Neznalost neomlouvá

Porod

Moje těhotenství nebylo moc pohodové. Do 4. měsíce jsem den co den objímala záchod a od 24. týdne mě strašili předčasným porodem. Nakonec všechno dobře dopadlo a můj chlapeček se narodil přesně v den termínu.

Termín porodu jsem měla 22. 3. 2011. Bylo 21. března a venku krásně svítilo sluníčko. Šla jsem k oknu, vyhrnula si triko a povídala jsem si s pupíkem, že je venku moc hezky a kdyby chtěl, klidně už může ven. ‚Dopečený‘ už je a mně by se taky ulevilo. Co si budeme povídat, poslední dny před porodem jsou náročné - nedá se pořádně spát, každou chvíli musíte běhat na záchod… Večer jsem šla spát s tím, kdo ví, jak to bude, jestli mi porod nakonec nebudou vyvolávat. Celou noc jsem ale měla mírné křeče v podbřišku a nemohla pořádně spát.

Ráno jsem se probudila a šla na záchod. „Co to je?“ Na kalhotkách jsem měla nějaký hlen. Že by? Volám svému dr., sestřička říká, že je to hlenová zátka a ať si sbalím tašku a jedu do porodnice. Už? Nic mi nebylo, až na občasnou křeč. Volala jsem mamce a i ta mi radí jet. Něco mi ale říká, že ještě není ten pravý čas. Volala jsem do porodky, kde mi řekli, že až budu mít kontrakce po 5 minutách minimálně hodinu, mám přijet. Tak jsem s manželem celý den ťapala po venku a občas prodýchala mini kontrakci. Jenomže takhle to bylo až do večera. Ve 22 hodin jsem měla kontrakce každých 7,8,9 minut a nemohla při nich mluvit. Tak jsem si řekla, že pojedu, stejně neusnu a kdyžtak se vrátím domů.

Do porodnice jsme dorazili před 23. hodinou. Hned mě šoupli na monitor a vyplňovali jsme u toho papíry. Pak mě přišel vyšetřit dr. „Otevřená na 1 prst, kontrakce nepravidelné. Pošleme vás na pokoj, buďto se rozrodíte nebo vás ráno pustíme domů.“ No to snad ne?! Rozloučila jsem se s manželem, který čekal na chodbě a šla na pokoj. Hodila jsem tašku na zem a šla si dát sprchu. Po sprše jsem ještě sedla na záchod a vidím krev? To by asi nemělo být ne? Ještě chvíli na to koukám a pak se odhodlám znovu za PA. Dr. mě vyšetřil a: „Otevřená na 3 prsty. Volejte manžela, uděláme přípravu a na sál.“ To bylo něco před půlnocí. Manžel byl za chvíli u mě a čekal mě klystýr. Myslím, že jsem to držela celkem dlouho, ale pak jsem z toho záchodu nemohla odejít :-D I PA se přišla zeptat, jestli je všechno v pořádku. Když jsem konečně vylezla, byla jsem si jistá, že ve mně určitě nic nezůstalo :-) Ale od teď pro mě začal mazec.

Vyšetření co vyšetření a nic, žádná změna. Ležela jsem tam s kontrakcemi po 5,6 minutách. Vedle jsem vždycky slyšela jiné maminky vzdychat a za chvíli pláč miminka. Začala jsem brečet. Já už chci mít taky miminko u sebe! :-( Kolem 3. hodiny mi přišel dr. píchnout vodu. Všude jsem četla, jak pak kontrakce zesílí. U mě nic, pořád stejné. PA mě posílala do sprchy a na balon, ale mě se nikam nechtělo. Teď už vím, že to byla blbost. Mohla jsem to třeba uspíšit. Ale nikdo mě nenutil, i po vyšetření jsem se musela ptát, co je nového. Nikdo se se mnou totiž moc nebavil.

Zkrátím to. V 6 hodin ráno se vystřídaly služby. Přišla moc milá PA, od které jsem se dozvěděla, že celou dobu špatně dýchám a malý má špatné ozvy! Tak mi řekla co a jak a dýchala se mnou. Něco mi napíchla do ruky, abych se otevírala. Konečně to zabralo, ale to jsem skuhrala, že už nemůžu a tajně doufala, že mě vezmou na císaře. Teď zpětně si říkám, ještě že nevzali :-D Najednou mi PA říká, jestli chci, můžu si zatlačit. Nechci. „Vás to nenutí tlačit?“ Ne. „Ale já už vidím hlavičku!“ Myslela jsem, že mě vomejou. Tak celou dobu všechno na prd a teď nebudu ani tlačit? Ale pak už to jelo. Něco mi napíchli a že půjdeme rodit. A to byl mazec. Taková vlna energie nebo euforie nebo co… :-D Na jednu kontrakci a tři zatlačení se nám v 8:08 hodin narodil náš Matýsek, 3700 kg a 52 cm.

Tak když to shrnu: kdyby mi na začátku řekli co a jak, mohlo být líp. Kdybych nechtěla jen ležet, mohlo se to pohnout kupředu. Ale „neznalost neomlouvá“. Takže na druhý porod jsem připravená!

PS: Omlouvám se, že je to tak dlouhé.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monulka78
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 04.12.11 13:36

Moc krásný deníček, přejeme tobě i malému moc zdravíčka a štěstíčka :hug: :hug: :hug:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 04.12.11 14:04

Gratuluji k Matyskovi :kytka: Me teda nutili u prvniho do sprchy a na balon tak jsem sla bylo mi 18 let a poslouchala jsem jak hodinky.Musim rict ze jsem z te vody mela nervy v kyblu a bulela manzelovi ze to nechci ze chci lezet.A nepomohlo to k rychlejsimu otevreni.Porodila jsem deti tri a myslim ze kazda zena by mela poslouchat spis sebe jak to citi.Ale je pravda ze to dychani je dulezity a to mi taky nevysvetlili az pri druhym a sestra me chvalila jak mi to jde.Navic kazdy porod je jiny a pri kazdem jsou jiny pocity.Vim ze u druhyho miminka jsem si mela lehnout na bok ale zarvala jsem ze to teda ne ze to boli jeste vic a u tretiho jsem na boku lezela celou dobu.Tak si z toho pro priste nelam hlavu a hlavne spravne dychej a poslou svoje telo to je nejlepsi radce.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 04.12.11 19:45

jéé gratuluju k miminku a přeju ať vám dělá samou radost :srdce:
moc se mi líbil tvůj deníček a už se těším, až příjde můj den D :)

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 05.12.11 20:29

Děkuji moc za přání :hug:

 
weruntynka
Kecalka 130 příspěvků 06.12.11 22:21

gretulace k miminku :kytka: pěkný deník:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama