Můj první porod byl zklamáním

Porod
  • Niky7
  • 11.04.11

Konečně jsem našla odvahu a hlavně čas vyzpovídat se vám, jak probíhal můj první porod. Už předem se omlouvám prvorodičkám, že je můj příběh o porodu určitě vystraší, ale nedá se nic dělat, porod je náš úděl, ať je jakýkoliv, ale hlavně dar. Proč byl porod zklamáním? Zdlouhavý příběh. Tak se pohodlně usaďte, doneste si kafíčko a pozorně čtěte o mém porodu.

Pár minut po porodu


1 komentář


2 komentáře

Díl první. Jak to vše začalo

V 18 letech jsem zjistila nečekané, neplánované, ale krásné // na MAMATESTU. No to je síla! Nendodělaná škola, bez zaměstnání, neprovdaná, co více si přát? :D No a tak jsem si zaskočila do města pořídit si nový dáreček pro budoucího taťku v podobě plyšového čápa :D Zavři oči a nastav ruce - řekla jsem mu a zároveň mu čápa vložila do rukou. Otevřel oči, prohlédl čápa a zazubil se, nač mu bude plyšák v jeho věku? Ještě mu to nedošlo. AHA. CVAK! To jako fakt? Přikývla jsem. S úsměvem odjížděl domů a šel slavit.

Díl druhý. Rychle to letí

Všichni to přijali celkem dobře. No co. Co se dá dělat? Začala jsem si toho drobka v bříšku vážit. I když jsem drobka poprvé viděla v podobě ohryzku v jakémsi váčku, strašně jsem se zamilovala. A jak šel čas, tak jsem se chlubila, že jsem ve 3. měsíci. Jenže jsem začala krvácet - diagnóza? Hrozící potrat - hnusná věta! Každý den v nemocnici mě ubíjel, muselo se čekat, JEN ČEKAT. Opustí mě ten malý zázrak? Takto jsem se sama sebe ptala každým dnem až do utz. Díky Bohu! Daří se nám skvělě, drobek se drží zuby nehty a z vesela rosteme dál! Dny plynou neskutečně rychle, nadále kyneme. 7. měsíc - hospitalizace pro vysoký tlak. Upraveno, obě dvě jsme zdravé :)

Nikdy bych nevěřila, že to může tak rychle letět. 8. měsíc. Malá má prý větší hlavičku, uvidíme. Ááá poslední měsíc, 9. Nervozita, nedočkavost. 36. tt - stahy po 2-5 minutách. Jedeme. Přítel vysmátý! Hurá! Na pásech slušné kopečky! PA mi s úsměvem říká, ať si připravím papíry pro porodopis. Jenže v tu chvíli přichází, říkejme mu Dr. J. Říkám mu, že mám stahy po 2-5 minutách a že mi odešla zátka. Dr. J. (nejraději bych mu říkala blbeček) se na mě podívá a říká mi to do slova takto: Se zabýváte takovými kravinami místo toho, abyste se zabývala tím, že nemáte školu a nejste vdaná! Fakt, že mám prořízlou hubu, ale tentokrát jsem se nezmohla ani na hlásku!

No takže „milý“ dr. J. mi napíchal injekce proti stahům a bylo. Ráno přišel jiný dr. a povídá mi: Proč vám píchal ty injekce? Už jste mohla mít odrozeno? V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal! Po pár dnesch jsem jela domů s prázdnou… 38. tt. Hrozně se divím, proč nerodím :D Nervní z toho, že malá je větší, i ta hlavička, jsem přesvědčená, že porodím slona :D Najednou ze mně začaly odchazet krvavé hleny - pro jistotu jedeme, přítel opět s úsměvem, že je to tady :)Opět planý poplach. Zbytek zátky. Doporučení? Dát si panáka něčeho tvrdého. EE. NENE. Ještě malé něco udělám!

Díl třetí. Už se to blíží

Je mi to už dlouhé. Pročítám diskuze jak vypudit ďáblíka ven :) Vínko ano, horká vana ano, sex nee. Nic nezabírá. Vzdávám to a smiřuji se s tím, že už nikdy neporodím :)Zoufalá s 22 kg nahoře. Pořád si na něco stěžuji, všechny nenávidím :D

Díl čtvrtý. Už je to tady!

10. 3. 2011 - Opět si holkám na diskuzi stěžuji že toho mám dost a že neporodím a blá blá blá - tímto jim děkuji, že to se mnou vydrželi :D (mimochodem Tp 15. 3.)Už jsem byla vážně naštvaná na svůj pupek. Domluvy nepomáhaly a ani to vymítání:D Naštvaná jsem si navečer dala panáka slivovice a zalehla v 22 hod. O půlnoci jsem šla na wc. Před dveřmi jsem cítila vlhko na stehnech. Ještě mi to nedošlo. Prase, ani moč neudržím, chvástala jsem se :D Zvedla jsem se z wc a proud vody ze mně tekl, že i hasiči by mi mohli závidět. :D

V tu chvíli z mých mžourajících očí vznikly baterky, chvíli jsem myslela, že mi i vypadnou a z mého klidného srdce vznikla rychle tikající bomba. Zmohla jsem se jen na „ty vole“ a o půlnoci jsem budila maminu, že mi praskla voda a zároveň ji brakovala skříň plnou ručníků a mezi nohy si jich cpala snad 10 najednou:D Vypadala jsem jak Ferda mravenec :D Z toho nadšení jsem ještě stihla chytnou¨t astma. Převlékla jsem se a příteli napsala sms: OBLEČ SE, PRASKLA MI VODA, PŘIJEĎ! Byla jsem vážně vyděšená a štastná!

Byla půlnoc a já mám jít rodit? Chci spát! Tak jak moc jsem chtěla rodit, tak tak moc už jsem nechtěla. Dokonce jsem ještě stihla napsat holkám na dikuzi o tom, že rodím. i když mi bylo špatně! Vyrazili jsme. Přítel najednou už úsměv na tváři neměl, šlo do tuhého. Ale ještě si zajel natankovat! Byla jsem naštvaná, najednou jsem cítila dole tlak a myslela, že už rodím! Zakřičela jsem na něj a už seděl v autě :D Naštěstí to byl jen tlak vody.

Díl pátý. RODÍM!

Dorazili jsme a já jsem zazvonila. No prosím? Praskla mi voda, říkám. Rodíte? No vypadá to, že jo, protáčím oči! Přišla setra a přítele nechala na chodbě. Vysvlékla jsem se donaha, oblékla andělíčka a šup na monitor. 1 hod ráno. Sepisujeme porodopis. Otázka, jestli mám zuby, mě opravdu překvapuje. V 19 letech? Hm. V duchu si říkám, že do 6 do rána mám odrozeno. Ach já bláhová!
Stahy jsem měla, ale prodychavala jsem to v pohoode. Říkam si jak nekdo může psat že to bolí???

Přítel odjel - já na 1 cm. Vyprovázela jsem ho s tím, ať na zpět chvátá, že to bude rychlovka. Teď bych si nafackovala! Spala jsem jen 1 hodinu. Přišel dr. Ž., hodný, vše vysvětlil, ptal se, jestli mě může vyšetřit. Vyšetřil a ortel zněl, že je to běh na dlouhou trať! To určitě říkala jsem si. Bylo 5 hodin ráno a že mě přijde v 7 zkontrolovat. Fajn, porodím sama - já naivka! Nudila jsem se, spát nešlo. Tak jsem aspoň prolezla celý svůj porodní box. Nejvíce mě zaujal vozík pod plentou. Shlédla jsem chodbu, jestli mě nikdo nevidí a zároveň dělala cestičky odtékající plodovou vodou. Nadzvedla jsem plentu. JEŽIŠMARJÁ! Kleště, nějaké nářadí, jehly a další masochistické pomůcky! Super. Začala jsem si zpívat „AŽ MĚ ANDĚLÉ ZAVOLAJÍ K SOBĚ“ :D

Paní, která přišla se mnou, také prvorodička, ležela vedle mně v dalším boxu. Za chvíli řev jak sv***, křičela nenene a dr. jedeme, jedeme, jedeme. Hrozný řev! Chytla jsem se za břicho a brečela. Tak mě to vyděsilo! po chvíli pláč miminka. Vůbec mě to nepotěšilo. Nějaká baba přijede zároveň se mnou, je na tom stejně jako já a už má odrozeno a já ne! To fakt potěší! 7 hodin ráno. Přichází dr. Ž. Ortel zní 1,5 cm! CO? Po 7 hodinách? Tak mi dali antibiotika a OXYTOCIN! Super! Do půl hodiny to začalo. Říkala jsem si, že horši to už být nemůže! Jak jsem se mýlila!

Voda ze mně stále tekla. Dostala jsem klystýr, vůbec to nebolí. Ale udržet 10 minut? Ani náhodou. Po 5 minutách jsem letěla a milovala člověka, který vymyslel wc :D Prý to porod urychlí. HOUBY! Chodila jsem do vany na míč. Přijel přítel. Byla jsem ráda, že na to nejsem sama. A hle! Po 12 hod přišel můj „oblíbený“ dr.J.! Ty vole já si musím vyžrat všechno! Přišel, npozdravil, na nic se meě neptal a jen si do mně mákl.Po 12 hod stále jen 1,5 cm a to i s oxytocinem. Nasadil mi další OXYTOCIN. Bolesti opravdu nesnesitelné! Tolik to bolelo, že bych si nechala i něco řezat zaživa! Ta bolest je tak ukrutná, že se nedá k ničemu přirovnat. Přítel byl v šoku, nemluvil. přišla PA a já se ptám, jestli bude další OXYTOCIN, prý ne, že se smí dát jenom 2. Ulevilo se mi.

OXYTOCIN dokapal přišel dr. J. a dal mi další dva a silnější! Už jsem nemohla, jak to bolelo. Vyšetřování při stazích je nejhorší bolest jakou si umím představit. Začala jsem mu v tom bránit, tak mě přítel musel držet ruce. Bolestí jsem řvala, divím se, že jsem mohla pak ještě mluvit. Strčil do mně ruku až po loket a já cítila, že ve mně něco luplo. Ptala jsem se ho, co udělal, ale odpovědi jsem se nedočkala. HAJZL! Valila ze mně krev a on mi jeětě řekl, že se chovám jak spratek. Po 18 hodinách jsem byla na 2 cm!

Co budete dělat?, ptám se. Malá má větší hlavičku, je to v papírech. Hm, budete čekat, odpověděl mi. Byla jsem zoufalá. Bolesti jsem měla jak v břiše tak i v zádech a řvala a řvala. Začala jsem přítele prosit, ať mě zabije, v afektu jsem mu říkala, že to děcko nechci. Přítel brečel, já brečela, říkám, že to nevydržím, že chci umřít bolestí minutu po minutě, odpočinout jsem si nemohla. Začala jsem být už i sprostá. Veškerá má slušnost šla stranou. Bylo mi už všechno jedno. Přítel začal řvát, atť už něco dělají, že to není možné po 4 OXYTOCINECH!

Přišel dr. Málek a řekl, ihned neodkladný císař! Páni, jak jsem to slyšela, tak jsem na chvíli zapomněla i na ty hrozné bolesti! Ještě přišel ten blbeček a sdělil mi že mám 3 možnosti:

  1. Buď neporodím
  2. Buď porodím, ale to nejde
  3. Císař

Ještě se mi takhle vysmál a já už byla vážně naštvaná! Přišel jeětě jednou dr. Málek, ať jdu ihned na sál! No dojít tam bylo umění, ale myslím, že jsem běžela přes ty bolesti svůj životní maraton. Vyskočila jsem doslova na lůžko a už mi něco píchali. Ještě mi v omámení dali něco podepsat, dodnes nevím, co to bylo, ale v tu chvíli bych jim podepsala cokoliv :D Najednou okolo mně bylo 10 lidí, každý měl svůj úkol. Ani s přítelem jsem se nerozloučila.

Najednou za plentou slyším: Tak a můžeme řezat. Křičím NEEE! :D Já jsem ještě vzhůru! Načež se celý sál rozesmál a anestezioložka mi odpovída, že ví, že by jim to řekla :D Ať se nebojím. Znovu mi něco píchli a já ihned na sekundu usla. Malá byla prý do 2 minut venku. Večer mě probudili, jak se cítím, neodpovídala jsem, jen jsem se prý smála a pozvracela jsem se. Se mnou tam ležela i Radka, dr. J. jí udělal to samé, nechal ji sice trpět méně hodin, ale taky nakonec císař, ale také až přišel dr. Málek. Jetě že tam byl, kdo ví jak bychom nakonec dopadli! Nechápu, že může ordinovat. Díky dr. Málkovi!

Díl šestý. Mám to za sebou

Malá Gábinka se mi narodila po 22 hodinách v hrozných bolestech ve 22:29 hodin s mírou 52 cm a váhou 3600 g a to 11. 3. 2011. Ve 4 ráno nám je setřička dovezla. Gábinku nesla na Adámkovi. Dala mi ji do postýlky přede mnou a já tomu nemohla uvěřit. Mám krásnou zdravou holčičku, nemohla jsem se vynadívat. Je to zázrak! Z takového „ocásku“ miminko. I přes její krásu jsem se zapřisáhla, že už nikdy nebudu ani nechci mít dítě!

Díl sedmý. Zotavování

Jsem štastná, hrozně jsem se do ní zamilovala. První 3 dny byly náročné. Chodit jsem pomalu nemohla, ale musela jsem se o ni postarat. Velmi to bolelo, ale porodu se nic nevyrovná. Sice jsme na UM, ale co se dá dělat. To je další mé zklamání. Pátý den nás vykopli, že mají plno.

Díl osmý. Závěrem

Nikdy bych nevěřila, že se člověk může až tak zamilovat do malého človíčka a mít o něj tak velký strach, i bezdůvodně! Nikdy bych ten čas nevrátila. A že jsem se zapřisáhla nemít další dítě? To je jen první moment. Víte, to krásné vaše miminko vám pomůže na tu bolest zapomenout a vrátí vám to 2× tolik jeho láskou, že vážně zapomenete. Miluje vás a tolik vás potřebuje. Ty okamžiky jsou nepopsatelné, jre to užasné, však mě maminy po porodu moc dobře chápou, co tím myslím :) A do dalšího mimča určitě půjdu - časem. Jen jsem zklamaná, že to takhle dopadlo. Chtěla jsem zažít ten pocit mít miminko hned po porodu na bříšku. Snad to půjde uvidíme. Přítomností miminka opravdu zapomenete na bolest.

Díl devátý. Díky

Děkuji všem, kteří dočetli, i když to bylo zdlouhavé, ale potřebovala jsem se z toho vypsat. Doufám, že jsem nikoho moc nevyděsila, ale jak říkám, je to náš úděl a hlavně dar! Vážím si toho a jsem na sebe hrdá, že jsem porodila krásné zdravé miminko! A hlavně přeji všem těhulkám zdravá mimča a pohodový porod!

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pep@e
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 11.04.11 10:43

Hezký deníček, zvládla jsi to na jedničku. Můžu se jen zeptat, ve které porodnici jsi rodila?

 
mamina25
Kelišová 6423 příspěvků 11.04.11 10:49

Krásný denníček,přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :hug: :kytka:
malá je krásná,zvládli jste to statečně holky :kytka:

 
Niky7  11.04.11 10:56

Dekujeme, nechci primo tuto nemocnici radeji jmenovat snad postaci, ze je velmi casto v televiznich novinach :pocitac:

 
kyblicek
Echt Kelišová 9624 příspěvků 11.04.11 11:01

do takové poronice bych teda niki snad už vživotě nešla sama vím jaký to je když te nechají takhle trpet a je to fakt masakr já to mela 27 hodin a ted se modlila aby to druhý bylo rychle a naštestí se moje modlidby vyslišeli :mrgreen:
Gabinka je moc krásná a uvidíš že tě to přejde a jednou další mimnko chtít budeš

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 11.04.11 11:15

Tak já si tohle prožila naplno 10hodin. Naprosto stejný scénář se stejným koncem :zed: Jen doktoři byli báječní.

22hodin 8-o 8-o 8-o nedivim že jsi řvala ať tě zabijou, já to řvala taky ale těsně před tím než mě uspali.

Taky jsme měli velkou hlavičku. Obvod 37. Kolik měla tvoje malá?

K holčičce moc gratuluji, a příště radím jiný výběr nemocnice.

Na dr.blbečka bych si regulérně stěžovala. Máš na to právo. On si vůbec nesmí s tebou jednat jako s hovnem u cesty, i kdyby ti bylo 15!!! :pocitac:

Bejt tebou tak po šestinedělí napíšu stížnost a pošlu na ředitelství namocnice. Já bych to udělala. Myslím že nebudeš jediná!!!

 
miselka666  11.04.11 11:16

Ikdyž to pro Tebe musel být horor, já sem se díky tvému podání málem počůrala smíchy :palec:

A jelikož si pro sprosté slovo taktéž nejdu daleko a s ničím se moc nepářu,poslala bych toho ,,Dr." do příslušných mezí,kreténa jednoho!!!

Je mi 19,snažíme se s přítelem o mimi,ideální podmínky taky na to opravdu nejsou a říct mi tohle nějaký ,,Dr." tak mu vlepím že by se mu hlava otočila :mrgreen:

Přeju Vám holky ať jste zdravé a ať ti malá dělá jen samou radost :srdce:

 
Háňa86
Kecalka 123 příspěvků 11.04.11 11:17

Tak to je síla! V televizi bývá často zmiňovaná nemocnice v Třebíči… :-D

 
lumu  11.04.11 11:23

No tak takový přístup to je drsné :pocitac: Hlavně, že je malá zdravá :potlesk: Já mám sice už po termínu, ale ani si nemyslím, že by jsi mě nějak děsila… spíš jsem ráda, že jsem si vybrala takovou porodnici jakou jsem vybrala :palec:

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 11.04.11 11:34

„Díl sedmý. Zotavování
Jsem štastná, hrozně jsem se do ní zamilovala. První 3 dny byly náročné. Chodit jsem pomalu nemohla, ale musela jsem se o ni postarat. Velmi to bolelo, ale porodu se nic nevyrovná. Sice jsme na UM, ale co se dá dělat. To je další mé zklamání. Pátý den nás vykopli, že mají plno.“

tohle ti docela závidím. Já mám za sebou taky císaře, i když teda plánovaného. Ale o miminku u sebe jsem si mohla nechat jen zdát. Taky jsem nemohla skoro chodit a první tři noci jsem ho u sebe neměla. A po pěti dnech domů po císaři? Píšeš, že měli plno, tak to bude asi tím, já tam byla 8 dní - děs.
Jinak jsem ráda, že to dobře dopadlo a že holčička byla v pořádku.

 
DaiquiriQ
Kelišová 6299 příspěvků 11.04.11 11:35

Tak když už jsi zmínila Mudr. Málka, tak to není problém vygooglit…a jako první je Třebíč… :wink: A Dr.J. nafackovat…fuj :cert:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 11.04.11 11:43

Gábinka je nádherná :-D Moc gratuluju!! Já si u druhého porodu /bolesti -DĚS!!!/ -taky říkala: už nikdy!!! Ale to je asi normální.Za čas už ti to nepřijde tak hrozné.. :wink: Ten „doktor“ by měl letět!Udivuje mě,že je takové chování ještě vůbec možné a že mu to prochází!! :pocitac: Jinak přeju hodně zdravíčka všem a spokojených dnů s miminkem :mavam:

 
jizvíková
Extra třída :D 12491 příspěvků 11.04.11 11:44

já šla po plánovaném domu čtvrtý den a po akutním pátý den

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 11.04.11 11:49
hruuuza

prominte mi tady vsechny, ze vzdycky takhle reaguji,ale me to proste neda, to je des a hruza, co se v Ceskem porodnictvi deje, je chce se mi blit, v tvem pripade hlavne z toho „dr“ J. Za prve, co je mu do toho, zda mas ci nemas skolu, ci zda jsi vdana, co je mu do toho, v kolika letech mas dite, on je tam od toho pomoci ti pri podoru a v pripade komplikace odborne zasahnout. Jeho nazory okolo cehokoliv jineho si ma nechat pro sebe, sycak, potrebuje odebrat diplom!!!!!!
Za druhe, proc se sakra v Cechach nepocka alespon 24 hodin po odtoku plodove vody, aby se porod rozjel sam???
Za treti, Oxytocin je velice silna latka, a velice nebezpecna, pokud se prezene. Poslouchejte, jak ho tu podavame my tady v Kanade. Podava se nitrozilne, pres pumpu, kde se striktne kontroluje mnozstvi. Zacina se od velmi maleho mnozstvi, a kazdou pulhodinu porodni asistentka mnozstvi mirne zvysti, tim se zena POSTUPNE dostava do porodnich bolesti a otevirani. Kdyz jsou kontrakce po dvou minutach, jiz se dale nezvysuje. Po celou dobu se sleduji ozvy miminka, jak na vyvolavany porod reaguje.
S RODICKOU JAKEHOKOLIV VEKU, VYZNANI, BARVY, A VZEZRENI, SE VZDY JEDNA JEN S UCTOU A VSI SLUSNOSTI.
PS: Cisare tu delame v 99 % pripadu ve spinalni anestezii, kde zena je pri plnem vedomi, porod si pamatuje, a sve mimi muze hned pohladit, podrzet, a hned po zasiti na JIP i nakojit.
PREJU VSECH HOLKAM, CO RODEJ V CESKU, AT UZ SE PORODNICI A ASISTENTKY KONECNE PROBUDI Z DOB KOMUNIZMU A ZACNOUT DELAT SVOU PRACI PORADNE.

A ZAVEREM TOBE DIKY ZA DENICEK A veeeLIKE GRATULACE KE GABINCE, JE UZASNA!

 
mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 11.04.11 12:00

Jejda, tak to já jsem se (omlouvám se přede) zasmála ale i jsem byla v šoku a taky mě hrkly slzičky do očí u konce. nevím proč.. no mě čeká porod v červenci a hlavně teda ne v České republice,ale ve Velké Británii,tak jsem moc moc zvědavá co se bude dít …:)

 
terokac
Neúnavná pisatelka 15924 příspěvků 11.04.11 12:04

Nečekané,neplá­nované…?Nepsa­la jsi někde,že jste se dlouho snažili a dokonce jsi už měla i napsaný clostík,který jsi nestihla vzít? No možná mi jen s někým splýváš :wink: Každopádně hodně štěstíčka a velká gratulace ke krásné princezně :huban:

 
Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 11.04.11 12:25

Měla jsem podobný scénář akorát to neskončilo císařem. Malá měla 3950 g a obvod hlavičky 36 cm… užásné pro provorodičku. Nehledě na super komentáře u porodu, že to tedy chtějí vidět, jak to zvládnu. No, zvládla, ale muselo mi pomoci dalších 5 lidí. Ještě že už ej to za mnou…každopádně vzpomínek jsem se ještě dlouho nezbavila a asi to i dlouho potrvá.

Gratuluji, žes to zvládla :kytka:

 
žirafííí  11.04.11 12:26

máš to užasně napsané :palec:
mrzí me ten přístup DR J - debil :pocitac: .
TAky jsme se trochu zasmála :mrgreen: vypoměla jsem si na sebe,než jsem dortazila do porodnice měla jsem 11,5 hodin kontrakce při kterých jsem se později stavěla na hlavu a tekly mi slzy a mě řekli teprve na začátku po pár hodinách jsem na tom byla furt stejně, to jsme měla bolesti jako těsně před porodem ani ne po minutě , lae nikam to nevedlo :roll: :pocitac: . a to pořád mi řikala těd pani přijela a už má odrozeno :zed: a já tam jak debil nic :roll:
Jo a ty keci už nidky nechci dítě :lol: taky jsem si řikala a těd vim že určitě budu do budoucna chtít :palec:
zvládla jsi to a máš nádhernou holčičku, moc ti gratuluji :kytka: :hug:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 11.04.11 12:29

Krásně napsaný deníček,a plně souhlasím s Marjánkou,co tu napsala jak to tu existuje v ČR v nemocnicích,nejen v porodnici…je to děs,a tohle chování je fakt odporné,když je ta práce nebaví,tak ať s prominutím fakt táhnou dělat třeba do fabriky když se neumí chovat.Ještě navíc chlap,který si NIC takového nikdy neprožil,nemá ŽÁDNÝ nárok se k nám takhle chovat,mně to teprve čeká tak jsem na to všechno teda zvědavá :roll:

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 11.04.11 12:32

Krásný příběh no já jsem ve 39+2tt a na porod to prý nevypadá ale už bych taky broučka chtěla mít u sebe! Hlavně ať se Vám a gábinkou daří a rostete do zdraví :kytka: :srdce: :kytka:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 11.04.11 14:03

Tak to ti oprávdu nezávidím!jen by mě zajimalo kde je takovej doktor deb..?Jinak moc gratuluji k dcerušce :huban:

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 11.04.11 14:04

Niki krásně si to napsala! :palec: A porod jsi s Gábinkou taky zvládla na jedničku,i když sis musela tolik vytrpět,máš překrásnou zdravou holčičku…! :hug: :srdce: :kytka: Jinak chápu že tě mrzí,že to po tolika hodinách muselo skončit císařem… :-( Mě je z toho taky pořád smutno že jsem neporodila přirozeně a ještě k tomu mi ani nezabrala spinální anestezie,kterou mi po třičtvrtě hodině konečně napíchli,takže jsem skončila jak ty pod celkouvou narkózou… :-( :nevim: No hlavně že máme zdravé dětičky,to je k nezaplacení!!! :huban: :srdce: Držím palečky ať vám Gábinka roste do krásy,a neboj,druhé dítko určitě časem přijde! :hug:

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 11.04.11 14:06

PS: A jak říká Prodigy,na toho doktora bych co nečjdříve sepsala stížnost!! :cert: Tohle by mu nemělo projít… :nevim:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 11.04.11 15:17

Ahoj Niky,tak to ti opravdu nezávidím.Pro mě byl zklamáním jak první,tak druhý porod.Oba dva 24 hodin,oba s oxytocinem…Navíc jsem měla problémy první holku vytlačit,tak měla přerušený nervy v ramínku.No prostě hnus.Teď budu rodit po 14 letech a protože jsem homeopatka,tak už hledám vhodný homeopatika na zdlouhavý porod nebo i další komplikace a stoprocentně půjdu do porodnice zásobená:).Pak sem napíšu svoje zkušenosti s homeopatika­ma,pokud je budu potřebovat:).Tak si užívej toho malýho uzlíčka a buď šťastná,že to máš za sebou.

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 11.04.11 15:42

no ty vaďo 8-o 8-o 8-o 8-o nemám slov a to že taky bývám dost výřečná 8-o 8-o 8-o 8-o no hlavně, že jste v pořádku obě dvě :hug: hodně štěstíčka pro Gábinku a pro tebe objetí za zvládnutí takového těžkého porodu :hug: :srdce:

 
Nymph
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 7 inzerátů 11.04.11 17:57

Gratuluji ke krásné holčičce! A moc mě mrzí přístup toho doktora, kdyby jsi narazila na někoho jiného, tak by to třeba dopadlo lépe..Mě odtekla plodová voda a pak to trvalo ještě dlouhých 36 hodin, takže vím jaké to jsou šoky, když tam hodiny ležíš a oni ti pak řeknou, že jsi se otevřela třeba jen o centimetr…, ale zase jsem měla štěstí na super porodní asitentky, doktory i celý personál.. Přeji moc štěstíčka a hlavně zdravíčka :kytka:

Příspěvek upraven 11.04.11 v 18:03

 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 11.04.11 18:20

Pěkně napsaný deníček. :kytka: Jsi skvělá :palec: ,že si to takhle zvládla,já si říkala jaký jsem měla hrůza porod 27hodin,ale kam se na tebe hrabu :lol: Byla jsi statečná :-) . Gábinka je krásná :hug: ať je hlavně zdravoučká a dělá vám samou radost :kytka: :kytka: .

  • mě v porodnici po prasknutí vody dali 24 hodin,zda se to rozjede,až pak mi dali oxytocin,naštěstí jen jeden :-)
 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 11.04.11 18:30

Niky: hodně jsis vytrpěla, ale zvládla jsi to dobře. :palec:

 
zelvarka
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 11.04.11 19:27

jsi statečná holka!
nechápu proč nechceš nemocnici jmenovat a nejmenuješ toho doktora plným jménem! já bych teda žádnou schovívavost vůči němu neměla. Víš já se vůbec nebojím porodu, ale hrozně se bojím těch doktorů, že tam bude sloužit nějakej podobnej vůl a něco pos...... A že jich v nemocnicích bohužel běhá… Nechápu zastavování porodu, když už je dítě vyvinuté a nechápu jiný případ, kdy se vyvolává porod v den termínu apod… nechápu proč nenechají tomu mimču čas, ať se s tím popere samo..

 
zelvarka
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 11.04.11 19:33

je to nemocnice Třebíč, ne? taky jsem si Mudr Málka vygooglovala…

Příspěvek upraven 11.04.11 v 19:35

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 11.04.11 19:46

Gratuluji ke krásné holčičce. Tak jak radily holky přede mnou napsat stížnost a to hned. Tohle mu přece nemůže procházet.

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 11.04.11 20:32

Hezký deníček,já byla taky císařem obvod hlavičky 42CM 4060GRAMU A 52 CM,no chlap jak hora…doktoři super akorát na šestinedělí hruza… :pocitac:

 
eveluska
Povídálka 26 příspěvků 11.04.11 20:56

Jen abys netesknila, jaky to mohlo bejt krasny - ja napr. mela svoje kontrakce tak sileny, ze jsem nemohla vubec nic a kdyz mi pak prestaly a dostala jsem oxytocin, tak to bylo proti tomu „lazo plazo“ - tim to nijak nezlehcuju, jen ze porod muze bejt masakr i prirozenej, bez oxytocinu apod. … a malyho mi na brisko dali, jak jsem si prala, ale ja byla tak KO a mimo, ze to vubec nevim - jeste jsem se rozcilovala, ze to neudelali a muz mi rikal, ze udelali :-D Takze tak, mozna si o nic ani neprisla :-) Ale kazdopadne pristup toho kretena, co nekde ukrad lekarskej diplom, je silenej a urcite by sis mela stezovat, jak tu psaly ostatni holky. A gratuluju ke Gabince :-) a taky jsem se nasmala :-)

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.04.11 23:14

tleskám, krásně napsaný. Toho dr.J bych chtěla mít po ruce, vrazit mu pár pěstí, hajzl, co je mu do tvých soukromých věcí, jeho práce je postarat se o tebe a maličké a nekecat o věcech do kterých mu je prd.A to, že ti dal navíc dvakrát oxitocin, když se dávají jen dva, podej stížnost na toho vola. Jinak přeji hodně zdravíčka a dcerce jen radost ze života. :mavam: :mavam: :mavam:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 11.04.11 23:45

mazec a veliká gratulace k holčičce :palec:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 12.04.11 06:02

Prosim vas porodni asistentky, mohly byste mi priblizit, jak se s Oxytocinem zachazi v Cechach a jakym zpusobem se s nim porod vyvolava??? Stale tu ctu,„dali mi oxytocin jednou, dvakrat“ atd., u nas se podava jako kontinualni infuze, a zvysuje se jeho obsah v krvi postupne, od zacatku vyvolavaneho porodu, az do konce…tedy neni tam zadne cislo jedndve atd. Prosim, osvetlete mi to, moc me to zajima, i kdyz zatim touhu delat PA v Cechach nemam, po tom, co tu ctu, nemohla bych se asi ztotoznit s praktikama tam.

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 12.04.11 08:56

gratuluji k holčičce…moc krásné jméno
a k porodu…určitě bych na dr napsala stížnost…takhle se nechová ani veterinář…pardon…
doufám, že příští porod bude procházka růžovou zahradou . :hug:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.04.11 09:10

Krásný deníček,panu DR.debilovi :cert: bych sebrala diplom jestli tedy nějaký má, silně o tom pochybuji,doktorům by mělo být jedno jestli máte dokončené vzdělání nebo jestli jste vdaná nebo růžová,určitě bych na p.DR.napsala stížnost,takovýhle doktor si nezaslouží dělat svojí práci, toho bych nezaměstnala ani na patologii.Přeju brzké zotavení,pohodu a zdraví Vám i holčičce a gratuluju jak krásně jste to zvládla :potlesk:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 12.04.11 10:37

Také gratuluji ke zdravé holčičce :kytka: .

No tak to je masakr. Další zbytečně „ukradený porod“. Nesmyslně urychlený - po odtoku plodové vody by se mělo čekat nejméně 24hod, zda se porod rozjede sám. A nechápu ještě jednu věc - většina holek píše „ležela jsem a čekala spoustu hodin, až se začnu otevírat“ - to je přece úplná kravina, každej rozumně uvažující člověk chápe fyzikální podstatu - gravitace - ke klesnutí miminka a tím k otevírání je mnohem lepší se pohybovat. Chodit, cvičit, využívat pomůcek na sále. Když budu jen ležet a čekat, že se otevřu, no tak to bych se asi načekala…

Marjánko - nám na předporodním kurzu říkali, že množství OXYTOCINU se dává podle váhy rodičky. Což je podle mě taky blbost, neb já jsem v prvním těhotenství přibrala o 30kg, ale většina z toho byly otoky. Takže zbytečně koňské dávky, což vede k silným a bolestivým kontrakcím, které se dají jen těžko vydržet. Nepodává se kontinuelně, ale prostě se připojí „pytlík“ do stojanu jako kapačka, takže proto 1, 2,… ani nevím, kolik mi jich vyměnili za dobu prvního porodu.

Holky, já si podruhé pohlídala, aby mi do porodu co nejméně zasahovali, když to nebude potřeba. A rozdíl mezi porodem vyvolaným oxytocinem a normálním porodem popisuju u sebe v deníčku :wink: .

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 12.04.11 15:51

Moc gratuluji, jsi uzasna a mala taky, ze jste to obe vydrzely! Ted uz jen to dobre obema!

 
poletucha poletava  12.04.11 21:42
Pep@e píše:
Hezký deníček, zvládla jsi to na jedničku. Můžu se jen zeptat, ve které porodnici jsi rodila?

Taky gratuluji jen chci dodat že já bych tomu dr asi jedu pleskla jak si tohle muze dovolit? Jako ja vim ze jsi musela hodnd moc trpet ale ja bejt na tvem miste tak ho tak servu ze by se sebral a nechtela aby na me sahal mas muj obdiv

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 12.04.11 22:04

No, krásně napsaný to máš:-) Tak dobře se mi to četlo, že mi to ani moc dlouhý nepřišlo. Tomu dr.J. bych asi dala pěstí, i když, když si vzpomenu na svůj porod a to, jak jsem byla chvílema mimo(25hodin),asi bych taky nic neřekla. A co je mu sakra po tom, jestli máš skolu a jestli jsi vdaná? To není jeho věc. Magor jeden. Fuj
Strašně se mi líbí, jak jsi psala, že dítě už ne-e a za pár dní už jsi zase říkala, že časem jo:-D Já při porodu vyváděla, že už nikdy nerodím a druhý den jsem řekla, že to nebylo tk hrozný a za týden začala plánovat další mimi(ale tak do 2-3let). je to dobře zařízené, že se ty bolesti zapomenou, nebo se jim spíš nedává taková váha, protože pak už máš u sebe ten malej zázrak…
Jinak gratuluju k malé, je¨nádherná :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 13.04.11 12:20

ahoj gratuluji k holcicce!
Nechapu jak se muze takle nekdo chovat?! to neni mozny ze se najdou takovy idioti, asi dr J ma nejaky svy mindraky a leci si je na jinych. Bych mela sto chuti i kdyz v bolestech se sebrat a odjet jinam :D
Ja tam kde sem rodila, tak sem byla moc spokejena, vsihcni byli strasne hodny.

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 13.04.11 16:00

Úžasně napsané, pobavilo mě to a zároveň i rozlítostnilo, že to nedopadlo tak, jak bys chtěla.
Hlavní je happy end :hug:
A vlastně mě to i trochu vyděsilo… jsem ve 35. tt co když za týden rodím ?! :-D

 
korana.kora
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 15.04.11 12:19

V nekterch castech jsem se dost zasmala, v nekterych jsem valila oci, jak se kolikrat doktori neumi chovat. Dr J. By potreboval lekci slusnyho chovani (mimochodem setkala jsem se taky s jednim „volem“, ktery me sjel kvuli necemu, co jemu mohlo byt putna)
Jinak gratuluju ke Gabince a preju vam hodne zdravicka :kytka:

 
martina79
Závislačka 3051 příspěvků 15.04.11 19:32

Neboj!!!Ten druhý bude dokonalý!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Niky7  16.04.11 16:25

Ahoj holky chci Vam podekovat za komentíky, udelaly nám ohromnou radost a vsem preji hodne stesticka a zdravicka! :huban:

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 23.05.11 21:06

Máš to moc krásně napsaný a si moc statečná žes to vydržela,taky sem měla těžký porod ale klobouk dolů před tebou,být tebou hodně bych si pohlídala aby mi do druhého porodu takhle nezasahovali,pří­padně si tam vzala sebou nějakou předem vybranou dulu nebo porodní asistentku,ke které máš důvěru,protože to co píšeš si doktoři ani porodní asistentky fakt dovolit k rodičce nesmí,je to minimálně na stížnost a být tebou určitě bych to udělala když ne kvůli sobě tak kvůli dalším ke kterým se tohle doktorský s prominutím hovado bude chovat stejně,takovej člověk do porodnice fakt nepatří.
Já bych si a stěžovat šla mohli ublížit tobě i mimču a navíc takovým jednáním ti vyrobit fakt slušný trauma
Přeju ti pohodovější druhý porod a at mimčo krásně roste,
příště hlavně nechod rodit tam.

 
Lucyanna
Povídálka 37 příspěvků 23.05.11 22:24

Niky malá je kouzelná…zvládla jsi to na jedničku.Přeju hodně štěstíčka a hlavně zdravíčko…
Já se tedy na první porod teprve chystám,tak uvidíme..:o))

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 12.10.11 20:05

Mazec porod 8-o Jsi silná a zvládla jsi to skvěle :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama