Můj první porod

Porod
  • Lutonka
  • 20.11.15

Takový normální deníček o normálním porodu. :)

Jelikož mi během mých dvou těhotenství hodně pomáhalo číst deníčky o porodu, rozhodla jsem se nakonec podělit i o ten svůj, který přes tři roky leží v šuplíku. Doufám, že tím třeba povzbudím další budoucí maminky. Navíc mít tu svůj porodní deníček, to se zdá být něco jako povinnost. ;)

Od začátku těhotenství jsem razila heslo „šlo to dovnitř, půjde to ven“ a snažila se moc se porodem nestresovat. i když ono se to snáz řekne, než udělá, že? :) Jak se blížil termín porodu, začínala jsem pociťovat spíš takové rozjaření, že už to bude brzy za námi.

Poctivě jsem cvičila, trénovala dýchání a relaxační techniky a hlavně zainvestovala do EPI-NO balonku, který mi ohromně pomohl. Když jsem natrénovala na obvod 32 cm, začala jsem se na porod opravdu těšit a říkala si, že to bude paráda a určitě děsně rychlé. Jinou variantu jsem si nepřipouštěla. :)

8. 8. nad ránem jsem jako obvykle šla na záchod a koukám, že mi odešla hlenová zátka. Páni, tak krásné datum že by si prcek vybral pro příchod? Vrátila jsem se do postele a ještě se vyspala, ale začalo mě bolet břicho jako při menstruaci, takže jsem radši manžela do práce nepustila.

Celý den jsem pak měřila intervaly, ale nebylo to nic pravidelného a už vůbec ne bolestivého. Koukali jsme na filmy, šli na procházku, pak na večeři, prostě si užívali poslední den jen ve dvou. Nechtěla jsem panikařit a vyjíždět do porodnice předčasně (hysterická prvorodička má poslíčky :-)), takže jsem čekala, až intervaly budou 5 minut.

To se stalo asi ve 21:00, takže hurá, jedeme. O nějakých „bolestech“ ale nemohla být řeč, nebylo potřeba to ani moc prodýchávat. Hysterická cesta do porodnice, které se můj muž obával, se změnila na pohodovou večerní vyjížďku. :)

Když mě v porodnici prohlédla doktorka, konstatovala, že mám ještě čípek a otevřená nejsem a že se to taky může zastavit, takže ať se jdu ubytovat a vyspat a uvidíme co ráno. No nazdar, toho jsem se přesně bála. Vlezli jsme si s manželem do postele, že budeme koukat na olympiádu. Co vám budu povídat, nic jsem z toho neměla.

Stahy začaly asi ve 22:30 přicházet pravidelně po 4-5 minutách a už jsem se u toho docela kroutila. Asi po hodince najednou taková kontrakce, že mě to vymrštilo z postele a koukám jak puk - krev. Dost nás to vyděsilo, tak voláme sestřičku, honem na monitor a koukla do mě - otevřená přes 6 cm. Cože? Zubím se na svého muže mezi kontrakcemi. Ještě juknu na hodiny a je 23:45 - sakra, to nestihneme do půlnoci. :) Miminko se rozhodlo přijít na svět přesně v den svého termínu, tj. 9. 8.

Než se natočil monitor, začalo to být docela maso a najednou nucení na tlačení. Tak to houknu na sestřičku a ona: „Fakt? No jo, branka zašlá! Jdeme na sál!“

Ještě jsem slyšela druhou sestřičku, jak volá doktorku, ať honem přijde, že tu máme překvapení večera a že „Ta paní, co teď přijela, rodí“. Tak jsem mezi kontrakcemi vyskočila a rychle na křeslo. Ještě jsem musela chvilku prodýchávat, přiběhla doktorka, píchla mi vodu a už to jelo. Ale vidina blízkého konce mi dodávala sil. A pak jsem najednou měla povoleno tlačit a šlo se na věc.

Vždycky jsem si myslela, že to tlačení už je jen třešnička na dortu, já jsem to vnímala ale jako to nejsilnější. Nebyla to bolest, spíš takové nevyhnutelné nucení. Doktorka mi tlačila na hráz, porodní asistentka v závěru trochu na bříško, manžel mě omýval a najednou byl prcek na světě.

Olda se narodil 40 minut po půlnoci s mírami 3850 g a 52 cm, apgar 10-10-10. Měl omotanou pupeční šňůru kolem krku, ale naštěstí navolno, takže začal hned plakat. Pěkně nám ho prohlédli, zvážili, změřili a už jsem ho měla na bříšku.

Ještě jsem porodila placentu, pak mě prohlédla doktorka, a zkonstatovala, že nemám žádné vnitřní ani zevní poranění, takže ať jen hezky 2 hodinky ležím. Nechali nás s Oldíkem i jeho taťkou v přítmí a samotě a my si mohli užívat nádherné první chvilky spolu.

Pak prcka odvezl pyšný taťka na pokoj, já si hodila sprchu a poté jsem se od svého uzlíčku nemusela už vůbec odloučit. Nebýt hemeroidu, který jsem si tlačením způsobila a který mi trochu komplikoval sezení v prvních dnech po porodu, ani bych nevěděla, že jsem rodila.

Takže holky, ať už si plánujete porod jakýkoli, člověk míní, život mění. :) Mě doktor ještě tři dny před porodem tvrdil, že budu přenášet, že se nic neděje a že jsem úplně „zabetonovaná“. Na porod jsem si plánovala hopsání na míči, úlevu ve vaně, manžel měl nacvičenou masáž kříže, chtěla jsem zadní vrátka v podobě epiduralu, děsila jsem se klystýru a případného nástřihu.

Nakonec jsem nic z toho nestihla, od začátku silnějších bolestí do závěru to byly necelé dvě hodinky. Dokonce mě v té rychlosti ani nenapadlo si přát něco proti bolesti. Ještě teď vzpomínám na porod s úsměvem a hrdostí a moc přeji všem těhulkám podobný průběh.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
solip
Kecalka 275 příspěvků 20.11.15 06:46

Děkuji za krásný a pozitivní deníček! Snažím se k porodu přistupovat stejně - šlo to dovnitř, musí to i ven :) - takže jsem ráda, že jsem si mohla přečíst deníček, který není hororový :mrgreen: hodně štěstí celé tvé rodině :hug:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 20.11.15 07:16

Gratuluji k mimču, to byl rychlej porod :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 20.11.15 07:22

:kytka: Gratuluju k miminku a krásnému porodu

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 20.11.15 07:32

Hezký pozitivní deníček :potlesk:

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 20.11.15 08:07

Ahojík autorko oc pěkný deníček já měla hoidně rychlý porod s mým prvorozeným a už s emoc tzěším až budu rodit mé druhé miminko :-)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 08:17

Deníček hezky i porod, jen přestane říkat blábol „šlo to dovnitř, musí to i ven“ - mam na mysli i první komentář. Dovnitr šlo x milionu spermii v okem neviditelné formě a ven jde kolikrát čtyřkolove dite a rozhodne ne vždy lehce a kolikrát vubec a musí se jit na cisare. Stejne idiotske je tvrzení „jedno dite, žádné dite“-protože jedno dite je prave ten největší zlom a změna v životě.

 
Lutonka  20.11.15 08:37

Děkuji všem za pěkné komentáře, čekala jsem, jestli někdo vyštourne něco, co bude moct na porodu vyčíst mě nebo lékařům (jak je zde zvykem) a jsem překvapená, že zatím ne :lol:

@Rakosnicek1983 Já si za tou větou stojím, ono je to totiž myšleno tak, že když to šlo dovnitř, MUSÍ to jít i ven, což je pravda, protože to miminko tam opravdu navěky zůstat nemůže :mrgreen: Se způsobem, jakým se ven dostane, to nemá nic společného ;) A stejně tak myslím, že věta „jedno dítě, žádné dítě“ skrývá velkou pravdu. Máš vícero dětí? Já ano. První dítě je sice zlom a zásah do života, ale s jedním se pořád dá dělat opravdu hodně věcí, co dřív. S druhým teprve přichází pořádnej fičák a nutnost mít vše skvěle zorganizované a logisticky promyšlené :lol:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 20.11.15 08:41

Pěkný deníček :palec: Líbí se mi tvůj pozitivní přístup k porodu :potlesk:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 20.11.15 08:49

Gratuluji k miminku :-) :kytka:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.11.15 09:46

Krásný deníček, krásný porod, závidím, taky jsem si alespoň jeden takový přála, ale bohužel neměla jsem to štěstí (a to jsem rodila 4× :D ). Moc gratuluji k Oldíkovi :)

@Rakosnicek1983 Tak já k výroku „šlo to dovnitř, musí to i ven“ žádné výhrady nemám, vždyť je to pravda :P :D No a „jedno dítě, žádné dítě“ je spíš hláška vícenásobných matek a taky je pravdivá, jen si její pravdivost uvědomíš právě až s více dětma :mrgreen: První dítě je šok a člověk má co dělat, no a teď mám dětičky 4 a když jsou ti dva starší ve škole a školce a zůstanou mi doma jen ti dva nejmenší, užívám si ráj na zemi, lépe řečeno, většinou se dokonce nudím :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.11.15 v 09:47

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 10:24

Ja chapu, ze je to myšleno od viceromatek, jenže jedno dite je porad dite, neni to pes ani hračka. A největší změna je z bezdětné na matku-pred dítětem můžeš kamkoli, dělat cokoli atd, s dítětem uz musíš řešit hlidani, závislost (na kojení, matce, režimu),proto vidím větší změnu ve stylu života pred dítětem a po-jakmile mas jedno dite nebo tri, uz proste nemůžeš to, co s nula dětmi (po dobu par let, pokud nezohlednuju dite a pomoc).A k vete číslo jedna-nelíbí se mi srovnání, protože se porovnává velikostne neco neporovnatelneho-me je jasné, ze dite nezůstane v břiše napořád, ale jelikoz se to používá jako uklidnovaci věta pred porodem, tak mi to přijde ze své podstaty blbe..

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 20.11.15 10:30

Krásný porodní deníček, krásný průběh, prakticky naprosto so puntíku jako u mě (jen jsem měla menší kousek :mrgreen: ) moc se těším na popis toho druhého porodu! zajímá, mě, jak se rodí maminkám podruhé, když měly bezproblémový první porod :pankac:

Příspěvek upraven 20.11.15 v 10:30

 
verunka256
Nováček 6 příspěvků 20.11.15 10:32

Hehe, uplně vidím sebe:-)))

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 20.11.15 10:35

@Rakosnicek1983 mám zatím jedno a můžu taky prohlásit že jedno = žádné :nevim: změna na začátku sice opravdu velká, ale jak se v tom naučíš chodit, zjistíš, že tě to zas tak strašně moc neomezí…na jaro čekáme druhé a už teď trnu, jak to budeme organizovat :mrgreen: to spíš bych řekla, že už není takový rozdíl mezi dvěma a třema :P

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 11:30

Tak to mas super-ja bych chtěla jit večer běhat, jenže nemůžu-mam dite a muze v práci, o víkendu bych rada do kina, jenže taky smůla-naši bydlí 60km daleko a hlídání nehrozí.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:51

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.11.15 11:47

@Rakosnicek1983 Jasně, že i to jedno dítě je pořád dítě ;) Ono je to myšleno spíš tak, že když už jich máš víc, tak ti pak to jedno připadá jak nic. S více dětma si prostě zvykneš na neustálý hluk a šrumec a už ti to tak přijde normální (naopak návštěvy tě obdivují, jak v tomto můžeš žít :D ), no a pak ti ty starší odejdou např. do školy, zůstane ti doma jedno nebo dvě nejmladší a najednou se vyloženě nudíš a jsi úplně unešená z toho ticha :mrgreen: A věta „šlo to dovnitř, musí to i ven“ myslím není uklidňovací věta před porodem, pro mě je ta věta spíš zneklidňující, zní mi spíš jako: „Njn, užila sis, šlo to dovnitř, takže teď holt musíš porodit protože vevnitř "to“ napořád zůstat nemůže!" :mrgreen: Uklidňovací ta věta je pouze když přenášíš, prostě nemusíš se bát, porod určitě jednou přijde :mrgreen: :kytka:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 11:56

Neustálý hluk, srumec a binec bych nezvládla, takze diky za upozorněni a zůstanu asi fakt u svého „žádného“ dítěte, i když se obavám, ze budu okolím donucena jednou i do druhého, protože jedno je malo a tri uz moc :-/ Brr, radši na to ani nemyslet. Kazdopadne deníček moc pěkný, včera (myslim) sice byly jeste lepší, ale pred tim těžký podprumer, takze za me super…

 
Lutonka  20.11.15 12:09

@Rakosnicek1983 Myslím, že nechat se okolím donutit do druhého dítěte je ta největší blbost, co můžeš udělat. Pokud další dítě nechceš Ty ani Tvůj partner, prostě si ho nepořizujte, protože s tímto přístupem bys toho do konce života litovala :roll:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 1 inzerát 20.11.15 12:14

@reinkarnace Jak se rodí mamince, která měla první porod rychlý? Mně tedy výborně. Přípravná fáze, tzn. do 4 cm byla dlouhá - stejně jako u prvního porodu, ale skoro žádné bolesti. A pak najednou velká rychlost.
Teď jsem rodila potřetí, ale po 11 letech, takže mě hodně lidí strašilo, že to bude obtížné…No, začala mi odtékat voda ( to jsem dříve neznala ), takže jsem v porodnici strávila dlouhou dobu a říkala si, že teď si to asi vyžeru za ty předchozí dva pohodové porody. Začátek opět pozvolný a pak rychlost blesku.
Opět bez poranění a bez nástřihu :D.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.11.15 12:45

@Rakosnicek1983 Proč by ses měla nechat do něčeho nutit? Snad víš co chceš, ne? ;) Já jsem na svoji velkou rodinu pyšná, jsem šťastná že je všechny mám a neměnila bych za nic na světě a jak už jsem psala, hluk a šrumec mi přijde normální a jinak už žít ani neumím :) Holt něco jiného jsou cizí děti (tenkrát jako bezdětná jsem byla na návštěvě u kamarádů co měli taky 4 děti a úplně jsem se zhrozila :mrgreen: ) a něco jiného jsou děti vlastní :srdce: (Tím nechci říct, že občas nemám chuť je zabít. :P :lol: ) Takže toho, co tady píšu, se neděs, řeči okolí neřeš a dělej pouze to, co ty považuješ za nejlepší ;) Protože nikdo za tebe tvůj život žít nebude ;)

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 20.11.15 12:46

@Rakosnicek1983
Tak já mám také jen jedno dítko(16 měsíců). A věta „jedno dítě žádné dítě“ mě nijak nevadí. Ségra má dva kluky a tak vím, že na tom je hodně pravdy. Chci chodit běhat- musím volit dobu, kdy manžel doma je. Jít do kina? Pustíme si něco doma, dáme vínko a slané mandle a kouzelný večer je na světě. Mimčo jsme plánovali a tak mi to nepřijde, že něco obětuji.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 13:03

No jo, holky, můj problém je proste absence hlídání - to děla hodne.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:50

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 20.11.15 13:14

Vždycky mám trochu strach, když mám číst o „normálním“ porodu…protože v našich porodnicích „normální“ je dost často spíš „abnormální“…a tak jsem ráda, že snad poprvé to skutečně byl deníček o „normálním“ porodu. ikdyž „porodnické-nemocniční normálnosti“ jsem se ale bohužel stejně na konci dočkala v podobě píchání vody, tlačení v poloze kdy jsou o třetinu(!!) zúžené porodní cesty a z toho vyplývajícího následného tlačení na břicho… :cert: a tak to celou předchozí dobu plynulo pěkně přirozeně bez zásahů :srdce: autorko gratuluju k miminku a ke skutečně skoro normálnímu porodu :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 20.11.15 v 13:18

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.11.15 13:29

@Rakosnicek1983 Buď v klidu, já také nemám hlídání a můj manžel je taky živnostník :D Do mateřských center nechodím, na veřejná hřiště málokdy, bydlíme na vesnici a máme svůj vlastní dvorek a zahradu kde se děti vyřádí do sytosti. S novými lidmi, co mají také děti, se ale seznamuji ráda, stávají se našimi společnými přáteli (mě a manžela), vzájemně se navštěvujeme, já vždycky pokecám s kamarádkou o ženských záležitostech, manžel s jejím manželem o mužských záležitostech, děti s jejich dětma :D Takových kamarádů máme spooooustu a tak skoro každý víkend u někoho obědváme nebo někdo u nás :lol: A to je vlastně jediné „společenské vyžití“ (kromě nedělní bohoslužby - jsme věřící), které máme. Absolutně výjimečně se stane, že zůstaneme sami, v podstatě pořád máme děti „na krku“ a že by nám to nějak vadilo? Jo, vždycky k večeru už se těším, až všichni půjdou spát a bude ticho a budu mít klid sama na sebe, ale jinak si nestěžuju a nějaké koníčky, kino atp. mi absolutně nechybí :) Já jsem totiž maminkou ráda a baví mě to. Jinak bych si „nepořizovala“ tolik dětí ;) Zvlášť to poslední (2 měsíce :* ) si užívám úplně nejvíc ze všech a tohle období, kdy jsou ty děti maličké, mi přijde prostě nejlepší. To neznamená, že to občas není záhul, ale já prostě na všem hledám spíš to pozitivum. Aneb, i rčení „malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti“ má něco do sebe a opět si jeho pravdivost člověk uvědomuje, až když jsou děti větší. Hned je člověku líto, že si to miminkovské období víc neužil. No, ale ne každého být maminkou „baví“. Mě jo :)

 
Lutonka  20.11.15 14:09

@Rakosnicek1983 A co takhle sehnat nějakou studentku, co by ti hlídala? To byste jistě finančně utáhli (pokud manžel pracuje takhle hodně, tak nejspíš nežijete z ruky do huby) a měla bys vystaráno ne? :lol:

@zolycka Děkuji! K těm lékařským zásahům, píchání vody bylo při nálezu 10cm, takže to mi absolutně nevadilo a tu polohu jsem si zvolila sama, bylo mi v polosedě nejlépe. Vlastně jsem skoro celý porod strávila v polosedě/pololeže a bylo to pro mě to nejpříjemnější. Při kontrakci jsem si akorát víc sedla a prodýchala. Představa, že mě budou nutit tlačit ve stoje nebo na všech čtyřech mě úplně děsila, to bych se jim tam asi složila ;)

A ještě jednou děkuji všem za pěkné reakce :kytka:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 14:40

My m

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:50

 
Cheerka
Kecalka 179 příspěvků 20.11.15 17:23

Krasny článek :) já věřím že pozitivní a hlavně klidný přístup je třičtvrtě úspechu! :D Mohu se zeptat, kde si Lutonko prosím rodila? Dle článku se mi moc líbí přístup a po porodu že vás všechny nechali spolu :andel:

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 20.11.15 17:47

Moc gratuluju. ;) Takhle kdyby to měla každá ;)

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 20.11.15 19:58

No kdyby takovej porod měla každá, tak tu nebude pomalu o čem psát:-) ale gratuluju též!

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 20:45

@Rakosnicek1983 ty to tady hlasas hodně často. Proč bys s jedním nemohla jít běhat? Já chodila i se dvěma :D můžeš skoro všechno. Kino? No tak to nám fakt nechybí..koupili jsme projektor a máme soukromé kino v pohodlí postele :lol: nahlizej na to z té druhé stránky a bude se ti žít líp :kytka: od Tebe čtu jen to, jak tě i to jedno dítě omezuje. Podle mě v ničem podstatnem tě neomezuje, v mnoha podstatných věcech tě určitě obohacuje. A jak tady už bylo zmíněno..toto přísloví žena pochopí až v době, kdy má těch dětí víc…to ale neznamená, že bychom litovaly toho, že máme víc dětí.. Naopak, neutapime se v tom, že nemůžeme to a tamto a toto…ale bereme to tak, jak to přichází. Můžeme paradoxně s třemi dětmi víc, než někdo s jedním, protože umíme věci lépe organizovat..jed­noduše musíme, jinak bychom byly dávno v blázinci :lol: jinak teda gratulace k chlapeckovi :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 20:48

@Rakosnicek1983 budu okolím donucena jít do druhého dítěte???uff… 8o

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 20:54

@Rakosnicek1983 ty nejsi teda vůbec mateřský typ. A to si teda o sobě myslím, že já nejsem na děti. :lol: :lol: proto pracuji, cvicim, s manželem chodime cvičit, do virivky, děláme si krásné večery u skleničky…a hlídání nejmenšího taky nemáme..starší dva tak jednou za ctvrt roku na noc udame jinak nic. Jde to. Je to o nastavení priorit a o té organizaci. Já bych zešílela být jen na md. A přesto jsem 99% s dětmi. Binec vyloženě nenavidim a kdybych měla kilo navíc, tak umřu. Stojí to ale moc úsilí..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 20:57

@sao když jsem četla tvůj příspěvek o vašich známých atd…jako bych četla o nás…úplně totožné… :hug:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 21:17

@LennaZS tak jako ja kila navíc nemam

Příspěvek upraven 25.01.17 v 14:20

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.11.15 21:18

@LennaZS :palec: Souhlasím s tebou. Děti nás sice v něčem omezují, ale v mnohem více věcech nás obohacují. Proč pořád hledat ty negativní věci, když je tolik pozitivních? Jen je vidět ;) A litovat toho, že mám víc dětí? Moje děti jsou to nejcennější, co mám. A ráda do nich investuji svůj čas, má to smysl. Já svoje děti nechápu jako překážku, která mi brání v mých vlastních plánech a zálibách. A přesně jak píšeš - právě s více dětma toho stíhám o hooodně víc, než s jedním :D S prvním jsem byla ráda že stíhám to jedno, se čtyřma kolikrát třeba půl dne nemám co dělat :D S prvním jsem se pořád těšila, až bude větší, že to bude třeba „lepší“, se čtvrtým si užívám každou vteřinu a tak ráda bych zastavila čas, kdyby to jen šlo… Protože děti jsou malé jen jednou a už nikdy nebudeme moct vrátit to, co jsme jednou promeškali…

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 21:23

@sao možná si mladá?

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:49

 
Lutonka  20.11.15 21:27

@Cheerka Rodila jsem v Neratovicích. Ale že bych to tam doporučila, to asi úplně ne - porod super, ale pak už si mě v podstatě nikdo nevšímal, moc neporadili, když jsem se šla na něco ptát, tak jsem měla kolikrát pocit, že obtěžuju :nevim: Odcházela jsem s Nutrilonem a až doma se pomocí laktační poradkyně rozkojila. Ale to by zase byla jiná kapitola ;)

@sao a @LennaZS, naprosto s vámi souhlasím ohledně těch dětí. Je to hodně o prioritách a o dobré organizaci času. Taky chodím běhat (hlídá prostě večer manžel), na kolo, na vodu, semtam do kina nebo na kafčo s kamarádkou. Kdybych neměla hlídání, nějaké si seženu. Ale za ty moje dvě „zlatíčka“ jsem neskonale vděčná každý den a i když je někdy období na mašli, ani jednou jsem nezapochybovala, že jsem se správně rozhodla si je pořídit :srdce:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 21:28

@Rakosnicek1983 virivku manžel udělal na terase a na vinko pozveme přátele k nám, sednem k bazénu, zapalime svíčky a je to stokrát lepší než v baru. Mateřská centra taky nevyhledavam, prostě schazime se s přáteli, děti spí v ložnici a my parime ostosest. Je mi přece jen 29 a nejsem žádná zapskla protivna bába :lol: manžel omezil práci proto, abych mohla pracovat i já..toto byla moje podmínka pro velkou rodinu.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 21:33

@sao přesně tak..teď tady lezim v obležení třech dětí, hladim ty malé andilky ( jen když spí :lol: ) a tak moc si přeji zastavit čas. Děti jsou naši zazraci. S manželem jsme mladí, krásní, vitální..milujeme se nadoraz..žijeme na maximum a tak strašně moc to chci teď stopnout. Ach jo, proč to nejde… :( :hug:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 21:37

@Lutonka přesně tak, někdy je to na masli, ale ten život je takový naplněný. Každá minuta má smysl. Je toho kolikrát hrozně moc, ale neměnila bych s nikým..občas si povzdechnu nad nějakou kamarádkou, jak jednoduché to má s jedním prckem ve 2+1,ALE…prostě bych fakt neměnila…

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 21:43

@LennaZS

Příspěvek upraven 25.01.17 v 14:20

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 20.11.15 21:48

@LennaZS z toho, co píšeš, jde videt, ze jsi spokojena :palec:

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:49

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 21:51

@Rakosnicek1983 hm, to je blbe..my máme i chalupu a tam jezdime všichni jednou za cca deset dni na čtyři dny. Byt by me taky ubijel, to te chapu Manžel mohl taky podstatně víc makat, ale je si vědom, že investice do zaměstnání je vrtkavá a že by mu bylo líto, kdyby mu uteklo mezi prsty dospívání dětí, tak dal prostor mně. Takže já vydelavam, jsem spokojená že své nezávislosti a dětem se venujeme společně. A přesto všechno jsou dny, kdy jsem úplně hotová. Vydrz, pokud to máte takhle..ještě rok a kousek a bude líp i u vás. Mě třicítka teprve čeká, někdy si pripadam na 17, někdy na 40. Na 17 dopoledne, kdy jsem doma sama se synem a pracuji. Na 40, když se všichni sebehnou domů, udělají mi binec a každý po mně něco chce :mrgreen: pak přijde večer a s manželem jsme opět „bezdětní“ a dobijime baterky. Tohle bys potřebovala a třeba by to i stačilo… :hug:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 20.11.15 21:58

@Rakosnicek1983 já kojim už osm let, s přestávkou, taky mě to dost šťaví, ale nebýt toho, tak jsem už dávno k. o., malý je hrozně kontaktní a ujeceny. Nebýt prsa, jsem v blázinci. My máme i každý vlastní auto, takže kdykoli vemu děti a jedem plavat, na wellnes si zajedu, do práce i s prckem. Manžel je pro mě bonus a ne vysvobození, že je konečně doma. Možná by si tvůj manžel mohl naordinovat jednou týdně den jen pro vás. Z tvých příspěvků jde opravdu hodně poznat, že jsi momentálně ne až tak spokojená. Pro každého toto fakt není. Já tě mám právě takto zapsanou v podvědomí tady z diskuzí.. A rozhodně ale nezpochybnuji, že bys neměla malou rada..

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 21.11.15 09:38

@Rakosnicek1983 Tak mě je 28, a že bych se do „pracovního fungování“ nějak hrnula, to se říct nedá, zas tak vzrušující mi to nepřijde :D Ale pokud bydlíš v bytě, tak je to blbé, to mi taky vadilo že jsem furt zavřená a děti furt hlídat aby nerušili sousedy atd… V baráku je to lepší :) Tvému manželovi přeji, ať se brzy dopracuje k tomu, že bude mít víc času na rodinu. O to se můj manžel pokouší ty dlouhé roky taky a už má dokonce dva zaměstnance, ale lepší to rozhodně není, spíš horší, jako že by si mohl odjet na dovču a výroba by fungovala i bez něho? Krásná představa, ale bohužel jenom představa :D Přesto se snaží alespoň večer dětem věnovat čas, vozí je do/ze školy a školky, a obvykle celou neděli a polovinu soboty je s námi. Takhle jsme se dohodli, že když bude víc dětí, tak si ale bude muset ukrojit ze své „pracovní doby“ a věnovat čas a energii rodině, protože to přece má smysl a peníze nejsou všechno, ty dětem ten čas strávený se svým tatínkem nenahradí. A navíc rozhodně nechce utahanou a nervní manželku, ale vyrovnanou, usměvavou a odpočatou :mrgreen: ;) Je to všechno o dohodě a organizaci, nic víc ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama