první si malou pochoval. Měla 3150 kg, 52 cm a byla nádherná. Sestřičky mi ji nechtěly ani dát, prý je hrozně hodná a nepláče. Prý jak mi ji vytáhli, neplakala, jen se těma svýma velkýma očkama začala rozhlížet, i když nic nemohla vidět. Museli ji štípnout, aby plakala. Prý si jen trošku poplakala a koukala dál :)

Vše jsem v porodnici krásně zvládala, i když jsem měla problém s kojením, neustále jsem se usmívala, bolest si nepřipouštěla a těšila se z maličké. Ta vůbec neplakala, krásně přibírala a kulila očka. Žloutenku neměla. Večer měla sice trošku zvýšenou hodnotu, ale já si řekla, že do rána jí to zmizí a bude v pořádku. A to také bylo.

Teď už jsem 14dní doma a malá nám dělá jen samou radost. Nepláče a krásně spinká.

Chtěla bych říct, že i když mě porod opravdu bolel, jizva tahala, nemohla jsem spát na boku, kašlat, smrkat, záda bolela jako čert, zítra bych šla rodit znovu. Je to tak neuvěřitelný pocit být máma, vidět to maličké miminko, na které jsem 9 měsíců mluvila, uklidňovala ho a těšila se na něj…

Doma už jsem si zažila svůj rytmus a vše krásně zvládám. Tak jako v těhotenství, už zase funguji na 100 %, možná i víc, protože mě mateřství neuvěřitelně nabíjí.

Všem maminkám, které čeká porod, chci poradit, ať se na ten okamžik těší. Nemyslí na bolest a nepřemýšlí o komplikacích. Ona síla myšlenky je opravdu mocná :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Shereen
Závislačka 2667 příspěvků 251 inzerátů 24.11.12 08:34

Nonynko, krásný deníček, pozitivní energie z něj přímo sálá. Přeju vám s Aničkou jen vše dobré a ať jste obě i nadále tak šťastné a spokojené. :kytka:

 
LOKIN_H
Povídálka 27 příspěvků 24.11.12 10:51

Opravdu krásný deníček. Jsem na tom skoro stejně jako ty. Nic extra jsem nečetla a na porod, který by měl být cca za 9dnů se těším. :-) Jsem strašně zvědavá, jak bude náš malý drobeček vypadat :-) a jelikož je to první mimi a čeká mě první porod, vůbec nevím, co mě čeká :-D ale zatím vše beru optimisticky, vím, že porod hravě zvládnu, že malý půjde krásně ven, neb poctivě piju odvar z maliníku a lněného semínka a až bude na světě, bude to krásné, spokojené, zdravé a spavé miminko ;-) jak píšeš, síla myšlenek je mocná a propadání panice nic nevyřeší. Tak mi držte maminky palce, ať se mi můj pohodový porod vyplní ;-) Možná to vidím vše moc idealisticky, ale což…zvládlo to miliony žen přede mnou, tak to zvládnu také :lol:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 24.11.12 11:53

Hodně štěstí a zdraví přeju :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 24.11.12 13:40

Krásný pozitivní deníček :palec: Doufám, že si ho přečte hodně nastávajících maminek.
Taky jsem se porodu nebála, i když jsem pár porodních deníčků přečetla. Každá to má jiné a to dítě se na svět prostě nějak dostat musí :kytka:
Přeji do života hodně štěstí a zdraví, Vám i Aničce

 
KattyKMcom  24.11.12 20:23

Nádherný deníček! :kytka:
Jsem z něho úplně naměkko :mrgreen:
Maličká je tak hodná, pač maminka ji do bříška dodávala sílu, odvahu a moc lásky

 
Bábrdl - nepřih  24.11.12 22:16

Tenhle deníček mě jen přesvědčil v jednom - pozitivní nepozitivní přístup, plánovaný císař je jistota :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 25.11.12 18:56

Moc krásně napsaný příběh.. Opravdu! Byla jsi navíc moc statečná. Tvou odvahu a pozitivní naladění bych si opravdu moc přála :) Ať se vám daří..

 
Andrejka88  26.11.12 10:35

Nonynko, ještě jednou moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka. Ať je malá pořád tak spokojená, jako její pohodová maminka :kytka: Nádherný deníček :*

Příspěvek upraven 26.11.12 v 10:36

 
Sooník
Kecalka 237 příspěvků 27.11.12 10:17

Nádherné :potlesk: přeju hodně zdravíčka, mě to čeká za 3 týdny, strach mám ale spíše o malou aby byla v pořádku ale moc se těším, je to paráda číst takový krásný deníček.

 
Allenka26
Kecalka 125 příspěvků 11.02.13 13:36

Krásně napsané :)

 
Aleyt  08.12.13 19:58

Dojemně krásné :srdce:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 09.12.13 20:44

To jsou ty vyvolávané porody :zed: Škoda, že tě ti tydyti nenechali ještě tvoji malou nosit, noc by se nestalo. Akorát by jsi do pár dnů porodila sama.
Jsi statečná.
Přeji příští porod přirozený a už si do něj nenench kecat :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama