Můj první porod krásného chlapečka

Porod

Pro miminko jsme se rozhodli vlastně z ničeho nic. Jednou takhle v hospůdce jsme se s přítelem bavili, že bychom miminko vlastně už chtěli, vyhodili jsme antikoncepci a snažení začalo a šlo to docela rychle.

pyšný tatínek na hekárně - moc mi pomohl :-)

náš zamračený miláček pár minut na světě - moc se mu tady nelíbilo
2 komentáře

šťastná maminka

první den v porodnici, nemohla jsem se ho vynadívat

fotka z dnešního odpoledne, krásně se směje a roste nám do krásy
4 komentářů

týden před porodem, v naší hospůdce a ne a ne malýho vytancovat a že jsem se...

velká spokojená rodinka, M - S - D - M
2 komentáře

náš první opravdový úsměv
3 komentářů

Na konci května jsem přestala brát antikoncepci a 13. září už jsem seděla v čekárně na gynekologii s dvěma čárkami na těhu testu. Pan doktor mi potvrdil, že jsem v 6. týdnu a stanovil termín na 9. května. Doma veliká radost, následovala plánovaná dovča v Turecku a pak jenom zařizování, nakupování výbavičky a těšení se na miminko.

Přítel od začátku „věděl“, že budeme mít chlapečka, přeci „vím co dělám“, říkal pořád :-) A taky nám to před Vánoci potvrdili, takže už to nebylo miminko, ale Dominiček. Vše probíhalo hladce, v únoru mi začalo tvrdnout bříško, takže jsem zůstala na neschopence a měsíce se neskutečně vlekly. Na konci dubna jsem si říkala, že snad neporodím :-D Malý pořád kopal jako zběsilý, bříško jsem měla nahoře, poslíčci nikde. Hrálo se mistrovství světa v hokeji, takže jsem s malým v bříšku fandila o sto šest - a porod nepřicházel… 6. května v pátek jsme seděli v naší hospůdce a fandili našim hokejistům, potom začala hrát živá kapela, takže jsem si pěkně zatancovala a začala jsem cítít píchání v podbřišku - že by už? V sobotu odpoledne jsme grilovali a já už si moc přála, abych měla Dominička u sebe, ale jemu se pořád nechtělo :-( Kamarádka mě hladila po bříšku a přemlouvala malého, aby už pospíchal mezi nás a taky, že jo.

V sobotu jsem šla kolem 11. hodiny spát, ještě jsem hodila pračku (často jsem se v noci budila, takže jsem občas ve dvě ráno věšela prádlo :-D). V jednu hodinu ráno jsem se vzbudila a šla povšěsit ručníky. To mi pořád nic nebylo. Najednou jsem se probudila ve 2:22 a šílená bolest v podbříšku - řekla jsem si, je to tady. A najednou mě zaplavila vlna štěstí, vzrušení a strachu. Přítel vedle mě teprve usínal - grilování se trošku protáhlo - takže jsem ho zatím nebudila. Během půl hodiny se kontrakce rozjeli tak, že už jsem skuhrala a to usínajícího miláčka vzbudilo. Kontrakce jsem měla nepravidelné, ale ne déle jak po 10 minutách a docela bolestivé - hlavně v zádech :-( Horká vana nepomáhala, usínala jsem vyčerpáním mezi kontrakcema, další horká vana nezabrala.

V deset hodin dopoledne jsem volala do porodnice, jestli už mám jet, najednou jsem si nebyla jistá… sestřička říkala, že prý to můžou být poslíčci a že mám ještě počkat. Tak jsem čekala :-) Dala jsem si hnusnou polívku z pytlíku - víc jsem nebyla schopná ukuchtit :-D A čekala jsem co se bude dít. Kontrakce byli pořád nepravidelné, tak jsem zkoukla film, založila diskuzi tady na eMiminu a pořád počítala a počítala. Přítel v 13:00 odjel na chvíli do práce. Jen se za ním zavřeli dveře, kontrakce začaly sílit, boleli víc a víc a už byly pravidelně po třech minutách, takže se vrátil z práce a jeli jsme. V autě už po dvou minutách, začala jsem se bát, že to nestihneme, ale takhle rychle jsem v Děčíně nebyla snad nikdy :-D

V 14:09 se otvírala brána nemocnice a mně začali téct slzy - strach, radost a bůh ví co ještě. Říkala jsem si, že to budou jenom poslíčci a že nás pošlou domů, takže jsem nechala tašku v autě. Hned jak nám sestřička otevřela dveře, koukla se na mě a na termín porodu a s úsměvem poslala tatínka do auta pro tašku, že prý nejsou pohotovost a jak jednou k nim přijdu, tak už neodejdu. Honem rychle převlíknout, vyšetřit - otevřená na 2 prsty, napíchnout kapačku na streptokoka a dát sestřičce souhlas s uveřejněním jména miminka v místních novinách :-D Martiš přines tašku a sestřičky ho na chvíli poslali domů. Mě udělali klystýr, oholili mě a zase vyšetřili. Pořád se ve mě někdo hrabal :-( Ošklivý pocit!

V 16:00 jsem šla na hekárnu a tatínek přijel za námi, jelikož jsme zrovna hráli s Rusy hokej, tak jsme na hekárně naladili rádio a poslouchali, jak to těm našim klukům jde. Zrovna Jágr dávala na 2:0 a mě přišla pěkně hnusná kontrakce. Tu si budu pamatovat celý život. Bohužel nepomáhala ani teplá sprcha ani chození a na balonu to bylo nejhorší, takže jenom ležet na boku a Martík masíroval záda - samotné kontrakce skoro vůbec nebolely, ale ty záda…prosila jsem ať mi ty záda vymění, nebo uříznou nebo něco takového, ale měla jsem smůlu :-D Epidural jsem nechtěla - když už rodím, tak se všim všudy :-D

Kolem šesté hodiny jsem začala cítit tlak a nutkání tlačit, tak šup na sál… Bohužel, malý nebyl vůbec sestoupený dolů, takže lehnout na bok, překřížit nohy a vydržet asi 20 minut v jedné poloze - to bylo snad nejhorší. A malý byl pořád nahoře, takže mě poslali sednout na záchod a alespoň tři kontrakce sedět na záchodě, no naštěstí se Dominiček umoudřil a pak to šlo docela rychle. Lehnout na křeslo, prodýchat pár kontrakcí - jakmile skončila, tak jsem nemohla dýchat, takže kyslík :-( A najednou jsem dostala povolení tlačit, taková vlna radosti mě snad nikdy nezaplavila :-D Dvakrát jsem zatlačila společně s kontrakcemi, napotřetí už jsem na ní nečekala a najednou, v 19:03 byl malý na světě, krásně křičel a mračil se na celeý svět. Ze mně najednou spadla veškerá bolest.

Zatímco jsme se kochali malým, porodila jsem placentu a začalo šití… auauau. O nástřihu jsem nic nevěděla, ale bohužel samotné šití bylo horší než celý porod a to jsem měla jenom tři stehy a jeden uvnitř, ale tim nechci strašit budoucí maminky - dá se to vydržet :-) To, že jsem měla malého v ruce a zkoušeli jsme, aby se přisál k prsu, byl ten nejkrásnější zážitek a pomohlo mi to šití tolik nevnímat. Bohužel mi ho na hodinu a půl vzali na novorozenecké a nikdo mi neřekl proč vlastně, ale asi to nebylo nic neobvyklého.

Když jsme ještě byli na sále, řekla jsem Dominičkovi, že už nerodim a že bohužel bude jedináček. Teď postupem času mi naskakuje husí kůže jenom, když si vzpomenu na ten krásný pocit, když se Domča narodil a pohrávám si s myšlenkou na druhé miminko :-) Nesmím zapomenout na úžasnou paní doktorku Kadličkovou a sestřičky, co s ní sloužili, moc mi pomohli mít porod lepší, občas jsme se i zasmáli :-) Nejvíc mi pomohl můj úžasný přítel, bez něj bych nejspíš neporodila, byl mi velkou oporou, dělal srandičky, abych tolik nevnímala bolest a hlavně mě držel za ruku :-) Moc mu za to děkuji.

Teď tady koukám na našeho 2,5měsíčního krásného vykuleného chlapečka, který spinká ve své postýlce a říkám si, jestli z něj bude tanečník - když jsem ho vlastně vytancovala :-D Porod je to nejkrásnější, co může ženskou potkat a už teď se těším na ten další :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
k_ikina82
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.07.11 08:17

Krádný deníček. Gratuluju k prckovi, je úžasnej! A po přečtení takového deníčku se na svůj porod taky těším. :wink:
Mějte se krásně. :mavam:

Příspěvek upraven 27.07.11 v 08:18

 
Květulííína  27.07.11 08:56

Moc krásný deníček :palec:
Dominiček je nádherný, přeji hodně štěstí do života :-)
Doufám, že i můj - blížící se porod bude mít alespoň takovýto průběh :-)

 
Pettynka
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 27.07.11 09:31

krásný deníček :-) :srdce:

 
kirvi
Povídálka 15 příspěvků 27.07.11 14:07

Jeden z nejkrásnějších deníčků, které jsem četla! Skvěle napsané a děkuji i za fotečky! Přeji hodně štěstí celé rodince :kytka:

 
evinula
Stálice 100 příspěvků 27.07.11 14:08

Hezky napsaný. :kytka: :kytka: Hodně štestička a gratuluji k Dominičkovi

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 27.07.11 15:18

děkuji za gratulace a držím palce těm, které porod terpve čeká :palec:

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 27.07.11 15:44

Moc gratuluju, krásný deníče!!! Doufám, že můj porod bude aspoň z poloviny takový jako ten Tvůj :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 27.07.11 16:34

Moc krásný deníček :-) Též se přidávám ke gratulacím a můžu jen souhlasit s tím, že porod je nádherná a skvělá chvilka v životě ženy :-) Přeji štěstí a hlavně zdravíčko :kytka:

 
Lucyanna
Povídálka 37 příspěvků 29.07.11 19:22

Moc hezký deníček,krásný chlapeček a krásný fotky… :mrgreen: A přesně tak,po přečtení deníčku se taky na svůj porod docela těším… :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama