Porod naší milované Kačenky

Porod

Milé maminky a těhulky, chtěla bych se s vámi podělit o můj zážitek z prvního porodu v českobudějovické porodnici. Neumím moc psát, tak jsem se snažila vylíčit moji zkušenost z porodu, jak nejlépe to jen šlo. Byl to pro mě moc silný zážitek a asi do toho půjdeme do dvou let znovu, hihi.


2 komentáře


2 komentáře


2 komentáře


2 komentáře


2 komentáře

Začalo to všechno 23. 12. 2011 kolem 9. hodiny ráno, kdy jsem měla pravidelné „bolístky“ po 20 minutách. Myslela jsem, že jsou to kontrakce, později v porodnici mi bylo řečeno, že to jsou „jen“ poslíčci. Zapisovala jsem si časy a byly dost pravidelné, jednou za čas vynechaly, ale jinak fakt po 20 minutách. Večer jsme z toho s přítelem byli divocí, tak jsme se rozhodli, ze doděláme bramborový salát, douklidila jsem, dobalila jsem se a vyjeli jsme do porodnice.

Přijeli jsme na příjem a přítele poslali pro věci, kdyby si mě tam náhodou nechali. Dala jsem mu pusu a sestra mi řekla: „jééé, vždyť ho ještě uvidíte“. No ten večer jsem ho už neviděla… Nechali si mě tam, protože se jim nezdály ozvy naší malé. Ptala jsem se proč a co se děje, sestra mi zavolala doktorku a hned na mě vychrlila, co se děje a že jestli s tím nesouhlasím, tak ať si klidně podepíšu negativní reverz. Já jsem se jen chtěla zeptat, co se děje a ne že s tím nesouhlasím! Samozřejmě, že když doktorka usoudila, že bude lepší příjem, tak se s ní přece nebudu hádat, ona ví, co dělá. Takže mi vysvětlila, že monitor má prostě nějak vypadat a ten můj dobře nevypadá, takže nás bude pozorovat a dělat další monitory. Ještě mě vyšetřila a zjistila, že jsem otevřená na prst (konečně změna :D ).

Šla jsem se ubytovat na šestinedělí, což bylo šíleně nepříjemné… já s pupkem čekající na miminko a kolem mě plakající miminka a spokojené čerstvé maminky. K mému překvapení jsem nebyla na pokoji jediná těhulka čekající na miminko, potkala jsem tam známou z předporodního kurzu, kterou přijali ten samý den v 18 hodin :D

V noci jsem měla i častější bolesti a i bolestivější než po 20 minutách. 24. 12. ráno jsem psala příteli, že jsem měla bolesti od 23 hodin po 5 a 10 minutách a ať na druhé dítě zapomene. To jsem nevěděla, že to bude ještě horší :D Vypadalo to, že ten den už bych mohla porodit, byla jsem celkem dost vyčerpaná. V noci jsem se snažila od bolesti ulevit sprchou a hopsáním na míči, ale marně. Dělali mi znovu monitor a ten byl v pořádku. Ptala jsem se pana doktora jestli by mi nějak nepomohli to uspíšit a on mi na to řekl, že to nechají na přírodě… to jsem myslela, že mě v tu chvíli trefí. Kolem oběda bolesti pomalu utichly a byly jen občas, tak jsem si na chvíli zdřímla. Přemýšlela jsem, že bych možná mohla jít i domů, když to teda na porod nevypadá, ale zase jsem si řekla, že mi kontrolují ozvy a že bude jistější tam zůstat, ale táhlo mě to být na Štědrý večer doma s rodinkou.

24. 12. večer jsem šla na vyšetření na porodní sál. To jsem si s sebou měla vzít zase věci, kdybych tam zůstala, řekla jsem si, pfff, to se zase vrátím zpět. No, paní doktorka mi natočila dva monitory, vyšetřila mě a usoudila, že se malé Kačence vede v bříšku špatně a monitory jsou na prd, takže by mi prdla vodu :) Načež jsem jí řekla, že bych ji nejradši zulíbala nohy! No vyskočila jsem na kozu (nahoru to ještě šlo, ale dostat se pak dolů už bylo umění), paní doktorka mi zkontrolovala vodu, říkala, že je čirá a začala mi praskat tu vodu, bylo to jak kdyby mě chtěla vykuchat, nepříjemné, ale nijak výrazně to nebolelo. Otevřená jsem byla na dva prsty. Pak mě dali na monitor a ten už byl ukázkový, takže se malé ulevilo.

Dostala jsem se na čekací pokoj, kde jsem strávila dalších 9 hodin. Měla jsem dost silné kontrakce po 5 a 3 minutách. Snažila jsem se ulevit si, jak to jen šlo, ale rozdýchávat je a být uvolněná už mi fakt nešlo. Byla jsem už dost vyčerpaná a docela jsem to bojkotovala. Kdybych dýchala správně, třeba to mohlo jít i rychleji… nu snažila jsem se hopsat na míči, chodila jsem po chodbě, pořád jsem chodila za sestrou a popisovala jí, jaké mám bolesti a kdy mě doktorka vyšetří. Pak jsem ležela na pokoji, snažila se odpočívat mezi kontrakcemi, ale moc to nešlo. Byla jsem v posteli a napínala nohy a šlapala do postele, hekala jsem bolestí, no bylo mi trapně, kor když tam přijali slečnu, která ještě mohla odpočívat, a dali ji do postele vedle mě a já ji pořád chudáka budila. No sestra mi řekla, že mě doktorka vyšetří někdy po 5. hodině ráno. Ty hodiny byly nekonečné, pořád jsem koukala kolik je a už aby mě doktorka vyšetřila.

Bylo po 5. hodině a doktorka nikde, to už jsem za sebou měla tři kontrakce, které mě nutily tlačit, sama na sebe jsem křičela: NETLAČ! Protože jsem cítila, že na to asi ještě není ta správná doba. Zavolala jsem na sestru, ta nikde, tak slečna, co tam ležela se mnou, ji šla zavolat, přiběhla doktorka a já jí řekla, že už mě to nutí tlačit a nevím, jak to zastavit. Na to mi odpověděla s radostí, že už to může být ono! Šla jsem na kozu, vyšetřila mě a povídá, že jsem otevřená těsně na tři prsty! Hurááá! Mohla jsem zavolat přítele, aby přijel. Šli jsme na klystýr – na ten jsem se těšila celé těhotenství po těch všech zácpách :D Po mém výtvoru na záchodě jsem šla na 20 minut do spršky, to už přišel i můj přítel, měla jsem takovou radost, až jsem začala slzet, že ho konečně vidím, moc mu to slušelo, byl celý v bílém ;) Pomohl mi ze sprchy, utřel mě a pak jsem šla na to „rodící lehátko“.

Připojili mě na monitor a já rozdýchávala kontrakce, přítel byl u mě, ještě mě fotil a já jeho :) Porodní asistentka mě kontrolovala, jak jsem otevřená a jak postupujeme, občas přišla i doktorka. To, jak mě to nutilo tlačit, a já nesměla, a musela to rozdýchávat, bylo strašné. Musela jsem čekat, až budu otevřená na 10 prstů… no hrůza. Několikrát jsem to nevydržela a prostě samo to zatlačilo, a to se nesmí, mohla jsem si potrhat čípek, nakonec byl v pořádku, ale trošku to odskákala naše malá boulí a modřinou na hlavě, která do druhého dne zmizela ;) Každopádně jsme tam byli 3 hodiny, než jsem porodila. Musela jsem mít pár kontrakcí na boku, což bylo děsně nepříjemné, ale malá se tam potřebovala zašroubovat.

Pak přišla konečně ta chvíle, kdy jsem MOHLA TLAČIT! Takže jsem čekala, kdy to tlačení bude nejsilnější, zavřela oči, bradu na hrudník a tlačila do břicha jako při zácpě (to jsem měla z těhotenství dobře nacvičené). No tlačila jsem krásně a šikovně, stačilo asi 5× zatlačit při kontrakcích a pak dvě velké zatlačení a malá byla venku. Takový malý modrý vetřelec se šňůrou :) Ještě před posledním zatlačením mi píchli oxytocin kvůli placentě, kterou mi doktorka pak vytáhla. Jak jsem uviděla ten náš malý zázrak, začala jsem děsně brečet… Přítel přestřihl šňůru a já tomu nemohla uvěřit, že tohle stvořeníčko vyšlo ze mě a je to naše dceruška. Nejhorší zjištění pro mě bylo to, že jsem nic necítila, jako lásku, to že je moje, to mě dost vyděsilo. Miminko mi přišlo docela ošklivé a spíš jako kluk než holka. Cítila jsem se dost blbě.

Pak se to všechno na šestinedělí srovnalo, začala jsem ji bezmezně milovat a cítit, že je to má dcera, kterou jsem nosila 9 měsíců pod srdíčkem, které si moc vážím a jsem nehorázně šťastná, že je tu s námi! Přítel mi moc pomáhal a u porodu byl úžasný. Močil mi rty, které jsem měla vysušené od dýchání, a nadával mi, abych dýchala a netlačila. Držel mě za ruku a psychicky podporoval. Byl úžasný. Bez něj bych to zvládala mnohem hůře. Jo a taky jsem tam děsně křičela, jak jsem tlačila, kdy jsem neměla – na to mi přítel řekl, ať si vzpomenu na kurz, když můžu řvát a mluvit, můžu i dýchat! Byl zlatíčko, když jsem odpočívala mezi kontrakcemi, hladil mi záda, říkal, jak jsem šikovná a jak to zvládám. Mám jednoho z nejlepších chlapů na téhle planetě. Vždy stojí při mě, podpoří mě, když to potřebuji, ano občas zlobí a neshodneme se, ale kdo ne? A to k tomu patří. Miluji ho z celého srdce a stejně tak i naši krásnou dcerušku Kačenku.

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jesenka33
Závislačka 3928 příspěvků 12.01.12 08:04

OOO Zdeni…máš krásnej deníček!!!Moc blahopřeju k narození Kačenky!!!!Ted to hlavní už máš za sebou a čeká tě jenom radost… :potlesk: :potlesk: :dance: :dance: :dance: :mavam: :mavam: :mavam: papa

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 12.01.12 08:42

Asi taky napisu denicek o porodu…
Pekne si to napsala

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 12.01.12 10:02

Dekuji :hug: nu na jednu stranu jsem rada ze to mam za sebou, bylo to docela dlouhy… a na druhou stranu mi chybi brisko a to ze Kacenka byla jenom moje schovana chranena… :D ale ted ji aspon vidim, muzu se s ni mazlit, pusinkovat ji a uzivat si ji :hug: :srdce: je to zazrak a ja si to moc uzivam!! :srdce:

 
ivulik123
Kelišová 6292 příspěvků 12.01.12 11:07

Zdeni,máš to fakt moc krásně napsané :palec: porod je zážitek na celý život

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 12.01.12 11:18

Krásný deníček :-) moc gratuluji a přeji jen to nejlepší :srdce:

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 12.01.12 11:54

Moc pěkný deníček :palec: Kačenka je krásná, ještě jednou gratuluju :srdce: A porod nebyl nakonec tak špatný, ne?

 
barca.hrosik
Závislačka 3162 příspěvků 12.01.12 12:25

:hug: pekne napsane:-)

 
Monikajanet
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 12.01.12 12:50

Zdeni, moc hezky napsaný deníček :palec: :potlesk:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 12.01.12 13:24

modrej vetrelec :lol: :lol: :mrgreen: :hug:

 
Denca W.  12.01.12 14:20

Diky diky : D i kdyz sem o tehotenstvi nepremyslela, casu dost, tak ted o nem ani premyslet nechci : D Jinak prdo, hezky napsany : ) Je videt, ze si stastna, tak si to uzivej, protoze si to po tom vsem zaslouzis : )

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 12.01.12 14:39

Zdeni, gratuluji k narození Kačenky a přeji jen to nej rodinko :srdce: :hug:

 
Nikka77
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 12.01.12 17:16

Zdeni super :palec: Ten konec byl dojemnej :oops: Já taky první den, možná dva k Laurince nic necítila a ted ji bezmezně milujub :srdce:

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 12.01.12 17:27

Ivuliku: diky, no zazitek to tedy je a nakonec pro me krasny :hug:

michaelala: dekujem moc :hug:

Verus: no tak dlouhy to bylo, ale tak spatny ne, finale bylo to nejlepsi ! :srdce:

Baru, Monco: diky, jsem rada ze se libi :dance: :hug:

Denisko: diky, stastna jsem, pak povypravim dalsi poporodni veci, ale ono te to pak prejde a stejne to jednou das ;)

Lisacku: dekujem :hug:

Nikko: no ja jsem se citila divne a spatne, nakonec jsem zjistila ze je to normalni :nevim: :roll: :)

 
MarinkaCu
Závislačka 4046 příspěvků 12.01.12 20:19

Moc krásné, vždycky mě to dojímá, ty porody :srdce: Gratuluju, užívejte si to spolu :srdce: :srdce:

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 13.01.12 09:17

MarinkaCu: Dekujem :) :hug: uzivame !!

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 13.01.12 20:23

Gratuluji k holcicce a jsem rada, ze jsem si mohla precist o krasnem porodu v CR, prijde mi, ze malokdo tam ma opravdu pohodovy porod, co tak slysim od vsech kolem a ctu denicky tady na e-Miminu. Je fajn, ze uz se tesis na druhe, preju hodne zdravicka vam vsem! :hug:

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 14.01.12 19:38

Mondíku: dekujem :hug: No obcas co zazivaji nektere rodicky nad tim zustava rozum stat :think: Ja jsem strasne rada za tenhle porod, ktery byl sice docela dlouhy, ale nakonec moc krasny :srdce: Hlavne ze to slo prirozene a ze jsme to docela zvladli :dance: Druhy uz treba tak dlouhy nebude :)

 
Vyděšený tvor  27.01.12 19:10

Po přečtení tohoto hororového příběhu asi nechci děti :D Bože, proč něco takovýho obludnýho vzniká. Pak se lidi diví, že se snižuje porodnost!! :think:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama