Můj první porod našeho štěstí

Porod

Už ani nevím, kolikrát jsem chtěla psát deníček o tom, jak jsem zjistila, že jsem těhotná, nebo jak jsem našeho miláčka porodila, ale pořád nebyl čas, nálada, energie. Časem ale člověk zjistí, že začíná zapomínat ne na průběh, ale pocity, a tak si chci uchovat zbytek alespoň v tomto deníčku.

tak to jsem já

přemýšlím
1 komentář

s tatínkem

spinkám

4. 4. 2012

Přítel s kamarády odjel ráno pryč, ještě na chvilku si užít trochu té volnosti :-) Od rána mám poslíčky. Poslala jsem přítelovi SMS, že kdyby něco, tak dám echo. Dala jsem si snídani, stahy po 15–20 minutách. Hm, z toho nic nebude. Vlezla jsem si do horké sprchy a nic. Všechno přestalo, jako když utne. No nic, trochu jsem poklidila a šla se projít přes město na oběd k babičce. Sem tam mě píchlo v podbřišku, a když volal přítel, souhlasila jsem, že pojedeme do nemocnic, alespoň aby nám řekl, co a jak.

Kolem 15. hodiny jsme dojeli do porodnice, dali mě na monitor, odvedli do místnosti pro maminky a jen tak, bez jakéhokoliv zeptání nebo alespoň oznámení, mi doktorka udělala Hamiltonův hmat. Přitom mi jen řekla, že ji nebudu mít ráda a já přes zuby zatnuté bolestí přecedila, že má pravdu.

Odhadem kolem 16. hodiny jsem byla na porodním boxu. Bolesti jsem měla 2× za sebou po 3 minutách jako bolest, bolest, 3minutová pauza :-) Otevřená na 1 cm. Ve 21 hodin PA řekly, že tohle nemá cenu. Že jsem otevřená na 2 cm a bude to až do večera druhého dne, tak si mám přispat, ať naberu sílu. Spala jsem hodinu a pak se bolesti začaly zase ozývat. Šla jsem na kozu, a tam mi praskli vodu. Byla jsem ráda, že teď už to půjde rychle :-D Byla jsem naivka :-D Stále 2 cm. Většinu času jsem byla ve sprše na balónu, nebo zapřená nohama o stěny, abych nedávala stehna k sobě. Zkusili jsme oxytocin. Hahááá 4cm :-D Doktorka cca 25 let, Slovenka bez dětí, po mně v jednom kuse řvala, že porod nebolí a že si to jen vymýšlím.

Ve 23 hodin jsem byla konečně na 8 cm. Tááák, maminko jdeme na kozu, ale nesmíte tlačit. No ono se to lehce řekne netlačit, ale i když sem prodýchávala kontrakce po minutě, moje tělo tlačilo samo :-D Doktorka se neudržela a zase na mě ječela, že jsem neschopná a že zabíjím svoje dítě. Já jsem začala brečet a přítel na ni začal řvát zpátky, že jestli si tohle dovolí ještě jednou, bude muset zavolat ochranku.

Půlnoc. 6 cm. Zavírám se. Doktorka hrozí císařem. Prý počkáme hodinu, a když nic, tak půjdeme na sál. PA dovezla rajský plyn, ale ten mi nedělá dobře, a tak jediný efekt je ten, že zvracím. Zkoušíme sprchu, klečet, zavěšování za přítele… nic.

1 ráno. pořád 6 cm. Vzdávám to, jsem slaboch a prosím o císaře. Odpověď je, že ne. Nebudeme dělat císaře jenom proto, že vy chcete. No jo, ono se to dělá lépe, než pak rodí, že? Při každé takové poznámce raději koušu jazyk, abych nebyla vulgární a neječela jako hysterka. Prý ještě alespoň hodinu.

3 ráno. Když slyším, že počkáme další hodinu, tak v duchu vraždím doktorku. Navíc už přitlačuji, což na 6 cm nesmím a doktorka nečekaně opět řve, že pokud nejsem schopná normální cestou porodit svoje dítě, tak se o něj ani nepostarám. No, to neměla dělat. Přítel okamžitě vylítl a nechal si zavolat další lékařku, no spíš si ji vyřval.

Asi kolem půl 4. ráno přišla druhá lékařka a okamžitě po prohlídce jde pro papíry na císaře. Pak už jen vím, že jsem poslouchala, co mi povídá jedna strašně příjemná sestřička na sále a jak mi obvazují nohy. Když jsem otevřela oči, stál tam můj přítel a ukazoval mi našeho chlapečka. Našeho krásného, vlasatého chlapečka. Ani nedokážu popsat, jak jsem byla šťastná, ale to už mě zase uspávali, abych si odpočinula. Patriček měl 3,73 kg a 52 cm :-) :-)

V 7 ráno byl budíček. Vůbec jsem nechápala, jak někdo může říci, že po operaci něco bolí :-D No a pak jsem se pohnula a pochopila jsem :-D Po vizitě, kde se všichni mile usmívali a všechno mi řekli, mi donesli i jídlo. Mimochodem, řekli, že císař byl akutní, a že i kdybych tam byla dalších 12 hodin, tak neporodím, protože Patriček byl na mou pánev moc velký. Před obědem přišla sestra, která, co měla na jazyku, to řekla, a možná proto jsem ji měla strašně ráda :-) Pomohla mi vstát a vysvětlovala, co musím a nesmím a že jestli to nedodržím, tak omdlím a ona mě ze země sbírat nebude :-D No a šlo se do sprch. Bože jaká to byla úleva. Jako bych se znovu narodila. Spadla ze mě snad tuna.

Kdybych měla popisovat vše, budeme tu asi do zítra, takže teď už jen ve zkratkách. Tak snad jen, co mě dál mrzelo, což bylo koupání. Bylo ukázáno asi ve 2 minutách a čau. Pro ně je to rutina, ale pro nás ne. A to by mohli mít trochu na paměti. Kojení se neřešilo vůbec. Mléko jsem neměla a co mi pak řekli, tak malej byl od začátku na Bebě z lahve. Když mě pak nechtěl, byla jsem v šoku, protože se mě jedna sestra zeptala, jestli sem nebrala drogy, když jsem malého čekala :-O No, nerozkojila jsem se ani tam, ani doma, a tak jsme na UM stejně skončili. Jinak doktoři super, sestřičky taky. Sem tam nějaká protiva s blbou náladou, ale to má občas každý a podle mě je to všude. Po týdnu jsme šli domů.

Teď má Páťa 8 měsíců, my před svatbou a větší byt. Na svůj porod nevzpomínám ani ve zlém, ale ani v dobrém. Říkám si, že být tam jiná doktorka, mohlo to být jinak. Znojemskou nemocnici bych si vybrala znovu, jen s jinou lékařkou. Paní, která ležela na pokoji vedle mě, ji měla taky a skončila na císaři po 3 dnech, kdy ji nechala rodit normálně. Vím, že jsou maminky, které rodí 3 dny a porodí, ale myslím, že je to zbytečné. Pokud to opravdu nejde, tak proč způsobovat zbytečné trauma? Spousta z vás mi tady teď bude psát, jak sem měla pohodový porod, že jste měly horší, ale pro mě to byl porod, který jsem zažila, a tak jak jsem to popsala, jak to cítím :-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 11.12.12 07:15

Panebože, kde jsi rodila??? 8o 8o

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 11.12.12 07:43

Moc zajímavý deníček… Už jsem jich tady o porodech přečetla docela dost a říkám si „Proboha, jak můžou existovat takové porodnice, PA nebo doktoři?!“ Většinou mě to v zásadě rozzuří :D Ono totiž hodně záleží na tom, jací lidé jsou kolem vás, když je to důležité a porod je sakra důležitá záležitost :) Ale hlavně, že to nakonec dobře dopadlo ;) Přeju hodně zdravíčka! :hug: :srdce:

 
magda07
Stálice 54 příspěvků 11.12.12 07:56

Gratuluji, prcek je kouzelný! A s paní doktorkou bych si rada jednou popovídala při jejim porodu.. Neskutečné.

 
Verun83
Kelišová 5696 příspěvků 67 inzerátů 11.12.12 08:13

Je strašný, že v porodnictví pracují zakomplexovaní lidi, jako tato doktorka, která si musí masírovat svoje ego tím, že bude stresovat ženskou při porodu, místo aby ji povzbuzovala a pomáhala. za to bych střílela :zed: a já osobně bych na ní vulgární klidně byla. vždyť ona svým způsobem byla taky a dovolit si to nemá… právě proto, že neví jestli tam není nějaký problém, za který zrovna rodící ženská nemůže :cert:

 
MLD20
Kecalka 166 příspěvků 11.12.12 09:10

Jéžiš to je hrozný, já teda doufám, že u porodu žádnou takovou rádoby doktorku nechytím, ale jak tak čtu deníčky a tak, tak se zdá, že takových chytrých doktorek je všude spousta, to mě teda docela děsí, já si myslela, že nemocniční personál by měl být rodičce oporou a ne jí ještě stresovat, kdyby na mě někdo takhle řval, tak zaručeně taky neporodím, tak hlavně, že jsi tam měla přítele a že to nakonec dopadlo dobře :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.12.12 09:10

Tak já zas měla doktorku, která mě okázale ignorovala. Nic mi neřekla a místo na mě mluvila vždycky na PA, jako by snad rodila ona a ne já. Pomalu jsem se nic nedozvěděla a abych o svém stavu věděla víc, musel mi to jít vždycky vysvětlit primář. Rodila jsem 48 hodin a kdyby to bylo na ní, tak do mě cpe vyvolávací tabletky ještě dneska. Díky duchapřítomnému panu primáři jsem nakonec skončila na sekci, protože ona ani nepoznala, že malýmu padaj ozvy. No jako v každé porodnici je něco. Stačí aby se paní doktorka blbě vyspala, nebo jí nasral přítel a hnedka si to vylejvaj jinde. Tahle na to, že dělala na porodním, byla jak ledová kra. Neviděla jsem za celou dobu pobytu, porodu a ikdyž jsem chodila do poradny jedinej úsměv. Takový lidi bych jako porodníky zakázala. Fakt. Ale malej je venku a teď se na mě culí z mojí postele. Jo a naši porodnici zavřeli 14 dní potom co jsem porodila. :D

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 11.12.12 10:05

Jestli sis pak na tu doktorku nestěžovala tak jsi blbá. Nezlob se na mě, ale ne každá má přítele po boku který si vyřve jinou doktorku. Císař byl akutní? No kdyby ti ho neudělala a čekala ještě pár dní taky jsi s malým teď mohla být pod drnem. Já vím, že to zní ode mě hnusně, ale svým laxním přístupem této „doktorce“ dáváš možnost aby jednou zabila nějakou rodičku nebo novorozeně. Chápu, že jsi byla ráda že jste to oba ve zdraví přežili a pak přišla euforie když jsi toho svýho broučka viděla, ale nechat tu záležitost být, nechat tu doktorku dál vykonávat svou práci tak jak jí vykonává to e prostě nezodpovědnost. Je to stejné jako když tě někdo znásilní a ty to nenahlásíš. Neseš tak zodpovědnost za další znásilněné, které obětmi dotyčného být nemusely, kdyby ta první znásilněná něco kvákla. :roll:

 
Mišanila  11.12.12 10:22

No to byl teda porod :) Hlavně že to dobře dopadlo.

A jinak stěžovat si, stěžovat si, stěžovat si. :)
Napsala bych na ní stížnost klidně i 8 měsíců poté. Proč je asi pořád tolik nepříjemných lidí v porodnictví, vždyť je to v každém druhém deníčku, protože to lidi skousnou a nechají to být. Jestli jsi už stížnost napsala, tak jsi udělala jen dobře.
Já se taky zrovna chystám napsat stížnost na nepříjemného doktora z nemocnice. ;), protože nechci aby si myslel ža takové chování je normální.

 
medvidek  11.12.12 10:55

Ahoj, gratuluji Ti k synáčkovi :kytka:.
Je mi moc líto přístupu DR.To byla baba a ne doktorka.Ach jo. Když je to nebaví nemají to dělat.
Moc moc Ti přeju aby jsi se s porodem vyrovnala :hug: a časem se mohla těšit z dalšího těhotenství.

 
melounek00
Kecalka 262 příspěvků 11.12.12 11:03

Teda to muselo být opravdu hrozné…Vždycky když čtu takovéhle deníčky, kdy rodička u porodu chytla takového doktora, tak děkuju za to, že já jsem na nikoho takového při porodu nenarazila…To muselo být šílené a kord pro prvorodičku..Já bych si na ní asi taky otevřela pusu…Místo toho aby se k tobě chovala slušně a pomáhala ti tak ti dávala takovou sodu…no někteří lékaři by se od porodnictví měli skutečně držet dál…a co mě teda dostalo, že ženská, která sama ani jednou nerodila, ti bude vyprávět o tom, že porod nebolí..ta musí bejt padlá na hlavu… :pocitac: :pocitac: stížnost bych určitě taky zvážila… ;)

 
Aylink
Povídálka 21 příspěvků 11.12.12 11:39

Taky bych chtěla být u porodu tady té slečny doktorky. Zeptala bych se jí, jestli si stále myslí, že porod nebolí a jestli jo tak si určitě taky vymýšlí :) Já něla první porod taky akutní císař po 12 hodinách porodních bolestí a další dva porody už plánovaný SC a jsem za to vděčná. Ušetřla jsem si tyto zážitky. Gratuluji k miminku.

 
majky33
Kecalka 258 příspěvků 11.12.12 11:41

Klobouk dolů před váma a držím palůšky, ať jste zdraví.. :palec:

 
tessy
Ukecaná baba ;) 2186 příspěvků 11.12.12 12:55

Píšu to ke každému deníčku kde někdo zmińuje hrozné chování lékařů nebo personálu.
Stěžovat si!
Jinak se to nezmění.

Čtu to tady snad skoro pokaždé, když si to necháme líbit, tak to tak bude pořád. To si fakt nrzasloužíme, nemají na to právo.

Pak se nedivím, když chce někdo rodit doma :nevim:

 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 11.12.12 14:32

Ty jo, chudáku…nezávidím, to teda musela být fakt kr**a. Nechápu, jak může bezdětná žena říct, že porod nebolí. Co jim to do té hlavy lejou na fakultě :zed:

 
Alpironka  11.12.12 14:34

Nádhera.. mela jsem husi kuži když jsem dočítala.
Je dobře uchovat si nekde takové vzpomínky.

Gratuluji k Patričkovi a přeji hlavne zdraví :srdce:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 11.12.12 15:18

To jsou fakt doktori tohle :twisted: :think: Ještě, že tě tam přítel podržel a nenechal si to líbit.. Držte se:)) :potlesk:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 11.12.12 17:20

Tak koukám, že je to skoro všude stejný :lol: /plně stejně mě nadával při porodu doktor :cert:

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 11.12.12 21:05

No už jsem nad tím přemýšlela a kde a jakou formou by to mělo být? mám jen napsat dopis ve kterém popíšu co se stalo a dát to ředitelovi nemocnice nebo tam jít osobně???

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 11.12.12 21:08

Rodila jsem v Nové nemocnici ve Znojmě

 
Mišička63
Závislačka 2894 příspěvků 12.12.12 09:30

@prcek01 Bych tu doktorku asi natrhla. :cert: To je mazec.
Jinak hodně zdravíčka. :kytka: Já rodila 2.4. ;)

 
teriska112
Povídálka 22 příspěvků 12.12.12 10:01

Gratuluji :kytka: prcek je překrásnej :D

 
dašule8
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 12.12.12 13:38

Upřímně já bych ji tam seřvala už při porodu. Mám porod teprve před sebou, ale tohle si na mě nikdo dovolit nemůže. Já bych se nebála se ozvat a pokud by to bylo horší trvala bych po porodu na stížnosti.

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 12.12.12 14:03

Já sem při čtení deníčku před porodem říkala to samé ale ono je něco jiného si myslet jak to bude a co řeknu než to pak při porodu udělat. Já byla ráda že můžu dýchat natož mluvit.

 
medvidek  13.12.12 09:34

@teriska112 :lol: až se ti budou u porodu kroutit i palce u nohou nebudeš mít čas na dohady. Budeš ráda, že žiješ. Porod bolí, bolí tak, že jsi fakt ráda, že jsi ráda. Taky jsem měla u porodu „naprdnutou PA“co měla řeči a nezmohla jsem se na nic.Jen jsem se těšila až bude dcerka na světě. I manžela zaskočila, že neřekl ani popel jak byl v šoku.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mých 9 měsíců

Už nemůžu dál


Reklama