Můj první a poslední porod

Porod

Jsem za svého syna velice vděčná. Užívám si každou minutu s ním. Je to nejhezčí, co mě mohlo potkat. Začátky nejsou nikdy lehké, ale postupem času se člověk všemu jen zasměje a je rád, že má na co vzpomínat. Jsme tu jen krátce a musíme si užívat, co to jde. A zanechat po sobě něco krásného, na co budeme pyšní.


2 komentáře

Celé těhotenství jsem se strašně bála porodu, bylo to pro mě slovo, které bylo nepředstavitelné. Proto jsem se snažila zjistit co nejvíce o tomto dni. Prohlížela jsem na internetu různé diskuze, články a deníčky, se kterými se svěřovali ostatní. Záviděla jsem těm, co měli třeba rychlé porody nebo těm, co necítili skoro žádnou bolest. U čtení jsem si představovala, že to snad budu mít taky tak.

Minulý rok v dubnu jsem si po vynechání menstruace udělala test, který vyšel pozitivně. Když se objevily dvě čárky, měla jsem neskutečnou radost. Hned jsem to řekla partnerovi, který mě objal a dal mi hubana.

A protože bydlíme s mými rodiči, tak to věděli též hned ten den. Snažili jsme se o miminko od léta 2013, ale protože na kontrole mi zjistili cystu na vaječníku, tak nám to nešlo. Naštěstí mi pan doktor píchl injekci, která náramně zabrala, a cysta zmizela. Mohli jsme se začít dál. A povedlo se. Ale protože trpím od čtyř let silnými migrénami, bála jsem se, jak to bude probíhat.

Na začátku těhotenství jsem měla silné migrény se zvracením. Pak to postupně zmizelo a já si začala užívat těhotenství bez nějakých větších problémů. Všechny testy na cukrovku, streptokoka a genetické testy v Brně proběhly bez problémů. Až ke konci těhotenství asi tak tři týdny před prvním termínem, který jsem měla 12. 12. 2014, mě na ozvách chytla nesmírná bolest mezi pravou lopatkou. Ozvy se kvůli tomu musely dělat dvakrát. Sestřička mě poslala projít se, ať to zkusím rozchodit. Na procházce mě doprovázel přítel a maminka, která mě musela po každém ušlém metru hladit na tom bolavém místě. Nemohla jsem ani dýchat. Pak jsme se vrátili a pan doktor udělal ultrazvuk, jestli je malý v pořádku, protože ozvy nevypadaly dobře. Naštěstí vše bylo, jak má.

Po příjezdu domů jsem nemohla ani ležet ani sedět a pořád mě masírovali, večer jsem spala jen po chvilkách. Druhý den jsme se rozhodli, že zajdeme do nemocnice, aby mi na to něco dali. Paní doktorka si nevěděla rady, protože kvůli těhotenství jsem skoro nic nemohla. Naštěstí ji napadly plynové injekce, které mi, zaplaťpánbůh, pomohly. Hned ten den jsem se po vrácení z nemocnice vyspala. Pořád jsme to ale museli masírovat a nahřívat. Na injekcích jsem byla ještě dvakrát a pak jsem už měla pokoj.

První termín, co jsem měla, se nestalo nic, a já přitom doufala a plánovala, jak by nám to krásně vyšlo do Vánoc i s nemocnicí.

Dne 17. 12. 2014 jsme si s partnerem říkali, že by se malý už mohl rozhoupat a vylézt za námi ven. Seděla jsem na míči a pohupovala se, když v tom jsem ucítila něco teplého. Šla jsem na záchod a byla to plodová voda. Bolesti jsem žádné neměla, tak jsem nechtěla plašit a zůstat doma, ale přítel, že by byl radši, kdybych jela do nemocnice. Tak jsme vyrazili.

Hned mi udělali test, jestli je to plodová voda, a samozřejmě, že byla. Udělali mi ultrazvuk, jestli je vše, jak má být. S vyplňováním papírů mě neotravovali, protože už jsem tam byla před porodem, a tak jsem měla klid. Řekli mi, že porod bude až zítra, ale že si mě tady nechají, protože mi musí píchnout antibiotika - budu dlouho bez plodové vody, tak aby se maličkému nic nestalo. To bylo 20:00 večer. Partnera poslali domů, že si ho zítra zavolám.

Dali mě na pokoj přímo na porodním a řekli, ať zkusím usnout. To ale nešlo, protože tam byly dvě paní a rodily. Já byla vystresovaná, jak to dopadne se mnou. Ve 3 hodiny ráno mě chytly bolesti, které se daly vydržet ve sprše na míči. To jsem si říkala, že je to ještě dobré. Ráno v 8:15 mě zkontroloval doktor. Napíchli mi antibiotika a dali mě na porodní box, který byl krásný. Řekli, ať si zavolám partnera, že se to připravuje k porodu. Partner byl u mě za chvilku, byla jsem šťastná, protože sprcha ani míč už nepomáhaly a nevěděla jsem, co mám dělat. Začal mě masírovat v kříži, pokaždé když přišly kontrakce. Kolem jedenácté jsem musela ležet u točení monitoru na boku, to bylo pro mě peklo. Po půl hodině došel primář, zkontroloval mě, řekl, že to bude přirozený porod a odešel.

Pak se to rozjelo, ani nevím, jak. Najednou tam kolem mě bylo tolik doktorů a sester! Malému po pár zatlačeních, co nešel ven, začaly padat ozvy, tak mi dali kyslík a pan doktor začal tlačit na břicho. Museli mě dvakrát rozstřihnout a vycévkovat.

Pak už jsem jen dvakrát zatlačila a malý byl venku. V 11:47. Měl 52 cm a 3280 g. Hned, co mi ho dali na břicho, jsem byla v sedmém nebi. Tak nádherné stvoření.

Na šestinedělí jsem měla svůj pokoj, aby za mnou mohli všichni chodit bez omezení. Tři dny mi malého nechali plakat. Celou noc jsem byla s ním vzhůru, protože jsem neměla mléko a oni mi ho ani nedokrmili. Když jsem se už naštvala, protože jsem byla vyčerpaná a unavená z probdělých nocí, chtěla jsem na revers domů. Řekla jsem to paní doktorce, která propočítala váhu malého, který mi zhubl 14 % své váhy na 2820 g. Řekla mi, že když půjdu domů, tak na své nebezpečí, že by mi mohl doma umřít. Tak jsem se rozčílila a řekla, že se doposud o něho nezajímali a takhle to dopadlo. Paní doktorka mě ujistila, že teď se budou starat.

Před porodem jsem měla málo železa a po porodu už skoro žádné, tak jsem musela mít dvě konzervy krve. Po dvou dnech, co malého začali dokrmovat, přibral na 2960 g. Tak jsme nakonec toho Ježíška stihli, pustili nás dva dny před Vánoci. Chtěla bych strašně poděkovat panu doktorovi Vašíčkovi, perfektně mě zašil, druhý den už jsem normálně chodila na velkou a skákala jak kamzík. A sestrám na porodním též, ale bohužel si nepamatuji jména, což mě mrzí.

Dnes, když se podívám na malého, tak ty bolesti a strach ze všeho jsou pryč.

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 23.05.15 06:52
  • paní doktorka slíbila, ze ted už se budou starat - bože… :evil: jinak krásný chlapecek, hodně zdraví!!! :srdce:
 
Barushe  23.05.15 07:55

Predne chci pogratulovat k malemu- je krasny :kytka:
Ted chci neco rict k tomu kojeni a UM po porodu…
Temer kazda zena nema prvni dva dny mleko, ale diteti proste musi nabizet co nejcasteji prso, aby se ji to mleko zacalo tvorit. Dite si vetsinou po porodu vystaci s par kapkami kolostra ;) ma totiz „zasoby“ z briska ;)
U prvni dcery jsem mela mleko az ctvrty den a nicim jsem ji nedokrmovala- stacilo ji tech par kapicek ;) u syna jsem mela mleko uz druhy den a mohla jsem „kojit snad cele oddeleni“ 8)
Vis, to se taky kazdymu nemuzou zavdecit. Nektera rodicka hysterci kvuli tomu, ze mimcu strci UM hned prvni den (zbytecne) a nektera hysterci, ze ho nechaji hlady :nevim: ono prave to (ne)kojeni se zacina resit az tak ten treti den, driv neni potreba… ;)

Příspěvek upraven 23.05.15 v 07:57

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 23.05.15 08:07

Gratuluju k mimču :kytka:,krásný kluk, bohužel negativní zážitky z porodnice mám i já sama. Ale člověk zapomene. Doma jde vše líp. :)

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 23.05.15 08:12

Gratuluji k chlapečkovi:)!! :srdce: S kojením jsem to měla podobně… dcera mi 3 noci proplakala… a já s ní… teprve mlezivo!! jsem měla 4-5den…

V těhotenství s dcerou jsem taky musela na obstřiky, na pohotovost v nemocnici jsem se vyloženě doplazila… nemohla jsem chodit, nohu jsem nezvedla asi o centimetr--/akutní lumbago/… ještě u porodu jsem měla problém… naštěstí po porodu se vše spravilo…

Proč poslední porod???

/u dalších dvou těhu jsem tu hrůzu se zády nezažila… :kytka: :kytka: :kytka: /

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 23.05.15 08:26

Gratuluji k chlapeckovi, a přejí mu hlavně zdraví. :kytka: Přístup sester na šestinedělí nebudu radši komentovat. Mužů se zeptat jen proč první a poslední porod?

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 64 inzerátů 23.05.15 09:58

No me davali MM od darkyn hned prvni den ale malo Pata rvala hlady

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 23.05.15 10:51

No, já ti nevím, na dětské sestry a lékaře bych se nezlobila. Jestli jsi chtěla pro miminko příkrm, prostě sis o něj měla sestřičkám říct. To, že matka prvních pár dní po porodu nemá mléko je normální, musí se prostě přikládat k prsu, aby se vytvořilo, jak už psal někdo výše. Všechna miminka po porodu zhubnou, ničemu to nevadí. Hodně miminek začne asi tak druhý den po porodu plakat a toužit po mlíčku. Rodila jsem třikráte a na pokoji vystřídala různé maminky. Některá prostě chce za každou cenu kojit a umělé mléko by považovala za svou osobní prohru, takže raději vydrží křik miminka a přikládá každou hodinu, aby mléko bylo co nejdříve. Jiná maminka zase nesnese pocit, že její miminko by mohlo mít hlad a raději hned běží pro příkrm. Všem se prostě nezavděčíš. Poslední porod jsem měla před necelým týdnem, a funguje to tak (alespoň v Brně), že příkrm se miminku dává (pokud je jinak vše v pořádku) až ve chvíli, kdy dítě zhubne 15% ze své porodní hmotnosti, což u tebe nenastalo. Pokud chce maminka příkrm dříve (třeba proto, že miminko pláče), je to její volba a prostě si o něj sestřičkám sama řekne, nikdo jí ho nutit nebude, ale taky jí ho nikdo nebude odepírat. :nevim:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 23.05.15 11:41

Moc gratuluji k mimču jinak porod bych řekla normální :-) a proč poslední porod? Já mam doma 7měsíčního kluka a porod celkem ok a sice se bojím druhehé porodu ale chcmeme druhé tak proste bude :-D

 
Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 23.05.15 14:03

NAprosto chapu, ze pises posledni porod pote, co ti provedli. Myslim, ze muzes byt rada, ze zijes, mas delohu atp. Tlaceni na bricho? Zakazana procedura ktera muze zpusobit velike komplikace.

Preji, at se ti podari vse negativni zpracovat a treba jednou zazijes porod naprosto pohodovy, bez zakazu, prikazu, a zbytecnych zasahu.

Kazda mama je schopna zajistit svemu miminku tu nejlepsi peci. Kdyz vidim, ze moje dite ma opravdu hlad i presto, ze vetsina novorozencu ho miva az treti den tak ho necham plakat hlady? :zed:
Nenech se znejistet kymkoliv. Ty vis, vidis a znas sveho chlapecka ze vsech nejlip. :kytka:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 23.05.15 14:19

Teda k tomu hladu, já jsem v porodnici nespala a nedělala nic jiného, než ze jsem mela dceru na prsu, chtěla jsem kojit. Mléko se spustilo definitivně az 4 den po propuštění a mala mi zhubla skoro pul kila, pouštěli nás o později ale nenapadlo me rozcilovat se za to na sestry nebo doktory. Postarat se musí matka. Jinak gratuluji k miminku ;-)

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 23.05.15 14:53

Gratuluji k miminku :-) taky mi prujde porod docela normalni a tlacit na bricho holt museli, aby miminko dostali rychlejs ven.jen proc se dela to cevkovani? ja taky mela poradne mliko az tak treti den po porodu, neudela se hne.nam nedoporucovali prikrmovani, ze by deticky uz nemuseli mm chtit.ja mela malyho u prsu skoro porad, treba pul h u jednoho a pak jeste dvacet minut u druhyho a za hodinu dve znova. neobvinovala bych personal, ze nechali dite trpet hlady, mela ses alespon zeptat.

 
masinka9
Závislačka 3872 příspěvků 23.05.15 19:26

Mě taky cevkovali, vypila jsem v 1.době porodní asi hektolitr vody a čůrat mi nešlo a bez toho mě nechteli pustit na sál. Já tipuji že je to kvůli tomu, kdyby došlo na cs.

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 23.05.15 20:25

Chlapeček je krásný! Jaké jste mu dali jméno?:-) Zážitky z porodnice stojí za to, taky na nějaké sestry nerada vzpomínám. Ale bolest pomine a ten pohled na dítě stojí za všechnu bolest světa :srdce:

 
semisova
Kecalka 343 příspěvků 23.05.15 20:39

Me těsně před tlačením nutili čůrať což mi vůbec nešlo (říkali abych měla prázdný močový mechyr) ale asi to bylo dole už oteklé, takže mě tam cevkovali, bohužel porod se pak zkomplikoval a musel být císař a dorazila sestra a zavedla cévku Kterou jsem pak mela i po porodu.

 
Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 23.05.15 20:48

Četla jsem tady mnohem horší porody a tento mi přijde normální, já měla malé šití ale i tak jsem sedět nemohla a chodit taky moc ne ale teď už to je vše zapomenuté :palec:. Cévkovat mě také chtěli jelikož mi už čůrat nešlo ale stejně už jim nešlo ani to, protože už jsem rodila… Jinak v těhotenství když někdo zmínil slovo POROD tak se ve mě všechno sevřelo a chtěla jsem rodit jedině císařem a teď by mě to ani nenapadlo a na císaře bych nešla…
@Mad Silence Nechápu proč píšete, že může být ráda že žije :think:. Porod byl naprosto normální :D… Mě taky skákali na břiše, malý nebyl dost dole, já už nebyla schopná chodit apod…, dávali mi kyslík a vše v pohodě, kdyby mi PA neřekla že bez jejího,,tlačení" bych neporodila tak to ani nevím ;-)

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 23.05.15 21:01

Moc gratuluji k prckovi! Krasny vanocni darecek :palec:. Ja jsem mela u obou deti prvni den mleziva tolik, ze bych dokrmila pulku deti v porodnici, ale pak doslo a mohla jsem se snazit, jak jsem chtela a nevymackla jsem ani kapku, mleko se spustilo samo i tak 4. den po porodu - u obou. A 3 dny bez mleka to opravdu moje deti nevydrzely, obe jecely hlady a chytaly zloutenku, takze musely byt v tu dobu na UM. Nechapu tedy rady typu, ze diteti staci par kapicek…

 
N1el
Povídálka 27 příspěvků 23.05.15 21:01

Tak k otázce proč první a poslední?
Mě je 23let a příteli 32let jsme spolu 6let od mích 17 let a řekli jsme si, že na dnešní dobu je jedno akorát když se vše zdražuje platy jsou mizerný. Chci, aby mé dítě mělo co nejlepší zázemí a nestrádalo, aby mohlo studovat a na to jsou potřeba velké finance. Je krásné mít děti, ale musí na to člověk mít peníze. Zažila jsem, když nás táta opustil a s maminkou jsme zůstaly samy. Jedli jsme jen horkou vodu s podravkou nebo chleba s magim. Přežila jsem to jsem mamce vděčná za to jak to zvládala i přes srádání jsem měla zvířatko a vánoce s ní byly krásné dostala jsem kupu dárků, ale když jsem viděla že ona nemá žádný a jen sedí pod stromečkem a kouká tak mi bylo hned úzko vždy si ubrala u sebe jen abych měla já. Bylo mi 6let. Po nějaké době si našla příele jen abych se měla dobře a byla zabezpečena.
A ohledně toho kojení neměla jsem vůbec mléko. A i přes veškeré maminky co jsou odpůrkyně umělého mléka tak jsem byla za něj vděčná a nebudu trápit své dítě hlady vím co to je i když to je miminko a má zásoby s bříška. Personál neobviňiji jen, když jim pořád dokola říkáte, že mléko nemám a já jako matka musím vědět jestli vůbec něco teče. Tak byh čekala, že mě poslechnou a nebudou mě pak strašit jak umře, když se člověk rozhodne jít domů a přokrmovat si ho.

Děkuji jinak za reakce a pochvaly Vážím si jich.

 
pe-terka
Extra třída :D 11569 příspěvků 23.05.15 21:01

@mattez Cévkuje se, když má rodička problém se spontánně vyčůrat. A to proto, aby v porodních cestách bylo více místa pro sestup a porod dítěte.

Příspěvek upraven 23.05.15 v 21:01

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 24.05.15 23:25

@N1el je to věc názoru… já si myslím, že samotnému jedináčkovi bude v dětství smutno… jistě, je nesmysl si pořizovat 5 dětí a nemít na to je zabezpečit a poskytnout jim vše, co potřebují-.. ale zase mít jedináčka… je podle mne také škoda…
ale je to samozřejmě vaše volba a rozhodnutí… přeji hodně zdraví! :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 24.05.15 23:32

@mattez, tlacit na bricho je davno zaostaly prezitek, uz dlouho se zduraznuje, ze pri nem muze prasknout deloha… :roll: :roll:

Příspěvek upraven 24.05.15 v 23:33

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 25.05.15 07:07

Naprosto souhlasím s jedním dítětem :D Mám úplně stejný názor :mrgreen: Neříkám, že se nemůže leccos stát, ale také preferuji jedno dítě :D

 
Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 26.05.15 20:16

@Kry5t0fek Jendoduse, tlaceni na bricho neboli kristellerova exprese- jde o metodu nedoporučovanou WHO. Mluví se o tom již od roku 1952. Od roku 2008 WHO tuto metodu zapsala jako nedoporučovanou a škodlivou.

 
leryl
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 18.06.15 11:26

Otázkou je, jestli by ten jedináček místo drahé školy( může mít stipendium a brigády) neocenil spíše sourozence, který mu bude partákem po celý život.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama