Můj první a poslední porod

Porod

Můj deníček bude trochu delší, ale chtěla jsem si uchovat co nejvíce vzpomínek z porodu mé dcery. Ti, jenž mají před porodem, doporučuji nečíst. Lehké to nebylo.

Monitor...

Moje sluníčko

Tady ještě v porodnici

Tady už doma...

Jak jsem psala v minulém deníčku, těhotenství od 20. tt probíhalo úplně nádherně - žádné těhotenské problémy jako cukrovka, vysoký krevní tlak, zácpy nebo třeba nateklé nohy. Prostě nic. Ani bříško mi nepřekáželo, přestože jsem vypadala, že nosím alespoň dvojčata. :-) S ubývajícím časem se ukázalo, že i moje dcerka, která se mi měla narodit, byla v bříšku velmi spokojená.

Já věčný pesimista jsem si říkala, že když mám tak klidný konec těhotenství, že si určitě užiju horší porod a nakonec mě ještě uspí, protože nepůjde ven placenta. Takhle to vypadá, když někdo moc před porodem čte a hledá na internetu. :-) Nakonec jsem nebyla daleko od pravdy…

Termín jsme měli 2.12. a 4.12., ale když se dlouho nic nedělo, nastoupila jsem 14.12.2014 na vyvolávání do porodnice. Plán byl takový, že se v pět večer zavede vaginální tableta, která by měla připravit porodní cesty, neboť jsem se zatím vůbec neotvírala. Druhý den ráno se měla dát další a tak kolem jedenácté se mělo začít rodit. Nakonec všechno bylo jinak…

Ve 13 hodin jsem nastoupila do porodnice. Hned mi udělali zátěžový test, na který jsme reagovali velmi dobře. Pak mě odvedli na pokoj, kde jsem čekala do 17 hodin. Udělali mi monitor, kde nebyla žádná změna, a zavedli mi tabletu na dozrání hrdla.

Už v 18.45, tedy necelé dvě hodiny po zavedení tablety, jsem dostala kontrakce po 3 minutách. Byly fakt bolestivé. Chodila jsem po nemocniční chodbě a říkala si, že jestli jsou tohle jen poslíčci, tak to nechci vidět pravé porodní bolesti. Rozdýchávala jsem to, jak jsem jen mohla.

V 19 hodin mě vzali opět na monitor. Na monitoru už byly vidět hezky kontrakce, ale po prohlídce paní doktorkou jsem opět slyšela: porodní cesty se neotvírají. Prý nečekali, že tak rychle na tu tabletu zareaguju. Dostala jsem tedy injekci na bolesti, abych se vyspala, a „ráno zavedeme novou tabletu“. Injekce nezabrala vůbec a do hodiny jsem měla už kontrakce po 2 minutách. Už jsem měla dost a psala jsem manželovi, že chci radši císaře. :-) A to jsem netušila, že je to teprve začátek.

Po hodině kontrakcí po 2 minutách jsem šla za sestrou, že injekce vůbec nezabrala a že se bolesti spíš stupňují. Na to mi protivná sestra řekla: „No co? Rodíte, tak to prostě bolí“ a odkráčela si pryč. Šla jsem na pokoj (ubytovaná jsem byla na gynekologickém oddělení) a tam mi ruply nervy a spustily se mi slzy. Pak jsem se sebrala a řekla si, že chvíli ještě počkám a pak prostě zazvoním na porodní sál a vyžádám si rovnou paní doktorku. Asi půl hodiny na to se bolesti zmírnily, i když stále byli po 2 minutách.

V 22.30 pro mě přišla protivná sestra, že mám jít na porodní, že mě zkontrolují. Paní doktorka mě prohlédla a když jsem zahlédla její bezmocný pohled na sestru, tak mi to bylo hned jasný: žádná změna, porodní cesty stále nepřipravené. Dostala jsem další injekci na bolesti, abych se vyspala a načerpala síly na druhý den. Šla jsem si lehnout a psala jsem si sms s manželem, který netrpělivě čekal a byl stále na příjmu, i když měl ve 4 hodiny vstávat do práce.

Asi za půl hodiny, cca v 23 hodin, jsem ucítila silné bezbolestné rupnutí. A hned mě trklo: plodová voda. Sáhla jsem rychle po ručníku, který jsem si dala pod sebe a došourala jsem se do koupelny. Dala jsem si sprchu a šla za sestrou, že mi praskla plodová voda. Ihned zavolala na porodní, poslala mě si sbalit věci a odvedla mě na porodní box.

Teprve teď to začalo. Jestli jsem si předtím myslela, že mám velké bolesti, tak teď byli snad stokrát silnější. Ta bolest mě úplně zaskočila. Při každé kontrakci jsem byla zakousnutá do polštáře a modlila se, aby to už přešlo. Nikdy jsem netušila, jak dlouhá může být minuta.

Udělali mi monitor, kde byly vidět velké kontrakce, ale porodní cesty stále stejné. Trpěla jsem silnýma kontrakcema po cca 2-3 minutách, aniž by to k něčemu bylo. Porodní cesty se stále neotvíraly…

V 23.50 mi porodní asistentka dovolila zavolat manžela. Sice do samotného porodu bylo očividně daleko, ale když viděla, jak zničená už jsem, asi si říkala, že trocha podpory mi neuškodí. Za 20 minut už byl u mě. Byla jsem za to strašně vděčná. Už jsem byla unavená z těch neustálých bolestí, a to jsem ještě nebyla ani v polovině. Vždycky jsem si říkala, že kde co vydržím. Jsem silná osobnost a jen tak mě něco neporazí. Počítala jsem s tím, že porod bolí, ale takovou bolest jsem si neuměla ani představit. Říkala jsem si (před porodem), že bych ráda porodila bez epidurálu - zvládly to jiné, zvládnu to také. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že nevím do čeho jdu, tak si o epidurálu něco přečtu a zjistím. Ještě že tak…

Ve 2,30, tedy po 8 hodinách bolestí, se mě doktorka zeptala, zda chci epidurál. Ani jsem se minutu nerozmýšlela a kývla. Ten čas, než přišel anesteziolog, mi ho píchnout, byl snad nejdelší čas v mém životě. Bolestí při každé kontrakci jsem málem rozkousala polštář. Nepomáhalo mi chození, ani sprcha a už jsem ani neměla sílu dělat cokoli jiného, než jen ležet.

Pak mi epidurál konečně píchly. Zhruba po patnácti minutách přišla fantastická úleva. Byl to opojný pocit. Kontrakce jsem samozřejmě cítila, ale dali se krásně prodýchat. Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem mezi kontrakcema spala. Vydrželo to dvě hodiny, kdy jsem si stačila krátce odpočinout. Poté začal epidurál vyprchávat a kontrakce se opět začaly zesilovat. Zase začal neustálý kolotoč monitoru, kontrakcí a prohlídek, kde bylo po tolika hodinách řečeno: otevřena jen na 3 cm.

V té době jsem se zeptala porodní asistentky, proč mi radši neudělají císaře. Na to mi ona řekla: „Přece nechcete mít jizvu na břiše. Nebojte se, to půjde“. Jizva na břiše? To je mi jedno, hlavně ať už to skončí.

V 8,30 mi přišla dát anestezioložka slabší dopich epidurálu, abych nabrala další síly. V té době jsem byla otevřená na 4 cm. Od 17 hodin, kdy mi zavedli tabletu, do 8,30 ráno následujícího dne jsem se otevřela pouze na 4 cm. Bolesti jsem měla v tu dobu už přes 13 hodin a byla jsem chvílemi úplně apatická. Maličkosti, jakože mi nemohli napíchnout žílu a píchali mě tak asi 10×, než se jim to podařilo, jsem už ani nevnímala. Jediný, kdo to vnímal, byl můj manžel. Byl ze všeho tak zničený, když viděl, jak trpím, a nemohl mi pomoct. Až mi ho bylo líto.

V 10,30 mi píchly znovu epidurál plus k tomu oxytocin 30 ml a čekalo se, jak mé tělo zareaguje. Kontrakce byly silnější, ale díky epidurálu snesitelné. Za hodinu mi zvýšili oxytocin na 60 ml. Ve 13 hodin jsem byla otevřená na 5 cm, tak mi zvýšily oxytocin na 90 ml za hodinu. Moc jsem doufala, že teď se to zrychlí, vždyť v chytrých knížkách a časopisech psali, že nejhorší je otevření na 5 cm a pak už to prý jde rychle…

Nevím, zda tak rychle zapracoval oxytocin, ale za půl hodiny poté mě přišel zkontrolovat primář a já jsem slyšela konečně něco pozitivního: jste otevřena na 8 cm. Byla jsem fakt překvapená a poprvé jsem uvěřila, že to půjde i bez císaře, i když v tu dobu mi to už bylo dávno jedno. Porodní asistentka ke mně přistoupila a řekla: „Tak jdeme rodit“. Opravdu poprvé jsem pocítila strach z toho, co mě ještě čeká a že to bude bolet. :-) Dohodli jsme se, že nástřih hráze mi udělají, jen když to bude nutné a šli jsme na to.

Na čtvrtou kontrakci byla Monička venku. Cítila jsem pouze tlak, žádnou bolest, asi díky epidurálu. Pak už mi Monička ležela na bříšku, ani neplakala. Teď už si nepamatuji, co přesně jsem jí řekla, ale asi něco: „Ahoj, sluníčko moje“. Byla to úleva. Veškerá ta bolest byla po 20,5 hodinách za mnou. Tím to ale ještě neskončilo.

Moničku mi vzali, aby jí změřili, zvážili atd. a manžel to fotil. A jak jsem tam tak ležela, tak jsem si říkala: neměla bych dostat ještě nějakou kontrakci, abych porodila placentu? Když se nic nedělo ani po deseti minutách, porodní asistentka mi řekla, ať se snažím tlačit. Placenta prý nejde ven, trhá se. Nakonec přišla doktorka, která mi tlačila na břicho, ale bohužel nic. Pak padlo definitivní rozhodnutí. „Musíme Vás na chvíli uspat a vyndat jí ručně.“ Zmohla jsem se jen zvednout hlavu, podívat se na manžela a už odevzdaně říct: „No neříkala jsem to?“

Najednou byl kolem mě ruch, jak se vše připravovalo. Byla to taková rychlost, že jsem se ani nestačila bát a najednou jsem spala. Když mě probudily z narkózy, řekli mi, ať se prospím, ale touha vidět moji dceru byla silnější. Snažila jsem se co nejdříve probrat a zaostřit. Vždyť co se narodila, tak jsem jí viděla pouze pár minutek.

Byla nádherná a byla moje. Můj živý ztělesněný sen. Narodila se 15.12.2014 ve 14.38 hod., vážila 3740 g a měřila 52 cm. Každá minuta bolesti byla v tu chvíli zapomenuta. Žiju pro ni a pro mého manžela, bez kterého bych tohle všechno nezvládla. Celou dobu mi byl nesmírnou oporou a podporou. Od začátku stimulace na IVF až do porodu. Jen díky jeho podpoře a neustálému optimismu jsme došli až sem - zhmotnili jsme naši lásku.

Hodnotilo 34 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Barushe  18.01.15 00:17

Myslim, ze na to, jak jsi mela chemicky porod (s prirozenym to nema pranic spolecnyho), tak to cely zas tak dramaticky nebylo ;)
Gratuluju k malicky a verim, ze to byl prvni, ale ne posledni porod ;) :kytka:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 18.01.15 11:33

Gratuluji k miminku a že jsi zvládla tolik hodin bolestí. Síla myšlenky je mocná, takže příště si velmi živě představuj, jak budeš mít rychlý, pohodový porod a ono to tak bude!

 
Nimanka
Závislačka 2943 příspěvků 18.01.15 11:37

Měly jsme to podobné akorát u mě ani 3 kapačka oxytocinu nepomohla( když mi prskla voda byla už zelena, takže se snažily porod rychle vyvolat) a já se stále neotevírala a skončila jsem na porodním sálu na císaři… :) nelituji toho a jsem si jistá že to poslední porod nebyl :)

 
verulicek  18.01.15 11:40

Od začátku to ne mě působí, jako by ses bránila porodu zuby nehty…čiší z toho děsný strach. Ve stresu je tělo stažené, proto to možná nešlo, jak by sis představovala. :nevim: někdy je možná lepší se té bolesti podvolit, ne se ji snažit bránit…Ale příště to jistě bude rychlejší. Záměrně píši příště :mrgreen: :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 18.01.15 11:45

Nevím, ale myslím si, že určitě to vše, co jste zažila, ještě přehodnotíte, a za dva roky, ji budete chtít pořídit sourozence.. nikdo nechce zůstat sám :) Jsou horší porody, věřte :) Jinak přeji hodně zdravíčka :)

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 18.01.15 11:46

Gratuluji :kytka: taky mi to nepříjde nějak šílený :) já si vše pořád plánovala v hlavě a tak jsem to měla. Chtěla jsem rodit večer aby mi první praskla voda bolesti jsem měla jen hodku před porodem jako ty silné tamty se dali vydržet :hug: jen mi příjdou divné ty injekce na boslet podle mě ti dali vitamíny nebo něco protože jsem od PA slyšela že se to dávat nesmí tak nevím :nevim:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 18.01.15 11:48

No mě to tedy nepřijde zrovna jako pohodový vyvolávaný porod, já tedy rodila císařem (KP) a upřímně si to vůbec nedokážu představit. Také mam dítě po IVF, ono když se to celé sejde s tím strachem otěhotnět, pak dítě v pořádku donosit, není divu, že porod pak nebývá taková pohodička. Hlavně, že vše dobře dopadlo a má tu nejkrásnější odměnu na svět :srdce: :*

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 18.01.15 11:50

Holky, Tashet má dcerku po IVF, hezky to píšete „příště“, ale ono tímto způsobem to není vždy moc velká jistota

 
Jankaxx
Závislačka 2869 příspěvků 28 inzerátů 18.01.15 12:09

Srdečně gratuluji! :kytka: :srdce: krásný deníček :palec:
mrzí mě, že tě nechali tak dlouho přenášet a myslím, že udělali i nějaké chyby - že jde vyvolaný porod zvládnout lépe naž to udělali oni, ale hlavně, že jste zdraví!!!
Tady je krásně vidět, jak lékaři v podstatě experimentují… a jak jsou vyvolané porody dost často otřesné… drobností je pak zážitek s nemožností napíchnout žílu apod. /zajímalo by mě, jestli ti dávali pít… tyhle věci je nezajímají/
Pokud se rozhodnete časem ještě por jedno krásné děťátko, tak přeji, aby to byl úplně jiný-krásný zážitek :kytka:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 18.01.15 12:45

To je úplný nesmysl, že síla myšlenky ovlivní bolest u porodu a jeho délku. Já jsem se prvního porodu vůbec nebála, moje maminka měla porody rychlé a já jsem věřila, že budu po ní, celé těhotenství jsem byla aktivní, do 7. měsíce jsem jezdila na kole a sportovala a nakonec jsem rodila 16 hodin v šílených bolestech (taky jsem vyčerpaná prosila o epidurál nebo o něco na utlumení bolesti a nedali mi nic). Takže vy, co jste měly rychlé porody, jste prostě měly štěstí, ale nevěřte tomu, že to byly vaše myšlenky, které to ovlivnily. Zakladatelko, užila jsem si podobně jak ty, ale bez epidurálu :hug:

 
jessikka
Echt Kelišová 9955 příspěvků 18.01.15 13:02

@hanyny Já zas nesouhlasím s tebou. Věřím, že síla myšlenky opravdu funguje. jen ne vždy a u každého. Tak jako já netvrdím, že to platí vždy, ty nemůžeš tvrdit, že pohodový porod je jen dílem štěstí.

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 18.01.15 13:10

Já tedy také nevěřím na to, že pohodové myšlenky ovlivní pohodový porod. Prvorodička neví do čeho jde a porod se nedá nikdy naplánovat, bohužel si myslím, že vstřícnější a ochotnější personál v porodnicích by často porod usnadnil, alespoň po psychické stránce. Možná je v tomto ohledu lepší si zvolit porodní asistentku. :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26448 příspěvků 18.01.15 13:17

No mela jsem to fakt stejne a skoncilo to cisarem, ale neboj nemusi to byt posledni porod.. :hug: ;) ;)
Ono se rychle zapomina nastesti to tak priroda zaridila :kytka: :kytka:
Gratuluji k malicke :kytka:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 18.01.15 13:24

Gratuluji k malé :kytka: Já rodila 19hodin a epidurál jsem dostala po 16 hodinách neskutečných bolestí po 1-2minutách. Malému jsou 4 měsíce. Teď se těším až se budem snažit o další prostě ta bolest k tomu patří. :D Zapomněla jsem dodat že jsem měla taky vyvoláváný porod a malý se narodil přiškrcený pupeční šňůrou a nalokaný zkažené plodové vody kdy ho hned po narození odnesli do inkubátoru.

Příspěvek upraven 18.01.15 v 13:39

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 18.01.15 13:35

Gratuluji k malé :kytka:

Ale taky myslím, že bývají horší porody. Sestře taky vyvolávali. Měla 8 hodin šílených bolestí, nástřih, zkoušeli tahat malého kleštěma. Skákali ji po břiše. Nic, malý ven nešel. Nakonec ji spěšně brali na akutní císař, protože synovci padaly ozvy. Den po operaci jí něco prasklo v děloze a musela na sál znovu.

Jinak já samozřejmě nemohu soudit. Měla jsem krásný přirozený porod. Bez vyvolávání, bez léků, s příjemným personálem. Malej byl na pár zatlačení venku. Hned po porodu jsem měla chuť rodit znova :)

 
Shakti.T
Kecalka 394 příspěvků 18.01.15 13:37

Gratuluju k dcerušce a přeji jí i mamince hodně zdraví :kytka: Každopádně bys sis příště měla dávat pozor na to co si přeješ, můžeš to dostat.Ty sis svůj porod jasně vizualizovala a tak si ho takový měla. Věřím a přeju ti aby ještě další příště bylo a mnohem jednodušší. Myšlenky jsou velice mocným nástrojem.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26448 příspěvků 18.01.15 13:43

@Martrich Ja mam po trech IVF-bezuspesnych. Jiste nikdy nemuzes vedet, ale obe dve tehotenstvi jsem mela nakonec prirozene poceti..Ono dnes kdo uz nema IVF??Na me to spis pusobi, ze zakladatekla nechce kvuli porodu mozna :nevim: :nevim: :think:

 
soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 18.01.15 13:44

Princezna je nadherna a hlavne zdrava, at se dari co nejlepe :) :kytka: :kytka:

Posledni dobou je to same „prenaseni“ a vyvolavany porod… po IVF jsi asi pak byla na neschopence predpokladam.
Ze vsech prectenych diskuzi a denicku mi prijde, ze maminy, co do materske chodily do prace ci byly dost aktivni, rodily samy kolem terminu a maminy co byly na neschopence ci malo aktivni rodily vyvolavane a maji z toho hrozne zazitky. Byla by zajimava nejaka statistika :)

Příspěvek upraven 18.01.15 v 13:44

 
verulicek  18.01.15 14:03

@Martrich mám kolem sebe několik případů, kdy se snažili několik let o první, vyšlo IVF (třeba po několikáté) a druhé dítě počali brzy, ani nevěděli jak :kytka:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 18.01.15 14:11

Já třeba v prvním těhotenství myslela, jak budu mít na pohodu porod, cely těhotenství supr, široká panev, takže jsem byla velka optimistka a nakonec byl porod takovej horor, mala malem umřela…ze se silou myšlenky to dle me nemá nic spolecnyho 8) držela ses dobře, já rodila 25 hodin, takže vim, cos prožívala…a třeba se zadari a druhe miminko bude :kytka: ta bolest za to stoji, ze :srdce: přejí moc štěstí a zdravi :hug:

 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 53 inzerátů 18.01.15 14:29

Ahoj, máme úplně stejně narozené děti :kytka:

Vždycky když čtu komentáře, typu moje švagrová to měla horší nebo vydržet se dá všechno atd. napadne mě tohle:

Spíše než moje žití odsoudíš, obuj si moje boty a přejdi mou cestu,
přejdi mou minulost, pocit mé slzy, zažij mou bolest, mou radost,
přejdi kroky, které jsem prošel já,
zakopni na každém kameni na kterém jsem zakopl já…..
a pokaždé vstaň a jdi dál, tak jak jsem to udělal já…

A až potom můžeš moje chování soudit a tvrdit, že mě znáš…

Měla jsem s prvním porodem podobnou zkušenost. Vyvolávání, žádné otvírání, dlouhé a bolestivé kontrakce vše zakončené císařem. Byla jsem ještě dlouho ze všeho špatná, další dítě jsem nechtěla. Bála jsem se.

Pravda je, že vzpomínky na bolest časem budou blednout. Možná se tak pustíš do dalšího miminka i ty :* Držím palce ať miminko pěkně roste, patnáctého prosince je krásné datum :palec:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.01.15 15:07

Moc gratuluji. Mohu mit dotaz? Proc posledni porod??? Jinak jestli te to uklkdni, ja i me okoli, snad vsechny kamaradky mely podobny porod…
Ja rodila jako ty, jen bez vyvolavani 38hodin. Zacly mi kontrakce doma a h ed po 7mi min. V porodce uz po trech, dvou…neotvirala jsem se, oxytocin nezabral, epi uz nesel, ja pak kolabovala a nakonec sekce. Segra temer jako ty…asi to tak proste je a snazsi porod je vyjimkou. A ivf mam za sebou take, u nas nutne pgd.
A na zaver, Lucinka je ma prvni dcerunka a ja chci tri :mrgreen:. Porod ani ivf me neodradi! I kdyz oboje byl mazec. :mavam:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.01.15 15:10

@soney take si tohle myslim…ale ja byla ne neschopence a pac jsem hyper, chodila jsem 3× tydne cvicit o odpocinku se faaaskt mljvit nedalo…a porod des bjes.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.01.15 15:16

Jo a jeste jedna vec..?po cisari jsem jaksi moc krvacela, dva dny jsem mela transfuze a i tak jsem hned po operaci prej rekla…a muzu mit jeste dalsi miminko? A vsicn i se smaly…a ivf…kazdy to ma jine…ja mohu otehotnet, ale prirozene by me nejspise cekalo postizene dite. A to nedopustim. Takze ivf a bohuzel, velmi drahe :-(.

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 18.01.15 15:25

Já jsem přesvědčená, že naladění se na porod pomoci může. Ale na druhou stranu kamarád porodník mi říkal, že je přesvědčený, že jsou ženský co mají zakódované že budou rodit lehce a i ty, které prostě jen tak neporodí. A pak se do toho přimíchá prostředí, personál, okolnosti početí a těhotenství, fyzická kondice… určitě se neboj toho příště, okolnosti můžou být naprosto jiné;)
Já měla oba porody vyvolávané, a jsem přesvědčená že oprávněně z medicínských důvodů (suspektní KTG, hypertenze), moc jsem chtěla začít rodit normálně. ALe přestože to byl kus před termínem, stačila jedna tableta a pak už šlo vše samo, i voda praskla sama, polohu před i při porodu jsem si určovala intuitivně…první trval 3 hodiny, druhý 2.
A pro povzbuzení - první dítě IVF, druhé doma zadělané;)

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 18.01.15 15:36

Cele tehotenstvi jsem se na porod tesila. Vedela jsem ze bude bolet, ale myslela jsem pozitivne. Bolestk co 5 minut jsem mela od sobotniho vecera, porodila jsem v utery po poledni. Ale kazdou bolest jsem brala jako dalsi priblizeni k miminku. Asi i diky tomu mam na porod jen krasne vzpominky. Tak jestli u vas bude dalsi ditko, snaz se byt optimistka :-)

 
kamapa
Nováček 5 příspěvků 18.01.15 15:42

Hlavní je že si to zmákla =o) já když sem rodila syna, tak jsem to měla fakt rychlí =o)… doufám, že ten druhý porod bude taky rychlý jak ten první… zatím se snžíme, ale testy jsou negativní =o(

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 18.01.15 15:42

Krásný deníček :kytka:.
Přeji hodně štěstí a gratuluji k holčičce :kytka:

 
slzajda
Stálice 80 příspěvků 18.01.15 16:34

Gratuluji k narození dcerky

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 18.01.15 17:50

@Bohulinka přesně moje slova. Jde vidět, že spousta zde komentujících si vůbec neumí představit, čím kdo prošel. Neříkám, že nejsou horší porody, ale pro mě to snadné nebylo. Některé komentáře jsou úplně mimo, jakože jsem dostala místo epidurálu vitamíny atd… :lol: :lol: To co jsi napsala ty, vystihuje můj názor…

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 18.01.15 17:50

Díky všem za příspěvek a za názor…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.01.15 17:57

Neni mi jasne, proč na porod placenty tak spěchali? Mozns jsem to nepochopila, ale jestli ji manuálně urychlovali po 10min :nevim:

jinak klobouk dolu s takovými bolestmi tak dlouho. Rodila jsem tři a kus a bolest mi přišla dost velká. Respekt, jak jsi to zvladla

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 18.01.15 18:23

@Saroya asi jsem to špatně popsala, jak jsem deníček zkracovala… Po porodu mi píchly oxitocin, abych dostala kontrakci. Za hruba 15-20 min. jsem se začla divit, jak to že se nic neděje, že bych měla dostat kontrakci a porodit placentu. Poté přišla opět porodní asistentka a čekali jsme. Když uběhlo dalších 10 minut, co jsme čekali co se bude dít, tak mi porodní asistentka řekla, at se pokusím tlačit sama… atd…

 
radeklehky
Stálice 51 příspěvků 18.01.15 18:34

Blahopřeji k narození dcery.
Na všechno se zapomene :)

 
ebebe
Kecalka 201 příspěvků 18.01.15 19:20

No a to je porod :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 18.01.15 19:28

Negativni psychika, sama chemie..bohužel, vše špatně. Mrzí mě, že jsi tolik trpěla, ale treba vse mohlo vypadat jinak, kdyby se malé dopřál jeste čas. Mne taky treti dítko vyvolávali, ty bolesti mam stale pod kůži..bohuzel tam uz nebylo zbytí :nevim: jak tady uz psala jedna maminka-sila myslenky je mocná čarodějka. Na to, ze tam bylo tolik chemie a jeste na nekolikrat dopichany epidural, tak nastesti vse dopadlo dobře. Přeju, ať dela malička samou radost..

Příspěvek upraven 18.01.15 v 19:30

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 18.01.15 20:03

Ahojík autorko tvůj příběh je velmi pěkný sice bolestivý ale dal se přežít a věřím že to nebyl poslední porod :-) a příště si říkej bude to rychlý porod :-)

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 18.01.15 20:30

V prve rade gratuluji :) k malicke a v druhe rade konstatuji ze jsme to meli podobne az na dve veci ta prvni ja s kontrakcema prijela do bohunic v pondeli dopoledne a mala se narodila ve stredu vecer :/ a v druhe rade narodila se cisarem protoze by pry porod neprezila jeste nez sestoupila do porodnich cest zacala na monitorech odchazet… :palec:

 
fenny
Závislačka 4915 příspěvků 18.01.15 20:38

Mám za sebou dost podobný porod jako autorka deníčku (až na tu placentu) - vyvolávaný (i když ne bez příčiny), dlouhý, bolestivý a plný chemie. I když jsem se na porod těšila a ničeho se nebála, doufala jsem, že se to rozjede samo a to nějak nevyšlo, takže jenom o přání to určitě není :roll: Byla bych moc ráda, kdyby byl můj druhý porod přirozený a ne jenom vaginální, ale jsem si vědoma, že některé věci holt neovlivním.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 18.01.15 21:16

Gratuluji k holcicce :kytka:

 
Nicolink  18.01.15 21:18

@soney zásadně nesouhlasím… já byla od začátku na neschopence ( kvůli špinění ), začátek jsem proležela, prostředek taky ( kvůli zkracování čípku ) a na konci jsem byla už tak otrávená z břicha, že jsem dost odpočívala i když jsem mohla cokoliv :nevim: a porod? krásný, strašně ráda na to vzpomínám :)

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 18.01.15 21:35

@Martrich

Podle mě to není tím, že má mimčo po IVF, já jsem přišla o dvě miminka a taky skončila v Caru, pak celé těhu prozvracela a ležela na rizikovém. A porod jsem měla velmi rychlej a téměř bezbolestnej. Podle mě to má prostě každá jinak.
Ale souhlasím stím, že psát že za dva roky bude další nemusí být pravda. My taky další mimčo být nebudeme, příroda nám nepřeje a doktoři už nepomůžou :zed:

 
Mamushka
Kecalka 310 příspěvků 18.01.15 22:15

Autorko nerodila di nahodou v Brne u Milosrdnych?:)) pripomina mi to uplne muj porod, ktery byl stejny, ale skoncila jsem nakonec cisarem…14 hodin s hroznymi kontrakcemi(taky jsem si nechala dat nakonec epidural, po kterem jsem ty kontrakce uz vubec necitila, ikdyz jsem byla pred porodem proti epi a rikala si ze si ho pichnout nenecham)a personal byl zlatej tam kde jsem byla ja! I na gynekologickym i po sestinedeli…a doktori a asistenstky-no proste zlaaati!:))

 
soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 18.01.15 22:23

@Nicolink
Vyjimka potvrzuje pravidlo :) Ne, urcite tomu tak neni u vsech, ale myslim si, ze statistika by tak vysla.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 18.01.15 22:59

@jessikka Pokud má žena genetické dispozice k tomu, že bude mít dlouhé a těžké porody, tak jí žádná síla pozitivních myšlenek nepomůže, o tom jsem přesvědčená.

 
jessikka
Echt Kelišová 9955 příspěvků 18.01.15 23:47

@hanyny tak vidis, ze to neni jen o stesti

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 19.01.15 00:48

Ufff, důležité je, že jste s malou v pořádku. A co bylo - to čas prostě trochu „ututlá“…užívejte s malou krásné chvíle a třebas někdy…

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 19.01.15 08:14

@Mamushka jj u milosrdných :-)))

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 19.01.15 08:24

@pavlinka77 ano, máš pravdu souhlas
Jak tady bylo psáno, že se často stává, že první dítě IVF a další přirozeně rozhodně není pravidlo, prostě to být může, ale také vůbec nemusí. Kdo si tím neprojde, nepochopí… Mohu se zeptat, ty jsi zkoušela další IVF a nezadařilo se? Já ještě stále doufám, že ještě jedno dítko bude, ale síly už ubývají…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.01.15 08:36

Ten chemickej koktejl je teda hroznej. :(
Jinak moc gratuluju. :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama