Můj první rok s e-miminem - a co na to Šárka

Ostatní

Nejdříve bych chtěla moc poděkovat těm, které nám tady sklonili poklonu, kteří na naše stránky rádi (nebo přesněji rády) chodí. Taky bych ráda poděkovala těm, kteří na našich stránkách vidí spousty nedostatků některých jsme si sami vědomi.

Dále bych se chtěla omluvit, že reaguji až nyní, ale byla jsem u rodičů a tam přístup na internet nemám.

Nejdříve bych chtěla vysvětlit, proč podle některých z vás poklesla úroveň stránek. V samotném počátku jsem byla těhulka, která na neschopence neměla co dělat a měla jsem spoustu času na psaní a pročítání odborných i méně odborných článků, ze kterých jsem pak ve svých článcích vycházela. Jenže teď je ze mně dvounásobná maminka dvou neposedných skřítků, navíc jsem začala chodit do práce, sotva teď stíhám domácnost, takže jsem ráda, že si píšete články sami a že je tam manžel stíhá dávat. Sice občas vyšetřím nějaký ten čas na napsání článku, jenže to pro mě znamená nejdříve nějaké informace sesbírat jinde (již mnohokrát jsem psala že nejsem odborník), setřídit je, sepsat - takže jeden odborný článek mi zabere 2-3 hodiny. Proto je těchto článků bohužel v poslední době velmi málo, sama jsem hledala někoho, kdo by podobné odborné články psal, ale zatím se nikdo nenašel a pokud našel, napsal 3-4 články a přestal psát dál. Jsem za takové příspěvky moc ráda, jenže tyto dobrovolníky nemůžu a taky nechci nutit psát na naše stránky, obzvlášť když vím, kolik práce to dá. Takže milé čtenářky a čtenáři - pokud máte co napsat, napište, budeme rádi.

A teď proč je u nás na stránkách tolik deníčků -
Snažikovské deníčky - začala je Ed, pak Brusinka, teď jeden vede Montička, později se objevily další dva - oba pozdější si získaly své stoupence a jak samy čtenářky těchto dvou deníčků píší, jsou moc rády za nové deníčky, protože v těch starších je už sehraná partička a jim se tam někdy hůře „zařazovalo“.

Těhulkovské - jistě chápete, že těhulka ve 12. týdnu má zcela jiné starosti, otázky a problémy než těhulka starší třeba o 10 týdnů. Snažíme se tedy, aby deníčky měly rozpětí v délce těhotenství právě těch 10 týdnů - někde se nám to daří, jinde ne. Některé deníčky samy po čase zanikly, protože jejich pisatelky buď měly omezený přístup na internet, nebo měly zdravotní potíže, nebo dokonce to vzdaly, protože o jejich deníčky nebyl zájem. Ale počet deníčků zatím nechceme více korigovat, myslím si, že pokud některá z vás napíše nějaký deníček tak, že si s ním dala spoustu práce a že tato snaha by měla být oceněna.

Miminkovské - tady je problém naprosto stejný, miminka jednoroční a jednoměsíční nelze prostě „házet“ do jednoho pytle. A pokud mají maminky zájem u nás si dávat „rande“ a povídat si o svých ratolestech tak nebudeme ani jinak omezovat věk, do kdy si budou deníčky psát a rozhodně je nebudeme posílat na server Rodina, jak některá z vás psala.

Víme, že v deníčcích byl trošku zmatek, takže jsme je trošku roztřídili (tedy přesněji řečeno to udělal Zdeněk - je to totiž nad mé chápání)

No a velmi ožehavé téma - cenzura - již v jednom článku jsem napsala, že budeme mazat příspěvky a komentáře, které jsou hanlivé, vulgární a urážlivé. Bohužel jsme museli takto učinit v několika komentářích v deníčcích. NIKDY ale nemažeme komentáře, které vyjadřují odlišný názor, které kritizují. pokud se tak děje slušně !!!
Bohužel takové komentáře posílají ve velké většině anonymní přispěvatelé :(
Na žádost osob, kterých se to týkalo osobně, jsme mazali některé části vysvědčení pro porodnice s tím, že jsme vyzvali autora aby se ozval (ten se sice ozval, ale bohužel z mailové adresy zřízené na napsání tohoto mailu a ihned zrušené)
Chci ale upozornit, že jsme autoři těchto stránek a neseme určitou morální zodpovědnost za ně a že máme tedy právo takto postupovat.

Milé snažilky, těhulky, maminky a .....
přeji vám i nám, aby eMIMINO tady bylo ještě dlouho, aby bylo stále tak pohodové a aby se vám i nadále líbílo.
Moc se těším na další vaše náměty, deníčky, diskuze.
Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat za vaše ohlasy a popřát vám, ať se vám splní všechna vaše přání a ať vám vaše štěstíčka dělají jen samou radost

šárka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Maxi
Kecalka 333 příspěvků 02.11.03 17:31

Ahoj mila Sarko,
chci moc moc podekovat za uzasne stranky. Ja sama denicek zacala psat, ale nakonec jsem usoudila, ze je opravdu predenickovano. Tak snad jednou zacnu psat treba denicek Tehulkovsky.
Preji hodne zdravicka. A hlavne obdivu tvemu muzi, ze se o stranky stara, kdyz nemas tolik casu. To se totiz jen tak nevidi.

Jeste jednou moc diky

Maxi

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.11.03 18:32

Ahoj Šárko, úplně přesně nevím, co Ti teď vlastně napsat. Rozhodně velký dík vůbec za existenci těchto stránek. Naprosto chápu, proč máš na emimino málo času (v počtu ratolestí jsme vás už dohnali) a obdivuji Zdeňka, že Ti s tím pomáhá. Tenhle článek mi ve všem mluví z duše a souhlasím s Tebou.
Díky a hodně štěstí
Esterka + Honzík 4 r. + Karel 10 m.

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.11.03 19:02

Ahoj Šárko,
také se přidávám s díky. Chodím sem už pěkných pár měsíců, našla jsem tu spoustu fajn známých a tím mi připadá, že jsou mé radosti - nejdřív v těhotenství a teď při péči o prťouska znásobeny. Nejen že to tu se mnou holky odrodily, pomohly když nebylo zrovna nejlíp, ale dozvím se tu všechno co chci a co nenajdu nikde napsané, vždycky se najde někdo, kdo poradí z vlastní zkušenosti nebo odkáže jinam. Takže moc díky!!! Olča a Matýsek 4 měsíce

 
Norreen
Kecalka 175 příspěvků 03.11.03 00:25

Ahoj Šárko,
tvůj článek mi naprosto mluví z duše. Vždyť kdo chce, ten si svůj deníček najde. Já nejsem na emiminu tak dlouho. Cca od června a seznámila se se spoustou lidí. A co mohu říci tak mi děvčata z emimina ze všech možných deníčků hodně pomohla ve chvíli kdy mi bylo hodně ouvej. Přece jen je něco pravdy na starém přísloví že sdělená radost je radost dvojnásobná a sdělená starost je starost poloviční. Proto díky za skvělého přítele, jakým emimino je.

Marti
P.S. Ty i Zděnek máte můj veliký obdiv, jak zvládáte stále stránky obhospodařovat. Klobouk dolů.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.11.03 04:56

Milá Šárko,
jako dvouletá závislačka e-mimina chci poděkovat za stále se rozvíjející péči o tento web. S kritikou v předchozím článku sice místy souhlasím, ale neadresovala bych ji Tobě a Zdeňkovi, ale nám zúčastněným. Velice se mi líbily vaše cenzurní zásahy, které byly darem shůry - názvem jsou jednotlivé články deníčky, tiskneme si je, ukládáme pro svá robátka a vulgární urážky maminky a jejích i miminčích přátel si zrovna schovávat nemusíme. Navíc pokud si pamatuji, bylo těchto zásahů za poslední půlrok asi jen pět.
Vážím si vašeho obrovského smyslu pro demokracii a vaší tolerance, s jakou zařazujete i deníčky, o jejichž obsahu lze vyprávět vtipy, rozčilovat se a nebo je jednoduše nečíst.
Na množství deníčků je také vidět, že se e-mimí vyvíjí, neboť několik deníčků již zaniklo, některé se sloučily, některé jsou opomíjeny a téměř nečteny.
S úrovní některých z nich může být problém, ale mezi námi děvčaty: i „pubertální kozy“ a „ujeté“ chtějí nebo už mají miminko a potřebují se svěřit. Moc se mi u deníčků líbí, že autoři nejsou posuzováni podle spisovatelských kvalit, ale spíš podle formy „zažranosti“ do miminkovské problematiky. A když je deníček i hezky sepsán, pak je to třešnička na dortu. :-)
Kvituji s povděkem, že odborné informace a praktické zkušenosti se za ty dva roky stále doplňují a můžu tvrdit, že tu lze najít informace téměř o všem, co se miminek týká - a ne-li informace, pak alespoň odkazy na ně.
A proč, i když snad normální, chodím raději na e-mimino než na Rodinu a jiné weby. Protože si raději počtu o hovínkách, mlíčku a prsíčkách mezi přáteli, kteří mě neurážejí a k sebemenšímu problému dokáží vyjádřit podporu a společně se mnou juchají nad každým pokrokem mého batolátka. Na jiném webu bych se třeba mohla dozvědět, že jsem neschopná matka, která neměla mít raději vůbec žádné děti - vážně jsem téměř normální, žádný masochista :-)
A kdyby potřeba podpory a chvály nebyla normální, tak by se asi tolik snažilek, těhulek a maminek neobtěžovalo trávit tu ušetřené špetky času.
A co se délky trvání deníčků týká, těším se, až tu budu hlásit Johančinu maturitu :-), ale všichni víme, že jakmile batolátko trošku povyroste, přestože je času relativně víc, je také víc aktivit a přestávají fungovat společná témata - první přikrmování, první otáčení, sezení, krůčky, každé prtě dělá už úplně něco jiného - jedno tancuje, druhé čte, třetí hraje ragby - a deníček vlastně zanikne sám.
Takže díky za krásný web, který Vám tak pěkně a zdárně roste a nám prospívá. Na častou shledanou.
 Romana

 
Elizabetha1
Nováček 3 příspěvky 03.11.03 07:41

Ahoj Šárko,
taky nejsem na eMiminu moc dlouho, ale Vaše stránky si mě získaly..Našla jsem tu spoustu skvělých rad na svůj problém - neplodnost. Holky, které maji stejný problém a nebo se o toto téma zajímaji mě zase trochu " nakoply " do předu..
Takže musím mooooooc poděkovat za tyto stránky. Přeju Vám a taky eMiminu, ať se jim daří stejně tak, jak doposud.

Elizabetha

P.S.: Až budeš mít více času, dopiš deníčky - mimochodem máte povedené děti.

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 03.11.03 08:01

Ahoj Šárko,

i já patřím mezi ty, které si velmi tyto stránky oblíbily.
Začala jsem přispívat už v lednu tohoho roku do Brusinčina snažilkovského deníčku a následně postoupila do Montičky deníčku a tam, bohužel, stále setrvávám. Nevím, nevím, jak bych tohle setrvání mezi snažilkama zvládla nebýt těch báječných holek, které se v deníčku sešly.

Vlastně ti chci touto cestou poděkovat za báječné miminkovské stránky. Moc mi pomáhají. Není nad to, dozvědět se o někom dalším, kdo řeší úúplně stejný problém. Doufám, že tyto stránky budou fungovat ještě spoustu let!

Šárka (Kaitlin - snažilka z Montičky deníčku)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.11.03 10:00

Ahojky Sarko a Zdenku,

jsem s emiminem taky priblizne rok a mohu rici, ze mi nesmirne pomohlo a obohatilo mne nejen o informace, ale i o kamaradky, se kterymi mi je moc fajn a mohu se s nimi podelit o radosti i starosti me ratolesti ale i jinych oblasti zivota.

Moc vam dekuji ze jste tento server zalozili a nadale ho udrzujete, i kdyz to musi byt fuska kdyz tak koukam co vse se zde da najit a jak se neustale snazite o nejake inovace. Souhlasim s demokratickym pristupem k uverejnovani clanku i denicku, prirozena selekce je preci ta nejlepsi a je videt, ze tady probiha. Taky moc diky za cenzuru sprostych komentaru, ktere se objevily i v nasem denicku, ja pripoustim kritiku i jiny nazor, ale vse se da napsat i slusnou formou.

Jeste jednou diky ze jste a preju vam hodne stesticka rodinneho i emiminkovskeho

Sulanek+Veronika 9,5M

 
Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 03.11.03 13:08

Milá Šárko a Zdeňku,
moc a moc Vám oběma děkuju za tyhle úžasné stránky. Díky nim jsem našla partu prima holek v deníčku u Montičky i na chatu. I kdyby se už neobjevil ani jeden odborný článek, zůstane emimino nádherným místem pro setkávání a výměnu zkušeností a často i místem, kde můžeme jedna druhé (protože sem píší především ženy) vypovídat svoje bolístky a najít trochu útěchy a povzbuzení, byť jen „virtuálního“. Takže díky, díky, díky.
 Petra

 
Anonymní  04.11.03 13:15
 
kocour
Stálice 81 příspěvků 05.11.03 17:07

Milá Šárko a Zdeňku,

i já obdivně a uctivě děkuji za e-mimino, souhlasím skoro se vším, co napsaly holky přede mnou.

Třeba i s tím, že nových odborných článků nemusí být tolik, už proto, že až tak překotně se nemění názory na péči o mimina a bohatě stačí ty články, které na emiminu už jsou.

Musím napsat, že mně a potažmo manželce nejvíc emimino pomohlo v době těhotenství, i když v té době jsem ho jenom četl a hlavně tam hledal veškeré informace jako budoucí čerstvý otec. Protože jsme za sebou měli dva potraty a pak problémy s otěhotněním, tak jsme věděli, že ani chvíli před porodem není ještě vyhráno. Možná víc než rady jsem na emiminu hledal uklidnění a radost z toho, že ostatním se přes všechny nesnáze podařilo zdárně porodit mimino. Člověk totiž neuvěří, dokud to sám nezažije, je to zázrak. A ten zázrak mě přinutil napsat první příspěvek na emiminu - o porodu Marečka, a protože jsem deníčkový typ už z dětství, tak píšu teď deníček Marečkovi každý týden. Všechny předchozí deníčky jsem totiž už přestal psát a tak se realizuji na emiminu (jinak bych se k tomu nedonutil, kdybych to psal třeba doma na PC a ukládal to jen na disketu), Takhle mně občas připomene někdo z těch, kteří deníček sledují, že jsem ještě nenapsal…

Tak Vám moc děkuji za to, že můj deníček uveřejňujete, a vůbec děkuji za e-mimino, které nemá chybu. Vlastně jednu ano, ale za tu nemůžete Vy jako autoři, ale autoři příspěvků a komentářů. Vím, že asi nestačíte opravovat, ale bývají v článcích občas pravopisné chyby (nemyslím „mě“ nebo „mně“ apod. - to taky někdy spletu). Záměny „i“ a „y“ mě vždycky „praští“ do očí. Takže snad by byly řešením nějaké automatické opravy pomocí softwaru nebo podpora výuky českého jazyka na e-miminu …to už je samozřejmě sranda…

kocour Zdenda s Marečkem a Peťulkou

Vložit nový komentář