Můj první porod :)

Porod

Na svůj velký den jsem se už od začátku těhu hrozně těšila, až uvidím poprvé svoje miminko. Jelikož se nám miminko celý těhotenství nechtělo ukázat, tak jsem se těšila ještě víc. Porod byl dlouhý, ale krásný.

Nella 4.6. 2012 4430g 51cm

Už od začátku těhotenství se mě všichni ptali jestli se bojím porodu a moje rázná odpověď byla NE. Když to zvládnou jiný tak nevidím jeden důvod, proč bych to neměla zvládnout já. Hrozně jsem se na ten den těšila, až uvidím svoje první miminko a budu ho držet v náručí. Jelikož nám pan doktor nebyl schopný říct celý těhotenství, jestli budeme mít holčičku nebo kloučka, tak jsem se těšila ještě víc.

Miminko mělo zadek narvaný celé těhotenství v mojí pánvi tak, že nabylo nic vidět. V 37tt jsem šla na monitor a na kontrolu. Pan doktor nám naměřil krásnou váhu 3300g a ujistil mě, že miminko už moc nevyroste, že na porod to bude akorát kolem 3600g. Termín porodu jsem měla naplánovaný na 6.6. 2012. Celá nadšená jsem volala manželovi, že jsme v pořádku a jak jsme velký, jenže to jsem nevěděla, co mě čeká na kontrole za týden. Přišla jsem za panem doktorem celá natěšená, že uslyším srdíčko a doufala jsem, že se miminko umoudřilo a konečně nám ukáže, co má mezi nožičkami.

Samozřejmě nic jsem opět zase neviděli. Pan doktor přeměřil mimí a pak mi oznámil, že mě posílá do porodnice, že ten náš malý špuntík za týden přibral skoro 1kg, že mi budou muset vyvolat porod. Ze začátku jsem s toho byla docela v šoku ale pak jsem si říkala, že čím dřív tím líp. Dojela jsem si pro manžela do práce, aby jel se mnou domluvit se do porodnice, co a jak. Když jsem přijeli do porodnice tak se mě ujala hrozně hodná paní doktorka s panem doktorem, který mě vyšetřili, přeměřili mimí a konečně uviděli, co nám těch celých děvět měsíců ten náš špuntík schovával.

Když se mě paní doktorka zeptala, jestli vím, co to bude a já jí řekla, že ne tak mi řekla, že už to vydržím, že mi to neřekne, že budu mít překvapení. Domluvili jsem se, že ještě týden počkáme a že když nic, tak přijedu v pondělí 4.6 2012 na vyvolání porodu. Když jsem odcházela s ordinace tak pan doktor jen tak prohodil, že se stejně uvidíme dřív :) Paní doktorky jsem se ještě jednou zeptala jestli mi řekne, co to teda bude a rázně řekla, že ne:). Dny utíkaly a já jsem se už hrozně těšila na pondělí, až konečně uvidím svoje miminko. V sobotu večer jsem seděla u televize a začalo mi tvrdnout břicho a měla jsem poslíčky manželovi jsem nic neříkala byla jsem vzhůru skoro celou noc ale pořád nic. V neděli 3.6. jsem jeli na oběd k mojí mamce jako každou neděli. Po obědě jsem seděli a já jí říkala, co a jak, že jsem celou noc skoro nespala a že mám poslíčky. Manžel byl naštvaný, že jsem mu nic neřekla, ale pak pochopil proč.

V neděli večer v 22:45 jsem dostala první silnější kontrakci seděla jsem a koukala na televizi a nic jsem si s toho neděla. To budou určitě zase jenom poslíčci ale nebyli. Bolesti se pravidelně vracely každých osm minut. Tak jsem si v klidu vyžehlila, lehla si do vany a ráno ve 3:00 4.6. 2012 jsem šla vzbudit manžela, že jedeme rodit a on na mě, že ještě ne, že nástup máme až v devět ráno ať si v klidu lehnu a spím. Když se probudil, začal blázinec, máme všechno nesmíme nic zapomenout atd. Manžel začat vyšilovat, když jsem uklidila manžela tak jsem mohli vyjet.

Do porodnice jsem přijeli 3:45, přivítali nás dvě usměvavé porodní asistentky a říkali mi, ať se uklidním, že určitě nerodím, že to mám vyvolaný stresem s toho, že mám ráno nastoupit do porodnice to se ale pletli. Napojili mě na monitor, kontrakce jsem měla, ale nepravidelné po deseti minutách, přišel pan doktor a vyšetřil mě zjistil, že jsem otevřená na 4cm, že budeme rodit, došla jsem se převléci, dovedli nás na porodní pokoj a tam jsem čekali.

Pan doktor nás uklidňoval, že to bude trvat ještě dlouho, že si mužeme v klidu zdřímnout a odpočinout, manžel spal do osmi do rána a já v klidu odpočívala a rozdýchávala kontrakce, nebylo to nic hrozného zatím. V osm ráno přišla paní doktorka a vyšetřila mě a řekla, že jsem už na pět, že to jde rychle. Domluvili jsem se, že když mi nepraskne voda do desíti, tak přijde a praskne mi jí. Samozřejmě voda nepraskla. V deset mi doktorka píchla vodu a pak to začalo.

Bolesti zesílili a já jsem začala trpět. Jelikož nás rodilo pět naráz, tak jsem musela být pořád napojená na monitor, což pro mě bylo utrpení. Podotýkám, přijela jsem jako první rodička a porodila jsem jako poslední. Všechny jsem byly prvorodičky. Všechny maminky to měli za sebou a já jsem pořád trpěla manžel byl hrozně šikovný a hrozně mě podržel. Jsem hrozně ráda, že u toho mohl být se mnou. V jednu za mnou přišla paní doktorka a já jí prosila, aby mi píchli epidurál, že to nevydržím, ale pozdě byla jsem otevřená už na 8cm a pak to byl fofr. Jelikož jsem rodila jako poslední a nikdo tam už nebyl tak jsem měla na pokoji všechny doktory dokonce i pana primáře a všechny porodní asistentky.

Pamatuji si, že jsem říkala panu primáři, ať mi tam to miminko nechají, že půjdu domů :). A pak porodní asistentka řekla tu nejkrásnější větu, na kterou jsem čekala celých 14hodin, jdeme rodit maminko. Přešla jsem si vesele na porodní sál, po třech hodinách ležení jsme byla hrozně šťastná, že můžu vstát. Když jsem se vyškrábala na porodní křeslo pan doktor mi oznámil, že až ucítím bolest tak ať začnu tlačit. Po prvním zatlačením jsem uslyšela od porodní asistentky,, ježiš jde nám na opak". Hrozně jsem se lekla, ale naštěstí při další kontrakci byla malá venku, ano je to holčička.

Když mi jí položili na břicho tak jsem úplně zapomněla na těch 14 hodin bolesti co jsem měla. Byla nádherná a byla moje. Naše malá Nella 4430g 51cm narodila se 13:45 4.6. 2012. Když malou odnesli a pan doktor mě zašíval, tak mi vysvětlili, jak malá šla naopak, málo se rotovala a šla očima nahoru, takže nic vážného.

Takže teď sedím na gauči a vedle v pokoji spinká moje krásná 9 měsíční holčička, která mi dala zabrat, ale je moje. Proto holky nebojte, je to těžký porodit dítě, ale jak mile vám ho položí na břicho, tak úplně zapomenete co jste si musely prožít, aby jste měly miminko, které jste chtěly.

Hodnotilo 26 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 19.03.13 00:14

Krásný deníček :potlesk: a gratuluji k holčičce :D

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 19.03.13 06:54

Ty jo, dcerky bylo pěkný kus :-) k porodu jsem šla se stejnými pocity.
A taková drobnost „z“ koho, čeho ;-)
Už jsem myslela, že jste nakonec rodili koncem pánevním. Muselo to být i tak dost náročné.

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 19.03.13 07:04

Gratuluju jak si to všechno zvládla a přeji ať vám vaše štěstí vydrží celý život. :kytka:

 
TSMoruga
Závislačka 3159 příspěvků 19.03.13 08:31

Krásný deníček, gratuluji k holčičce. Hlavně zdravíčko :kytka:

Přesto musím reagovat na sestřičky. Všude jen čtu, poslouchám, jak tolikrát maminky už mají silné kontrakce, porod postoupil, nebo už by i tlačily a sestřičky řeknou, že ne, že je ještě čas atd.. ale pak se nestačí divit. Přece to snad rodička pozná, že se něco děje. A úplně nejvíc mě to drtí od sestřiček, které ani nerodily :mrgreen: Moje kamarádka rodila a mladé sestřičky ji přesvědčovaly, že to tak moc nemůže bolet, ani tlačit na konečník a tím přeháněním se prý unaví, než nastoupí „pravý porod“. Přišel lékař a začal řvát, ať vše připraví a jde se rodit. Být tam sestřičky bez lékaře, tak nevím… :think: Ale to jen tak na okraj.. :mrgreen:

 
rozárka87
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 19.03.13 09:00

Děkuji :lol:

 
Mispula
Povídálka 33 příspěvků 19.03.13 09:48

Teda holčičky byl kus! Musela jsi být hrozně statečná. :potlesk: Náš Jenda je 7.6.2012, ale proti Nellince to byl špunt. :-)

 
Milileo
Kecalka 414 příspěvků 19.03.13 11:06

Krásně napsáno:-) a taky se přidávám ke gratulaci :-)

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 19.03.13 12:41

Velká gratulace :hug: Já jsem se narodila taky v pondělí 4.6. v 13:05 ale roku 1990 :)

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 19.03.13 12:42

Moc hezky pribeh…at se vam dari :hug:

 
wond3r
Povídálka 41 příspěvků 19.03.13 14:32

Hezký příběh:) já mam syna 3.6., ale 2011:) narozený v Podolí:) a byl teda o kilíčko lehčí při porodu:) a taky šel o půlku času rychleji ven:)

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 19.03.13 14:36

Jojo, dcera se taky narodila obličejem nahoru, na kartičku do postýlky jí napsali „abnormální rotace“ a já dlouho nechápala, oč jde. :mrgreen: :mrgreen: Byla ale malinká, trošku předčasně narozená, jen 2,55, takže ten porod nebyl o nic těžší než porody synů, i když ta první doba byla o něco delší. Prý jsou tyhle porody nedorotovaného miminka bolestivější.

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 19.03.13 14:40

Moc gratuluji:-) :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 19.03.13 15:27

Krásný :pankac:

 
rozárka87
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 19.03.13 17:05

Moc moc děkuji

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 19.03.13 17:06

Gratuluju.. nejen k holcicce ale i k pristupu k porodu.. mela jsem uuuplne ten samy a i presto ze jsem byla dost posita pac jsem mela podobne velkeho macika jako ty tak jsem prohlasila ze muzu rodit kazdy rok pac je to brnkacka ;-)

 
Lucciaaa
Kelišová 7195 příspěvků 19.03.13 20:35

Krásne napsané :) Gratuluji k Nellince. Přesne tohle rikam ja, zatnu zuby a bolest vydrzim, az mi ji daji tak me bude veskera bolest ukradena :)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.03.13 20:43

Krásný deníček, ze kterého mluví mateřská láska. Přeji hodně radostí a veselí s Nellinkou ;)

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41457 příspěvků 19.03.13 21:08

Moc hezky denicek, gratuluji k holcicce :-* at dela jen radost ;-).
Pri porodu, kdyz jsem budila muze v noci, ze jedeme rodit tak reagoval jak ten tvuj skoro „klid mamko jeste mas cas“ pochopil ze to muslim vazne az kdyz jsem rekla, ze si zavolam taxika :-).

 
rozárka87
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 20.03.13 08:24

Všem moc děkuji za krásné komentáře :)

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 20.03.13 11:59

Moc krásně jste to napsala úplně jste mě vrátila zpět a připomněla mi můj porod.Sice je to už 24 měsíců, ale i tak si pamatuju každou minutku. Malá měla skoro stejnou váhu, takže si umím lehce představit Váš porod. Jste statečná :kytka: :kytka: a moc moc moc přeju oběma zdravíčko :srdce: :srdce: :srdce: a ať máte holky hodně štěstí. :potlesk:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:40

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš malý zázrak


Reklama