Můj první 24hodinový porod

Porod

Ještě než jsem byla těhotná, jsem tušila, že zrovna já mít nejrychlejší porod nebudu. Při každé menstruaci mě nesnesitelně bolelo v kříží. V pondělí 5. 3. 2012 v půl 3. ráno mi začaly lehké kontrakce. Přítel byl zrovna na noční, tak jsem mu akorát napsala sms, že už to asi začíná.

V inkubátoru

První den doma

3 týdny

Měsíc a půl na světě.

Chtěla jsem si dát vanu, ale on mě tak vystrašil, ať si ji radši nedávám nebo porodím. A já ho naivně poslechla, kdybych věděla, kolik hodin mám ještě před sebou, ležím tam celý den :D Kontrakce byly strašně nepravidelné, nepříjemné, ale snažila jsem se trošku spát, protože jsem tušila, že to lehké nebude. Byla jsem celkem v klidu, protože jsem věděla, že na 10. jedeme do porodky do poradny.

Když jsme tam přijeli, Dr. mi řekl, že jsem otevřená na 1,5 cm a že to porod není, tak mě poslal domů. Zřejmě mi udělal Hamiltona, protože se mi kontrakce rozjely ještě víc. No, nic jeli jsme domů a už jsem nemohla ani dojít do auta. Vůbec jsem neměla kontrakce do břicha, ale jen do kříže! Poté, co jsme přijeli domů, si šel přítel lehnout, aby se trochu prospal po práci, a já jsem mezitím skákala na míči, dávala na kříž teplou lahev s vodou a občas jsem vlezla i do sprchy. Kolem 17. Hodiny se přijela podívat máma, bolesti byly tak nesnesitelné, že jsem při každé kontrakci musela vyloženě řvát, byla to taková bolest, že jsem pak už nemohla ani sedět ani stát. Máma mi dělala masáž kříže, ale vůbec to nepomáhalo, stejně jsem jí byla vděčná, že u mě byla. V 19.30 jsem už řvala bolestí tak, že jsem do toho chtěla brečet! Máma mi pomohla obléct se a s přítelem jsme vyrazili do porodnice.

Ve 20 hodin jsme byli tam, a to už jsem řvala před nemocnicí na parkovišti, u recepce, lidi se otáčeli, ale to mi v tu chvíli bylo úplně jedno. Po přijetí mi natočili monitor, který jsem taky protrpěla, a pak jsem měla vylézt na kozu. Dr. jsem řekla, že domů už nejedu, ať se mnou něco udělají, nebo se zblázním. Naštěstí jsem byla otevřená na 3–4 cm, tak jsem se převlékla do krásné nemocniční košilky :D a přítel do zeleného oblečku a šli jsme na porodní box, kam za malou chvíli přišla anestezioložka a dala mi epidural. Byl to nad lidský výkon nehýbnout se při kontrakci, nakonec se to podařilo a já cítila neuvěřitelnou­ úlevu.

Celou dobu jsem už jen ležela napojená na monitor a občas si došla na WC. Celkem jsem dostala 4 epiduraly, kdyby jich nebylo, asi tam umřu. Zhruba ve 23 hodin mi píchli vodu a udělali klystýr. V tu dobu jsem už cítila neuvěřitelný tlak na konečník, ale tlačit jsem nemohla. Ve 2 ráno jsem byla na 9 cm a mohla jsem začít tlačit. Tlačila jsem jak o život a vůbec jsem necítila, že by mimčo sestupovalo, zřejmě to bylo tím epiduralem, protože jsem skoro nepoznala, kdy mám tlačit. Samotné tlačení bylo taky hrozné, bylo to nekonečné, PA mi taky strašně tlačila na břicho, vím, že mi chtěla pomoci, ale to bylo snad nejhorší.

Nakonec jsem ve 6. 3. 2012 ve 2:45 porodila krásnou dceru Sandru s váhou 3,750 kg a 51 cm. Odnesli ji pak vážit, přítel byl s ní a já jsem mezitím porodila placentu a nechala si odebrat pupečníkovou krev, a pak mě ještě šili, bylo to dost nepříjemné, ale vydržet se to dalo, nakonec jsem měla asi 4 stehy. Na porodním boxu jsme strávili asi 2 hoďky a pak mě chtěli převést na šestinedělí, to jsem ovšem odmítla a šla po svých. Když jsem se pak na sebe podívala do zrcadla, málem jsem padla, tak vyčerpaně jsem snad nikdy nevypadala a navíc jsem měla všude po těle malé popraskané žilky.

Už je to přes 2 měsíce, porod mám stále před očima, zatím bych do toho znovu nešla, ale za tu bolest to stálo.

Když jsme pak dorazily domů, náš dětský doktor nám zjistil, že má dcerka zlomenou klíční kost, asi to bylo tím, jak mi strašně tlačili na břicho. Dneska už má ručičku zdravou, ale zato je pěkně uřvaná :)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simca02
Kecalka 288 příspěvků 18.05.12 05:17

jak kdybych to psala já, akorát, že 8.3 12, bez epiduralu a 27 hodin. Gratuluji k holčičce, hodně zdraví a samé radosti! :).

 
Pettule69
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 18.05.12 09:05

tak já rodila o trochu méně, 12 hodin, křížové bolesti, a malý se narodil 6.3.2012 v 19:55 bez epidurálu, neskutečná úleva jak bylo po všem, kdybych věděla že další porod bude tež tak hrozný co se kontrakcí týče, tak už do toho nejdu :dance: Gratuluji k holčičce a hlavě přeji hodně zdravíčka :)

 
hellokitty28
Kecalka 328 příspěvků 18.05.12 09:41

Diky holky!:)

 
andreiika
Závislačka 4672 příspěvků 18.05.12 10:55

Já rodila v roce 2005, bolesti začaly o půlnoci a porodila jsem v 6 večer, bez epidurálu, ale dali mi nějaké drogy do žíly, jinak bych asi nepřežila :D a musím říct, že jsem se ještě 3 roky budila hrůzou, že jsem těhotná a že budu rodit… teď po 7mi letech jsem znovu těhotná. Termín mám koncem srpna - ale stejně, sem tam si vzpomenu, už ani ne na tu bolest, ale spíš na tu beznaděj, že to snad nikdy neskončí. I teď mám sem tam strach, ale holt jsem se na ten „boj“ dala, tak do dobojuju do konce, snad to nebude tak hrozné jako posledně.

Jinak gratuluju k miminku, ať ti už dělá jen radost ;)

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10592 příspěvků 18.05.12 18:08

:kytka: Gratuluji k holcicce.Ja jsem dceru rodila 17hodin,po 10 letech se mi narodil syn,u nej to byl fofr,trvalo to se vsim vsudy 3h.Z toho asi hodku fakt slabounka bolest.To nejhorsi mas za sebou.. :lol: :mavam:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 19.05.12 21:14

já taky gratuluju :kytka: pěkný deníček,já jsem rodila 36hod od toho,co mi začala odtékat voda,z toho 28hod těch hrozných kontrakcí po minutě,bez epidurálu,ale můžu říct,že do toho jdu znova,stojí to za to :palec:

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.05.12 18:00

holky já vás obdivuji. já rodila 25.12.2011, po obědě (25.12) mi praskla voda doma, tak jsme jeli do porodnice a teprv po 20hod došli kontrakce a ještě ten den 22:57 se naše malá Emily poprvé kukla na tento svět. rodila jsem necelé tři hodiny, prej na prvodičku nečekaně rychlo, ale myslela jsem že tam duši vypustím na tom sále.

Martina a Emily 3050g 50cm

p.s. gratuluji k miminku :kytka:

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.05.12 18:01

a bez epidualu tedy…ten jsem nechtěla a pak bylo pozdě :lol: a jsem ráda že nebyl

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama